NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4
Schizofrenia przedświąteczna,
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sty 2020r. 23:18  
Cytuj
CYTAT
Diabeł* jest bytem osobowym i istnieje naprawdę.
Moi opętani demonicznie rodzice chcą mnie eksmitować z domu.
Założyli mi sprawę w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu.
Dotychczas była jedna rozprawa - 1 października - i sędzia stwierdził że mogę zostać w domu, dopóki nie znajdzie się dla mnie lokal socjalny.

* - z greckiego "diabolos" - "oszczerca".

Hahahah chcą cię eksmitować z domu a wiesz czego ? Bo nie bierzesz leków wciąż tylko pitolisz jaki to słynny z ciebie politolog masz ponad 30 lat a jeszcze nigdy ŻADNEJ pracy się nie podjąłeś.
Studenci medycyny podejmują prace w kebabach bo żadna praca nie hańbi ty umiesz tylko pieprzyć farmazony dużo głupot pisać (czyli rece masz zdrowe do d**y ci nie poprzyrastaly)
A nie podjąłeś się nigdy żadnej pracy. O czym to świadczy?? Pozostawiam do oceny innym. Nie mogę się doczekać aż jusek przeczyta o tej twojej eksmisji chyba się typ poleje ze śmiechu ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2020r. 23:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2020r. 23:23  
Cytuj
@ hit

Leków na co ? Nie cierpię na żadną chorobę.
Jeżeli mnie eksmitują, to umrę z zimna na przystanku albo w jakiejś kępie krzaków. Czy oni tego nie rozumieją ?

P.S. Mieszkamy w Szówsku, na ulicy Setnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2020r. 23:28  
Cytuj
Przecież ten nacht spokojnie powinien otrzymać rentę na schizofrenię. I to nie przedświąteczną tylko prawdziwą. Czemu się chłopie nie starasz? Miałbyś swój grosz co miesiąc. Idź odpocząć na ul. Kościuszki w Jarosławiu, potem do ZUS i renta. Do żadnej pracy się nie nadajesz, więc świadczenie się jak najbardziej należy. I nie piszę tego złośliwe tylko poważnie. Rodziców kiedyś braknie i co dalej?

Edit. Niestety, cierpisz na chorobę. Musisz się tylko zdiagnozować i mieć papiery.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2020r. 23:35  
Cytuj
@ HIV

Nigdy nie czułem się chory psychicznie, tylko tępiony.
Zawsze mi wmawiano, że wszystko co robię, robię źle.
I stąd mój brak pewności siebie w realu.
To że wtedy, w 2017 roku sam pojechałem szukać pracy w Hamburgu, i zdołałem wrócić, to cud sam w sobie.
Podobnie jak to, że przeżyłem już trzy lata na tym odludziu zwanym Szówskiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sty 2020r. 23:38  
Cytuj
CYTAT
@ hit

Leków na co ? Nie cierpię na żadną chorobę.
Jeżeli mnie eksmitują, to umrę z zimna na przystanku albo w jakiejś kępie krzaków. Czy oni tego nie rozumieją ?

P.S. Mieszkamy w Szówsku, na ulicy Setnej.

Leków na głupotę bo na to cierpisz skoro rodzice chcą się ciebie pozbyć to stwierdzili ze słynny politolog 30paro letni który nigdy nigdzie nie pracował to jakieś wynaturzenie. Żadna praca nie hańbi ale ty żadnej pracy się nigdy nie podjąłeś kończę dyskusje z tobą bo to nie ma sensu.... i pokazujesz to na każdym kroku
I twoi rodzice nie rozumieją masz racje nie rozumieją jak można być tak cofniętym by w wieku 35+ lat nigdy nie podjąć żadnej pracy i tu wcale nie dziwie się braku zrozumienia z ich strony dla twojej lewizny do pracy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2020r. 23:40  
Cytuj
@ hit

Dopiero zacząłeś, a już kończysz, mimo że ja nic złego nie powiedziałem o tobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 00:06  
Cytuj
No to właśnie na tę niepewność renta będzie najlepsza. Być może to jest jakiś głębszy problem psychologiczny, ale psychiatra może naciągnąć papiery. Nie nadajesz się do żadnej pracy, jak sam piszesz od dawna. A to choroba. Psychiatra musi to ładnie opakować w diagnozę i do ZUSu. Osoba zdrowa podejmie się jakiejkolwiek pracy w sytuacji podbramkowej. Ty nie jesteś w stanie. Tym bardziej, że teraz bezrobocia praktycznie nie ma. Ale sam się zastanów, czy byłbyś w stanie gdziekolwiek pracować? Nawet jako ten politolog? Podejrzewam, że nie. A żyć z czegoś trzeba.
PS. Wczoraj przejeżdżałem przez Szówsko, jadąc do Lubaczowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 00:10  
Cytuj
W Nowym Roku życzę wszystkim aby choć raz w życiu doznali takiego uczucia jakie opisał hit w swoim pościeumiech
Tym jesteśmy co potrafimy innym z siebie dać. I to są wszystkie filozofie świata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4946
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 02:12  
Cytuj
CYTAT
@ HIV

Nigdy nie czułem się chory psychicznie, tylko tępiony.
Zawsze mi wmawiano, że wszystko co robię, robię źle.
I stąd mój brak pewności siebie w realu.
To że wtedy, w 2017 roku sam pojechałem szukać pracy w Hamburgu, i zdołałem wrócić, to cud sam w sobie.
Podobnie jak to, że przeżyłem już trzy lata na tym odludziu zwanym Szówskiem.

@hitfromthebong napisał,ze pewnie się poleję ze śmiechu czytając wpisy.Miał rację-było blisko.
Nie lubię idiotów,cwaniaków i podobnych do nich.
W necie tak jak w życiu, spotykam wystarczająco wielu nieudaczników z wyboru i debili- bo tak im wygodniej.
Trudno rozpoznać osoby z prawdziwymi problemami.

Jeśli chodzi o Ciebie @go123 pewne sprawy chyba zacząłem rozumieć.
Są tacy ludzie jak Ty,których życie przerasta.
Dlaczego?Nie wiem.
Faktycznie ,potrzebujesz pomocy.Ja wysiadam.Za mało Ciebie znam,a psychoterapeutą nie jestem.
@HIV słusznie zauważył,że potrzebujesz pomocy.Musisz zacząć chcieć.
Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś.Trochę o sobie nakłamałeś,ale mówiąc tylko prawdę,zjedzą Cię netowe sępy.
Wrogiem Tobie nie jestem i dlatego wrzucam na luz.Ale na rękach nosił też nie będę.zdegustowany
Chyba że się mylę i udajesz,ale to nie moja działka.Piaskownicę i zabawki zostawiam.

PS.Jest jeszcze nasz @artDwadeko.chytry
Facet który udaje kobitę.mlotek
@arcie2deko-Mam prośbę.Za te bluźnierstwa-ukarz mnie.A karą niech będzie Twoje milczenie! potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 11:57  
Cytuj
Jusek ale czemu on tu pier***li od rzeczy zamiast pójść do psychiatry ? Czemu jego rodzice zamiast zabrać go do lekarza chcą go eksmitować?
Ja znam jednego gościa 40lat potrafi tylko okazyjnie na hali na lewo sprzedawać znicze petardy itp
Nigdy żadnej pracy się nie podjął ale ma chora matkę wiec zrobił sobie opiekuna osoby starszej.
Niestety przy jego opiece matka złamała nogę a on rzucał w nią kur**mi...
Babcia 90lat a syn lewak bez pracy wyzywający ja pomimo jej walki z rakiem i wystarczających przeciwności losu.
Nosz k***a lewactwo poziom master...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 12:43  
Cytuj
Dlatego mu piszę, żeby poszedł do psychiatry i starał się o rentę. ZUS daje świadczenie za niezdolność do pracy a nie na chorobę. Dużo ludzi się dziwi, że jest poważnie chora somatycznie a orzecznik ZUS uzdrawia i nie przyznaje świadczenia. Bo takie są przepisy. Nasz forumowy kolega najwyraźniej nie nadaje się do żadnej pracy, więc renta mu się należy. Tylko druki do ZUS musi wypełnić psychiatra. Potem jako osoba na rencie starałby się o mieszkanie socjalne i jakoś to by się kręciło. To są problemy natury psychicznej i wielu ludzi tego nie rozumie, wyzywając takie osoby od leni czy nieudaczników. A to nie jego wina. To choroba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 14:14  
Cytuj
CYTAT
Dlatego mu piszę, żeby poszedł do psychiatry i starał się o rentę. ZUS daje świadczenie za niezdolność do pracy a nie na chorobę. Dużo ludzi się dziwi, że jest poważnie chora somatycznie a orzecznik ZUS uzdrawia i nie przyznaje świadczenia. Bo takie są przepisy. Nasz forumowy kolega najwyraźniej nie nadaje się do żadnej pracy, więc renta mu się należy. Tylko druki do ZUS musi wypełnić psychiatra. Potem jako osoba na rencie starałby się o mieszkanie socjalne i jakoś to by się kręciło. To są problemy natury psychicznej i wielu ludzi tego nie rozumie, wyzywając takie osoby od leni czy nieudaczników. A to nie jego wina. To choroba.

No tak zgadzam się w 100% wiesz te jego teksty mogą świadczyć o zaburzeniach zwłaszcza ze prawie kazdy z nich to sciema ale co to za rodzice ze nie reagują?
Może tez są kuku?
Jeśli faktycznie to psychika to coś musiało zaważyć na tym. Mogli to być nawet rodzice bo jak sam on napisał zawsze go tłamsili :/
A wmawiając dziecku od małego ze do niczego się nie nadaje ze wszystko robi źle można mu wyrządzić wielka krzywdę...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 14:42  
Cytuj
Rodzice są jacyś nie do końca normalni. Zamiast synowi pomóc występują do sądu o eksmisję? Matka, zdaje się pielęgniarka, powinna mieć trochę wiedzy medycznej. Te jego wpisy to jest wołanie o pomoc. Ale rodzice wyrodni, chyba tutaj tkwi przyczyna bezradności życiowej. Od dziecka musiał być tłamszony. Tomku, jeszcze jedna podpowiedź. Oprócz renty możesz starać się o alimenty od rodziców. Tylko trzeba zacząć się leczyć i trzeba dostać II grupę, stopień umiarkowany niepełnosprawności. Jeśli Cię skrzywdzili niech teraz płacą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 18:01  
Cytuj
Panowie, ja nie jestem specjalnie chętny robić z siebie oficjalnie chorego psychicznie. Ale gdybym nawet chciał...

1. ZUS nie da mi renty z tytułu jednorazowej konsultacji u psychiatry, tylko musiałbym spędzić jakiś czas w szpitalu psychiatrycznym i przedstawić dokumenty z leczenia szpitalnego.
To nie jest takie proste, że wydrukuję moje wywody z forum na Stalowym Mieście, zaniosę do psychiatry i renta gotowa.
Tak być powinno, ale nie jest.

2. Moja siostra pobiera rentę z tytułu schizofrenii, a mój ojciec pobiera zasiłek opiekuńczy na siostrę. A ZUS raczej nie daje dwóch rent, ani dwóch zasiłków członkom tej samej rodziny.
Wiem, bo kiedyś starałem się o zasiłek opiekuńczy na babcię od strony matki (która zmarła w 2017 roku) i odmówiono mi właśnie z tytuły tego, że mój ojciec pobiera zasiłek na moją siostrę.
Ja się odwołałem do kolegium w Tarnobrzegu, bo co wspólnego mój ojciec i siostra mają z babcią ?
Przecież babcia z nami nie mieszkała, tylko osobno, i tylko ja się nią zajmowałem... ale decyzja pozostała nie zmieniona.

Mi by pasowało dostać emeryturę specjalną, z tytułu zasług dla Państwa Polskiego, ale to by musiała być decyzja na szczeblu centralnym.
Mimo że jestem znanym politologiem, nie zostałem jeszcze doceniony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 20:04  
Cytuj
Schizofrenia jest chorobą rodzinną. Czy ktoś jeszcze w rodzinie matki lub ojca chorował? ZUS daje świadczenie temu, kto spełnia przesłanki. Ty się kwalifikujesz. Problemem może być fakt braku okresu składkowego, ale można starać się o rentę socjalną. Trzeba udowodnić, że choroba złapała w czasie studiów lub wcześniej. Sam pisałeś, że leżałeś kiedyś w szpitalu psychiatrycznym. A już te zasługi dla państwa polskiego to klasyczne urojenia wielkościowe...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 20:44  
Cytuj
@ HIV

Gdy byłem w wojsku, to z powodu chronicznego niewyspania i zapalenia oskrzeli, dostałem załamania nerwowego i na dwa tygodnie trafiłem do szpitala psychiatrycznego.
Na swój wniosek.
Ale nic poważnego mi nie dolegało, i na nic w tym szpitalu się nie leczyłem.
Od tak, byłem bo byłem, żeby odpocząć.
13 lat temu.

P.S. Każdy obywatel Polski jest w pewnym sensie ambasadorem Polski.
Wizytówką swojego kraju.
A ja, z racji mojej politologicznej działalności, bez wątpienia przysłużyłem się Polsce.
Bez wątpienia kiedyś zostanę doceniony, tylko boję się że może to nastąpić - jak to często bywa - dopiero po mojej śmierci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 22:44  
Cytuj
W sumie dobre by było i to. Są tacy co się oharuja całe życie a po śmierci nikt o nich nie pamięta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2020r. 23:14  
Cytuj
@ ferbi

Ale musiałbyś umieć odpowiedzieć na pytania, typu:
- Do ilu procent jest w stanie wzbogacić uran irański przemysł ?
- Jak długo będzie jeszcze działał łazik "Curiosity" ?
- W jakim kierunku zmierzają zmiany klimatyczne na Ziemi, i jak się ustosunkować do Grety Thunberg ?
- Czy Mucha zostanie nową przewodniczącą Platformy Obywatelskiej ?
- Czy Brexit dojdzie do skutku ?
Politologia, to skomplikowana branża.

Ale wracając do tematu, to tak jak napisałem wczoraj:

W sklepach to normalne, że Święta Bożego Narodzenia zaczynają się zaraz po Wielkanocy, a wielkanocne zajączki i kurczaczki pojawiają się zaraz po Nowym Roku... wraz ze zniczami na 1 listopada.
W sklepach święta są 365/365.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4946
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Sty 2020r. 05:45  
Cytuj
Odpowiadam:
-zawartość wzbogaconego uranu to maksymalnie 100 proc.ok
-łazik "Curiosity" będzie działał do czasu aż się zepsuje.placze
-mój stosunek do Grety nie ma nic wspólnego z hemoroidami chociaż mam ją głęboko w doopye, tak jak mają się zmiany klimatyczne Ziemi, do jej klimaterium.chytry
-muchy nie należą do żadnej partii.good
-Brexit dojdzie do skutku, bo jego skutkiem będzie Brexit.sciana

W tym roku jest nie 365, a o jeden dzień więcej.Od Ciebie zależy czy świąteczny.nie wiem
Ja już zaplanowałem.potluczony
Na ten teraz przymierzam się.3m sie
Aby nie marnować czasu na ozdoby przed Wielkanocą typu zajączki,króliczki i kurczaczki ja je pozostawiam na choince.Tylko lampki demontuję.umiech
Na Boże Narodzenie zakładam światełka ponownie,ale bazie wyrzucam.cool

Politologia.
To nauka, która jako jedyna potrafi znaleźć rozwiązanie, a potem stworzyć problem do niego pasujący.zaklopotany

Teraz Ty mi odpowiedz-Po co mam znać odpowiedzi na Twoje pytania?
Co, oprócz straconego czasu na uzyskanie informacji?
Zastanawiałeś się po co uczą na matmie, czym są całki?co
Ja wiem.Do matury,a dowiedziałem się o tym na egzaminie.:szok:
Od tamtej pory do niczego nie są mi potrzebne.Dalej nie wiem co to jest całka.jezyk

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2020r. 15:38  
Cytuj
@ jusek

Tak, oczywiście, ale:

- Iran nigdy nie doszedł do więcej niż 30%, a wyprodukowanie głowicy jądrowej wymaga uranu wzbogaconego do minimum 70%;

- "Curiosity" wyłączy się w 2021 roku;
Urządzenia zamontowane w "Curiosity" mogą wytrzymać schłodzenie do minus 20 stopni C, podczas gdy w nocy na Marsie jest minus 40 C.
Oczywiście nie ma problemu dopóki izotopowa bateria łazika generuje odpowiednie dużo energii, tylko że z każdym rokiem generuje mniej z powodu postępującego rozkładu materiały rozszczepialnego i - szacunkowo - w 2021 roku łazik zamarznie na śmierć;

- Generalnie, Ziemia ewoluuje w kierunku stadium obecnego Marsa.
Coraz cieplejsza atmosfera rozpręża się - jak każdy gaz - ku górze, skutkiem czego górne warstwy atmosfery są "zdmuchiwane" w przestrzeń kosmiczną przez wiatr słoneczny.
Ziemia więc stopniowo traci atmosferę.
Mars zachował szczątkową atmosferę, którą również w dalszym ciągu traci i ostatecznie zostanie bez żadnej atmosfery, tak jak Merkury albo księżyc Ziemi;
Ale z punktu widzenia ludzi, dużo bliższym i bardziej bezpośrednim zagrożeniem są ekologiczni terroryści tacy jak Greta Thunberg, którzy zwalczają rozwój przemysłu, a więc napędzają zjawiska bezrobocia i bezdomności w imię ochrony klimatu;

- Mucha nie zostanie nową przewodniczącą Platformy Obywatelskiej, bo zostanie nim Tomasz Siemoniak.
Więc teraz wymyśliła, że chce zostać premierem w 2023 roku;

- Brexit realnie nigdy nie dojdzie do skutku, ponieważ daleko posunięta unifikacja gospodarki Wielkiej Brytanii z gospodarką kontynentalnej Unii Europejskiej de facto wyklucza możliwość Brexit'u na poziomie technicznym.

Gdyby ktoś chciał zrobić sobie selfie ze mną, to mieszkam w Szówsku na ulicy Setnej 56.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4946
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Sty 2020r. 23:15  
Cytuj
Czytałem Twój wpis.Teraz już na poważnie w tematach jakie wcześniej poruszyłem.
Moje odpowiedzi były w formie żartu.

Nie interesują mnie możliwości jakie ma Iran,a dot.wzbogacania uranu.
Niech wzbogacają,zubażają-skolko ugodno.I tak nie zdarzą mnie wyyeb@c swoją bombką górne warstwy atmosfery.ok

Greta jest dla mnie tworem medialnym.
Fajny bachor, który za kilka lat jak minie sława, naćpa się koką,odwali kitę.To będzie najlepsze, co zrobi dla ludzkości.Spieprzone geny nie ulegną reprodukcji.good

Jaka będzie atmosfera na Ziemi za sto lat, zwisa mi miękkim kalafiorem-to nie mój czas.Na Marsa się nie wybieram.zdegustowany

Brexit tez mnie wali.Problem dżemojadów i tych co mają kasę.
Pieniądze nie są najważniejsze...pod warunkiem że je masz.umiech

Czy Mucha jako mucha ( owad) zostanie przewodniczącą PO, czy też Siemoniak, interesuje mnie jak wpływ zorzy polarnej na miesiączkowanie pingwinów.O to pytaj Gretcię.sciana

Do Szewska przyjadę, zaraz po tym jak wrócę z Berlina.Póki co,wcale się do Reichu nie wybieram...nie wiem
To oznacza, że selfika nie będzie.neutralny

https://redmik.pl/3862/Zycie

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »