NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Wezwali policję bo dziecko wypluło opłatek,
Posty: 10
Dołączył: 29 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2019r. 21:39  
Cytuj
Ale czy oni nie zdają sobie sprawy źe my lud prosty już dawno odkryliśmy to źe na księdza idzie chłop co ma w portkach kisiel albo zbok? Nikt kto ma po kolei w glowie nie myśli inaczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2019r. 21:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 29 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2019r. 21:45  
Cytuj
Do Mirek777.......akurat ja jestem wierząca ale nie praktykująca. Skąd pomysł źe negatywnie o Kościele wypowiadają się tylko ateiści? Tylko jeszcze zaleźy co kto wiarą nazywa, jeśli to ślepe posłuszeństwo księdzu no tomamy do czynienia z fanatyzmem a nie wiarą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 00:37  
Cytuj
CYTAT
Do Mirek777.......akurat ja jestem wierząca ale nie praktykująca. Skąd pomysł źe negatywnie o Kościele wypowiadają się tylko ateiści? Tylko jeszcze zaleźy co kto wiarą nazywa, jeśli to ślepe posłuszeństwo księdzu no tomamy do czynienia z fanatyzmem a nie wiarą.


Mozesz mi powiedziec co to jest osoba wierzaca , a nie praktykujaca??? Jak dla mnie to byc alkoholikiem , a uwazac sie za abstynenta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 00:46  
Cytuj
Nie alkohol szkodzi zdrowiu,tylko jego picie.
Tak samo- nie wiara szkodzi tylko jej praktykowanie.

Bóg, jeśli istnieje, kocha ateistów.
Nie "tróją" modlitwami i prośbami.zdegustowany

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 01:09  
Cytuj
CYTAT
Nie alkohol szkodzi zdrowiu,tylko jego picie.
Tak samo- nie wiara szkodzi tylko jej praktykowanie.

Bóg, jeśli istnieje, kocha ateistów.
Nie "tróją" modlitwami i prośbami.zdegustowany


"Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w swojej chwale oraz w chwale Ojca i świętych aniołów.” (Łk 9,26).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 01:16  
Cytuj
CYTAT
Chcą pokazać że pedofilia jest wszędzie i zamazać wine kościoła
Bo jest wszedzie ale nie wszedzie chroni się ich jak w kosciele
A wina jest bo kościół bronił pedofilów kleryków żeby trzymać dobry wizerunek kościoła.
Żadna branża tak nie robi


Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 02:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Chcą pokazać że pedofilia jest wszędzie i zamazać wine kościoła
Bo jest wszedzie ale nie wszedzie chroni się ich jak w kosciele
A wina jest bo kościół bronił pedofilów kleryków żeby trzymać dobry wizerunek kościoła.
Żadna branża tak nie robi


Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. A więc: poznacie ich po ich owocach.


A tu przykład miłości chrześcijańskiej czy solidarności zawodowej...
Zero agresji.potluczony

https://demot(...)rywatnie

Wg kurii księdzu był tam prywatnie.ok

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 29 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 08:27  
Cytuj
Do obcy38.......typowy bełkot księdza. Daj mi paluszka a ja zmuszę cię żebyś mi pozwoliła całą ràczkę zjeść - oto prawdziwe działania kleru w temacie wiary. Wedlug nich wiara w Boga to jest wiara w prawdy koscielne i w to co głosi każdy ksiądz z ambony. Niestety sredniowiecze juź dawno przeminęło i kaźdy potrafi sam czytać, pisać i wnioskować co należy rozumieć z tekstu. Wiara to nie powód do afiszowania się nią, wiarę w Boga widać w czynach danego człowieka. Złotouści w XXI w tylko dla moherów są wartościowi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 09:02  
Cytuj
CYTAT
Do obcy38.......typowy bełkot księdza. Daj mi paluszka a ja zmuszę cię żebyś mi pozwoliła całą ràczkę zjeść - oto prawdziwe działania kleru w temacie wiary. Wedlug nich wiara w Boga to jest wiara w prawdy koscielne i w to co głosi każdy ksiądz z ambony. Niestety sredniowiecze juź dawno przeminęło i kaźdy potrafi sam czytać, pisać i wnioskować co należy rozumieć z tekstu. Wiara to nie powód do afiszowania się nią, wiarę w Boga widać w czynach danego człowieka. Złotouści w XXI w tylko dla moherów są wartościowi.


Jest duża różnica w tym jak jest a jak nam się wydaje. Używanie słowa "każdy" pokazuje brak obiektywizmu ze strony wypowiadającego.

ks. Jan Zieja, Słupsk, 12 sierpnia 1945 r.
https://www.youtube.com/watch?v=RxXMfjMcmwg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 29 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 09:12  
Cytuj
Wczoraj ksiądz na kazaniu mówił że KAŹDY katolik powinien praktykować bo w piekle skończy. Słyszałam na własne uszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 09:20  
Cytuj
CYTAT
Wczoraj ksiądz na kazaniu mówił że KAŹDY katolik powinien praktykować bo w piekle skończy. Słyszałam na własne uszy.


Na czym polega Twoje "niepraktykowanie" ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 29 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 10:28  
Cytuj
Daliborzecool girl
Polega dokładnie na tym samymco twoje praktykowanie. Czyli pic na wodę, fotomontaż.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3119
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 11:16  
Cytuj
CYTAT
Wysłany: 3 Lis 2019r. 11:48 Cytuj
No i co w tym dziwnego ze wezwali Policje? Skoro jest to miejsce kultu religijnego i zostało stwierdzone, że może dojść do profanacji to normalną rzeczą jest to, że zadzwonili. Wszystkich "mądrych" zapraszam do meczetu i niech oplują tam Koran. Zobaczymy reakcje


CYTAT
100 % racji


To nas właśnie odróżnia od kozojebców że tworzymy cywilizację obywatelską a nie famatyczno-religijną czy konfidencko-policyjną.

"Bo muzułmanie są gorsi to nam przystroi policję nasyłać na dziecko z naszej wspólnoty. Tymczasem kolegę pedofila będziemy bronić. Murem za pedofilem!"
smiech2

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 11:38  
Cytuj
CYTAT (TYPOWY KATOLIK)
Progres jeszcze będziesz chciał się spowiadać takiemu pedofilowi jeszcze zobaczysz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2019r. 15:57  
Cytuj
CYTAT
Daliborzecool girl
Polega dokładnie na tym samymco twoje praktykowanie. Czyli pic na wodę, fotomontaż.



Grubo i zapewne wygodnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2019r. 12:13  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Do obcy38.......typowy bełkot księdza. Daj mi paluszka a ja zmuszę cię żebyś mi pozwoliła całą ràczkę zjeść - oto prawdziwe działania kleru w temacie wiary. Wedlug nich wiara w Boga to jest wiara w prawdy koscielne i w to co głosi każdy ksiądz z ambony. Niestety sredniowiecze juź dawno przeminęło i kaźdy potrafi sam czytać, pisać i wnioskować co należy rozumieć z tekstu. Wiara to nie powód do afiszowania się nią, wiarę w Boga widać w czynach danego człowieka. Złotouści w XXI w tylko dla moherów są wartościowi.


Jest duża różnica w tym jak jest a jak nam się wydaje. Używanie słowa "każdy" pokazuje brak obiektywizmu ze strony wypowiadającego.

Taa.. nie każdy twierdzi że się mu nie wydaje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Gru 2019r. 12:29  
Cytuj
CYTAT


Taa.. nie każdy twierdzi że się mu nie wydaje




"A ziemia okrągła jest".

https://www.youtube.com/watch?v=ekZIfZyvoBc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2019r. 16:18  
Cytuj
CYTAT
Do Mirek777.......akurat ja jestem wierząca ale nie praktykująca. Skąd pomysł źe negatywnie o Kościele wypowiadają się tylko ateiści? Tylko jeszcze zaleźy co kto wiarą nazywa, jeśli to ślepe posłuszeństwo księdzu no tomamy do czynienia z fanatyzmem a nie wiarą.


„Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! (...). Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wj 20, 2-5) "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz" (Mt 4,10).

Pierwsze przykazanie: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” nakłada obowiązek stawiania Boga na pierwszym miejscu w naszym życiu. Tego Boga mamy poznać przez wiarę, Jemu w pełni zaufać i umiłować Go przez wypełnianie Jego woli wyrażonej w przykazaniach.

Pierwsze przykazanie zakazuje grzechów przeciwko wierze, czyli zaniedbywania pogłębiania wiary, niewiary, wątpienia, ateizmu i agnostycyzmu.

Przykazanie to zabrania też grzechów przeciwko nadziei, tzn. zuchwałej nadziei, rozpaczy, dążenia wyłącznie do celów ziemskich.

Pierwsze przykazanie zakazuje grzechów przeciwko miłości Bożej czyli: obojętności, niewdzięczności, oziębłości, lenistwa duchowego, nienawiści do Boga.

Oprócz wiary, nadziei i miłości pierwsze przykazanie przypomina o obowiązku służenia jedynemu Bogu. Służba ta wyraża się przez adorację, modlitwę, ofiarę, składanie Bogu przyrzeczeń i ślubów, które mają być wypełnione.

Potępionymi przez pierwsze przykazanie grzechami przeciwko służeniu jedynemu i prawdziwemu Bogu jest: zabobon, bałwochwalstwo, wróżbiarstwo, praktyki magiczne, kuszenie Boga, świętokradztwo, symonia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Gru 2019r. 16:38  
Cytuj
CYTAT
Daliborzecool girl
Polega dokładnie na tym samymco twoje praktykowanie. Czyli pic na wodę, fotomontaż.


@danadana
Lenistwo jest najlepszym z siedmiu grzechów głównych.ok
Eliminuje pozostałe sześć.good

A jak się nawrócę,będzie większa radość w Raju niż ze stu...dwustu..tysiaca...powiedziałbym- miliona sprawiedliwych.nie wiem
Powiedziałbym,ale mi się nie chce.zdegustowany
Staram się,ale lenistwo się fpi@rdoliło...Oj,ja grzeszny...jezyk

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 29 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2019r. 17:13  
Cytuj
Juź cię lubię jusek. Teź jestem leniwa z wyboru i nawet wyrzutów sumienia nie posiadam z tego powodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Gru 2019r. 19:48  
Cytuj
Smarzowski zrobił dla was film i już wszystko wiecie. Na czasie zrobił ten film. Nawet zrobi Kler II. http://www.eskarock.pl/er_eska_rock_news/kler_2_-_powstanie_kontynuacja_wojciech_smarzowski_odpowiada_wprost/154993 gdy Lewicy zacznie znowu opadać,,,

PS.
Zrobiliby film o wszystkich środowiskach? Mógłby, ale wtedy ktoś też mógłby skorelować co je łączy więc lepiej nie.

PS.
Z tym nawracaniem ociężałych czy leniwych umysłowo to Apostoł Jan usłyszał tak:

20:
12. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów.
13. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów.
14. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia.
15. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

21:
8. A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.

Apokalipsa Św. Jana, - Bíblia Católica Online

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Gru 2019r. 02:39  
Cytuj
CYTAT
Juź cię lubię jusek. Teź jestem leniwa z wyboru i nawet wyrzutów sumienia nie posiadam z tego powodu.


@danadana
Właśnie szukałem Siedmiu Cudów Świata czasów współczesnych i tak sobie układałem listę.chytry
Pomyślałem o Tobie...zarumieniony
No to jeszcze pozostało mi znaleźć pozostałe sześć.ok

PS.Bóg na Ciebie patrzy.Żyj tak,aby się nie nudził!good
Aj,aj-coś miałem napisać...Wiem!Zapominalstwo to jedna z moich wad, ale na szczęście nie pamiętam o co chodzi...potluczony
Sumienia też nie mam.Zgodnie z teorią Darwina ,narząd którego się nie używa, zanika...umiech

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 25 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Gru 2019r. 05:29  
Cytuj
Co z tym opłatkiem, bardzo ucierpiał, w którym leży szpitalu? Pytam bo bardzo mnie to martwi i chciał bym mu jakoś pomóc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2019r. 10:40  
Cytuj
CYTAT
Do Mirek777.......akurat ja jestem wierząca ale nie praktykująca. Skąd pomysł źe negatywnie o Kościele wypowiadają się tylko ateiści? Tylko jeszcze zaleźy co kto wiarą nazywa, jeśli to ślepe posłuszeństwo księdzu no tomamy do czynienia z fanatyzmem a nie wiarą.


Wierzę w Jezusa Chrystusa - nie w księży. Za nich się modlę, tak jak i za wojujących antyteistów.

Na czym polega Twoja wiara bez praktykowania?:szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2019r. 11:12  
Cytuj
Ja też wierze w Jezusa Chrystusa i też nie praktykuje.
Moja wiara polega na tym że wierze ale nie praktykuje bo po co? Mnie to nic nie da praktykowanie i innym tak samo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »