NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Majątek polityków PiS,
Posty: 58
Dołączył: 29 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 12:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jak wyborcza to ustaliła to TAK


Lubię potwierdzone dane, a więc;
Koszt wybudowania (w zasadzie przebudowy z wojskowego, w tym przeniesienie terminalu z Łodzi) to koszty rzędu 120 mln złotych w 2015r. Rocznie koszt utrzymania tego lotniska to bez mała 12 mln zł. Więc łatwo policzyć, że koszty to na dzień dzisiejszy jakieś 168 mln (mocno zaniżone). Nie wliczam kwot na obecne pracę na terenie lotniska.
No i przejdźmy teraz dla kogo to było budowane (nie licząc prezesów itp.), a więc przez pięć lat skorzystało z niego ... +/- 21.410 ludzi, słownie prawie dwadzieścia jeden i pół tysiąca ludzi!
I teraz przeliczamy 168.000.000 : 21.410 = 7.846,80 zł.- tyle zapłaciliśmy za jednego pasażera.
Więc za co kasę brał zarząd lotniska przez te wszystkie lata?!

Ps. (2015 - 810 pasażerów, 2016 - 9.600, 2017 - 11.000, 2018 - 0, 2019 - 0)


Dodam, że tyczy się to lotniska w Radomiu, o CPL nie ma co pisać bo "Koń jaki jest, każdy widzi".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 12:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 12:29  
Cytuj
CYTAT
Która to partia miała być taka wolna od afer, oszustw, kłamstw, intryg, skupiająca się na robieniu porządku, prawa i sprawiedliwa? Przypomnijcie.


Platforma Obywatelska ??

Znalazłem spot wyborczy w tym temacie.


https://youtu.be/rwQrNRls64A

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 827
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 12:49  
Cytuj
Platforma Obywatelska była partią aferzystów i złodziei. PiS jest partią aferzystów i złodziei z chorym światopoglądem, opętanych żądzą władzy.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 14:03  
Cytuj
Ja się już trochę pogubiłem. Czy ktoś może mi wyjaśnić, czy ja dobrze rozumiem ostatnia historie.
Pewien pan dostał w prezencie dom w Krakowie od jakiegoś byłego żołnierza AK, który już nie żyje, po to by stworzyć Dom Pielgrzyma. Na co dostał pieniądze z Unii, po czym zamiast tego domu pielgrzyma wynajął ten dom za 1/5 cen rynkowych jakiejś grupie przestępców, którzy tam zrobili hotel na godziny, o czym oczywiście ten pan nic nie wiedział, ale za to jego syn, który właścicielem domu nie był, zastawił ten dom i wziął pożyczkę na ponad 2.5 mln tyle, że nie na siebie a na swoja firmę, która nie ma siedziby, ale ten pan (czyli ojciec tego od pożyczki) nie zgłosił tego kredytu, bo to nie był jego, ale za to sprzedał ten dom bo był jego, a bank (państwowy) nie miał nic przeciwko temu.
I to się nazywa kryształowo czysta sytuacja.
A innemu panu rodzina kopiła zegarek za 30 tysięcy i to jest dowód na złodziejstwo.
Dobrze rozumiem obecna sytuacje w Polsce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 15:23  
Cytuj
jakie to typowo "polskie" zaglądać komuś do portfela, a nuż ma więcej ode mnie i w pierwszej ławce się modlić :" somsiad ma 10 krów, niech mu 8 zdechnie bo ja mam tylko 2"...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 16:28  
Cytuj
CYTAT
Platforma Obywatelska była partią aferzystów i złodziei. PiS jest partią aferzystów i złodziei z chorym światopoglądem, opętanych żądzą władzy.


Rysiu, dlatego POPSLSLD w końcu nie rządzi. Są małe szanse że może w tej formule jeszcze kiedykolwiek rządzić. Wydaje mi się że spróbowali dosłownie wszystkiego (nawet się pastowali na czarno),,, ale dalej czuć fermą, gumnem, rumiankiem i Targowicą.

http://wyborcza.pl/7,75398,25228686,rzecznik-tsue-pytania-prejudycjalne-o-dyscyplinarki-niedopuszczalne.html

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 16:51  
Cytuj
CYTAT
Michał Dworczyk - wbrew obowiązkowi - aż do 12 oświadczeń nie wpisał, że jest udziałowcem spółki "Rodzice dla Szkoły". Poza tym zataił udziały w działce i domu - bliźniaku na obrzeżach Warszawy. Nie ujawnił także dochodu ze sprzedaży willi, którą wybudowali z żoną przy tej samej ulicy, przy której stoi bliźniak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 00:04  
Cytuj
@Wiktor

Koleś z PO jest prezesem PGE EJ 1. Przekręt.

Koleś z PIS jest prezesem PGE EJ 1. Nie ma problemu.


Hipokryzja czy głupota?



@mirek777

"Polityka sama w sobie jest brudna.
Im większa partia tym trudniej zweryfikować wszystkich pod katem uczciwości i prawdziwych intencji."


Jak zweryfikujesz uczciwość Jarka skoro Ziobro go nawet nie przesłuchał?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 17:42  
Cytuj
Jakub Banaś zaczął od dyrektorskiego stanowiska
W listopadzie, prawie dwa lata temu, Jakub Banaś zaczął karierę od dyrektorskiego stanowiska w podległej ministrowi obrony narodowej Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Po pięciu miesiącach awansował na doradcę zarządu, ale w spółce miejsca nie zagrzał długo, bo pracował tam jedynie rok. Potem został zatrudniony - jako p.o. prezesa zarządu - w spółce Maskpol, produkującej sprzęt ochronny dla służb mundurowych. Spędził tam pół roku. Obecnie jest dyrektorem i pełnomocnikiem zarządu w państwowym banku Pekao S.A.

Dziennikarze portalu TVN24.pl zapytali PGZ i Pekao o zasady, na jakich syn Mariana Banasia został zatrudniony, ale nie dowiedzieli się żadnych konkretów. Spółki poinformowały o "ochronie danych osobowych" i tajemnicy przedsiębiorstwa "co do sposobu i technik rekrutacji". Bank Pekao S.A. zapewnia przy tym, że władze firmy kierowały się "potrzebami banku" i kompetencjami kandydata.

Posłanka PO Izabela Leszczyna w sprawie zatrudnienia Jakuba Banasia w Maskpolu interweniowała już na początku roku. Napisała interpelacje do premiera oraz prezesa Maskpolu z pytaniami o zarobki oraz o ewentualne nieprawidłowości w sprawie nawiązania współpracy z rodzinną firma Banasia w czasie, gdy był p.o. prezesa zarządu. Spółka zasłoniła się tajemnica przedsiębiorstwa.

Opozycja krytyczna
Po ujawnieniu informacji na temat pracy syna dyrektora NIK pojawiły się komentarze polityków.

- Mamy kolejnego Misiewicza - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Piotr Gadzinowski, polityk SLD i kandydat Lewicy do Sejmu. - PiS przedstawiał się jako formacja wspierająca polską rodzinę, ale wspiera głównie własne rodziny, oferując im posady państwowe. Mamy do czynienia z nową klasą milionerów. Obserwowaliśmy już zawrotną karierę syna Ryszarda Czarneckiego. Kiedy syn Beaty Szydło zrezygnował z posługi i poszedł na urlop, to krążył taki żart, że przecież za chwilę miał zostać kardynałem. Elity PiS opanowały do perfekcji hipokryzję, przedstawiając się jako biedni obrońcy ludu i z ludu, tymczasem są milionerami.

Politycy Koalicji Obywatelskiej również krytycznie oceniają karierę Jakuba Banasia:

- Uważam, że mamy do czynienia z takim nepotyzmem, w którym wysoko postawiony ojciec załatwia pracę synowi, a ten syn nie ma najmniejszych kompetencji do tego, żeby od razu zaczynać karierę od kierowania firmą - powiedział były minister obrony Tomasz Siemoniak w rozmowie z TVN.

Natomiast Michał Dworczyk w rozmowie z portalem skwitował sprawę krótko: - Nie mam wiedzy na temat kariery syna pana Banasia. Natomiast sam fakt tego, że dziecko jakiegoś polityka pracuje w spółce Skarbu Państwa, wydaje mi się, że jest niewystarczające, żeby stawiać taką tezę.

Sam Jakub Banaś przesłał do TVN oświadczenie, w którym pisze "bezprawnym naruszeniu dóbr osobistych" i inspirowaniu działań w okresie przedwyborczym w celu zdyskredytowania jego i jego rodziny. Sprzeciwia się też wykorzystaniu jego wizerunku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 18:54  
Cytuj
Gdyby wspierali rodziny Totalne to byłoby co innego, KOD-u i świeczek by nie było. No i Artystom na Fermie byłoby lżej ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 21:00  
Cytuj
@art2deco

Rodzina Totalna?

Taka co narobiła dużo dzieci dla Narodu?


Ten Jakub Banaś to widać, że na wszystkim się zna.

https://www.youtu(...)HWG0DgEc

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »