NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 »
Kiedy zaczną grzać? - :),
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 10:31  
Cytuj
u mnie od wczoraj grzeja umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 10:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 10:32  
Cytuj
wciąż jest lato, nie ma nawet jesieni, wiec bez przesady... póki musimy wspólnie płacić za ogrzewanie w blokach, wcześniejsze uruchamianie ciepła nie ma sensu... Dla kilkunastu osób w mieście, którym zimno? bez jaj... I tak wszystko mega podrożało... Będzie długi sezon grzewczy, będą większe rachunki... Ja nie mam na to ochoty.. Tym kilkunastu osobom, którym zimno polecam zakup farelki... nie będzie wam się cały blok składał na ogrzewanie, które będziemy wypuszczać oknem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 10:38  
Cytuj
zaczna jak uregulują wyzsze ceny umiech za termą zapłaczecie ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 11:36  
Cytuj
żeby ciepła nie wypuszczać oknem to należy zakręcić kaloryfer. Dla mnie to proste i nie rozumiem skąd u takich jak @Mryszard co rok ta gównoburza.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 11:39  
Cytuj
Andrzej uwierz że są Janusze co mają kaloryfer odkręcony na fulla i okno otwarte. I fakt za szybko z tym grzaniem. Trzeba będzie dopłacać chyba w tym roku .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 11:40  
Cytuj
CYTAT
wciąż jest lato, nie ma nawet jesieni, wiec bez przesady... póki musimy wspólnie płacić za ogrzewanie w blokach, wcześniejsze uruchamianie ciepła nie ma sensu... Dla kilkunastu osób w mieście, którym zimno? bez jaj... I tak wszystko mega podrożało... Będzie długi sezon grzewczy, będą większe rachunki... Ja nie mam na to ochoty.. Tym kilkunastu osobom, którym zimno polecam zakup farelki... nie będzie wam się cały blok składał na ogrzewanie, które będziemy wypuszczać oknem

Za ogrzewanie płacę ciągle, a dostępne nie jest. Jak nie chcesz płacić, nie odkręcaj i nie korzystaj. jak dla mnie możesz siedzieć w kufajce i kalesonach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 11:49  
Cytuj
CYTAT
Andrzej uwierz że są Janusze co mają kaloryfer odkręcony na fulla i okno otwarte. I fakt za szybko z tym grzaniem. Trzeba będzie dopłacać chyba w tym roku .


Co rok takie gadanie i co rok nadpłata. Gównoburza i tyle

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 11:51  
Cytuj
u mnie 1500 zl niedopłaty no ale i tak wole zeby grzali.. po co marznac i wydawac na lekarza...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 12:26  
Cytuj
CYTAT
Za ogrzewanie płacę ciągle, a dostępne nie jest. Jak nie chcesz płacić, nie odkręcaj i nie korzystaj. jak dla mnie możesz siedzieć w kufajce i kalesonach.


płacisz opłatę stałą, a raz w roku jest rozliczenie bloku z licznika głównego i wówczas ma blok nadpłatę lub niedopłatę. Jak nie rozumiesz tego, to zrozum... Jak zimno kilku osobom, to te kilka niech się dogrzewają indywidualnie, proste... Wszyscy nie będziemy partycypować w dogrzewaniu Ciebie....

A dziś na zewnątrz obecnie jest 21,1 stopnia w cieniu u mnie na balkonie, wiec chyba bez jaj... Poza tym dziś u nas na Centralnym napełniają już kaloryfery wodą, więc pewnie zaczną wkrótce grzać... niestety... LATO jest przypominam... Zimno ci to wio na wieś, załóż sobie centralne ogrzewanie i hajcuj aż dostaniesz rachunek, że nawet kalesony wyżej wspomniane nie pomogą... Za darmo Cię nie grzeją...

A płacisz cały rok również dlatego żebyś nie miał jak na wsi ze 3-4 miesiące opłat po 1,5 tysiaca... Wspaniałomyślnie ci ogrzewanie rozkładają na rok na raty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 12:40  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Za ogrzewanie płacę ciągle, a dostępne nie jest. Jak nie chcesz płacić, nie odkręcaj i nie korzystaj. jak dla mnie możesz siedzieć w kufajce i kalesonach.


płacisz opłatę stałą, a raz w roku jest rozliczenie bloku z licznika głównego i wówczas ma blok nadpłatę lub niedopłatę. Jak nie rozumiesz tego, to zrozum... Jak zimno kilku osobom, to te kilka niech się dogrzewają indywidualnie, proste... Wszyscy nie będziemy partycypować w dogrzewaniu Ciebie....

A dziś na zewnątrz obecnie jest 21,1 stopnia w cieniu u mnie na balkonie, wiec chyba bez jaj... Poza tym dziś u nas na Centralnym napełniają już kaloryfery wodą, więc pewnie zaczną wkrótce grzać... niestety... LATO jest przypominam... Zimno ci to wio na wieś, załóż sobie centralne ogrzewanie i hajcuj aż dostaniesz rachunek, że nawet kalesony wyżej wspomniane nie pomogą... Za darmo Cię nie grzeją...

A płacisz cały rok również dlatego żebyś nie miał jak na wsi ze 3-4 miesiące opłat po 1,5 tysiaca... Wspaniałomyślnie ci ogrzewanie rozkładają na rok na raty


inni maja marznac bo ciebie nie stac zeby zaplacic za ogrzewanie .... ??? to ze jest np lato to nie znaczy ze nie moge zalozyc swetra skoro jest mi zimno... glupie myslenie ... ze jak lato to grzac nie moge

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 13:06  
Cytuj
CYTAT
A płacisz cały rok również dlatego żebyś nie miał jak na wsi ze 3-4 miesiące opłat po 1,5 tysiaca... Wspaniałomyślnie ci ogrzewanie rozkładają na rok na raty
Profil Prywatna wiadomość


O to ciekawe informacje, mieszkam w domu i nigdy nie miałem takiej sytuacji żeby przez 4 miesiące płacić po 1,5 tys. Dodam że ogrzewam gazem, piec włączył się w nocy z dwa razy nie poto żeby dogrzać ale osuszyć wilgotne powietrze. W dzień może i ciepło ale przez deszczową pogodę jest wilgoć.
Współczuję takiego podejścia, życie w bloku z takimi sąsiadami to musi być męka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 13:34  
Cytuj
CYTAT
A dziś na zewnątrz obecnie jest 21,1 stopnia w cieniu u mnie na balkonie, wiec chyba bez jaj...


Biedni Ci bez balkonów albo z zacienionym mieszkaniem placze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 13:57  
Cytuj
CYTAT
inni maja marznac bo ciebie nie stac zeby zaplacic za ogrzewanie .... ??? to ze jest np lato to nie znaczy ze nie moge zalozyc swetra skoro jest mi zimno... glupie myslenie ... ze jak lato to grzac nie moge


Dlaczego uważasz, że mnie nie stać? Nie mam ochoty finansować komuś ogrzewania w lecie bo ma takie fanaberie, może masz serce chore i słabe krążenie?

CYTAT
O to ciekawe informacje, mieszkam w domu i nigdy nie miałem takiej sytuacji żeby przez 4 miesiące płacić po 1,5 tys. Dodam że ogrzewam gazem, piec włączył się w nocy z dwa razy nie poto żeby dogrzać ale osuszyć wilgotne powietrze. W dzień może i ciepło ale przez deszczową pogodę jest wilgoć.
Współczuję takiego podejścia, życie w bloku z takimi sąsiadami to musi być męka


Moi rodzice kupili sobie drewniany dom na wsi, duży kilkupokojowy. Ogrzewanie gazowe, viessman, koszt około 1000- 1500 za miesiąc grzania. jeśli wyłączasz na noc ogrzewanie i na czas gdy jesteś w pracy to się to obnizy do około 600-800 w miesiącach grzewczych. Ale jak jesteś w domu na emeryturze, chcesz miec cały czas ciepło to trzeba bulić... I nie ma to tamto... Ludzie jak sami ogrzewają to januszują, bo takie jest polskie realiątko... W mieście jest inaczej, nie ma tak, że sobie przepalisz 2 dni we wrześniu, 3 dni w pażdzierniku, jak ruszy grzanie to sie skonczy na wiosnę. Niestety, trzeba się dostosować do większości, bo tak to jest jak się żyje w pewnej wymuszonej wspólnocie... Ale jak teraz zaczną grzać, to wiekszość będzie mieć wyłączone kaloryfery, ale rurkami i tak się nagrzeje, więc ciepło (czytaj pieniądze) wylecą oknami. I po co? Bo kilku osobom zimno?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 14:03  
Cytuj
Niech wymienia centralne. Ja mam domek około 90 metrów, nigdy nie miałem większego rachunku jak 400 zł na miesiąc. A z racji że kocioł jest dwufunkcyjny to oprócz ogrzewania C.O to grzeje też wodę użytkową i w domu działa też kuchenka na gaz.w domu mam małe dzieci i cała dobe mam ustawione 22 stopnie. Więc albo bajki piszesz z takimi wysokimi rachunkami albo mają coś spierdzielone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 6 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
[cytat]inni maja marznac bo ciebie nie stac zeby zaplacic za ogrzewanie .... ??? to ze jest np lato to nie znaczy ze nie moge zalozyc swetra skoro jest mi zimno... glupie myslenie ... ze jak lato to grzac nie moge


Dlaczego uważasz, że mnie nie stać? Nie mam ochoty finansować komuś ogrzewania w lecie bo ma takie fanaberie, może masz serce chore i słabe krążenie?

CYTAT
O to ciekawe informacje, mieszkam w domu i nigdy nie miałem takiej sytuacji żeby przez 4 miesiące płacić po 1,5 tys. Dodam że ogrzewam gazem, piec włączył się w nocy z dwa razy nie poto żeby dogrzać ale osuszyć wilgotne powietrze. W dzień może i ciepło ale przez deszczową pogodę jest wilgoć.
Współczuję takiego podejścia, życie w bloku z takimi sąsiadami to musi być męka


Moi rodzice kupili sobie drewniany dom na wsi, duży kilkupokojowy. Ogrzewanie gazowe, viessman, koszt około 1000- 1500 za miesiąc grzania. jeśli wyłączasz na noc ogrzewanie i na czas gdy jesteś w pracy to się to obnizy do około 600-800 w miesiącach grzewczych. Ale jak jesteś w domu na emeryturze, chcesz miec cały czas ciepło to trzeba bulić... I nie ma to tamto... Ludzie jak sami ogrzewają to januszują, bo takie jest polskie realiątko... W mieście jest inaczej, nie ma tak, że sobie przepalisz 2 dni we wrześniu, 3 dni w pażdzierniku, jak ruszy grzanie to sie skonczy na wiosnę. Niestety, trzeba się dostosować do większości, bo tak to jest jak się żyje w pewnej wymuszonej wspólnocie... Ale jak teraz zaczną grzać, to wiekszość będzie mieć wyłączone kaloryfery, ale rurkami i tak się nagrzeje, więc ciepło (czytaj pieniądze) wylecą oknami. I po co? Bo kilku osobom zimno?


Ja nie mam zamiaru marznąć a w niedługim czasie martwić się grzybem w łazience, bo jest taka wilgoć. Wolę zapłacić niż przypłacić to zdrowiem. A Tobie cóż, nie pozostaje nic innego jak zakup domku niedaleko rodziców . Jak pracujesz to sporo zaoszczędzisz ;-))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 14:10  
Cytuj
CYTAT
Ludzie jak sami ogrzewają to januszują, bo takie jest polskie realiątko...


Jak widać nie tylko ludzie, którzy sami ogrzewają...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2021r. 14:10  
Cytuj
tez zalecam kupic domek i tam marznac umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2021r. 05:29  
Cytuj
Ciepło za oknem... stabilnie pojiżej 10 stopni. Administracja jak zawsze pierdzi w stolek i powie nieeee, w naszej prognozie będą upały. I znowu herbatka.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2021r. 07:37  
Cytuj
Abstrahując od dyskusji, czy jeszcze jest lato (tylko do dzisiejszego wieczora), czy lepiej przenieść się na wieś do własnego domu, czy lepiej marznąć w bloku, mam pytanie, a właściwie dwa:
1. KIEDY ZACZNĄ GRZAĆ?
2. A może już gdzieś w mieście zaczęli?

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2021r. 08:16  
Cytuj
u mnie na jana pawła od poniedziałku wieczorem grzeja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2021r. 11:55  
Cytuj
Staszica grzeją3m sie

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2021r. 14:21  
Cytuj
na osiedlu Centralnym też już hajcują...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2021r. 14:41  
Cytuj
Miła niespodzianka po powrocie z pracy: na WP też grzeją.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2021r. 15:18  
Cytuj
a na świńskim ryju zimny wychów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2021r. 17:00  
Cytuj
Na porębach jak zwykle czekają, może upały wrócą

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »