NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Kiedy zaczną grzać? - :),
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Maja 2020r. 06:35  
Cytuj
CYTAT
A jak z wietrzeniem urzędów po każdym petencie i w szkołach/przedszkolach co godzinę? Też wyłączono tam kaloryfery?
Tylko patrzeć kolejnej epidemii jak nie korony to przeziębień. Apteki wyjdą na swoje.


Przecież urzędnicy nikogo nie przyjmują.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2020r. 06:35  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Maja 2020r. 09:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A jak z wietrzeniem urzędów po każdym petencie i w szkołach/przedszkolach co godzinę? Też wyłączono tam kaloryfery?
Tylko patrzeć kolejnej epidemii jak nie korony to przeziębień. Apteki wyjdą na swoje.


Przecież urzędnicy nikogo nie przyjmują.


przyjmują przecież

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Maja 2020r. 10:34  
Cytuj
Ostatnio w połowie kwietnia załatwiałem aprawy w urzędzie miejskim oraz sanepidzie i niestety. Kontakt telefoniczny i skrzynka pdawcza. Nie było mowy o wejściu do urzędu.
No ale mamy maj. Może coś się zmieniło.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Cze 2020r. 10:02  
Cytuj
fakt. ciągle zimno jest. można by było jeszcze grzać neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Cze 2020r. 11:39  
Cytuj
Coś za coś. W przyrodzie nic nie ginie. Nie było zimy, nie będzie lata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2020r. 11:50  
Cytuj
Obawiam się, że tak będzie wyglądał ten rok.
Oby obeszło się tylko bez jakichś kataklizmów.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2020r. 13:04  
Cytuj
Teraz wznawianie grzania nie ma już sensu, ale nasza spółdzielnia zarządziła koniec ogrzewania prawie trzy tygodnie temu (chyba 15.05). Akurat wtedy były poranki z dwoma, trzema stopniami powyżej zera, jeden był nawet z przymrozkiem. Chciałbym poznać nazwisko geniusza, który podjął tę świetną decyzję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2020r. 13:52  
Cytuj
MZB wyłączało ogrzewanie już 4 maja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2020r. 11:06  
Cytuj
CYTAT
Teraz wznawianie grzania nie ma już sensu, ale nasza spółdzielnia zarządziła koniec ogrzewania prawie trzy tygodnie temu (chyba 15.05). Akurat wtedy były poranki z dwoma, trzema stopniami powyżej zera, jeden był nawet z przymrozkiem. Chciałbym poznać nazwisko geniusza, który podjął tę świetną decyzję.


Kto to widział żeby w połowie maja grzać mieszkanie? Jak zgłodniejesz w nocy to też szykujesz sobie jedzenie? Takie duże dzieci teraz są wszystko muszą mieć teraz i natychmiast. Może sam wybudujesz sobie dom i go utrzymasz, ogrzejesz a nie na krzywy ryj chcesz za darmo korzystać.

Chcesz poznać nazwisko geniusza a poczytaj regulamin natomiast tobie daleko do rozumu tego geniusza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Cze 2020r. 11:19  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Teraz wznawianie grzania nie ma już sensu, ale nasza spółdzielnia zarządziła koniec ogrzewania prawie trzy tygodnie temu (chyba 15.05). Akurat wtedy były poranki z dwoma, trzema stopniami powyżej zera, jeden był nawet z przymrozkiem. Chciałbym poznać nazwisko geniusza, który podjął tę świetną decyzję.


Kto to widział żeby w połowie maja grzać mieszkanie? Jak zgłodniejesz w nocy to też szykujesz sobie jedzenie? Takie duże dzieci teraz są wszystko muszą mieć teraz i natychmiast. Może sam wybudujesz sobie dom i go utrzymasz, ogrzejesz a nie na krzywy ryj chcesz za darmo korzystać.

Chcesz poznać nazwisko geniusza a poczytaj regulamin natomiast tobie daleko do rozumu tego geniusza.


a dlaczego nie mozna grzac w polowie maja? sa na to jakies przepisy? skoro jest zimno to mozna grzac. pierwsze slysze o jakis ograniczeniach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2020r. 11:42  
Cytuj
Termin włączania i wyłączania ogrzewania został ustalony na podstawie mierzonych średnich temperatur.

O ile można przyśpieszyć włączenie jesienią ogrzewania, o tyle po jego wyłączeniu, ponowny rozruch nie jest już taki prosty.

- po pierwsze są zaplanowane remonty i przeglądy urządzeń oraz samej sieci
- po drugie rozruch i napełnienie jest kosztowny, i nikt raczej nie planuje 2 - 3 rozruchów sieci w ciągu roku (kosztami obciążono by nas)
- po trzecie, opłata za ogrzewanie byłaby na pewno dużo wyższa, gdyby przedłużać dowolnie okres grzewczy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Cze 2020r. 11:46  
Cytuj
nie mowie o ponownym rozruchu ktory wiaze sie z oplata za ponowne wlaczenie ogrzewania ale o ciaglym dostarczaniu ciepla do budynku. mozna grzac nawet do czerwca czy lipca przciez, jeżeli temperatury sa niskie jak niestety w tym roku. pec przeciez wlacza i wylacza ogrzewania na wniosek a nie sam decyduje na podstawie temperatury czy wylaczac czy wlaczac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Cze 2020r. 12:12  
Cytuj
Oczywiście, że nie ma problemu ze stałym dostarczaniem ciepła do bloków. Przecież w wielu blokach ciepła woda w kranach płynie caly rok. Nie ma żadnego problemu by to lokator decydował jaką ma temperaturę odkręcając lub zakręcając kurek. No ale inżynierowie są innego zdania.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2020r. 12:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Teraz wznawianie grzania nie ma już sensu, ale nasza spółdzielnia zarządziła koniec ogrzewania prawie trzy tygodnie temu (chyba 15.05). Akurat wtedy były poranki z dwoma, trzema stopniami powyżej zera, jeden był nawet z przymrozkiem. Chciałbym poznać nazwisko geniusza, który podjął tę świetną decyzję.


Kto to widział żeby w połowie maja grzać mieszkanie? Jak zgłodniejesz w nocy to też szykujesz sobie jedzenie? Takie duże dzieci teraz są wszystko muszą mieć teraz i natychmiast. Może sam wybudujesz sobie dom i go utrzymasz, ogrzejesz a nie na krzywy ryj chcesz za darmo korzystać.

Chcesz poznać nazwisko geniusza a poczytaj regulamin natomiast tobie daleko do rozumu tego geniusza.

Widzę, że jesteś następnym geniuszem jak tamten.
W grudniu było +16 stopni i jakoś nikt nie wyłączał ogrzewania. Za to jak przyszły przymrozki to geniusz podrapał się w głowę i wpadł na pomysł wyłączenia. Grzeje się wtedy kiedy jest zimno. Akurat tej zimy bardzo dużo energii zostało zaoszczędzone a ja za ogrzewania płacę słono i na okrągło, więc jak jest zimno to oczekuję ogrzewania. Wyobraź sobie, że ludzie w blokach tak samo jak w domkach mogą mieć ciepło i przyjemnie. Spółdzielnia jest dla swoich lokatorów a nie odwrotnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Cze 2020r. 14:52  
Cytuj
Jeśli w lokalnej sieci nie została jeszcze spuszczona woda z instalacji to włączenie grzania polega tylko na włączeniu tego na węźle. Takie węzły cieplne są w każdym budynku. Elektrownia produkuje ciepło cały rok m.in. do podgrzewania wody. Nie ma czegoś takiego jak sezon grzewczy. Każdy węzeł ma licznik energii cieplnej i wg jego wskazań rozlicza się grzanie. Można grzać przez cały rok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Cze 2020r. 14:59  
Cytuj
najlepiej by bylo jakby bylo grzane caly rok i kazdy by sobie to sam regulowal czy chce cieplo czy nie i po problemie bo ludziom niestety nie da sie dogodzic jeden chce tak a drugi siak

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Cze 2020r. 10:18  
Cytuj
Tylko po co ludziom dogadzać? Gdyby ciepło było dostarczanie cały rok to sam bym sobie decydował jaką mam temperaturę w mieszkaniu.

Niestety tak nie ma bo ktoś decyduje i próbuje dogadzać.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2020r. 12:06  
Cytuj
CYTAT
Tylko po co ludziom dogadzać? Gdyby ciepło było dostarczanie cały rok to sam bym sobie decydował jaką mam temperaturę w mieszkaniu.

Niestety tak nie ma bo ktoś decyduje i próbuje dogadzać.


Ach jaki ty jesteś mądry, ta energia za darmo do ciebie przyjdzie i tylko sobie odkręcisz zawór i już masz ciepło. Zapomniałeś że po drodze są ubytki i ktoś za to musi zapłacić, wiadomo że klient końcowy. Na pewno to by kosztowało 100 % drożej. Ponieważ część w ogóle nie płaci to dla zbilansowania koszt wzrósłby oko 150 %. Pasuje ci? Bo mnie nie, nie mam zamiaru płacić za ogrzewanie czyjejś dupy. Niech sobie kupi grzejnik i dogrzewa jak mu zimno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Cze 2020r. 13:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Tylko po co ludziom dogadzać? Gdyby ciepło było dostarczanie cały rok to sam bym sobie decydował jaką mam temperaturę w mieszkaniu.

Niestety tak nie ma bo ktoś decyduje i próbuje dogadzać.


Ach jaki ty jesteś mądry, ta energia za darmo do ciebie przyjdzie i tylko sobie odkręcisz zawór i już masz ciepło. Zapomniałeś że po drodze są ubytki i ktoś za to musi zapłacić, wiadomo że klient końcowy. Na pewno to by kosztowało 100 % drożej. Ponieważ część w ogóle nie płaci to dla zbilansowania koszt wzrósłby oko 150 %. Pasuje ci? Bo mnie nie, nie mam zamiaru płacić za ogrzewanie czyjejś dupy. Niech sobie kupi grzejnik i dogrzewa jak mu zimno.


Ach, dziekuje za uznanie. Przesył energii zawsze powoduje straty. Tyle ze gdybys byl tak mądry jak ja to zauważyłbyś, że ciepla woda do wielu mieszkań płynie caly rok. A straty w zimnie są większe niż w lecie. Gdyby każdy miał licznik na wejsciu do mieszkania to kazdy placilby za siebie. A kto by nie placił miałby blokadę. Niby takie proste, a tak trudne w realizacji.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2020r. 14:15  
Cytuj
CYTAT
[cytat][cytat]

Ach, dziekuje za uznanie. Przesył energii zawsze powoduje straty. Tyle ze gdybys byl tak mądry jak ja to zauważyłbyś, że ciepla woda do wielu mieszkań płynie caly rok. A straty w zimnie są większe niż w lecie. Gdyby każdy miał licznik na wejsciu do mieszkania to kazdy placilby za siebie. A kto by nie placił miałby blokadę. Niby takie proste, a tak trudne w realizacji.


No, mądrości mi wystarcza, jeszcze w słupa nie wlazłem. Nie policzyłeś kosztów przesyłu w lecie. CWU nie potrzebuje tyle energii ile CO. Ciepła woda nie płynie nawet do połowy mieszkań. Rośnie nam społeczeństwo roszczeniowe, bo ja chcę i już. Jak ty chcesz zablokować komuś ciepło do ogrzewania. Jesteś naiwny jak dziecko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Cze 2020r. 16:06  
Cytuj
Wiesz, ja bym najchętniej zrezygnował z pecu ale niestety nie można. Nie jestem roszczeniowy. Chcę mieć to za co płacę. Bardzo nie lubię gdy kto mnie uszczęśliwia. Sam sobie doskonale poradzę.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2020r. 17:06  
Cytuj
Cały świat zbudowany jest na wspólnocie komun a ty wybrzydzasz. Nikt ci nie kazał wstępować do spółdzielni, mogłeś się sam na własnym rządzić. Co by to było jakby każdy dostawał co chciał, tak nawet w kibucu nie ma, podejrzewam ze w raju też.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Cze 2020r. 17:40  
Cytuj
CYTAT
Cały świat zbudowany jest na wspólnocie komun a ty wybrzydzasz. Nikt ci nie kazał wstępować do spółdzielni, mogłeś się sam na własnym rządzić. Co by to było jakby każdy dostawał co chciał, tak nawet w kibucu nie ma, podejrzewam ze w raju też.



Widzisz, na wojska Polskiego 10 jest taki blok i każdy ma własne ogrzewanie. Każdy placi sam za siebie.
Czyli jednak są wyjątki w tym całym twoim świecie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2020r. 18:50  
Cytuj
Nie do końca płacą za siebie. Ci niżej ogrzewają tych co na górze. Jak to w bloku bywa, parter grzeje na maxa, ostatnie piętra mają przykręcone kaloryfery. Dlatego w blokach gdzie były podzielniki ciepła, szybko z nich zrezygnowali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Cze 2020r. 19:33  
Cytuj
CYTAT
Nie do końca płacą za siebie. Ci niżej ogrzewają tych co na górze. Jak to w bloku bywa, parter grzeje na maxa, ostatnie piętra mają przykręcone kaloryfery. Dlatego w blokach gdzie były podzielniki ciepła, szybko z nich zrezygnowali.


No tak, ogrzeje się od sąsiada smiech2 ok. Niech tak będzie. Ja nawet na parterze wolałbym mieć niezależne ogrzewanie. Ty możesz lubić gdy ktoś decyduje za ciebie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »