NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Wybory parlamentarne 2019,
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 00:34  
Cytuj
Dobry Wieczór Państwu;

Już 13 października czekają nas wybory parlamentarne, które oficjalnie zakończą 30-letni okres post-komunizmu, a więc okres transformacji ustrojowej.
Umowy zawarte przy "okrągłym stole" w 1989 roku stracą moc.

Sondaże wskazują, że w tegorocznych wyborach liczyć będą się cztery bloki polityczne:
- Prawo i Sprawiedliwość - rządząca obecnie partia narodowo-konserwatywna, powiązana z samozwańczym papieżem z Torunia;
- Komitet Obywatelski - sojusz partii liberalno-modernistycznych, uchodzący za najbardziej centrowy (umiarkowany);
- Komitet Polski - czyli dawne Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL);
- Lewica - sojusz partii socjaldemokratycznych / socjalistycznych, z dawnym Sojuszem Lewicy Demokratycznej (SLD) na czele.

Na kogo waszym zdaniem warto głosować ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 00:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 01:15  
Cytuj
Zacząłeś temat to może sam się wypowiesz na kogo chcesz głosować?

I pominąłeś jeszcze Konfederację.

I pomyliłeś inne nazwy:
Zjednoczona Prawica
Koalicja Obywatelska
Koalicja Polska (Psl Kukiz)

Jak na politologa to coś słabo ogarniasz temat uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 6 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 02:11  
Cytuj
CYTAT
Zacząłeś temat to może sam się wypowiesz na kogo chcesz głosować?

I pominąłeś jeszcze Konfederację.

I pomyliłeś inne nazwy:
Zjednoczona Prawica
Koalicja Obywatelska
Koalicja Polska (Psl Kukiz)

Jak na politologa to coś słabo ogarniasz temat uśmiech


Studia dawno skończył, a praktyki nie miał w zawodzie, to dlatego mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 25 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 07:42  
Cytuj
PiSuary nie są narodowo konserwatywne tylko narodowo socjalistyczne... albo po prostu socjalistyczne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 07:53  
Cytuj
nie ważne na kogo się głosuje i tak wygra PiS ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 08:13  
Cytuj
PIS robi to z czym walczyło podczas wyborów ta partia socjalistów to najgorszy wybór jaki można dokonać. DO tego inwigilowanie Ludzi (program pegazus z Izraela) do tego chęć oddania miliardów dla Izraela, do tego podnoszenie podatków, niszczenie prywatnego sektora co cofnie nas do ery kamienia łupanego. LUD się cieszy bo dostanie minimalną krajową na poziomie 3000 a potem 4000 zł ale nikt sobie nie zdaje sprawy że dużo ludzi dostanie wypowiedzenia a wiele małych i średnich firm upadnie w imię sprawiedliwości towarzyszy. Ma być tak jak Morawiecki mówił w nagraniach u sowy czyli macie pracować za miskę ryżu. Wierzycie w socjalne obietnice rządu ale nie widzicie zagrożenia jakie za sobą niesie przecież to już było z Gierka było tak samo, czeka nas hiperinflacja i będziecie płacić 1000 zł za frytki w mcdonaldzie czy 2000 za kg jabłek.

PS jeśli podnoszenie (regulacja) płacy minimalnej jest taka dobra to czego nie podnieść jej do poziomu 100000 zł? ktoś wie? Przecież to jest szkodliwa polityka, która doprowadzi do zahamowania gospodarki i zwiększenia inflacji. Polityka PISu jest nawet gorsza od polityki PO bo tamci sobie kradli ale gospodarka sobie była a ci psują gospodarkę a zamiast kraść pod stołem to tworzą miejsca pracy dla swoich i obsadzają stołki niekompetentnymi ludzmi bo są z ramienia PIS Kumoterstwo jest przeogromne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 980
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 08:27  
Cytuj
Niech wszyscy ogłoszą programy wtedy zobaczę kto ma najlepszy i na niego zagłosuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 08:37  
Cytuj
Plakaty wyborcze w formie CV!

ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 09:06  
Cytuj
Remont: wytłumacz prostakom z Podkarpacia definicję inflacji to Cię ozłocę good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 09:19  
Cytuj
Definicja inflacji. Na zachodzie Polski można zarabiać w zwykłej pracy typu Huta ponad 5 tys i się opłaca a na wschodzie jak się podniesie pensje to Polska upadnie. Chore.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 10:18  
Cytuj
CYTAT
Definicja inflacji. Na zachodzie Polski można zarabiać w zwykłej pracy typu Huta ponad 5 tys i się opłaca a na wschodzie jak się podniesie pensje to Polska upadnie. Chore.


I o tym mówiłem. Bo o wydajności pracy to na wypizdowie nie słyszeli good Efekt lekcji religii zamiast ekonomii w szkołach good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 11:39  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Definicja inflacji. Na zachodzie Polski można zarabiać w zwykłej pracy typu Huta ponad 5 tys i się opłaca a na wschodzie jak się podniesie pensje to Polska upadnie. Chore.


I o tym mówiłem. Bo o wydajności pracy to na wypizdowie nie słyszeli good Efekt lekcji religii zamiast ekonomii w szkołach good


Wydajność pracy. Jeszcze nie tak dawno pracowałem w firmie w której podczas jednej zmiany robiliśmy zysk dla firmy ok 30 tys zl( w dwie osoby przy jednej maszynie). Praca na trzy zmiany. Na rękę mieliśmy ok 80 zł za dzien. Uważasz że to jest mała wydajność?. Tak jest w wielu firmach gdzie prezesi (oni mogą bo to ich firma i własność), ale także kierownictwo zarabia powyżej 30 tys (prezes ponad 200 tys). Niech się podziela z tymi dzięki którym mają takie wysokie pensje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 11:45  
Cytuj
Pensja minimalna powinna pozwalać przeżyć.
Skromnie, bez szaleństw - ale przeżyć.

Obecna nie daje tego.
Niestety cały system kapitalizmu oparty jest na budowaniu zysku dzięki różnicom w zarobkach. Na taniej sile roboczej. Stąd złotym interesem jest zatrudnianie ludzi z krajów, gdzie jest totalna bieda.

Cała gospodarka światowa kręci się wokół wyzysku taniej siły roboczej i wojen....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 12:07  
Cytuj
CYTAT
Jeszcze nie tak dawno pracowałem w firmie w której podczas jednej zmiany robiliśmy zysk dla firmy ok 30 tys zl( w dwie osoby przy jednej maszynie).


A to ciekawe ... jak Ty kolego zysk wyliczyłeś smiech2 Może pomyliłeś z przychodem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 13:14  
Cytuj
@bzk

Jeśli uważasz, że płace minimalne można podnosić bez żadnego uzasadnienia, to nie dziwi Cię, że PIS nie podnosi tej płacy o 33% co rok? Albo o 50% co rok? Albo 200%?

W czym problem?

Dlaczego dotychczas PIS dawał podwyżki rzędu 6,25% rocznie (mniej niż za rządów PO) i nagle daje 33%?



Mówisz o płacach po 30 tysięcy.

Wiesz kto teraz kosi taką kasę?

Misiewicze.

I nie muszą się na niczym znać. Po prostu zasiadają w radach nadzorczych państwowych spółek.



"w której podczas jednej zmiany robiliśmy zysk dla firmy ok 30 tys zl( w dwie osoby przy jednej maszynie). Praca na trzy zmiany. Na rękę mieliśmy ok 80 zł za dzien. Uważasz że to jest mała wydajność?"

I co? Już nie pracujesz? Wpadli kolesie w kominiarkach i zaczęli krzyczeć: Policja, na ziemię?

I ni ma roboty?


@miruś

"Pensja minimalna powinna pozwalać przeżyć.
Skromnie, bez szaleństw - ale przeżyć.

Obecna nie daje tego."

Ludzie w Polsce umierają z głodu.

Powtórka z getta warszawskiego.

Wersja A.D. 2019.

Miruś, czy ty do mnie pier..isz, że po 4 latach rządów PIS w Polsce ludzie zarabiający najniższą krajową umierają z głodu?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 13:32  
Cytuj
O. znowu niskich lotów manipulant coś pisze do mnie.

good

good

good

I chyba zwieracze mu poszłyyyyyy potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 14:09  
Cytuj
O "Konfederacji" Janusza Korwin Mikkiego nie wspomniałem, bo sondaże nie daję tej partii szans na wejście do Sejmu.

Rzeczywiście, poprawne nazwy to Koalicja Obywatelska (czyli PO) i Koalicja Polska (czyli PSL).
Zakładałem temat późno w nocy i byłem już trochę zamroczony.

Ale Zjednoczonej Prawicy nie będzie.
PiS startuje samodzielnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 14:18  
Cytuj
CYTAT


Wydajność pracy. Jeszcze nie tak dawno pracowałem w firmie w której podczas jednej zmiany robiliśmy zysk dla firmy ok 30 tys zl( w dwie osoby przy jednej maszynie). Praca na trzy zmiany. Na rękę mieliśmy ok 80 zł za dzien. Uważasz że to jest mała wydajność?. Tak jest w wielu firmach gdzie prezesi (oni mogą bo to ich firma i własność), ale także kierownictwo zarabia powyżej 30 tys (prezes ponad 200 tys). Niech się podziela z tymi dzięki którym mają takie wysokie pensje



To mi powiedz misiu dlaczego przynosiliscie 30k zysku dziennie we dwóch nie otworzyliscie własnej firmy i nie kosili 15 k/mc zamiast 80 zł dziennie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 14:21  
Cytuj
Warto też zauważyć, że próg wyborczy dla koalicyjnych komitetów wyborczych (startujących razem dwóch lub więcej partii) wynosi 8%.
Koalicja Polska (PSL) balansuje wokół tego progu, i może nie wejść do Sejmu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 14:29  
Cytuj
CYTAT
To mi powiedz misiu dlaczego przynosiliscie 30k zysku dziennie we dwóch nie otworzyliscie własnej firmy i nie kosili 15 k/mc zamiast 80 zł dziennie?


Może jak usiedli na spokojnie i wszystko policzyli to jednak zrewidowali swoje poglądy ;)

Ciekawe jaka to branża w której 30000 zysku dziennie, czyli prawie milion miesięcznie wypracowuje 2 pracowników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 14:37  
Cytuj
[cytat][cytat]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 14:57  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jeszcze nie tak dawno pracowałem w firmie w której podczas jednej zmiany robiliśmy zysk dla firmy ok 30 tys zl( w dwie osoby przy jednej maszynie).


A to ciekawe ... jak Ty kolego zysk wyliczyłeś smiech2 Może pomyliłeś z przychodem?


Bo potrafię odjąć koszty od przychodow

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 15:04  
Cytuj
[cytat]@bzk

Jeśli uważasz, że płace minimalne można podnosić bez żadnego uzasadnienia, to nie dziwi Cię, że PIS nie podnosi tej płacy o 33% co rok? Albo o 50% co rok? Albo 200%?

W czym problem?

Dlaczego dotychczas PIS dawał podwyżki rzędu 6,25% rocznie (mniej niż za rządów PO) i nagle daje 33%?



Mówisz o płacach po 30 tysięcy.

Wiesz kto teraz kosi taką kasę?

Misiewicze.

I nie muszą się na niczym znać. Po prostu zasiadają w radach nadzorczych państwowych spółek.



"w której podczas jednej zmiany robiliśmy zysk dla firmy ok 30 tys zl( w dwie osoby przy jednej maszynie). Praca na trzy zmiany. Na rękę mieliśmy ok 80 zł za dzien. Uważasz że to jest mała wydajność?"

I co? Już nie pracujesz? Wpadli kolesie w kominiarkach i zaczęli krzyczeć: Policja, na ziemię?

I ni ma roboty?


Nie obchodzi mnie ile procent jest podnoszone płacą minimalna. Zastanawiam się dlaczego na zachodzie mogą być pensje wyższe a tu na wschodzie jak się podniesie place minimalna to firmy upadną.

Znam osoby które tyle zarabiają i nie są to żadne misiewicze. Pensje w zwykłych prywatnych firmach które rzekomo upadną po podniesieniu płacy minimalnej.

Jeżeli chodzi o tą policję - coś w tym stylu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 15:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To mi powiedz misiu dlaczego przynosiliscie 30k zysku dziennie we dwóch nie otworzyliscie własnej firmy i nie kosili 15 k/mc zamiast 80 zł dziennie?


Może jak usiedli na spokojnie i wszystko policzyli to jednak zrewidowali swoje poglądy ;)

Ciekawe jaka to branża w której 30000 zysku dziennie, czyli prawie milion miesięcznie wypracowuje 2 pracowników.



Fajnie prawda?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2019r. 15:27  
Cytuj
Wiadomo już, że jedno miejsce w Sejmie otrzyma przedstawiciel mniejszości niemieckiej.

Co do "Konfederacji" Janusza Korwin Mikkiego, to sondaże dają tej partii około 3% poparcia i raczej nie przekroczy progu 5%.

Koalicja Polska (PSL i Kukiz) może obecnie liczyć na 6% poparcia, podczas gdy - jak napisałem - próg dla komitetów koalicyjnych wynosi 8%, więc PSL i Kukiz nie weszły by do Sejmu.

Na chwilę obecną, pewne jest że do Sejmu wejdą PiS (około 40% poparcia), Koalicja Obywatelska (około 20% poparcia) i Lewica (około 12% poparcia).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »