NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Dobre biuro rachunkowe w rozsądnej cenie w stalowe,
Posty: 22
Dołączył: 20 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2019r. 21:29  
Cytuj
Witam planuje założyć sklep internetowy i potrzebuje dobrego księgowego w rozsądnej cenie do prowadzenia księgowości oraz który pomoże w sprawach założenia firmy. Kogo polecacie (potrzebuje osoby ktora bedzie miała znajomość jak w takim sklepie internetowym sie rozliczać)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2019r. 21:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Marz 2019r. 22:32  
Cytuj
1. Księgowy wcale nie musi być ze Stalowej Woli
2. Założenie firmy obecnie możesz zrobić nie wychodząc z domu przez internet.
3. Na początku wcale Ci księgowego nie trzeba. Tym bardziej, jeśli planujesz sprzedaż wyłącznie przez internet.

Poczytaj, popytaj. Tobie trzeba dobrej RADY - nie księgowego(ej).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 09:25  
Cytuj
Nie trzeba księgowego? Co za bzdura. VAT, dochodowy, ZUS, JPK, rozliczenie roczne - kto się tym zajmie? Przedsiębiorca?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 09:28  
Cytuj
CYTAT
1. Księgowy wcale nie musi być ze Stalowej Woli
2. Założenie firmy obecnie możesz zrobić nie wychodząc z domu przez internet.
3. Na początku wcale Ci księgowego nie trzeba. Tym bardziej, jeśli planujesz sprzedaż wyłącznie przez internet.

Poczytaj, popytaj. Tobie trzeba dobrej RADY - nie księgowego(ej).



Jak zwykle p****ysz głupoty. Przeczytałes 2 banery reklamowe na stronie i się mądrzysz.

Człowiek ktory pewnie nie ma firmy i nie miał stycznosci z urzędami na poziomie DG ...

Ksiegowosc internetowa daruj sobie, to są wpisywacze faktur a nie księgowi. Przy gównianej firmie może faktycznie lepiej juz sobie to samemu prowadzic bo oni NIC więcej za ciebie nie zrobią.
Faktem jest ze załozenie DG to najmniej skmplikowany problem. Pozniej zaczyna sie ewentualna jazda i niuanse. Szkoda by na to marnowac czas, zajmij sie po prostu swoim biznesem.

Ja moge polecic Ci biuro Prokura, jestem od lat i mam wyje***ne ( w sensie ze sie nie martwie "podczas") na wszystkie kontrole US, Celnych i itp. Potrafią ich ustawić do pionu i chronią przed urzędniczą samowolką.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 14:21  
Cytuj
Virus ma racje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 14:21  
Cytuj
Virus ma racje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 14:31  
Cytuj
CYTAT
Nie trzeba księgowego? Co za bzdura. VAT, dochodowy, ZUS, JPK, rozliczenie roczne - kto się tym zajmie? Przedsiębiorca?


A dlaczego nie? :szok: Na początku wielu dokumentów miał raczej nie będzie do wprowadzania, a to jest najbardziej żmudne zajęcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 14:34  
Cytuj
ano jest fajnie
dopoki
zus
skarbowy
uks
nic nie chce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 14:39  
Cytuj
Zaraz ktoś powie, że mając DG, konieczna jest sprzątaczka, bo przecież sam przedsiębiorca nie posprząta smiech2
No i szofer! Przecież sam jeździć nie będzie!

Jeśli ktoś nie ma pojęcia o podstawowych zasadach funkcjonowania DG i przepisach - to może niech się za biznesy nie bierze ...
Księgowy(a) jak najbardziej - ALE JEDYNIE jako odciążenie. A nie dla zasady ... bo się nie da ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 14:51  
Cytuj
chyba masz racje
to z programow komputerowych gotowych tez nie musisz korzystac
wystarczy ze poczytasz jak sie programuje
i spoko
mozesz tez aplikacje zrobic
zacznij od stworzenia skoroszytu w excelu
do tworzenia JPK

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 16:07  
Cytuj
A powiem Ci, że na początek nie zaszkodzi na piechotkę samemu policzyć, by nabrać wprawy i lepiej zrozumieć zachodzące procesy ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 16:28  
Cytuj
skoro tak
zaloz biuro rachunkowe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 16:56  
Cytuj
Partner w metalowcu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Marz 2019r. 20:24  
Cytuj
CYTAT
Zaraz ktoś powie, że mając DG, konieczna jest sprzątaczka, bo przecież sam przedsiębiorca nie posprząta smiech2
No i szofer! Przecież sam jeździć nie będzie!

Jeśli ktoś nie ma pojęcia o podstawowych zasadach funkcjonowania DG i przepisach - to może niech się za biznesy nie bierze ...
Księgowy(a) jak najbardziej - ALE JEDYNIE jako odciążenie. A nie dla zasady ... bo się nie da ...


Jesli myslisz ze księgowosc to wpisywanie faktur a jedyne procesy jakie cie beda interesowac to liczenie VAT od netto i wpisywanie w kolumny to sie troche mozesz przejechac jak cie dojedzie UKS. Wpisywanie faktur samemu czy przez PSEUDOksięgowość online to nie jest KSIĘGOWOŚĆ. Tym bardziej jak firma rośnie, obroty wskakują na setki tys zł i miliony rocznie. Jak coś przegapisz a ci uks to sprawdzi ze "zagapiles sie" i nie miałes pojecia o jakies interpretacji i zle cos było liczone przez 2 lata wstecz od grubszej kwoty to krzyż ci na droge z księgowościa internetową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 20 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2019r. 10:53  
Cytuj
Raczej jednak bym wolałbym żeby zajęło się mną biuro rachunkowe stacjonarne do którego będę mógł podjechać w razie czego. Tym bardziej że potrzebował bym porady na start jak założyć działalność itd. ponieważ nigdy takowej nie prowadziłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2019r. 11:24  
Cytuj
CYTAT
A powiem Ci, że na początek nie zaszkodzi na piechotkę samemu policzyć, by nabrać wprawy i lepiej zrozumieć zachodzące procesy ;)

te twoje porady to ty tak na poważnie? A jak się pomyli i us po dwóch latach przyłoży mu domiar to będziesz go bronić? Prowadziłeś jakiś biznes czy się wymądrzasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 11 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2019r. 12:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A powiem Ci, że na początek nie zaszkodzi na piechotkę samemu policzyć, by nabrać wprawy i lepiej zrozumieć zachodzące procesy ;)

te twoje porady to ty tak na poważnie? A jak się pomyli i us po dwóch latach przyłoży mu domiar to będziesz go bronić? Prowadziłeś jakiś biznes czy się wymądrzasz.


Na poważnie to on nie miał nigdy chyba pełnej kontroli z US i pełnych gaci. Na piechotę samemu można sobie sprawdzić księgową i rozwiać swoje ewentualne wątpliwości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2019r. 21:00  
Cytuj
hahaha jakie dyskusje na poziomie dzieci z podstawówki. Rzeczywiście jak ktoś pojęcia zielonego nie ma to niech sobie weźmie księgową, również polecam w metalowcu (info od znajomych), ale jeśli jednak odrobinę ma to polecam na początek samemu się tym zająć, to naprawdę nic trudnego! Tym bardziej, że na początku nie ma za wiele tego a koszty są jak widać chwilami duże. Ja tam sama od początku do końca się rozliczam i wszystkie kontrole są ok. Nie tylko u mnie ale również u znajomych, którym doradzałam na początku. A nigdy nie miałam z tym styczności wcześniej... Także nie mówić bzdur tylko za robotę się wziąć, chyba że kupę kasy jest do wydania to JA się polecam goodgoodgoodgood
Wszystko zależy od tego jaka to firma i jakie zaplecze finansowe jest. Co zwykły człowiek może udźwignąć, taki który się tym nie interesuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Marz 2019r. 21:07  
Cytuj
CYTAT
hahaha jakie dyskusje na poziomie dzieci z podstawówki. Rzeczywiście jak ktoś pojęcia zielonego nie ma to niech sobie weźmie księgową, również polecam w metalowcu (info od znajomych), ale jeśli jednak odrobinę ma to polecam na początek samemu się tym zająć, to naprawdę nic trudnego! Tym bardziej, że na początku nie ma za wiele tego a koszty są jak widać chwilami duże. Ja tam sama od początku do końca się rozliczam i wszystkie kontrole są ok. Nie tylko u mnie ale również u znajomych, którym doradzałam na początku. A nigdy nie miałam z tym styczności wcześniej... Także nie mówić bzdur tylko za robotę się wziąć, chyba że kupę kasy jest do wydania to JA się polecam goodgoodgoodgood
Wszystko zależy od tego jaka to firma i jakie zaplecze finansowe jest. Co zwykły człowiek może udźwignąć, taki który się tym nie interesuje.


I własnie zamast rozwijac biznes to masz czas bawic sie jeszzce w ksiegową...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2019r. 21:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
hahaha jakie dyskusje na poziomie dzieci z podstawówki. Rzeczywiście jak ktoś pojęcia zielonego nie ma to niech sobie weźmie księgową, również polecam w metalowcu (info od znajomych), ale jeśli jednak odrobinę ma to polecam na początek samemu się tym zająć, to naprawdę nic trudnego! Tym bardziej, że na początku nie ma za wiele tego a koszty są jak widać chwilami duże. Ja tam sama od początku do końca się rozliczam i wszystkie kontrole są ok. Nie tylko u mnie ale również u znajomych, którym doradzałam na początku. A nigdy nie miałam z tym styczności wcześniej... Także nie mówić bzdur tylko za robotę się wziąć, chyba że kupę kasy jest do wydania to JA się polecam goodgoodgoodgood
Wszystko zależy od tego jaka to firma i jakie zaplecze finansowe jest. Co zwykły człowiek może udźwignąć, taki który się tym nie interesuje.


I własnie zamast rozwijac biznes to masz czas bawic sie jeszzce w ksiegową...


Naprawdę myślisz ze od pierwszego dnia ci tak szalenie pójdzie, że nie będziesz miał czasu chwilki poświęcić, żeby popatrzeć w papiery?
To jest chwila zajęcia na początku, a jak mało wymagający biznes to nawet wystarczy raz na tydzień siąść i wszystko ogarnięte. Także nie wydaje mi się żeby to było jakoś dużo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Marz 2019r. 22:51  
Cytuj
R5_VIRUS - a ja mam czas bawić się w sprzątaczkę, kierowcę i kucharkę.

Sam sprzątam, jeżdżę i gotuję ... No i ogrodnika - bo trawę koszę potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Marz 2019r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
R5_VIRUS - a ja mam czas bawić się w sprzątaczkę, kierowcę i kucharkę.

Sam sprzątam, jeżdżę i gotuję ... No i ogrodnika - bo trawę koszę potluczony


Widzisz, a ja nie, ale za to zarobione z górką na to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Marz 2019r. 22:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
hahaha jakie dyskusje na poziomie dzieci z podstawówki. Rzeczywiście jak ktoś pojęcia zielonego nie ma to niech sobie weźmie księgową, również polecam w metalowcu (info od znajomych), ale jeśli jednak odrobinę ma to polecam na początek samemu się tym zająć, to naprawdę nic trudnego! Tym bardziej, że na początku nie ma za wiele tego a koszty są jak widać chwilami duże. Ja tam sama od początku do końca się rozliczam i wszystkie kontrole są ok. Nie tylko u mnie ale również u znajomych, którym doradzałam na początku. A nigdy nie miałam z tym styczności wcześniej... Także nie mówić bzdur tylko za robotę się wziąć, chyba że kupę kasy jest do wydania to JA się polecam goodgoodgoodgood
Wszystko zależy od tego jaka to firma i jakie zaplecze finansowe jest. Co zwykły człowiek może udźwignąć, taki który się tym nie interesuje.


I własnie zamast rozwijac biznes to masz czas bawic sie jeszzce w ksiegową...


Naprawdę myślisz ze od pierwszego dnia ci tak szalenie pójdzie, że nie będziesz miał czasu chwilki poświęcić, żeby popatrzeć w papiery?
To jest chwila zajęcia na początku, a jak mało wymagający biznes to nawet wystarczy raz na tydzień siąść i wszystko ogarnięte. Także nie wydaje mi się żeby to było jakoś dużo.


Jak załozyciel watku sklep internetowy to zeby mial rece i nogi i zeb zajac sie tym co trzeba to raczej nie. Jest wiecej wazniejszych aspektow w takim biznesie niz zabawa w księgową. W błyskawicznym tempie mozesz tutaj dorobic sie segregatora papierow do obrobienia kazdego miesiaca, a to dopiero poczatek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 12 Marz 2019r. 22:47  
Cytuj
Oj Virus ... segregatory papierów już dawno odeszły do lamusa ... potluczony A w działalności typu sklep internetowy - szczególnie cool girl

Zarabiamy więcej, żeby więcej wydawać ... a gdzie czas dla siebie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2019r. 22:33  
Cytuj
CYTAT
Oj Virus ... segregatory papierów już dawno odeszły do lamusa ... potluczony A w działalności typu sklep internetowy - szczególnie cool girl

Zarabiamy więcej, żeby więcej wydawać ... a gdzie czas dla siebie?


to widac ze sie jakis bajek człowieczku naogladales albo z choinki urwałes i zyjesz w jakims dziwnym przeswiadczeniu. Pisze jako wsłasciciel jednego ze sklepow www. Czas na dyskusje z tobą dobiegł do konca. Bez odbioru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »