NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Kuchnie na wymiar, Szafy na wymiar, meble...kto???,
Posty: 115
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Sty 2019r. 16:52  
Cytuj
Witam, potrzebuję zrobić kuchnie na wymiar do tego szafę w przedpokoju i w pokoju..

Kogo możecie polecić w miare dobrego i niedrogiego...

jak to cenowo teraz wyglada???

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2019r. 16:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2019r. 09:05  
Cytuj
CYTAT
Witam, potrzebuję zrobić kuchnie na wymiar do tego szafę w przedpokoju i w pokoju..

Kogo możecie polecić w miare dobrego i niedrogiego...

jak to cenowo teraz wyglada???

Pozdrawiam


/Absolutnie nie chce majstrom pracy zabierać, co kto lubi, ale chcę dać Ci alternatywę, bo z majstrami często jest tak, że mówią miesiąc (samo to?!), a wychodzi nawet rok, zanim coś dokończą, coś wyjdzie nie tak, poprawią albo i nie... Oglądnij katalog Ikea, patrz za droższymi seriami, nie szczędź hajsu na dodatki bo dzięki nim meble nie będą miały startu do majstrowych, bardziej ergonomicznych, przemyślanych mebli nie widziałem, wszystko kupisz za 1 wyjazdem i na następny dzień temat możesz mieć zakończony i to jest piękne!, a cenowo i tak wyjdzie 50% taniej a może nawet więcej jak trafisz na droższego majstra, który na takiej samej płycie wiórowej pracuje.

Opowieści o tandecie z Ikea włóż między bajki, naprawdę. Tandetę to kupiłem w stalowej z firmy BOG-FRAN (mebelki dla chińczyków, przestrzeń nie wykorzystana, wszystko malutkie, domyki lipa, szkoda słów), która ostatecznie wyszła drożej niż bym kupił w Ikea.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Sty 2019r. 09:06  
Cytuj
Też stałem przed takim problemem kilka miesięcy temu.
- nie odbierają, nie oddzwaniają, no to jak już na takim etapie mają w dupie klienta - to co dalej?
- nie mają próbek płyt, jakieś spotkania w hurtowni proponują ...
- inni mówią, że trzeba czekać 3-4 miesiące

Wobec powyższego, podjąłem się sam wykonania mebli, szafa, stół i kilka mniejszych mebelków.

Dzisiaj widząc jak mi to wyszło, na sklepowe patrzeć nie mogę, a od wielu robionych "na zamówienie" głowę odwracać muszę smiech2

Rozrysowałem wszystko w Sketchup'ie. Zamówiłem pocięte formatki. Wykonałem sobie szablon do połączeń mimośrodowych, pod kołki. Kilka dni i mebelki gotowe umiech
Z narzędzi wiertła 8, 5, frez puszkowy 15 do mimośrodów, kątownik, metr, ołówek, wkrętarka, 2-3 ściski stolarskie - nic więcej nie potrzeba umiech

Bardzo ważną sprawą są akcesoria. Zawiasy, muszą być dobre, np. Blum, wtedy jesteś wstanie idealnie wyregulować ustawienie frontu.
Najwięcej obaw miałem z szufladami - ale wyszło również bez problemów umiech
No i kąty, trzeba przy skręcaniu pilnować przekątnych, bo później to wychodzi na frontach.

Stosowałem zawiasy Blum Clip Top z Blumotion, mimośrody Hettich, płyta Eggera. Całe akcesoria, zawiasy, mimośrody, uchwyty (wpuszczane, więc jeszcze czekało mnie frezowanie), wkręty do zawiasów, wkręty do HDFki to już allegro, bo lokalnie na sztuki po kilkadziesiąt groszy za wkręta było smiech2

Teraz będę robić kuchnię...


Ikea - to jest tandeta umiech Nie warto ... Zresztą mebel na wymiar to mebel na wymiar. Dopasowany do potrzeb, wymiarów i kolorystyki.

Meble na miarę potrzeb i możliwości. To będą Twoje meble jezyk
Zagłębiając się w tajniki meblarstwa widzę, że to jest ogromny ocean możliwości zastosowania akcesoriów. Można robić cuda, łącznie z elektrycznymi siłownikami do frontów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2019r. 09:13  
Cytuj
CYTAT
Też stałem przed takim problemem kilka miesięcy temu.
- nie odbierają, nie oddzwaniają, no to jak już na takim etapie mają w dupie klienta - to co dalej?
- nie mają próbek płyt, jakieś spotkania w hurtowni proponują ...
- inni mówią, że trzeba czekać 3-4 miesiące

Wobec powyższego, podjąłem się sam wykonania mebli, szafa, stół i kilka mniejszych mebelków.

Dzisiaj widząc jak mi to wyszło, na sklepowe patrzeć nie mogę, a od wielu robionych "na zamówienie" głowę odwracać muszę smiech2

Rozrysowałem wszystko w Sketchup'ie. Zamówiłem pocięte formatki. Wykonałem sobie szablon do połączeń mimośrodowych, pod kołki. Kilka dni i mebelki gotowe umiech
Z narzędzi wiertła 8, 5, frez puszkowy 15 do mimośrodów, kątownik, metr, ołówek, wkrętarka, 2-3 ściski stolarskie - nic więcej nie potrzeba umiech

Bardzo ważną sprawą są akcesoria. Zawiasy, muszą być dobre, np. Blum, wtedy jesteś wstanie idealnie wyregulować ustawienie frontu.
Najwięcej obaw miałem z szufladami - ale wyszło również bez problemów umiech
No i kąty, trzeba przy skręcaniu pilnować przekątnych, bo później to wychodzi na frontach.

Stosowałem zawiasy Blum Clip Top z Blumotion, mimośrody Hettich, płyta Eggera. Całe akcesoria, zawiasy, mimośrody, uchwyty (wpuszczane, więc jeszcze czekało mnie frezowanie), wkręty do zawiasów, wkręty do HDFki to już allegro, bo lokalnie na sztuki po kilkadziesiąt groszy za wkręta było smiech2

Teraz będę robić kuchnię...


Ikea - to jest tandeta umiech Nie warto ... Zresztą mebel na wymiar to mebel na wymiar. Dopasowany do potrzeb, wymiarów i kolorystyki.

Meble na miarę potrzeb i możliwości. Tak określam mój twór jezyk
Zagłębiając się w tajniki meblarstwa widzę, że to jest ogromny ocean możliwości zastosowania akcesoriów. Można robić cuda, łącznie z elektrycznymi siłownikami do frontów.


Szacunek, nie powiem, podczas remontu sam wykonałem część zabudowy w mieszkaniu, korzystając z drogiego stolarza (cięcie formatek) którego już na szczęście nie ma (koło torów) działa to 2 lata bez poprawek, kosztowało mnie ułamek ceny majstra, satysfakcja mega, oszczędności rzędu dobrych wakacji tylko na 1 małym kawałku remontu. Jednak większość z nas jest w pewnym sensie leniwa i nie ma ochoty uczyć się nowego fachu, zabiera to trochę czasu po godzinach, a z czasem wiadomo jak jest.

/ikea to moim zdaniem jedne z najporządniejszych mebli na rynku. Trwałe, ładne, genialnie zaprojektowany montaż, w dobrej kasie. Sami kupiliśmy różnych firm meble, ale to z Ikea jesteśmy najbardziej zadowoleni pod każdym względem. Oczywiście, jak ktoś widział szafeczkę u studenta, czy lapmkę z papieru z najtańszych serii to pewnie że to jest tandeta, bez 2 zdań umiech ale sorry, to nie jest wszystko co mają do zaoferowania. Mają meble dla każdego, mniej i bardziej zamożnych... No ale to trzeba pojechać i zobaczyć... strasznie daleko 110km... Szybkość montażu w porównaniu z polskimi wynalazkami niebo a ziema. Do kuchni meble są systemowe, nie ma opcji, żeby nie dało się dopasować systemu do własnej kuchni, naprawdę, to jakieś głupie przekonania z tymi meblami na wymiar.. No ale znów trzeba ruszyć głową żeby sobie coś skomponować, lub można skorzystać z pomocy obsługi, zrobią projekt 3W i nie będzie na nim widać różnicy pomiędzy szafkami na wymiar a systemowymi umiech

Każdego stać na co innego, ale jak słyszę, że wydałem na płytę meblową 20.000zł do bloku, gdzie kuchni może 4m jest, a za 10 lat wiadomo, moda się zmieni, w Ikei kupujesz nowe pasujące fronty, zmieniasz sam w jeden wieczór i masz właściwie nową kuchnie, cokolwiek padnie to będzie bez problemu można to wymienić a spróbujcie majstra się doprosić, żeby wam nowy kawałek frontu zrobił...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Sty 2019r. 09:31  
Cytuj
A myślisz, że miałem chęci? Pół roku biłem się z myślami, szukałem pseudo fachowców, szukałem mebli gotowych i tak zleciało... W końcu zrobiłem je sam ...

O taką szafę zrobiłem ...

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2019r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
A myślisz, że miałem chęci? Pół roku biłem się z myślami, szukałem pseudo fachowców, szukałem mebli gotowych i tak zleciało... W końcu zrobiłem je sam ...

O taką szafę zrobiłem ...

Obrazek



Jak się zsumuje: majster + niewiadome oczekiwanie + niewiadomy efekt + worek pieniążków + brak rozwiązań gotowych (Ikea też nie wszystko ma, oczywiście) = zrobić samemu, ja to dokładnie rozumiem, mnie przekonywać nie musisz, np zabudowa rur w toalecie w mieszkaniu w blokowisku to 100% lepszy pomysł niż gipsy i rozpierducha jak coś padnie, ja se zrobiłem, że majstry mają pełny dostęp do pionów a i miska podwieszana się zmieściła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Sty 2019r. 09:41  
Cytuj
A tak wyszło, tu jeszcze przed ostateczną regulacją frontów.

Obrazek



Dzisiaj zaprojektowałbym mniejsze szczeliny, można też się pokusić o zaplanowanie rozkroju, by wzór płyty tworzył całość ...
Nauka na przyszłość.

Jest to pełna samonośna konstrukcja, nie atrapa do przykręcenia frontów. Całość stoi na 8 regulowanych nóżkach, ukrytych za cokołem, dzięki temu można było szafę podnieść po montażu do samego sufitu i wyregulować jej ustawienie. Dla zwiększenia sztywności konstrukcji i łatwości montażu, dwa dolne, zewnętrzne przedziały z tyłu nie mają HDFki, tylko pełną płytę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2019r. 09:50  
Cytuj
CYTAT
A tak wyszło, tu jeszcze przed ostateczną regulacją frontów.

Obrazek



Dzisiaj zaprojektowałbym mniejsze szczeliny, można też się pokusić o zaplanowanie rozkroju, by wzór płyty tworzył całość ...
Nauka na przyszłość.



ok good Środkowe szuflady jakbyś zamienił miejscami to chyba lepiej by to grało? Do takiej wnęki inaczej tematu nie ugryzie, nikt nie będzie robił wnęki pod wymiar szafy, choć... to też pewne rozwiązanie smiech2

Ikeowe szafki 236cm (w końcu kawał mebla a nie jakieś 203cm), szczególnie te na głębokość 35cm trzeba przykręcać do ściany, ktoś powie że lipa, a ja tak nie uważam, daje to 100% pewności że dzieciaki nie zrobią sobie krzywdy i pełną sztywność.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2019r. 08:30  
Cytuj
czortunio mam pytanie...
ja się właśnie tak "bujam" z komodą.. wymiar mocno niestandardowy dlatego nic mi nie pasuje.
Gdzie zamawiałeś te formatki? tzn masz na myśli gotowe płyty tak? narysować mąż narysuje w programie bo ma o tym pojęcie ale właśnie pytanie jak to zamówić konkretne elementy.. podpowiedz gdzie? jest wybór płyt? chociaż ze 4 rodzaje bo więcej to już za duży wybór? ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2019r. 08:44  
Cytuj
CYTAT
czortunio mam pytanie...
ja się właśnie tak "bujam" z komodą.. wymiar mocno niestandardowy dlatego nic mi nie pasuje.
Gdzie zamawiałeś te formatki? tzn masz na myśli gotowe płyty tak? narysować mąż narysuje w programie bo ma o tym pojęcie ale właśnie pytanie jak to zamówić konkretne elementy.. podpowiedz gdzie? jest wybór płyt? chociaż ze 4 rodzaje bo więcej to już za duży wybór? ;-)


Ja ci wyjaśnię bo ja w ten sposób robiłem sobie meble do kuchni, też na wymiar.
Otóż jak mąż narysuje sobie w programie taki mebel to oczywiście musi rozrysować wszystkie ścianki (formatki) z dokładnością do 1 mm. Z takim zestawem/ wykazem formatek trzeba się udać do zakładu stolarskiego co ma piłę formatową np MEB-DREW w Stalowej Woli na rogu ul Niezłomnych i Przemysłowej. Tam wybierze sobie płytę i potną mu na wymiar wszystkie formatki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2019r. 09:09  
Cytuj
Witam, ja właśnie w Meb-Drewie zamawiałem i kuchnię i szafy. Pan przychodzi robi ci parę wersji projektów, ty wybierasz, umawiasz się na kiedy mają być. U mnie była taka sytuacja że czekali na mnie aż będą mogli wejść z montażem. Pierwszy dzień montaż szaf, drugi kuchni i po sprawie. 13 tysięcy nie moje a czasu dla rodziny mnóstwo plus zero zjedzonych nerwów. Więc co kto woli i na ile ceni swój czas. Meble z Ikei też myślałem kiedyś że dziadostwo, ale już parę rzeczy u nich kupiłem i się dobrze sprawują i mają bardzo innowacyjne rozwiązania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Sty 2019r. 09:10  
Cytuj
Rysujesz. Ustalasz wymiary, każdą płytę (formatkę) sobie wypisujesz:
- wymiar dł/szer
- kierunek słojów (bardzo ważne!)
- krawędzie do oklejenia (ew. jaka okleina, np. na fronty można dać 2mm, na korpus 0,8mm)
- w przypadku frontów można nawiercić sobie otwory pod puszkę zawiasy
- ewentualne wręgi pod plecy, przelotowo, nie przelotowo

Dla wiercenia pod puszki zawias, trzeba ustalić sobie jakie zawiasa chcemy. Zerknąć do katalogu, ustalić odległość od krawędzi (inna b będzie dla drzwi bliźniaczych, nakładanych, wpuszczanych).

Ja zamawiałem w meble pl - wsio on-line. Mogą Ci nawet kurierem paletę wysłać. Jeśli mają płytę to 2-3 dni i gotowe.
Wybór płyt - mają cały asortyment Eggera. Sprzedaż do 0,25 płyty. Więc nie kupujesz całej jak Ci trzeba mały mebelek ...

O dziwo do tej pory ani razu nie pomyliłem się przy zamawianiu formatek. Wszystko się zgadzało ;)
Raz szuflada wyszła za wysoka - nie uwzględniłem, że prowadnica kryta idzie od dołu i doda kilkanaście milimetrów wysokości smiech2 Frezarką górnowrzecionową przyciąłem o 15 mm ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2019r. 10:06  
Cytuj
Dziękuję Panowie za wyjaśnienie ;-)
pozdrowienia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2019r. 12:45  
Cytuj
Polecam centrum.meble.pl. Centrala firmy w Rzeszowie to można samemu odebrać formatki. Można tez kurierem. Spory wybór płyt. No i nie trzeba kupować całej płyty a wybór mają spory. Z minusów to ceny akcesoriów wysokie. Zdecydowanie taniej na allegro.
Kuchnie skręcał mi kolega ale coraz bardziej myślę o samodzielnym skręceniu szafy do przedpokoju.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Sty 2019r. 13:13  
Cytuj
qsik, fakt - ceny akcesoriów są około 20% wyższe dla Bluma czy Hetticha. Ale jeśli masz konto firmowe, to masz na wszystko około 15-20% rabatu. Zawiasy blum, złącza Hettich czy prowadnice są wtedy w cenach allegrowych.
To samo tyczy się rozkrojów i cen płyt. Konto firma, w ceidg produkcja mebli, aktywujesz konto i masz automatycznie rabat.

Na zawiasach nie warto oszczędzać kilku złotych, ale prowadnice, szczególnie takie mniej obciążone, można kupić na allegro za ułamek ceny Bluma - oczywiście nie markowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 20 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2019r. 13:02  
Cytuj
CYTAT
Witam, ja właśnie w Meb-Drewie zamawiałem i kuchnię i szafy. Pan przychodzi robi ci parę wersji projektów, ty wybierasz, umawiasz się na kiedy mają być. U mnie była taka sytuacja że czekali na mnie aż będą mogli wejść z montażem. Pierwszy dzień montaż szaf, drugi kuchni i po sprawie. 13 tysięcy nie moje a czasu dla rodziny mnóstwo plus zero zjedzonych nerwów. Więc co kto woli i na ile ceni swój czas. Meble z Ikei też myślałem kiedyś że dziadostwo, ale już parę rzeczy u nich kupiłem i się dobrze sprawują i mają bardzo innowacyjne rozwiązania.





Dzień dobry.Proszę o informację czy kuchnia która Pan zamawiał to była kompleksowa kuchnia tzn zabudowa lodówki zmywarki i kuchenki? Ile Pana kosztowała sama kuchnia? Czy jest Pan zadowolony z efektu końcowego? A i czy wymierzenie i projekt jest odplatnu. Proszę o informację. Dziękuję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 20 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2019r. 13:02  
Cytuj
CYTAT
Witam, ja właśnie w Meb-Drewie zamawiałem i kuchnię i szafy. Pan przychodzi robi ci parę wersji projektów, ty wybierasz, umawiasz się na kiedy mają być. U mnie była taka sytuacja że czekali na mnie aż będą mogli wejść z montażem. Pierwszy dzień montaż szaf, drugi kuchni i po sprawie. 13 tysięcy nie moje a czasu dla rodziny mnóstwo plus zero zjedzonych nerwów. Więc co kto woli i na ile ceni swój czas. Meble z Ikei też myślałem kiedyś że dziadostwo, ale już parę rzeczy u nich kupiłem i się dobrze sprawują i mają bardzo innowacyjne rozwiązania.





Dzień dobry.Proszę o informację czy kuchnia która Pan zamawiał to była kompleksowa kuchnia tzn zabudowa lodówki zmywarki i kuchenki? Ile Pana kosztowała sama kuchnia? Czy jest Pan zadowolony z efektu końcowego? A i czy wymierzenie i projekt jest odplatnu. Proszę o informację. Dziękuję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2019r. 16:55  
Cytuj
Ja zamawiałem meble i kuchnie u Witońskiego, zabudowa zmywarki itp. Lakierowane fronty + fornir + dodatkowe oswietlenie + szklane drzwi i szklane grafiki na scianie, miał byc blat korian lub kamień ale wydawał sie za zimny w dotyku. Wszystko na akcesoriach bluma + elektryczny siłownik do szafki smietnikowej. Całosc + kupowany tam okap i płyta indikcja ktora montowali Kernau 78cm wyszlo ok 40-45 tys. Z Korianem byłoby chyba + 8 tys.
Nie za bardzo sobie wyobrazam zeby robic to samemu, chyba ze bym stracił na tym rok popołudniowo-sobotniej roboty, ale za ten czas to sie dom cały buduje a nie kuchnie wiec nie dla mnie takie zabawy...

Sam robilem garderobe - półki bez frontow. Wycena u Witońskiego 3,5 tys. na materiał poszło chyba 500-600 zł + 2 dni montowania i dopieszczania. Ciął mi Pan z zakładu stolarkisego na handlowej - już zamkniętego zresztą. U mnie z czasem jest tak ze zanim sie zebrałem na te 2 dni roboty mineło 2,5 roku od wprowadzki do domu i w między czasie parę dobrych godzin ględzenia mojej ukochanej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 11:00  
Cytuj
Pamiętajmy, usługa jest tym lepiej wykonana im mniejsze są oczekiwania i wiedza klienta cool girl

Ale jeśli jesteś zadowolony z ceny i usługi ... no to chyba wszystko ok umiech

CYTAT
Wycena u Witońskiego 3,5 tys. na materiał poszło chyba 500-600


CYTAT
Całosc + kupowany tam okap i płyta indikcja ktora montowali Kernau 78cm wyszlo ok 40-45 tys. Z Korianem byłoby chyba + 8 tys.


Płyta załóżmy 1500 zł. Okap niech będzie kolejne 1500. Czyli meble załóżmy 38 tys.


Materiał na garderobę wyszedł Ci 550 zł. Czyli jest to 16% wyceny.

16% mebli kuchennych za które zapłaciłeś 38 tys to jest 5,7 tys.

Podsumowując. Usługa kosztowała Cię 32 000. Dla mnie było by to zbyt dużo. Ale jeśli jesteś zadowolony to ok ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 17:21  
Cytuj
Okap 1500 - skad ty bierzesz swoja "wiedze" ?
Zaskocze cie jak powiem ze kosztowal 6 ?
Korian 1500 ? Chyba na blat wielkosci tacki do krojenia...
Twoje wyliczenia są wziete delikatnie mowiac z sufitu. Wiem za usługe słono zapłaciłem ale nie mam ani lakierni w domu do robienia frontow ani prasy do korianu ktory miał byc pierwotnie robiony a nikt w regionie nie potrafił tego zrobic z takim wykończeniem. Na pewno nie było to 32 tys za gołą usługę. Do tego wszsytkiego tym bardziej nie było czasu na dłubanie paru szafek przez rok.

Zgubiłes jeszcze m in szkło na sciane, szklane drzwi, elektrycznego bluma, włączniki na zbliżenie dłoni i jeszcze pare dodatków extra.

Co do wiedzy i oczekiwan to zgodze sie z tobą i zacznij od siebie. Im mniejsza wiedza na dany przypadek tym masz wiecej do powiedzenia. Myslisz ze nie robiłem wyceny w kilku miejscach ? Niestety wiekszosc firm nawet dobrych typu meb-drew uznało projekt chyba za bardzo wymagajacy i złozony i sie go nie podjeli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 17:30  
Cytuj
CYTAT
Okap 1500 - skad ty bierzesz swoja "wiedze" ?
Zaskocze cie jak powiem ze kosztowal 6 ?
Korian 1500 ? Chyba na blat wielkosci tacki do krojenia... Blat tez nie kosztowal 1500 bo to nie kuchnia w kawalerce...
Twoje wyliczenia są wziete delikatnie mowiac z sufitu. Wiem za usługe słono zapłaciłem ale nie mam ani lakierni w domu do robienia frontow ani prasy do korianu ktory miał byc pierwotnie robiony a nikt w regionie nie potrafił tego zrobic z takim wykończeniem. Na pewno nie było to 32 tys za gołą usługę. Do tego wszsytkiego tym bardziej nie było czasu na dłubanie paru szafek przez rok.

Zgubiłes jeszcze m in szkło na sciane, szklane drzwi, elektrycznego bluma, włączniki na zbliżenie dłoni i jeszcze pare dodatków extra.

Co do wiedzy i oczekiwan to zgodze sie z tobą i zacznij od siebie. Im mniejsza wiedza na dany przypadek tym masz wiecej do powiedzenia. Myslisz ze nie robiłem wyceny w kilku miejscach ? Niestety wiekszosc firm nawet dobrych typu meb-drew uznało projekt chyba za bardzo wymagajacy i złozony i sie go nie podjeli


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 18:13  
Cytuj
Nie podałem ceny blatu - ona jest w materiale. Podobnie jak akcesoria.
Przyjąłem pewne średnie wartości, jeśli sprawdziłeś dokładnie moje wyliczenia, coś mogło być tańsze, coś droższe. Chodzi o pewien obraz.

CYTAT
Wiem za usługe słono zapłaciłem ale nie mam ani lakierni w domu do robienia frontow ani prasy do korianu ktory miał byc pierwotnie robiony a nikt w regionie nie potrafił tego zrobic z takim wykończeniem


A Twój wykonawca ma umiech? Czy zamawia te elementy umiech?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 20:18  
Cytuj
Czortunio. Mam kuchnie do ogarniecia. Najtansze wyceny za same meble startuja mi od 15 tys. Nie ma w to wliczonych dodatków. Płace za materiał ktory wyceniasz innym ludziom srednio za 16%. I Za montaż daje Ci 5 koła.
Powinienes sie zamknac u mnie z robota dwa razy niżej i nieźle zarobić. A i jak będe zadowolony to bede mial jeszcze jedna szafe do zabudowy, nieskomplikowana 9m dlugosci na jednej ścianie. Też dobrze zapłace.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 28 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 20:55  
Cytuj
Witam wszystkich meblarzy. Ponieważ od wielu lat działam w branży meblowej (kiedyś w Stalowej Woli teraz na rynku stołecznym ) postanowiłem się włączyć do dyskusji.
Na samym początku należy obalić mit na temat gigantycznej marży jaką kasują fachowcy od mebli . Wyliczenia typu 16 - 20 % to koszty a reszta do kieszeni to są bajki. Nie chcę psuć rynku lokalnym wykonawcom i nie będę pisał o tym ile sie zarabia na meblach na wymiar . Napiszę tylko tyle że legalnie działająca firma nie jest w stanie przekroczyć 30% .

Oczywiście prawdą jest że gdy sami zamówimy sobie materiał i sami to skręcimy i zamontujemy to wychodzą śmieszne pieniądze .
Jednak jak policzymy że trzeba komuś zapłacić za projekt i rozpisanie, zapłacić wynajem biura , koszty prowadzenia stolarni oraz pracowników itd itd to już nie robi się tak kolorowo.
15 lat temu było takie eldorado w meblówce ale obecnie bez szans na taką przebitkę.
Da się jeszcze dobrze zarobić w branży meblowej i do tego nie potrzeba wielkiej fabryki ale nie są to meble typu kuchnie czy szafy.

Co do jakości mebli to również mogę potwierdzić że meble z Ikea ( mam na myśli kuchnie ) są dobrej jakości Oczywiście nie można pójść po bandzie i kupić najtańszego zestawu bo też będzie kupa
Meble typu BogFran czy zestawy z Castoramy itp pozostawiam bez komentarza.
Z meblami jest trochę jak z samochodami Jeden kosztuje 60 tys inny 350 tys
a w sumie jednym i drugim da si jeździć - tylko ta kultura jazdy ?
Również trzeba przyznać że obecnie fachowcy mają sporo zleceń i olewają klientów co niestety jest przykre.
Podsumowując : jeśli ktoś ma trochę zacięcia technicznego jest w stanie bez problemu sam zrobić sobie meble. Co do akcesoriów to bezkonkurencyjny jest Blum
Co do lakobelu czy frontów lakierowanych bez problemu można zamówić na dowolny kolor i wymiar . Cena z półmat około 250 zł , połysk powyżej 300 zł m2 Cena zależy także od koloru ( im ciemniejszy tym droższy )
Blaty z korianu - sami nie mamy szans - trzeba zamówić fachowca
Dla ciekawostki napiszę że często blat z korianu wychodzi drożej niż z kamienia.
Jeśli ktoś ma jakieś pytanie techniczne to chętnie podzielę się wiedzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sty 2019r. 21:05  
Cytuj
R5 Virus pokaż fote tej kuchni bo sobie nie moge jej wyobrazić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »