NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Kolejne niezatrzymanie się przed przejściem ...,
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Sty 2019r. 21:39  
Cytuj
CYTAT
TRICK
A dlaczego ty myslisz ze jak jesziesz złomem to masz prawo jechac bez zatrzymania sie na pasach mlotek


Zlomem😂😂😂 Audi A4 2017... to jakie auto to nie złom wg ciebie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2019r. 21:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2019r. 22:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
TRICK
A dlaczego ty myslisz ze jak jesziesz złomem to masz prawo jechac bez zatrzymania sie na pasach mlotek


Zlomem😂😂😂 Audi A4 2017... to jakie auto to nie złom wg ciebie...


Słuchajcie. Dwu letnie audi a4 pozwala na brawure przy przejściach dla pieszych
Tricku a ile cebuli i buraków wozisz w bagażniku aby tylne quattro miało lepszy docisk smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2019r. 23:05  
Cytuj
naxxos-- wszystko na temat 100% racji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2019r. 23:07  
Cytuj
Sama się nie zatrzymuję na dwupasmówkach nigdy - właśnie dlatego, że niestety nie wiem, co komuś na drugim pasie strzeli do głowy.

Ze dwa miesiące temu jechałam przez Jana Pawła - prawym pasem i to nie szybko jakoś strasznie bo 60 km/h. Na lewym pasie zatrzymał się jakiś ciołek - ja w tym samym czasie byłam na wysokości końca jego samochodu. Nawet gdybym kułwa chciała, nie miałam możliwości wyhamować przed przejściem. Na szczęście, że pieszy - ustawiony za lewym pasem - nie zdecydował się przejść. Zostałam za to mocno strąbiona i to kułwa mnie serce łomotało przez całą drogę, bo miałam świadomość tego, co mogło się stać. Ten drugi był pewnie święcie oburzony, bo on się łaskawie zatrzymał...

A jak zaznaczę, że za nami nic nie jechało, to już śmiech na sali...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 05:22  
Cytuj
Bracianka dlatego na drodze należy myslec nie tylko za siebie ale i za innych widzac pieszego przed pasami mogłas spodziewac sie ze ktos moze go przepuscic no chyba ze stanął z piskiem opon no to wtedy ewidetnie jego winasmiech2 tak samo ten drugi kierujacy bał sie czy pieszy nie wlezie mu pod auto bo i tak mogło byc.Punkt widzenia zależy od punktu siedzeniasmiech2.A to czy ktos jezdzi szrotem czy 2 letnim audi nie zwalnia od myslenia a wiek auta nie jest wyznacznikiem inteligencjismiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 09:08  
Cytuj
Dla każdych co mają wątpliwości, niech sobie wezmą do serca wyrok NSA.

Powtórzmy:

CYTAT
Mówiąc prościej: kierowca, który zatrzymuje się przed pustym przejściem dla pieszych z prawnego punktu widzenia popełnia wykroczenie. Przed podjęciem takiej decyzji, w oparciu o zasadę ograniczonego zaufania, musi ocenić, czy nie sprowokuje pieszych do skorzystania z przejścia w sytuacji, gdy nie powinni tego robić. Zatrzymanie przed przejściem powinno więc być poprzedzone oceną ogółu sytuacji drogowej, np. tym, czy sąsiednim pasem nie poruszają się szybko jadące pojazdy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 09:13  
Cytuj
Andrzej_2.0 taka prawda dokładnie opisałeś problem

a naxxos który chce wystawić mandat temu co zatrzymał się przed pasami a nie temu który pędził jak wariat i nie stanął gdy na innym pasie ktoś się zatrzymał to naxxos jesteś jakiś niemądry lekko mówiąc tak jak każdy kto cie popiera jest niemądry bo R5 VIRUS popiera cie obiema rękami a potem pisze o "obiciu kobiety i wydzieraniu jej z samochodu" no to tacy ludzie z was nienormalni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 09:24  
Cytuj
CYTAT
Dla każdych co mają wątpliwości, niech sobie wezmą do serca wyrok NSA.

Powtórzmy:

CYTAT
Mówiąc prościej: kierowca, który zatrzymuje się przed pustym przejściem dla pieszych z prawnego punktu widzenia popełnia wykroczenie. Przed podjęciem takiej decyzji, w oparciu o zasadę ograniczonego zaufania, musi ocenić, czy nie sprowokuje pieszych do skorzystania z przejścia w sytuacji, gdy nie powinni tego robić. Zatrzymanie przed przejściem powinno więc być poprzedzone oceną ogółu sytuacji drogowej, np. tym, czy sąsiednim pasem nie poruszają się szybko jadące pojazdy!


Czortuniu jakby mu dzieciak wyszedł pod koła co byś pisał?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 11:00  
Cytuj
CYTAT
a naxxos który chce wystawić mandat temu co zatrzymał się przed pasami


Tak mówi kodeks. Zatrzymanie się przed pustym przejściem = wykroczenie.


CYTAT
Czortuniu jakby mu dzieciak wyszedł pod koła co byś pisał?

Czy Koleżanka zadała sobie trud i przeczytała cały cytowany artykuł? Mam wrażenie, że nie ... to proszę się zapoznać z lekturą i później komentować umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 11:42  
Cytuj
Odpowiedz na pytanie. W lekturze nie pisze nic o chłopaku który może wejść pod koła.

Czortuniu jakby mu dzieciak wyszedł pod koła co byś pisał?

https://youtu.be/YgzBOXKMzlw?t=64

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 12:00  
Cytuj
Jest.

CYTAT
W dalszej części uzasadnienia czytamy, że "widząc pieszego zbliżającego się do przejścia, a tym bardziej stojącego przed nim w oczekiwaniu na możliwość wejścia, kierujący pojazdem ma obowiązek zwolnić.


Zwolnić, nie zatrzymać się.


A co jeśli idący chodnikiem dzieciak wyszedł by pod koła? Widząc dziecko na chodniku zatrzymujesz się, bo może wyjść?
Nawet dziecko poruszając się po chodniku musi wiedzieć, że pod koła się nie wchodzi, jeśli tego nie wie, no to wejdzie pod koła i nic go przed tym nie uchroni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 12:51  
Cytuj
Dziecko idące chodnikiem to co innego którego zamierza wejść na pasy.

I jak zwolnisz i wlezie ci pod koła to powiesz wszystkim to co tu piszesz.

Odechciewa się żyć jeżeli ludzie z jadem na kierowce który normalnie jechał a szaleńcza jazda Vectry jest pomijana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 9 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 13:03  
Cytuj
CYTAT
ludzie z jadem na kierowce który normalnie jechał a szaleńcza jazda Vectry jest pomijana


Też tak to widzę.
Szczególnie, że kierowca Vectry i BMW nie widzieli czy dzieciak idzie czy stoi. Czyli jechali na "tzw. pałę".
Mimo wszystko, wg kilku osób - tak się jeździ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 15:42  
Cytuj
Dwie minuty temu byłem świadkiem identycznej sytuacji. Samochód zatrzymał się, by puścić matkę z małym dzieckiem. Stał dobre 5 sekund, a na drugim pasie auto, pominę markę i numer rejestracyjny nic sobie z tego nie robiąc, przeleciał lewym pasem przejście dla pieszysz nawet nie zwalniając. Robi wrażenie taki widok, na szczęście matka rozsądna, nie weszła na przejście, zapewne widziała tego durnia w srebrnym kombi (może kierowca kiedyś tu trafi i pojmie, że jest pizdą).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 15:49  
Cytuj
Takie ameby z wózkiem też są dobre ... Pchają wózek przed siebie, pod samochód :szok: Zero myślenia...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 16:08  
Cytuj
Powinni zmienic te przepisy ze pieszy to świeta krowa na przejsciu.Wiele razy widziałem jak auta po jednej stronie zatrzymywały sie a z pasa obok nadjechał szybko młody w BMW ,dobrze ze czasami pieszy ma szczescie i nie wejdzie pod nadjezdzajace auto.Sam wole poczekac az dwa pasy beda wolne ,wkurzaja kierowcy ktorzy na dwuch pasach jada i na jednym zatrzymaja sie a z drugiego wyjedzie mistrz kierownicy .I wypadek mamy pewny.Nie zatrzymujcie sie przed przejsciami na drodze ktora ma dwa pasy rownoległe to niebezpieczne jest

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 9 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 16:15  
Cytuj
CYTAT
Takie ameby z wózkiem też są dobre ... Pchają wózek przed siebie, pod samochód :szok: Zero myślenia...


Rzeczywiście - patrząc na to jak się u nas jeździ, to powinny ciągnąć wózek za plecami przechodząc przez pasy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 16:52  
Cytuj
CYTAT
Takie ameby z wózkiem też są dobre ... Pchają wózek przed siebie, pod samochód :szok: Zero myślenia...


Jakie ameby. Szopen pisze że Pani z wózkiem nie weszła bo kolejny kierowca się nie zatrzymał. Pewnie miał tani samochód bez automatu i dlatego taki buraczek cebulaczek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 17:58  
Cytuj
Miasto to nie autostrada masz sie poruszac z taka predkoscia by byc gotowym na zatrzymanie w kazdej sytuacji i nie ma tłumaczenia ze sie zagapiłes czy masz drogie auto i nie bedziesz przepuszczał jakiegos tam dziecka bo moze to cie drogo kosztowac i mam nadzieje ze policja ostatecznie nauczy co niektórych tu piszacych jak sie jezdzi bo widze ze racjonalne wyjasnienia do nich nie docierajasmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 18:34  
Cytuj
CYTAT
Takie ameby z wózkiem też są dobre ... Pchają wózek przed siebie, pod samochód :szok: Zero myślenia...


Pchają przed siebie bo tak skonstruowane są wózki. A czy pod samochód? Ja tego nie wyczytałem.

I po co wyzwiska?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 20:38  
Cytuj
Nie miała wózka, miała dziecko. Trzymała je za rękę. To zapewne ma niebagatelne znaczenie, więc uzupełniam moje sprawozdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 20:56  
Cytuj
A jednak, czortunio konfabuluje umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 21:35  
Cytuj
Jak byłem w Hiszpani to tam kierowcy zatrzymywali się przed przejściem. Byłem w szoku, praktycznie nigdy nie czekałem bo dochodząc do przejścia ktoś się zatrzymywal. Niestety u nas notorycznie wyprzedzają na przejściach, widocznie kary są za małe. Tak sracie się ile trwa moje zatrzymanie itp, ale ja jadę w ciepłym smrodzie, i mi korona z głowy nie spadnie jak przepuszcze zmarznietego pieszego. Ludzie pietnuja osobę która puszcza pieszych A chwalą wyprzedzajacego...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2019r. 22:49  
Cytuj
CYTAT
Drodzy kierowcy kiedy w końcu się nauczycie zatrzymywać przed przejściem dla pieszych jak już stoi inne auto. Zatrzymując się widziałem zbliżająca się Vectre i była dość daleko żeby spokojnie wyhamować - jedynie prędkość jaką miała spowodowała, że tego nie zrobiła.


nie mogę wstawić link'a - jak ktoś chce zobaczyć trzeba wejść na youtube i wpisać w wyszukiwarce
"RSTSE17 Stalowa Wola - Niezatrzymanie się przed przejściem dla pieszych"





Ales mnie chłopie rozbawił, przepisy nowe ustalasz? Czy jak?

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2019r. 00:46  
Cytuj
Samaelu Vectra nie zatrzymała się przed pasami po których szedł pieszy. Przepisy nakazują się zatrzymać przed pasami po których idzie pieszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »