NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
Skandaliczny stan polskich dróg zimą., Drogi zimą
Posty: 12
Dołączył: 17 Gru 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 13:48  
Cytuj
Mamy 21 wiek a przejazd przez wsie pokroju Pysznica, Słomiana czy Kłyżów jest praktycznie nie możliwy. Już nie chodzi tylko o rowerzystow ale i kierowców samochodów. Wczoraj przykład, jadę od Studzieńca przez Słomianą a tam szklanka, trzeba oprowadzać rower po bokach bo mozna sie zabić. Nic mnie nie obchodzi ze niedzielka, świątek piątek. Drogi powinny byc przejezdne o kazdej porze dnia i nocy w dzisiejszych czasach. W samej wsi Pysznica jest tak samo, tylko droga główna jest przejezdna a i tak nie bardzo. W samej Stalowej wcale nie jest lepiej. Już dawniej mi sie wydaje było bardziej przejezdnie. I pozniej czytamy ze babka zgineła w Zarzeczu pod kołami cięzarówki czy inne podobne wypadki.. jak ciężarówka miała by wyhamować na takiej ślizgawicy??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 13:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 14:07  
Cytuj
Jechałem wczoraj przez słomiana, w kierunku Janowa. Nie powiem było śniegu ale troszke wolnij i dało radę. Przejechałem bez problemu i wielkiego płaczu. Zima się zaczęła i póki co warunki są jeszcze nie najgorsze. Nie ma co płakać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 16:17  
Cytuj
Nawet w Aneryce tachich drog jak do Slomianej nie odśnieżają .No moze po dwoch tygodniachumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 16:58  
Cytuj
W Słomianej XXI wiek? 😂😂😂😂😂😂😂

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 4 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 17:06  
Cytuj
Jazda rowerem w takich warunkach powinno być zabroniona. Ty uderzysz pustym łbem o moją szybę, ale to ja będę ciągany po wszystkich komistariatach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 17:08  
Cytuj
CYTAT
Jazda rowerem w takich warunkach powinno być zabroniona. Ty uderzysz pustym łbem o moją szybę, ale to ja będę ciągany po wszystkich komistariatach.


A czemu samochodem ma być dozwolona?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 17:19  
Cytuj
Samochód ma 4 koła rower tylko dwa samochodem nawet na slizgawce przy odrobinie umiejetnosci pojedziesz rowerem jest to raczej niemozliwe kazde hamowanie równa sie wywrotka smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 17:52  
Cytuj
CYTAT
Samochód ma 4 koła rower tylko dwa samochodem nawet na slizgawce przy odrobinie umiejetnosci pojedziesz rowerem jest to raczej niemozliwe kazde hamowanie równa sie wywrotka smiech2


I jak będzie na drodze ślizgawka to samochodem można wypaść z drogi i zabić wszystkich na przystanku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 17:55  
Cytuj
CYTAT
Mamy 21 wiek a przejazd przez wsie pokroju Pysznica, Słomiana czy Kłyżów jest praktycznie nie możliwy. Już nie chodzi tylko o rowerzystow ale i kierowców samochodów. Wczoraj przykład, jadę od Studzieńca przez Słomianą a tam szklanka, trzeba oprowadzać rower po bokach bo mozna sie zabić. Nic mnie nie obchodzi ze niedzielka, świątek piątek. Drogi powinny byc przejezdne o kazdej porze dnia i nocy w dzisiejszych czasach. W samej wsi Pysznica jest tak samo, tylko droga główna jest przejezdna a i tak nie bardzo. W samej Stalowej wcale nie jest lepiej. Już dawniej mi sie wydaje było bardziej przejezdnie. I pozniej czytamy ze babka zgineła w Zarzeczu pod kołami cięzarówki czy inne podobne wypadki.. jak ciężarówka miała by wyhamować na takiej ślizgawicy??


Czy Ty kiedyś wystawiłeś nosa poza te wsie smiech2? Nieprzejezdna droga?
Byłeś kiedyś choć w Bieszczadach, gdzie do odśnieżania jak mocniej zawieje stosuje się pługi wirnikowe? Drogie są białe całą zimę, a miejscami jest po jednym pasie ruchu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 17:58  
Cytuj
Jezdziłem i rowerem i samochodem po przysłowiowym lodzie i o tyle samochodem jesli nie wykonujesz gwałtownych manewrów jest to mozliwe rowerem na 98% zaliczysz glebe.Wypasc z drogi mozesz nawet przy idealnej pogodzie tu juz tylko jedynym kryterium jest rozsadek kierowcysmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 18:36  
Cytuj
Auto na przysłowiowym lodzie nie zatrzyma się tam gdzie chcesz tak jak rower i wszystko inne. Jestem za zakazem ruchu pojazdów kołowych w takich warunkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 4 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 18:58  
Cytuj
Dziecko po to są opony zimowe , napędy na 4 koła , systemy hamowania i kontrole trakcji żeby dało się jezdzić w zimie autem po sniegu. Rower dla odmiany ma tylko łyse opony i hamulce w postaci dwóch gumek. Jak masz zamiar wprowadzać taki zakaz to chyba twój sklep będzie zaopatrywał ktoś saniami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2018r. 20:38  
Cytuj
CYTAT
Dziecko po to są opony zimowe , napędy na 4 koła , systemy hamowania i kontrole trakcji żeby dało się jezdzić w zimie autem po sniegu. Rower dla odmiany ma tylko łyse opony i hamulce w postaci dwóch gumek. Jak masz zamiar wprowadzać taki zakaz to chyba twój sklep będzie zaopatrywał ktoś saniami.


O lodzie piszemy.

Pokaż mi przykladową toyote yaris lub ovtavie z napędem na 4 koła

Nie kazdy ma Q7 tak samo nie kazdy rowerzysta ma starą ukrainę z łysymi oponami januszu nosaczu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 980
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2018r. 07:27  
Cytuj
Wsiądź sobie na rower a później w samochód i sama ocen, czym ci łatwiej i bezpieczniej będzie przejechać. Ja już próbowałem pokonać drogę do pracy tak i tak . Wniosek: zima nie jest dla rowerów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2018r. 08:39  
Cytuj
CYTAT
Wsiądź sobie na rower a później w samochód i sama ocen, czym ci łatwiej i bezpieczniej będzie przejechać. Ja już próbowałem pokonać drogę do pracy tak i tak . Wniosek: zima nie jest dla rowerów.


No ale co szkodzi zakazać i rowerów i samochodów. Dziś w stalowej ścieźki odgarnięte wiatru nie ma pół godzinki można pojezdzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 21:44  
Cytuj
A prawo jazdy to tylko na lato wydają? ;-) Trzeba wolniej i uważniej, a dziś na tej szklance jakiś tuman próbował mnie wyprzedzać. Stan drogi zależy od zarządcy i od kategorii odśnieżania, sporo tych nieodśnieżonych ulic jest pewnie pod zarządem miasta bądź gminy - na nich trzeba siąść, w końcu niedługo następne wybory ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Gru 2018r. 12:37  
Cytuj
Cześć umiech zima jestem. Cieszycie się ze wpadłam?

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2018r. 12:46  
Cytuj
CYTAT
Cześć umiech zima jestem. Cieszycie się ze wpadłam?

Obrazek

Obrazek


Piękne krajobrazy naszego miasta. Piękno Stalowej Woli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 1 Sty 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2018r. 13:05  
Cytuj
CYTAT

Piękne krajobrazy naszego miasta. Piękno Stalowej Woli.

Raczej "dziury" w której mieszkamy,ale widać, że dla niektórych to jest "miasto".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 19 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2018r. 14:34  
Cytuj
Ludzie, co narzekacie, w Stalowej i na Podkarpaciu drogi super, jedzcie na Ukraine i dopiero wypowiadajcie sie na temat drog

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Gru 2018r. 16:23  
Cytuj
Nie trzeba jechać, Google street view już tam było umiech Krajówki spoko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 23 Gru 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2018r. 08:55  
Cytuj
CYTAT
Nawet w Aneryce tachich drog jak do Slomianej nie odśnieżają .No moze po dwoch tygodniachumiech

Bedac troszke zagranica to widzialem jak proces odsniezania przebiega w innych krajach. Sluzby drogowe maja 24 godz od zakonczenia opadow na odsniezenie glownych drog , a dopiero pozniej reszta. Co ciekawe widzialem ze w niektorych krajach o duzych opadach sniegu uzywa sie rowniarki , ktore usowaja snieg az do czarnego asfaltu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2018r. 11:06  
Cytuj
Są kraje gdzie po dużych opadach śniegu zamykane są drogi i tylko samolotem można podróżować

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 17 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2018r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
Są kraje gdzie po dużych opadach śniegu zamykane są drogi i tylko samolotem można podróżować


No a w śniezyce to i samolotem kiepsko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »