NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Park jordanowski ..uwaga..,
~~klos
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 21:08  
Cytuj
Ladowarki niszcza na terenie parku drzewa i gorke saneczkowa dla dzieci.Musimy jako mieszkancy zaprotestowac.jak mozna tak niszczyc najstarszy park w miescie i miejsce zabaw dzieci.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 21:08  
Cytuj

 
 
 
 
~~mark
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 21:14  
Cytuj
KUL-ewki muszą się gdzieś uczyć a i żłobek KUL-...KI przydał by sie.goodgoodgood

 
 
 
 
Posty: 743
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2009r. 21:16  
Cytuj
to tylko KUL!!!!!! dla wszystkich!!!!
qrwa niestety czarni zabierają ostatni kawałek miasta!!!! a dzieci??????????
przeciez oni nie mają!!! OFICJALNIE!!!!!!
szkoda słów!!!! czarna zaraza katolicka!!!!!
obok nowego kościoła tez miała być ochronka dla dzieci!!!!
jest szkoła bankowa!!!!!!
obłuda i zakłamanie!!!!!!
wypie....ać ze stalowej!!!!!

BURN YOUR LOCAL CHURCH
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: St.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2009r. 11:15  
Cytuj
protestuje

co IM to przeszkadza co tam w ogole bedzie ??
:szok:

ze co ?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2009r. 21:10  
Cytuj
chodzi o kase i nic wiecej. To tylko interesuje watykanczykow i ich przydupasow.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 00:12  
Cytuj
Na 100% powstanie tam nowy kosciol z wypasiona plebania.
Pod pozorem rozbudowy (niepotrzebnej nikomu zreszta)uczelni i z srodkow unijnych powstanie nowa parafia.EU tak trzymac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
zaq
zaq
zaq
Posty: 6
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 11:51  
Cytuj
Tak dla rozwoju uczelni w naszym mieście. Takiego zastrzyku gotówki (120mln) przy wsparciu z UE na poziomie 85% jeszcze u nas nie było! To ogromny awans dla miasta, można lubieć lub nie lubieć Kościła ale Kul jest w gronie kilkunastu Najlepszych Polskich Uczelni w rankingach i opiniach pracodawców. Politechnika, inżynieria środowiska, dzięki temu nasze miasto zyska naprawdę wykwalifikowanych inzynierów. Niektórzy marudzą że to inzynieria... Ale maiałem znajumych na tym kierunku i wszyscy pracują. To nie znaczy że wszyscy są inyznierami projektującymi ekologiczne rozwiązania. Oni pracują w branzy związanej z hemia, protdukcją przemysłową itp... Studia dają rozległą wiedzę i inzynna pewno taką daje.

A i dajecie spokój z tym ogródkiem. Ile go zabiorą? 30 metrów od torów? To jest ogromny ogródek i miejsca w nim nie brakuje. A tam pod torami to ostatnio widziałem (w dzień) jak jakiś gość posówał kobitkę...

Z jednej strony mamy inwestycję za dziesiątki milionów UE, a tu się z drugiej strony użalacie nad górką którą można usypać gdziekolwiek (o wiele lepsza górka - wyższa, dłuższa, jest nawet w parku po drugiej stronie). Niedlugo jak ktoś powie ze zainwestuje 100 mln złtych, da pracę i rozwój dla miasta to ktoś tu na forum ędzie pisał że to skandal bo tam ładna ławka stoi.

Co do kościoła to mieszkańcy się nie zgodzili. Kościół to niepotrzebna tam budowla i nie jest inwestycją która da cokolwiek miastu... jesze pomniejszy rozwój miasta bo ludzie będą musieli wydawać nie potrzebnie kasę na budowę i ogrzewanie.

Wiceprezydent powiedział jasno - że park jordanowski nie będziebardziej pomniejszany. I trzymamy go za słowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
zaq
zaq
zaq
Posty: 6
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 11:57  
Cytuj
CYTAT
Pod pozorem rozbudowy (niepotrzebnej nikomu zreszta)uczelni
Kret(yn) - może masz tyle pieniedzy zeby studiowac w wielkim mieście, a może satysfakcjonuje cię praca na ksaie w markecie, ale niektórzy chcieliby zajść gdzieś wyżej, więc nie mów że uczelnie w Stalowej nie są nikomu potrzebne, a tobie nie jest potrzebna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 12:00  
Cytuj
Nie wiem co tym ludziom przeszkadza ze uczelnie wyzsze chca sie w stalowej woli rozwijac przy wspoarciu UE... przeciez to szansa dla mieast, nowe miejsca pracy nie w prodkucji tylko w handlu czy w rozrywce bo student musi cos jest i gdzies sie bawic...

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7027721
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 13:30  
Cytuj
CYTAT
ale Kul jest w gronie kilkunastu Najlepszych Polskich Uczelni w rankingach i opiniach pracodawców.

No toś dowalił, dobre smiech2 Idź do jakiejś poważnej pracy w większym mieście i powiedz, że jesteś po KULu, zobaczysz co Ci powiedzą good
CYTAT
Politechnika, inżynieria środowiska, dzięki temu nasze miasto zyska naprawdę wykwalifikowanych inzynierów.

Co to za inżynieria? Śmiechu warta. Taki inżynier, jak rozumiem, wie w którym miejscu można ekologicznie otrząsać kijem gruchy.
CYTAT
A tam pod torami to ostatnio widziałem (w dzień) jak jakiś gość posówał kobitkę...

Ty, jak widzę, jeszcze podstawówki nie skończyłeś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
zaq
zaq
zaq
Posty: 6
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 14:06  
Cytuj
CYTAT

No toś dowalił, dobre smiech2 Idź do jakiejś poważnej pracy w większym mieście i powiedz, że jesteś po KULu, zobaczysz co Ci powiedzą good

Doskonale wiem co powiedzą. W Lublinie KUL nieustannie konkuruje z UMCSem jeśli chodzi o poziom.Sytuacja zależy od kierunków w niektórych prowadzi UMCS w innych KUL. Odóglnie w Polsce natomiast KUL jest znacznie bardziej rozpoznawalny niż UMCS w polsce i przede wszystkim na świece. To że u nas ma taką opinię że jak ktoś się nigdzie nie dostanie to idzie na kul w stalowej to jest kwestia tego ze to mała filia. Zauważ że masa osó jedzie do Lublina studiować na KULu. Własnie dzię ki umocnieniu tej filii możemy liczyć na podniesienie oogólnego poziomu. Bo to ogromna różnica czy wydział zamiejscowy ma 2 tys studentów, czy 8 tys.
. To zupełnie inne podejście wykładowców, znacznie więcej zostaje tu na miejscu a nie dojeżdza "na doczepkę"

CYTAT
Co to za inżynieria? Śmiechu warta. Taki inżynier, jak rozumiem, wie w którym miejscu można ekologicznie otrząsać kijem gruchy
.
Widać jakie masz pojęcie w temacie na który się wypowiadasz. Tak nestety rozumie to większość osób.
CYTAT

Ty, jak widzę, jeszcze podstawówki nie skończyłeś.

Skończyłem ukierunek ścisły w Lublinie, W stalówce pracuję już ze 4 lata nie w zawodzie. O to właśnie chodzi. Dzięki studiom scisłym, rozwiniętej matematyce, fizyce, informatyce mimo iż miałem jakiś zawód bez problemu znalazłem w pobocznej dziedzinie pacę. Jak nie studiowaleś (a pewnie nie studiowałeś) to nie wiesz że zawodu to ty się uczysz dopiero w pracy. Studia mają Cię nauczyć samodzielnoście, myślenia i ogólnie radzenia sobie w jakiejś dzedzinie. Idziesz d pracy i z abstrakcyjneh wiedzy korzystasz żeby się nauczyćtego co masz robić.
Spokojnie pracując w pobocznej wzklędem wykształcenia dziedzinie zarabiam 2500 na rekę w Stalówce i odpukać na razie nie musze bać się kryzysu.

Mam wrażenie że wększość wypowiadających się tutaj to dzieciarnia która pojęcia nie ma o zyciu po i na studiach.

CYTAT
Inżynieria środowiska zajmuje się takimi działaniami człowieka w środowisku jak budownictwo, rolnictwo, przemysł. Swoim zakresem obejmuje tak różne zagadnienia i kierunki badań, jak unieszkodliwianie ścieków i odpadów , melioracje, zaopatrzenie w wodę, ogrzewnictwo i klimatyzację, ochrona powietrza, monitoring i ochrona środowiska (inżynieria ekologiczna), gazownictwo, chłodnictwo, energetyka.


W dzisiejszych czasach nie ma czegoś takiego w szkolnictwie wyzszym nowoczesnych technologii jak zawód. Od tego są szkoły zawodowe. 10 najbardziej poszukiwanych zawodów roku 2015 jeszcze nie istnieje. Poptarz 10 lat wstecz. rok 1999. Teraz najlepsze stanowiska w najnowocześniejszych technologich bazują na orogramowaniu/procedurach/odczynnikach których wtedy nie było. Studia mają sprawić że potrafisz chłonąć i wykorzystywać nową wiedzę, ainzynieria środowiska jest właśnie takim rozległym kierunkiem.

Ja też jestem przeciwny wchodzeniu kościoola do zycia publicznego, przejmowaniu działek wbrew ich włascicielom, budowaniu kościołów wbrewmieszkańcom... ale to jedno, a rozwój uczelni to drugie. Może to wyjść tylko na dobre aszemu miastu, bo tak uczelniaa zostanie z miastem najprawdopodobniej już na zawsze, a przynajmniej na kilkadziesiąt lat i wykształci tu na miejsciu dziesiątki tysięcy studentów, z których napewno spora część zostanie tu, w Stalowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 14:30  
Cytuj
CYTAT
Jak nie studiowaleś (a pewnie nie studiowałeś) to nie wiesz że zawodu to ty się uczysz dopiero w pracy.

A skąd to wiesz? Wyczytałeś w gwiazdach? Powiem Ci, że studiowałem (licząc licencjat) na trzech różnych uczelniach i każdą z nich skończyłem. Więc nie mów o czymś, o czym nie masz pojęcia. Zawód miałem jeszcze przed rozpoczęciem studiów, ale na studiach zmieniłem zainteresowania i teraz idę w całkiem innym kierunku, dalej się ucząc.
CYTAT
Może to wyjść tylko na dobre aszemu miastu, bo tak uczelniaa zostanie z miastem najprawdopodobniej już na zawsze, a przynajmniej na kilkadziesiąt lat i wykształci tu na miejsciu dziesiątki tysięcy studentów...

którzy, albo wyjadą, albo poszerzą rzesze bezrobotnych w naszym pięknym mieście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 20 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 15:54  
Cytuj
Czy nad tym nikt nie moze zapanować. Jak tak można. Jedyny park w mieście tak zniszczyć. Czy Ci Radni słuchaja wogóle nas mieszkańców? Czy tylko wykonuja polecenia księzy?
Radni zrobimy wam taka nagonkę że nie spodziewajcie sie kolejnej kadencji w Radziem miasta, Chociaż dla was to nic nie znaczy bo przecież macie już pewne miejsca radach parafialnych. A idzzie tam już teraz i zbierajcie na tacę. A nie marnujcie tego co przez lata było, słuzyło pokoleniom dzieci.
Komu potrzebny KUl a jeżeli juz to niech sie buduje za miastem jest tyle wolnych terenów. Dlaczego parki jordaniowski ma zniknać. M
Może jakiś radny mi odpowie????
mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
zaq
zaq
zaq
Posty: 6
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 23:03  
Cytuj
CYTAT

A skąd to wiesz? Wyczytałeś w gwiazdach? Powiem Ci, że studiowałem (licząc licencjat) na trzech różnych uczelniach i każdą z nich skończyłem. Więc nie mów o czymś, o czym nie masz pojęcia. Zawód miałem jeszcze przed rozpoczęciem studiów, ale na studiach zmieniłem zainteresowania i teraz idę w całkiem innym kierunku, dalej się ucząc.

To może wziąłbyś się do roboty a nie studiujesz sobie za pieniądze podatników. To co piszesz jest tak wiarygodne, że naprawdę nie chce się opowiadać.
CYTAT

którzy, albo wyjadą, albo poszerzą rzesze bezrobotnych w naszym pięknym mieście.

Brawo geniuszu. Ale pomyśl logicznie nad tym co napisałeś:
Wyjadą... otóż jeżeli nie będzie szans na wykształcenie to albo wyjadą do innego miasta albo nie będą studiowali. Wtedy właśnie zmniejszą się ich szanse na pracę.

A co do bezrobotnych, to jeżeli nie skończą sztudiów będą mogli pracować za małe pieniądze na jakichś taśmach produkcyjnych. Tego chcemy? Być miastem taniej niewykształconej kadry roboczej? Taka sytuacja przyciągnie conajwyżej firmy które w innych miastach będą miały działy rozwojowe a u nas będzie się składało co prostsze części.

Właśnie o to chodzi żeby młodzi i wykształceni zostali. Dlaczego 90% młodych którzy wyjadą na studia nie wraca? Bo poznają tam znajomych, bo poznają przyszłego męża/żonę z całkiem innego miasta, vo żyją przez studia z ludźmi stamtą d, bo pod koniec studiów zaczynają tam pracować itp itd... nie mają do czego wracać bo tma przeniosło się ich życie. Jedyna szansa na zatrzymanie młodych to danie im mozliwości kształcenia się tutaj. i Basta. A właśnie rozwój filii jest dla nas jedyną drogą. To tzw. Efekt kuli śnieznej. JEdni inwestują, powiększa się żesza studentów, następne uczelnie się zastanawiają czy nie przyjść do miasta które tak stawia na rozwój szkolnictwa wyższego, załatwia dotacje z UE za które buduje bazę dydaktyczną.

Właścnie dzięki takim decyzjom Stalowa ma szansę na rozwój, a nie zmienienie się w jeden wielki park dla emerytów. To właśnie przez rozwój uczelni i kierunków technicznych możemy stać się miastem najwazniejszym w regionie, któremu bliżej do Rzeszowa niż do innych wyludniających się miast o podobnej wielkości... Naprawdę powinniśmty w tej kwestii zapomnieć o uprzedzeniach religijnych i wspierać uczelnie i kierunki techniczne jak się da. Ale i o humanistycznych nie można zapomnieć. To uczelnie musza się dostosowywać do wymagań studentów. Nie każdy chce być w życiu inzynierem. Ktoś może chce być anglistą, publicystą, dziennikarzem (choć to niezbyyt dobra droga, bo ponoć jest i ch o wiele za duzo), czy filozofem. Jego wybór. My jako miasto powinniśmy dbac żeby mógł pracować w wybranym zawodzie tutaj. Jeżeli jednak nie będzuie takich uczelni, to on(a) wyjedzie. JEżeli nie będzie wykształconej kadry to możemy zapomnieć o zróżnicowanych inwestorach i o różnorodnym rynku pracy i ciągle będziemy nazekali że tylko huty i aluminium. To jest szansa dla stalowej i 20 pieprzonych arów (podniszczonych) drzew nam nie może stanąc na drodze. Nawet nie powinniśmy o tym myśleć, bo to ak mała część parku przy tak ważnym wydazeniu ze to smieszne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2009r. 23:29  
Cytuj
CYTAT
To może wziąłbyś się do roboty a nie studiujesz sobie za pieniądze podatników. To co piszesz jest tak wiarygodne, że naprawdę nie chce się opowiadać.

Po pierwsze - wali mnie to, co jest dla ciebie wiarygodne a co nie. Po drugie - wszystkie studia robiłem za swoje pieniądze a nie za podatników tak jak ty. Po trzecie - sam się łosiu weź do roboty i gówno cię to obchodzi, za czyje pieniądze co ja robię. Po czwarte - piszesz, że skończyłeś jakieś tam śmieszne studia a pisać po polsku nie bardzo umiesz, jak widzę.
CYTAT
Brawo geniuszu. Ale pomyśl logicznie nad tym co napisałeś: Wyjadą... otóż jeżeli nie będzie szans na wykształcenie to albo wyjadą do innego miasta albo nie będą studiowali. Wtedy właśnie zmniejszą się ich szanse na pracę.
A co do bezrobotnych, to jeżeli nie skończą sztudiów będą mogli pracować za małe pieniądze na jakichś taśmach produkcyjnych. Tego chcemy?

Bełkot i nic więcej. Co ty chcesz zrobić ze Stalowej, drugi Kraków? To miasto powstało przy Zakładach Południowych, a więc Hucie i przez lata całe dzięki niej funkcjonowało. Więc zastanów się gieniuszu, co piszesz, bo sadzisz bzdury jedną za drugą. To miasto o tradycjach robotniczych, więc nie dziw się, że nie ma tu zagłębia technologiczno-naukowego etc. Nie chce mi się dalej z tobą gadać, bo jak widzę, pojęcia nie masz o czym piszesz. Pa!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
zaq
zaq
zaq
Posty: 6
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 00:03  
Cytuj
CYTAT

Po pierwsze - wali mnie to, co jest dla ciebie wiarygodne a co nie. Po drugie - wszystkie studia robiłem za swoje pieniądze a nie za podatników tak jak ty. Po trzecie - sam się łosiu weź do roboty i gówno cię to obchodzi, za czyje pieniądze co ja robię. Po czwarte - piszesz, że skończyłeś jakieś tam śmieszne studia a pisać po polsku nie bardzo umiesz, jak widzę.

Za to Ty pięknie potrafisz pisać. Brawo. Pokazałeś klasę iswój poziom.

CYTAT

Bełkot i nic więcej.

Nie dziwię się że nie zrozumiałeś.
CYTAT
Co ty chcesz zrobić ze Stalowej, drugi Kraków?

Nie, chcę żeby nie zmieniło się w 40-tysięcznie miasto emerytów z którego każdy kto się urodzi wyjedzie.

Popatrz na nowy sącz. Studiuje am kilkanascie tysiecy studentów. Miasto zainwestowało w uczelnie. Dzieki temu społeczeństwo się nie starzeje, na ulicach widać masę studnetów. I co najwazniejsze miastu nie ubywa mieszkańców. A jest to porównywalne wielkościowo miasto:
Tu masz statystyki demograficzne dla nowego sącza:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Nowego_S%C4%85cza
A tu dla Stalowej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Stalowej_Woli
Jakis komentarz? NS to generalnie zadupie drogi fatalne, dużego przemysłu brak... do krakowa blisko, a jednak młodzi zostają ... bo mają szansę kształcić się na miejscu. i nie przenoszą swojego zycia gdzie indziej razem ze studiami.
CYTAT

To miasto powstało przy Zakładach Południowych, a więc Hucie i przez lata całe dzięki niej funkcjonowało.

Dziś huta to ok 10% zatrudnienia. Reszta to inne firmy. JEżeli myślisz że to masto nie upadnie jeśli będzie dalej kultywowało ctradycje czysto robotnicze to się mylisz, świat się zmienia, to co było szczytem techniki 50 lat temu nie ciągnie już miasta dzisiaj.
CYTAT

Więc zastanów się gieniuszu, co piszesz, bo sadzisz bzdury jedną za drugą. To miasto o tradycjach robotniczych, więc nie dziw się, że nie ma tu zagłębia technologiczno-naukowego etc.

Dlatego ktoś chce coś z tym robić.
CYTAT

Nie chce mi się dalej z tobą gadać, bo jak widzę, pojęcia nie masz o czym piszesz. Pa!

Człowieku, jedyne co zdołałeś napisać to że skończyłeś ileśtam uczelni i że miasto powinno kultywować tradycje robotnicze a nie otwierać się na różnorodne kształcenie wyższe. Poziom Twojego pojęcia o dzisiejszym świecie o rozwoju miast jest żenujący, tak samo jak poziom merytoryczny wypowiedzi. Ale siedź sobie gimnazjalny trolu przed kompem i wymyślaj ile to uczelni pokonczyłe ś ile doktoratów zrobiłeś za swoje pieniądze... Takich troli w Polskim internecie jest wielu i skutecznie swoimi wszystkimi kontami potrafią zatruć każde forum.

Do bobi61:
CYTAT
Dlaczego parki jordaniowski ma zniknać.

Dlaczego nie mając pojęcia o tym o czym się wypowiadasz dzrzesz tu szaty i wyzywasz ludzi którzy postępiują dobrze dla miasta? Dla Twojej wiadomości wklejam poniżej mapkę jak ten kul ma "zniszczyć" jedyny w mieście park i jak według ciebie ogródek jordanowski ma zniknąć:
Obrazek
PRzerysowane z wizualki, z planu. Na oko, ale proporcje i umiejscowienie zachowane. Ewentualnie pare milimetrów w paro czy w lewo będzie przesuniety tyle. To jest to niszczenie parku przez które padło na stalowym mieście kilkanaście stron wyzwisk. Gratuluję.
Ktoś ma jeszcze jakieś ale co do niszczenia parku? W tym budynku ma się kształcić ok 400-500 osób (na wszystkich latach. Na każdym roku ma być około setki). Stu magistrów rocznie będzie wypuszczała ta uczelnia - za tkim zapleczem miasto może spokojnie startować do porządnych inwestorów i rozwijać coś więcej niż montownie. do tego Polibuda, która znacznie zwiększy ilość studentów (na tym wydziale poziom jaest bardzo dobry). Drugi trzysegmentowy większy budynek dydaktyczny kulu stanie na terenach przy hucie. pod drugjiej stronie ulicy, za tym dużym parkingiem z kostki naprzeciwko burger baru. Do tego biblioteka międzyuczelniana z której będą mogli korzystac studenci wszystkich uczelni i mieszkańcy miasta. Należy się cieszyć z takiego rozwoju. Na forach dot. inwestycji ludzie z całej Polski nam gratuluja i wyrażają uznanie i zazdroszczą. Tylko tutaj jakby jakaś zaraza...

Na koniec dorzucę wizualki jak ten budynek ma wyglądac:
Po pierwsze widok z góry. Szara bryła to obecna aula:
Obrazek
A tak ma się prezentować od frontu. Kawał dobrej architektury. szkło i drewno pięknie się wkomponuje w zielen i drzewa:
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 10:16  
Cytuj
CYTAT
Człowieku, jedyne co zdołałeś napisać to że skończyłeś ileśtam uczelni i że miasto powinno kultywować tradycje robotnicze a nie otwierać się na różnorodne kształcenie wyższe.

Po 1. nigdzie nie napisałem, że miasto powinno kultywować tradycje robotnicze, ale widzę, że czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Niech się otwiera na uczelnie wyższe, jak najbardziej jestem za i nigdzie też nie napisałem, że tego nie chcę.
CYTAT
Poziom Twojego pojęcia o dzisiejszym świecie o rozwoju miast jest żenujący, tak samo jak poziom merytoryczny wypowiedzi.

Twój jak widzę jest oparty o mrzonki i nic więcej.
CYTAT
Ale siedź sobie gimnazjalny trolu przed kompem i wymyślaj ile to uczelni pokonczyłe ś ile doktoratów zrobiłeś za swoje pieniądze... Takich troli w Polskim internecie jest wielu i skutecznie swoimi wszystkimi kontami potrafią zatruć każde forum.

Powiesz mi to w oczy cieciu? Spotkajmy się i zobaczymy kto jest internetowym trollem. Co ty na to?
BTW dalej twierdzę, że jeszcze nie wyszedłeś z podstawówki, bo nawet nie widzisz jak ci przeglądarka podkreśla na czerwono te twoje wypociny jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 13:27  
Cytuj
edzio powiedział co wiedział... zaq szkoda Twojego czasu na tą dyskusje ;)

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 13:34  
Cytuj
Szkoda, jak widzę, mojego czasu. Ludzie wiedzą, że KUL to gówniana uczelnia, ale oczywiście studenbd czy inni, którzy kończyli KUL są zdania, że to najlepsza uczelnia w Polsce. Jeśli chodzi o mnie wolałbym, żeby swoje filie otwierały tutaj uczelnie techniczne z wydziałami nauk ścisłych. To jest przyszłość a nie pseudo-inżynieria otrzepywania gruch na drzewach. Dla mnie EOT.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 25 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 13:56  
Cytuj
Do zaq i zbig1989 wysłałem wam prywatne wiadomości proszę o przeczytanie i jak będziecie chętni o rejestrację. Nie będę tu pisał bo zabronione jest podawanie linków.

Do Edzio może KUL to nie jest jakaś wybitna uczelnia ale jak chce się rozrastać to trzeba jej w tym pomóc bo więcej studentów to więcej pieniędzy dla miasta. Taki student musi gdzieś zjeść a i wypić też umiech

Jeżeli ktoś jest ambitny to i po WSE może znaleźć dobrą pracę jeżeli chce się uczyć. A wiadomo jaki tam poziom jest. Znam parę osób co zarabiają po WSE 5 tyś zł. Szczerze mi taka wypłata miesięcznie by pasowała.

Bo największy głąb pójdzie na renomowaną uczelnie uda mu się przez 5 lat wszystko po zaliczać i będzie miał papier wybitnej uczelni ale co on z tego będzie wiedział.

Oczywiście też bym wolał żeby uczelnie renomowane otwierały tutaj swoje filie ale nie jestem na tyle władny żeby tego dokonać może tobie się uda łatwo mówić ale trudno zrobić.
Powoli później i pewnie też do tego dojdziemy że jakie spoko uczelnie u nas otworzą no ale teraz cieszmy się z tego co mamy.

Bo ja bym wolał żeby Stalowa Wola wyglądała jak
Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 14:00  
Cytuj
Też bym wolał. W sumie może za mocno wyjechałem z tym KULem, ale nie zarzuciłem nikomu, że jest gnojem z gimnazjum i się napina przed kompem. I, jak widać, można o tym porozmawiać spokojnie. Też bym chciał, żeby nasze miasto się rozrosło, żeby było więcej (dużo więcej) miejsc pracy itd. Tylko, że być może ja patrzę na to bardziej realnie niż inni. Ale oczywiście obym się w tej kwestii mylił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 25 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 14:11  
Cytuj
Ludziom już puszczają nerwy jak się czyta nie które wypowiedzi dla tego Edzio pewnie i się tobie oberwał poniekąd. Też bym wolał żeby np firmy aluminiowe zastąpiły jakieś firmy ITI itp.
Albo nie budujmy galerii handlowej, super-hipermarketów bo one zabierają pracę, niszczą mały handel i płacą 900zł.
Takie wypowiedzi wnioskuje piszą dzieci z podstawówki którzy nie znają realiów. Ja zarabiałem na samym początku 700zł pare lat wcześniej. Teraz są inne czasy może kryzys trochę przeszkadza ale jak się ludzie nie zgodzą za tyle robić to będą musieli podnieść. Ostatnio rozmawiałem z koleżanką która była w urzędzie pracy i mówiła że do Kauflanda na 100 miejsc jest już 300 podań.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 16:35  
Cytuj
CYTAT
Szkoda, jak widzę, mojego czasu. Ludzie wiedzą, że KUL to gówniana uczelnia, ale oczywiście studenbd czy inni, którzy kończyli KUL są zdania, że to najlepsza uczelnia w Polsce..


nie kończe Kulu tylko budownictwo na polibudzie to po pierwsze, a po drugie mam wielu znajomych po Kulu i jakoś mają prace w stalówce w fachu który ukończyli na studiach,
hehe btw znam niejednego głąba na uniewerku warszawskim albo na sgh - warszawiaczki buraczki! hehehe

także edzio panie MaGazynieR po trzech uczelniach najpierw pomyśl potem powiedz... mlotek

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 561
Dołączył: 28 Lis 2007r.
Skąd: Miasto-Widmo
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 16:58  
Cytuj
CYTAT
także edzio panie MaGazynieR po trzech uczelniach najpierw pomyśl potem powiedz...

Ale co mam pomyśleć, bo nie kumam? Że wszędzie są głąby i dobrzy studenci? To oczywiste.
Acha, i nie zdradzaj po jakim to kierunku na KULu ludzie mają pracę, bo się wszyscy rzucą, żeby tam studiować. ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 21 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka/rze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2009r. 17:43  
Cytuj
CYTAT
Ale co mam pomyśleć, bo nie kumam?

bardziej mi chodzi o stosunek do tej uczelni i o to co o niej piszesz, to dobrze że baza naukowa akurat takiej uczelni jak KUL (PRz także) rozwijają się w stalowej, tak samo nie twierdze że jest to najlepsza uczelnia w Polsce, kierunek inżynieria środowiska będzie kształcił przyszłych inżynierów budowlanych branży sanitarnej którzy nie powinni mieć większych problemów z zatrudnieniem w stalowej i okolicach, natomiast budynek biblioteki między uczelnianej to konieczna inwestycja przy nowo powstających budynkach dydaktycznych, dodatkowo na polibudzie będzie kierunek budowy maszyn czyli jak znalazł w Stalówce...


nie rozumie skąd tyle jadu od innych użytkowników... bo co?? bo katolicki??? dajcie spokój ludzie mlotek

CYTAT
Acha, i nie zdradzaj po jakim to kierunku na KULu ludzie mają pracę, bo się wszyscy rzucą, żeby tam studiować.

ok! ok hehe

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/1930/photo1507fg0.gif[/IMG]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »