NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Autobus jak jedzie , Autobus
Posty: 120
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 11:35  
Cytuj
Czy autobus nr 4 zatrzymuje się koło kościoła na energetyków ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 11:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 11:58  
Cytuj
Tak

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 21:09  
Cytuj
Pewnie nie zawsze. Kilka razy zdarzyła się sytuacja, kiedy autobus nie zatrzymuje sie na przystanku, pomimo że nie istnieje u nas coś takiego jak przystanek "na żądanie".
Niestety, poza wymianą taboru, nasza komunikacja miejska nadal jest - nawet nie wiem gdzie..... gdzieś daleko od cywilizacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 22:43  
Cytuj
Panie "Polisowy" skoro jest to jak pan mówi przystanek "na żądanie" więc autobus zatrzymuje się tam NA ŻĄDANIE. Dotarło?! Skoro nie umie pan czytać napisów na przyciskach to już nie moja wina! Kierowca nie jest jasnowidzem żeby wiedział czy "hrabia" chce wysiąść. Myślenie nie boli! Jest pan pewien że nie istnieje u nas "przystanek na żądanie "?Dodam że nie jestem niczym związany z ZMKS-em.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2018r. 13:13  
Cytuj
Proszę czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem, że w zmks Stalowa Wola, nie ma przystanków na żądanie. Hrabia Polisowy nie ma z tym problemu. Podejrzewam ze problem mają obywatele, mieszkańcy 65+. Skoro jest przystanek, kierowca ma obowiązek się na nim zatrzymać, skoro nie jest na żądanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Paź 2018r. 14:28  
Cytuj
Polisowy...
Jesteś dziwny... Wyobraź sobie siebie..
Jedziesz linia nr 17 do Klyzowa.. Kurs 23.15
Od Czarnieckiego nie ma żywej duszy tylko ty do Klyzowa.
Przed tobą 17 przystanków... I kierowca się zatrzymuje i otwiera drzwi na wszystkich... Jak byś się czol... Jak idiota

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Paź 2018r. 14:32  
Cytuj
CYTAT
Polisowy...
Jesteś dziwny... Wyobraź sobie siebie..
Jedziesz linia nr 17 do Klyzowa.. Kurs 23.15
Od Czarnieckiego nie ma żywej duszy tylko ty do Klyzowa.
Przed tobą 17 przystanków... I kierowca się zatrzymuje i otwiera drzwi na wszystkich... Jak byś się czol... Jak idiota
A teraz Ty wyobraź sobie że jesteś maszynistą pociągu!Nikt nie powiedział że osoby stojące na przystanku oczekują na ten właśnie kurs.Więc jakie kryteria do zatrzymania?jezyknie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Paź 2018r. 14:54  
Cytuj
CYTAT
Proszę czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem, że w zmks Stalowa Wola, nie ma przystanków na żądanie. Hrabia Polisowy nie ma z tym problemu. Podejrzewam ze problem mają obywatele, mieszkańcy 65+. Skoro jest przystanek, kierowca ma obowiązek się na nim zatrzymać, skoro nie jest na żądanie.
Gdybyś był człowiekiem nie dostałbyś szoku obserwując kierowcę wstającego zza kierownicy i pomagającego opuścić pojazd osobie 65plus . A tak bez przytyków mogę cię nazwać dumną częścią ciała samca.neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2018r. 19:57  
Cytuj
Wy na prawdę macie problem z czytaniem. No nie do wiary. Pisząc że osoby 65+ mają problem, nie chodziło mi o nic negatywnego.
Chodzi o to że niekoniecznie taka osoba może czuć się na siłach i sterczeć przy dzrzwiach, żeby mości Pan kierowca widział że chce wysiąść. Jak i sterczeć przy ulicy na zatoczce żeby widział już z daleka czy ktoś jest na przystanku. Chodzi mi o wyrozumiałe podejście do tematu i trzymanie się ustalonych zasad.
Jeżeli kierowcy mają powody do narzekań, to niech walczą o przystanki na żądanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Paź 2018r. 12:23  
Cytuj
Krzysiu... A co ma kierowca autobusu MKS do maszynista...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Paź 2018r. 12:42  
Cytuj
CYTAT
Krzysiu... A co ma kierowca autobusu MKS do maszynista...
Obaj prowadzą pojazdy przewożące ludzi Dla wykazania twego intelektu dodam jeszcze pilotów!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Paź 2018r. 12:45  
Cytuj
CYTAT
Wy na prawdę macie problem z czytaniem. No nie do wiary. Pisząc że osoby 65+ mają problem, nie chodziło mi o nic negatywnego.
Chodzi o to że niekoniecznie taka osoba może czuć się na siłach i sterczeć przy dzrzwiach, żeby mości Pan kierowca widział że chce wysiąść. Jak i sterczeć przy ulicy na zatoczce żeby widział już z daleka czy ktoś jest na przystanku. Chodzi mi o wyrozumiałe podejście do tematu i trzymanie się ustalonych zasad.
Jeżeli kierowcy mają powody do narzekań, to niech walczą o przystanki na żądanie.
Sorry pojechałem po Tobie bez potrzeby!Teraz pytanie na poważnie.Zakładamy że pasażer wsiada na jakiejkolwiek lini trzy przystanki wcześniej a przystanek docelowy jest na ŻĄDANIE czy tą informację podaje Rozkład Jazdy umieszczony w punkcie startu?Jeśli nie to kierowcy dziękujemy za pracę w trybie natychmiastowym!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2018r. 15:01  
Cytuj
W większych miastach, jak jest lista przystanków na przystanku to zaznaczone są te na żądanie. Wcześniejsze, żeby było wiadomo że dany autobus może zjawić się te kilka min wcześniej jak i późniejsze. Dodatkowo system audio w autobusie informuje o tym ze nastepny przystanek jest na żądanie.
W Stalowej, jak juz pisałem, pomimo nowoczesnego taboru, takich rozwiązań brak. Skorzystali by na tym i pasażerowie i kierowcy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Paź 2018r. 15:24  
Cytuj
CYTAT
W większych miastach, jak jest lista przystanków na przystanku to zaznaczone są te na żądanie. Wcześniejsze, żeby było wiadomo że dany autobus może zjawić się te kilka min wcześniej jak i późniejsze. Dodatkowo system audio w autobusie informuje o tym ze nastepny przystanek jest na żądanie.
W Stalowej, jak juz pisałem, pomimo nowoczesnego taboru, takich rozwiązań brak. Skorzystali by na tym i pasażerowie i kierowcy.
Nie ma informacji.Nie ma przystanków na żądanie!Proste dla20% /normalnych /naszych obywateli!Jeżdżący za darmo w te i nazad nie obciążeni czasem pracy mogą się wozić niczym TRICK nie wiemPasztaleniec cudotwórczyni zmienijąca ropę w wodę ile nas rocznie kosztuje?jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Paź 2018r. 13:12  
Cytuj
Krzysiu... Ty to jesteś chory psychicznie... Podstawą w twoim życiu jest obrażanie kogoś i być anonimowym Figo fago.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 16 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2018r. 16:21  
Cytuj
sie zastanawiam jaki maja problem niektorzy...nawet Ci 65+....przy kazdym siedzeniu z tego co widze jest przycisk ...w kazdym autobusie jezdzacym po Stalowej...wystarczy nacisnac po opuszceniu przystanku poprzedzajacego nasz...i autobus sie zatrzyma...ale nieeeee,za trudno jest podniesc paluszek do przycisku...i nie trzeba wstawac do poki autobus sie nie zatrzyma..wrocilem z Irlandii,i ucze moje malutkie dzieci aby wciskaly ten przycisk ,tak jak w kazdym innym kraju poza Polska..baaa.choc sie myle bo.w Polskich duzych miastach tez trzeba wciskac..inaczej autobusy opoznione jezdza.. tutaj to jakas dziwna niemoc w tej Stalowej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2018r. 11:41  
Cytuj
To wyjaśnij mi proszę, na podstawie którego punktu w regulaminie przewozów, kierowca pomija dany przystanek i jedzie dalej. Uprzedzam odpowiedź i nadmienię że nie znalazłem ani jednego przystanku opisanego jako "na żądanie", czy to na żywo czy w internetach. Jest tylko martwy zapis w regulaminie, który wygląda jak skopiowany od innego przewoźnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 16 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2018r. 19:40  
Cytuj
Pomijanie dla mnie to wg.mnie przejazd inna trasą...a jesli kierowca przejezdza obok pustego przystanku z osobami nie wyrazajacymi checi wysiadac to nie jest pomijanie.juz ktos Ci tlumaczył wsiadz wieczorem ..albo wracam z pracy linia 5 po 15:00 ,korki ,opoznienie 10 minut..i po co ma zatrzymywac sie na energetykow lok,skoro pusto i nikt nie wysiada? Zeby stracic kolejne 2 minuty? Bo chamstwo kierowcow osobowek tez nie zna granic..nas w autobusie 15 osob ale on wazniejszy sam w osobowce..i nie wpusci.jako mlody emeryt z resortu...korzystam z mzk bo place poloweczke,i sugeruje wlasnie policjantom by sie przyjrzeli: nieustepowanie wyjezdzajacym z zatok autobusom nagminne -mandat 200 zl 2 pkt karne,nagminne parkowanie w zatokach -100 zl 1 pkt.w wiekszych miastach nie ma przyzwolenia na traktowanie zatoczek jako miejsc postoju..a tutaj jest to nagminne..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2018r. 20:55  
Cytuj
widzisz, każdy mierzy swoją miarą a nie patrzy na innych. Ja z mzk korzystam sporadycznie. Nie znam przystanków i linii. Skoro nie ma na liście przystanków ani w rozkładzie zaznaczone że dany przystanek może być pominięty to skąd mam to wiedzieć? Mam siedzieć w głowie kierowcy? Na energetyków czesto stoją mundurowi, przed orlenem. Podejrzewam że też mają to wykroczenie na uwadze. Ja zawsze wpuszczam autobusy i tez uważam że powinno być to bardziej karane.
Jak mzk jest takie do przodu to jaki jest problem w wyznaczeniu przystanków na żądanie? Bedzie zgodnie z regulaminami, i kierowcy i pasażerowie będą zadowoleni. I ci spóźnieni i ci co chcą wysiąść.
Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 14:24  
Cytuj
1. Nie ma czego takiego jak przystanek na żadanie
2. Co ci da jak się będzie zatrzymywał autobus co przystanek skoro Twierdzisz ze nie znasz trasy... Klamczuszek
3. Przycisk w autobusach zgodnie z prawem są bezużyteczne... Jedynie dla bajery...
4. Ludzie w stalowa Wola jeżdżą jak cipy pomieszanie z największym wiesniactwo nie ublizajac ludziom pracy ze wsi.
Jeden ma 40 pozwoli wyjechać z podporządkowane w lewy kierunek... Przecież deblu jeden z drugim nie zajmę ci miejsca... Ale co ty... Hebel jeden jest królem szosy
5. Układ komunikacji MKS w stalowa Wola to jakaś pomyłka. Osoba odpowiedzialna za to chyba mieszka w Tarnobrzeg i nie zna miasta
6. Jako mieszkaniec myślę że najlepszy jest rower... Ale już zapomniano o Nas i ścieżek trochu mało...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 14:45  
Cytuj
CYTAT
1. Nie ma czego takiego jak przystanek na żadanie
2. Co ci da jak się będzie zatrzymywał autobus co przystanek skoro Twierdzisz ze nie znasz trasy... Klamczuszek
3. Przycisk w autobusach zgodnie z prawem są bezużyteczne... Jedynie dla bajery...
4. Ludzie w stalowa Wola jeżdżą jak cipy pomieszanie z największym wiesniactwo nie ublizajac ludziom pracy ze wsi.
Jeden ma 40 pozwoli wyjechać z podporządkowane w lewy kierunek... Przecież deblu jeden z drugim nie zajmę ci miejsca... Ale co ty... Hebel jeden jest królem szosy
5. Układ komunikacji MKS w stalowa Wola to jakaś pomyłka. Osoba odpowiedzialna za to chyba mieszka w Tarnobrzeg i nie zna miasta
6. Jako mieszkaniec myślę że najlepszy jest rower... Ale już zapomniano o Nas i ścieżek trochu mało...
Napisz jeszcze raz jak wytrzeżwiejesz.Co do punktu piątego nie mam pojęcia gdzie mieszka Nadbereżny iPasztaleniecnie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 22:30  
Cytuj
1. Uchwała Rady Miejskiej z dnia 13 listopada 2015. Rozdział 7, Przewóz osób, paragraf §23.
2. Rozumiem że czytanie ze zrozumieniem boli wielu Stalowowolan. Chodzi o unormowanie zapisu. Nowak, czy Kowalski, jadący autobusem ma wiedzieć gdzie autobus się zatrzymuje. Nie ważne, czy jest ze Stalowej Woli, Warszawy, Rzeszowa czy Kępia lub Zbydniowa. Kierowca, pomijając dany przystanek żeby był chroniony prawem, wspierał ekonomie mzk, niwelował opóźnienia, nie blokował ruchu.
3. na dzień dzisiejszy, niestety tak.
4. idiotą to trzeba być zeby na 4 pasmowej drodze jak energetyków, pchać się w godzinach szczytu do lewoskrętu, licząc na to że ktoś Cie wpuści. Nie łatwiej skręcić w prawo i możliwie jak najszebciej w lewo w jakas uliczkę i z tamtąd wyjechać w prawo, zamiast stać kilka minut i blokować ruch.
5. Nie pasuje? Jest przecież formularz zmian i pomysłów na przystanki. Pisać i działać.
6. Rower nie dla każdego i nie na każdą pogodę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2018r. 22:30  
Cytuj
1. Uchwała Rady Miejskiej z dnia 13 listopada 2015. Rozdział 7, Przewóz osób, paragraf §23.
2. Rozumiem że czytanie ze zrozumieniem boli wielu Stalowowolan. Chodzi o unormowanie zapisu. Nowak, czy Kowalski, jadący autobusem ma wiedzieć gdzie autobus się zatrzymuje. Nie ważne, czy jest ze Stalowej Woli, Warszawy, Rzeszowa czy Kępia lub Zbydniowa. Kierowca, pomijając dany przystanek żeby był chroniony prawem, wspierał ekonomie mzk, niwelował opóźnienia, nie blokował ruchu.
3. na dzień dzisiejszy, niestety tak.
4. idiotą to trzeba być zeby na 4 pasmowej drodze jak energetyków, pchać się w godzinach szczytu do lewoskrętu, licząc na to że ktoś Cie wpuści. Nie łatwiej skręcić w prawo i możliwie jak najszebciej w lewo w jakas uliczkę i z tamtąd wyjechać w prawo, zamiast stać kilka minut i blokować ruch.
5. Nie pasuje? Jest przecież formularz zmian i pomysłów na przystanki. Pisać i działać.
6. Rower nie dla każdego i nie na każdą pogodę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 2 Lut 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2019r. 13:03  
Cytuj
trasy się zmieniają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »