NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Warsztat samochodowy,
Posty: 11
Dołączył: 24 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2018r. 14:18  
Cytuj
Witam
Coś zaczęło mi dziwnie stukać w zawieszeniu. Jaki zakład polecacie do diagnostyki i naprawy. Przy okazji wymienił bym też rozrząd. Jakie ceny mają zakłady. ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2018r. 14:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2018r. 14:52  
Cytuj
Ja wymieniałem rozrząd w Bosch Serwis, zapłaciłem około tysiąca. Naprawa na wysokim poziomie i również podejście do klienta, po naprawie bo jakimś czasie zadzwoniła Pani z Boscha czy z autem wszystko w porządku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 22 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2018r. 15:07  
Cytuj
Za wymiane rorzadu 1000zl?? w czym to wymieniali w Bugatti

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2018r. 16:02  
Cytuj
pewnie rozrzad + pompa wody + robocizna

no i zalezy do jakiego silnika

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2018r. 16:30  
Cytuj
Kompletny rozrząd + pompa wody, dodatkowo wymieniony płyn chłodniczy. Wymieniane było volvo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 92
Dołączył: 22 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2018r. 19:02  
Cytuj
Bosh ma wysokie ceny ale robią dobrze i mozna ich polecic z czystym sumieniem ,potwierdzam tez ze pani dzwoni i pyta czy wszystko ok ,robilem u nich regeneracje wtryskiwaczy drogo ale wtryski odżyly

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 16 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2018r. 21:26  
Cytuj
No nie wiem czy tak z czystym sumieniem, skoro zalecili wymianę całego układu wydechowego w cenie ok. 400 zł, a należało jedynie wymienić pewien element na łączeniu, wyszło 100 zł w innym warsztacie i problem zniknął, więc z tym polecaniem w ciemno, to bym się wstrzymał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 12 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2018r. 22:26  
Cytuj
ja odradzam bosha, według mnie naciągają na koszty i nie chodzi że drogo bo serwis... jeśli naprawa turbosprężarki u nich kosztuje średnio 3500 zł a w innym warsztacie 1500-1800 no to mają rozrzut.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 24 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 07:01  
Cytuj
Ja zrobiłem w "Mechanika Pojazdowa Tabor" i mogę szczerze polecić. Najpierw wysłałem mail-a do kilku zakładów z opisem co chcę naprawić. Odpisało niewielu, w tym Tabor podał najniższą cenę. Umówiłem się na termin, zaprowadziłem samochód, powiedziałem czego oczekuje i poprosiłem o diagnostykę kilku rzeczy. Po kilku godzinach telefon z informacją co jest nie tak, ustaliliśmy zakres i cenę naprawy. Wszystko zrobione w ciągu 24h. Przy odbiorze samochodu dostałem szczegółowy rachunek z kosztami części i robocizny za każdą pozycje. Oczywiści stare części do wglądu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 09:11  
Cytuj
Też polecam Taborów, naprawy wykonują profesjonalnie w przystępnych cenach i terminowo. Korzystam z ich usług na szczęście nie za często ale tylko w tym warsztacie mam pewność jakości usług.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 20 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 11:31  
Cytuj
A jak tam panowie u Taborów z francuskimi samochodami? Mam Renault Scenica 2 i mam wrażenie, że w 2 warsztatach chcieli mnie naciągnąć troszkę na kasę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 12:44  
Cytuj
CYTAT
A jak tam panowie u Taborów z francuskimi samochodami? Mam Renault Scenica 2 i mam wrażenie, że w 2 warsztatach chcieli mnie naciągnąć troszkę na kasę.


Powiem Ci tak. Wrażenie a usługa to dwie różne sprawy. Ja naprawiałem skrzynię biegów, pierwszy raz u polecanego na całym forum mechanika a drugi raz u Tabora. Pierwszy skasował za robotę 450 zł a Tabor za tę samą robotę wziął ok. 800 zł. Po tym pierwszym pojeździłem może 2000 km a po Taborze kilkadziesiąt tysięcy i samochód sprzedałem bez usterki. Minęło 8 lat i skrzynia działa. Jaki z tego morał?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 20 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 13:42  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A jak tam panowie u Taborów z francuskimi samochodami? Mam Renault Scenica 2 i mam wrażenie, że w 2 warsztatach chcieli mnie naciągnąć troszkę na kasę.


Powiem Ci tak. Wrażenie a usługa to dwie różne sprawy. Ja naprawiałem skrzynię biegów, pierwszy raz u polecanego na całym forum mechanika a drugi raz u Tabora. Pierwszy skasował za robotę 450 zł a Tabor za tę samą robotę wziął ok. 800 zł. Po tym pierwszym pojeździłem może 2000 km a po Taborze kilkadziesiąt tysięcy i samochód sprzedałem bez usterki. Minęło 8 lat i skrzynia działa. Jaki z tego morał?


Morał w sumie prosty, bo cena nie zawsze idzie w parze z jakością, tanio nie znaczy dobrze. Tzn. źle może po prostu napisałem. W dwóch warsztatach wynaleźli coś, co naciągnęło by mnie na spory wydatek, choć i tak były to dwie różne diagnozy. Natomiast w trzecim zaproponowano mi zupełnie inne rozwiązanie i mam wrażenie, że najbardziej trafne. Chodziło mi po prostu, może nie o samą cenę, żeby był tanio, ale żeby z ceną w parze szła jakość naprawy. Może być drożej, ale bez wymiany zbędnych rzeczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 14:37  
Cytuj
Ja mam kilka warsztatów na czarnej liście i je omijam z daleka natomiast Taborowie mnie nie zawiedli dlatego mam o nich dobre zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 20 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 15:40  
Cytuj
A znajduje się na tej liście PKS nasz? Tutaj mam w sumie blisko, a wiem, że kiedyś dobrze robili, kiedy jeszcze jeździłem Audi 80-tką. Szukam jednego dobrego mechanika, gdzie spokojnie mógłbym powierzyć mu swoje auto i skóry nie zedrze z człowieka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 18:34  
Cytuj
Co do Taborów to od czasów fiata 126 gdzie senior rodu potrafił wyregulować gaźnik jak nikt inny, serwisuje tam swoje auta. Nie naciągają na zbędne naprawy czego nie powiem o zakładzie który się przeniósł z Brandwicy. Pompa wtryskowa i wtryskiwacze wysłana do innego oddziału Bosh service w Rzeszowie cudownie okazała się sprawna i wystarczyła myjka ultradźwiękowa. I w kieszeni zostały prawie 2 tysiące. Co do renault to regulowali mi rozrząd w silniku wyczynowym ( regulowane kółka) i kolejny raz też im go dam do wymiany.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 19:20  
Cytuj
CYTAT
A znajduje się na tej liście PKS nasz? Tutaj mam w sumie blisko, a wiem, że kiedyś dobrze robili, kiedy jeszcze jeździłem Audi 80-tką. Szukam jednego dobrego mechanika, gdzie spokojnie mógłbym powierzyć mu swoje auto i skóry nie zedrze z człowieka.

Słyszałem że są uczciwi ale ja nie korzystałem z ich usług. Trzeba by ich sprawdzić. Odkręcić jakąś śrubkę (tak jak w programie będzie pan zadowolony)i dać im do naprawy. Może więcej nie piszmy bo jak to przeczytają to chłopaki będą się czerwienić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 20 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 20:43  
Cytuj
No to w sumie Tabor otrzymał bardzo wiele pozytywnych opinii. Będę miał dylemat między nimi właśnie, a PKS'em. Chyba, że jeszcze ktoś poleci dobrego mechanika lub takiego, który specjalizuje się w naprawie francuzów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 8 Lip 2010r.
Skąd: Miami
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2018r. 22:57  
Cytuj
A jaka macie opinie o warsztacie samochodowym p. Piechoty w Zbydniow-Borek?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 7 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2018r. 18:15  
Cytuj
Polecam VRserwis od długiego czasu korzystam i zawsze byłem zadowolony choć z terminami bywa ciężko 👍
https://m.fac(...)t_filter

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Sie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 20:19  
Cytuj
Bosch serwis omijajcie z daleka naciaganie i nie uwzględnią wam gwarancji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 1 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2021r. 00:18  
Cytuj
Jacek,jakie miałeś objawy pracy silnika przy regulacji tego kółka w rozrządzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 1 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2021r. 00:20  
Cytuj
I przy wtryskach przed ich ,,przedmuchaniem''.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 6 Cze 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2021r. 16:34  
Cytuj
CYTAT
Polecam VRserwis od długiego czasu korzystam i zawsze byłem zadowolony choć z terminami bywa ciężko ????
https://m.fac(...)t_filter

Od znajomego slyszalem , ze zaklad zostal pozwany do sadu za tzw. “Naprawe auta”

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »