NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Meble kuchenne,
Posty: 1
Dołączył: 30 Kwie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2018r. 12:42  
Cytuj
Szukam dobrej i taniej firmy, która robi meble kuchenne na wymiar.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2018r. 12:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2018r. 13:14  
Cytuj
polecam firmę w galerii stal - solidnie tanio

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 440
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2018r. 13:25  
Cytuj
Staszalek
klasztorna
solidnie nawet bardzo , dokladnie
no i tanio

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2021r. 00:22  
Cytuj
Albo dobrze albo tanio ... od tej decyzji
trzeba zacząć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2021r. 10:51  
Cytuj
Nie da się połączyć żeby było tanio i dobrze. Robota musi kosztować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2021r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
Nie da się połączyć żeby było tanio i dobrze. Robota musi kosztować.



Kabi. 90 procent lydzi ktorzy robia meble. Skrecaja zamowione gotowe elementy.
W branzy od dawna jest regula. Jak nie wezme polowy tego co ktos zaplaci, nie robie.

Ceny za meble to gruba przesada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2021r. 12:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie da się połączyć żeby było tanio i dobrze. Robota musi kosztować.



Kabi. 90 procent lydzi ktorzy robia meble. Skrecaja zamowione gotowe elementy.
W branzy od dawna jest regula. Jak nie wezme polowy tego co ktos zaplaci, nie robie.

Ceny za meble to gruba przesada.


Zrobiłeś w życiu jakąś szafkę podobną do tych w sklepie? Ja zrobiłem wiele mebli szafkowych i wiem ile to kosztuje.
Cena dobrego freza to min. 200 zł, który nie jest wieczny a do tego potrzebne inne maszyny i umiejętności. Skoro uważasz że za miskę ryżu możesz takie szafki da mnie robić chętnie ci zlecę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2021r. 21:41  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Nie da się połączyć żeby było tanio i dobrze. Robota musi kosztować.



Kabi. 90 procent lydzi ktorzy robia meble. Skrecaja zamowione gotowe elementy.
W branzy od dawna jest regula. Jak nie wezme polowy tego co ktos zaplaci, nie robie.

Ceny za meble to gruba przesada.


Zrobiłeś w życiu jakąś szafkę podobną do tych w sklepie? Ja zrobiłem wiele mebli szafkowych i wiem ile to kosztuje.
Cena dobrego freza to min. 200 zł, który nie jest wieczny a do tego potrzebne inne maszyny i umiejętności. Skoro uważasz że za miskę ryżu możesz takie szafki da mnie robić chętnie ci zlecę.



W którym sklepie, bo rozrzut jest ogromny. Problem w tym, że wszystko płyta z substancjami takimi jak formaldehyd. Cena za 4 mb od 6 do 16 tyś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2021r. 22:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Nie da się połączyć żeby było tanio i dobrze. Robota musi kosztować.



Kabi. 90 procent lydzi ktorzy robia meble. Skrecaja zamowione gotowe elementy.
W branzy od dawna jest regula. Jak nie wezme polowy tego co ktos zaplaci, nie robie.

Ceny za meble to gruba przesada.


Zrobiłeś w życiu jakąś szafkę podobną do tych w sklepie? Ja zrobiłem wiele mebli szafkowych i wiem ile to kosztuje.
Cena dobrego freza to min. 200 zł, który nie jest wieczny a do tego potrzebne inne maszyny i umiejętności. Skoro uważasz że za miskę ryżu możesz takie szafki da mnie robić chętnie ci zlecę.



O czym Ty bredzisz.powtorze 90% fachur nawet freza do drewna nie widzialo.
To sa skladacze. Zamawia w necie element na wymiar, potem skreca. Aha z tymi 200 pln i cena freza nie przesadzaj , bo za tyle kupisz weglika, a ten do drewna i dykt bedzie na zawsze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 7 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2021r. 00:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Nie da się połączyć żeby było tanio i dobrze. Robota musi kosztować.



Kabi. 90 procent lydzi ktorzy robia meble. Skrecaja zamowione gotowe elementy.
W branzy od dawna jest regula. Jak nie wezme polowy tego co ktos zaplaci, nie robie.

Ceny za meble to gruba przesada.


Zrobiłeś w życiu jakąś szafkę podobną do tych w sklepie? Ja zrobiłem wiele mebli szafkowych i wiem ile to kosztuje.
Cena dobrego freza to min. 200 zł, który nie jest wieczny a do tego potrzebne inne maszyny i umiejętności. Skoro uważasz że za miskę ryżu możesz takie szafki da mnie robić chętnie ci zlecę.



O czym Ty bredzisz.powtorze 90% fachur nawet freza do drewna nie widzialo.
To sa skladacze. Zamawia w necie element na wymiar, potem skreca. Aha z tymi 200 pln i cena freza nie przesadzaj , bo za tyle kupisz weglika, a ten do drewna i dykt bedzie na zawsze


Zgadza się składacze - tylko w dzisiejszych czasach ci składacze oferują meble w lepszej jakości niż te najdroższe firmy z Stalowej i nie tylko.

Dlaczego ? Bo dla składaczy jest w Polsce kilka potężnych firm, które mają taką bazę maszynową o której te firemki mogą sobie pomarzyć - i dzięki temu oferują o wiele lepsza jakość mebli (cięcie, oklejanie i precyzję nawiertów) niż te wszystkie firmy ze Stalowej i nie tylko.
Te firmy nie montują mebli - tylko właśnie obsługują takie "fachury" jak piszesz - te firmy mają też potężny przemiał wiec i ceny maja niskie - oni nie zamawiają płyt i akcesorii w hurtowniach tylko biorą bezpośrednio od producentów - co wpływa na niższe ceny.

Meble i tak trzeba poskręcać - do tego nie potrzeba maszyn tylko praktycznie wkrętarkę.

Czasy się zmieniają - dzisiaj takie fachury nie oklejają jak dawniej płyty żelazkiem w garażu - tylko mają dostęp do najlepszych na rynku technologii bez inwestowanie ani grosza.
Jedynie muszą zainwestować w sprzęt który służy do montażu mebli.

Dlatego są takie różnice w cenie - pomiędzy "fachurami" a tymi niby najlepszymi bo najdroższymi firmami.
Tylko że teraz jakość jest lepsza u tych "fachur".

Więc akurat w tej branży gadanie pt. "Nie da się połączyć żeby było tanio i dobrze. Robota musi kosztować." - nie ma akurat najmniejszego potwierdzenia - bo rzeczywistość jest tutaj całkiem inna - wiadomo niektórych to boli to piszą takie rzeczy - bo rzeczywiście jak się robi samemu to trzeba się narobić i uważać żeby czegoś nie spitolić.
Za tych sprytniejszych robią maszyny (które do nich nie należą).

Tutaj bardziej liczy się obeznanie i spryt jezyk "prawie nic nie inwestować, nie narobić się - a zarobić, przy tym nie zedrzeć z ludzi !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2021r. 09:01  
Cytuj
Opisałeś się jak przedstawiciel handlowy i masz rację ... pod warunkiem że zamówienie do takich firm będzie zawierać na kilkadziesiąt zestawów mebli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 7 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2021r. 20:23  
Cytuj
CYTAT
Opisałeś się jak przedstawiciel handlowy i masz rację ... pod warunkiem że zamówienie do takich firm będzie zawierać na kilkadziesiąt zestawów mebli.


Głupoty piszesz !

Po pierwsze żaden przedstawiciel.

Po drugie - można zamawiać nawet jedne meble do roku.
Ogólnie nie ma jakiś narzuconych zasad - meble w takich firmach może sobie zamówić każdy - i sam poskręcać i zamontować i mieć jakość lepszą niż najdroższe firemki oferują - ale wiadomo że taka osoba która jest "stolarzem" i stałym klientem dla tej dużej firmy będzie jeszcze miała pare procent rabatu.

Po twoim tekście wnioskuję że jesteś właśnie z tych producentów mebli, o których wspominałem - czyli ceny kosmos, a jakość gorsza niż w tych firmach wykonujących meble dla "fachur".
Dlatego rozumiem że taki post może cię boleć - że ktoś uświadamia ludzi jak to wszystko w tej branży i nie tylko wygląda !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 11:34  
Cytuj
Nic mnie nie boli Mirku bo ja mam swoją jakość i swój zbyt. Moje meble stoją 10 lat i można je przesuwać bez obawy że wypadną półki albo drzwi.

A ty korzystałeś z tych fabryk co to za grosze wykonują elementy mebli aby tylko poskręcać? Podasz jakieś namiary?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 12:47  
Cytuj
CYTAT
Nic mnie nie boli Mirku bo ja mam swoją jakość i swój zbyt. Moje meble stoją 10 lat i można je przesuwać bez obawy że wypadną półki albo drzwi.

A ty korzystałeś z tych fabryk co to za grosze wykonują elementy mebli aby tylko poskręcać? Podasz jakieś namiary?



Allegro_pl
Olx_pl
Prosze bardzi.
Space Boxy od znanego producenta , , taniej , systemy to samo.
Szukajcie a znajdziecie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 12:48  
Cytuj
Ale po co komu takie meble na lata? zaklopotany

Wolę zmienić raz na 5 lat umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 13:01  
Cytuj
daj boze zeby wytrzymaly 5 lat meble teraz robia straszny szajs nie tylko jezeli chodzi o meble

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 7 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 14:53  
Cytuj
CYTAT
Nic mnie nie boli Mirku bo ja mam swoją jakość i swój zbyt. Moje meble stoją 10 lat i można je przesuwać bez obawy że wypadną półki albo drzwi.

A ty korzystałeś z tych fabryk co to za grosze wykonują elementy mebli aby tylko poskręcać? Podasz jakieś namiary?


Korzystałem - robiłem meble dla siebie i dla znajomych.
Lata temu pracowałem w firmie meblowej koło Rzeszowa na produkcji, więc znam się na tym i to całkiem dobrze.
Jakbym nie miał zajęcia to sam bym sprzedawał i montował takie meble.

Akurat w tej fabryce robią meble tylko z płyt Eggera, nie to co tandeta z Kronospanu czy Kronopolu (z tej drugiej nie wszystkie płyty są złe ale wiele zwłaszcza tych jednokolorowych to tandeta jakich mało).
Ponadto w tej frabyce nie robią frontów lakierowanych - więc fronty lakierowane trzeba zamówić we własnym zakresie - a z tym nie ma problemów - do koloru do wyboru.

CYTAT
{...)ja mam swoją jakość
- widziałem już produkcje u znajomych - co to firmy mówiły jaką to jakość mają jezyk to nie raz ręce opadały.

CYTAT
Moje meble stoją 10 lat i można je przesuwać bez obawy że wypadną półki albo drzwi.


Takie teksty to możesz opowiadać dzieciom na dobranoc albo ludziom którzy nie maja już całkowicie żadnego pojęcia o meblach i myślą że niektóre firmy robią meble z tektury (chociaż z Ikei jakość akurat jest zbliżona do tektury).

Ja też mam za grosze meble w garażu - z hali targowej - stoją kilkanaście lat - były nie raz przesuwane, przenoszone - i jakoś nic nigdy nie odpadło.
Jakości i wyglądu to jako takiego nie ma - ale spełnia swoją rolę i nie rozsypuje się jak to piszesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »