NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Święto miłosierdzia Bożego -8 kwietnia 2018,
Posty: 343
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2018r. 17:12  
Cytuj
W najbliższa niedzielę 8 kwietnia 2018 święto Miłosierdzia Bożego

Do wszystkich ludzi wierzących i niewierzących oto słowa pana Jezusa do s.Faustyny

Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, co wskazuje na ścisły związek pomiędzy wielkanocną tajemnicą Odkupienia, a tym świętem.
Liturgia tego dnia najpełniej wychwala Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia. Święto Miłosierdzia ma być nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dniem łaski dla wszystkich ludzi, a szczególnie dla grzeszników.
Pan Jezus związał bowiem z tym świętem wielkie obietnice.

Największą z nich złączył z Komunią świętą, przyjętą w tym dniu,oczywiście w stanie łaski uświęcającej - jest to obietnica

"zupełnego odpuszczenia win i kar"

, czyli takiej łaski, jaką otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego. Wielkość tego święta polega także na tym, że wszyscy, nawet ci, którzy dopiero w tym dniu się nawracają, mogą uprosić wszelkie łaski, jeśli one są zgodne z wolą Bożą. więcej na http://www.milosierdzieboze.pl/ ostatnia szansa dla wszystkich.
Pragnę - powiedział Pan Jezus - aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników (Dz.699).

Dusze giną mimo mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to Jest święto Miłosierdziamojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia mojego, zginą na wieki (Dz.965).
Wielkość tego święta mierzy się miarą niezwykłych obietnic, jakie Pan Jezus z tym świętem związał.

Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia - powiedział Chrystus - ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz.300).

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; (. . .) niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat (Dz.699).
Aby skorzystać z tych wielkich darów, trzeba wypełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego (ufność w dobroć Boga i czynna miłość bliźniego) oraz być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi świętej) i godnie przyjąć Komunię świętą.
Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia - wyjaśnił Jezus - dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia mojego, i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić duszom o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu moim (Dz.570).
Napisz Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia
Choćby dusza była już jak trup rozkładająca się i choćby już po ludzku nie było wskrzeszenia, i wszystko już stracone - nie tak jest po Bożemu: cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystacie z tego cudu miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie za późno" (Dz. 1448).

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2018r. 17:12  
Cytuj

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2018r. 23:09  
Cytuj
Przepraszam, gdzie jest moderator? Czy to jest forum, czy miejsce do ewangelizacji? Żeby nie powiedzieć.. indoktrynacji.

Moderowano przez: magpie
W dziale "Rozmowy na każdy temat" można rozmawiać na... każdy temat. Dyskusja nie jest obowiązkowa, na głównej stronie wyświetla się tytuł danego wątku, więc jak komuś nie pasuje dany temat, to w niego nie wchodzi. Temat nie narusza regulaminu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 17:22  
Cytuj
sp7kpk..... czy to nie znak pewnej szkolnej radiostacji? good

marianosum - chwała Ci za odwagę.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 19:46  
Cytuj
Mam nadzieję, że wielu wierzących skorzystało ze Zdroju Miłosierdzia Bożego na oścież dziś otwartego.

Dalej możemy korzystać i zanurzać się w nieskończone Miłosierdzie Boże codziennie o godzinie 15-tej, godzinę śmierci Chrystusa.

Codziennie możemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia i ofiarować za siebie i za innych, a szczególnie za konających.

Pamiętajmy o tym ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 20:20  
Cytuj
Magpie, napisałaś "rozmawiać". A chyba nie dostrzegasz różnicy między rozmową o ogłoszeniem... parafialnym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 20:36  
Cytuj
radiostacjo - a czy ty podjąłeś dialog w tym temacie?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 20:42  
Cytuj
CYTAT
Magpie, napisałaś "rozmawiać". A chyba nie dostrzegasz różnicy między rozmową o ogłoszeniem... parafialnym


Czego się czepiasz, tak cię razi? Czytałeś co tam jest napisane? Nie jestem świętoszkiem ale wolę czytać takie "ogłoszenia" niż informacje w niektórych stacjach.
A może po przeczytaniu sumienie cie ruszyło że możesz być potępiony na wieki. Zerknij w głąb duszy, może coś dojrzysz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 00:33  
Cytuj
Czytałem. Jakieś pierdoły o duchach i jezusach. Nie wierzę w taki bełkot. Nic mnie nie ruszyło, nie zaglądam w głąb duszy. Są to zapewne jakieś tam wasze religijne pierdoły. Szanuję Waszą sektę, szanuję to że jaracie się jakimiś bibliami, ale błagam.. nie narzucajcie innym swojej wiary, nie obnoście się z tym tak. Uszanujcie też to, że nie każdy jest katolikiem. Ja jako ateista jestem tolerancyjny, i nie namawiam nikogo z Was do swoich poglądów, nie wrzucam na forum informacji o ateizmie etc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 05:40  
Cytuj
OK ciekawa uwaga, zupełnie serio. Pozwolisz że zaproponuje jej nieoczekiwane rozwinięcie? W co wierzyliby wojujący antychrześcijanie, gdyby Jezus nie chodził po Ziemi, albo gdyby nie zmartwychwstał.

Jestem śmiertelnie poważny - wyobrażamy sobie taki eksperyment myślowy, obie strony. O czym pisaliby wojujący? Że go nie ma?

?
?
?
?
?

Otóż, jak wszyscy z uczestników eksperymentu z łatwością wydedukowali, nie. Nie mogliby. To dlaczego nie tolerują nauki Chrystusa? Racjonalnie, czysto logicznie zastanawiając się nad podejściem wojujących. Ludzi którzy na przykład wierzą że Go nie było, albo wierzą ze nie wypełniły się Jego słowa, pozostawiamy na inną okazje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2018r. 15:15  
Cytuj
CYTAT
Mam nadzieję, że wielu wierzących skorzystało ze Zdroju Miłosierdzia Bożego na oścież dziś otwartego.

Dalej możemy korzystać i zanurzać się w nieskończone Miłosierdzie Boże codziennie o godzinie 15-tej, godzinę śmierci Chrystusa.

Codziennie możemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia i ofiarować za siebie i za innych, a szczególnie za konających.

Pamiętajmy o tym ...
.OK wiem już którego dnia jest promocja żeby nie powiedzieć kumulacja na odpuszczenie grzechów.Ale kiedy to można grzeszyć za 25%?Piszesz 15-00 czyżby Jezus był policjantem z drogówki? Masz jakieś info o promocji dawaj śmiałojezykjezykjezykjezykjezykjezykjezykjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »