NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Remont ceny,
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2018r. 18:24  
Cytuj
Siemka, szykuje mi się mały remont. Powiedzcie mi jak się cenią majstry w naszym mieście, chodzi mi o zabudowy gk, malowanie, szpachlowanie oraz panele. Wołają od metra za całość czy jak? Może ktoś robił remoncie i podpowie jak cenowo wyglądają robocizny. Z góry dzięki za pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2018r. 18:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2018r. 18:45  
Cytuj
Moge podac numer do Pana, ktory u mnie robil dwa tygodnie temu lazienkeumiech mozna zadzwonic Pan przyjedzie i wyceni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 8 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2018r. 19:54  
Cytuj
CYTAT
Siemka, szykuje mi się mały remont. Powiedzcie mi jak się cenią majstry w naszym mieście, chodzi mi o zabudowy gk, malowanie, szpachlowanie oraz panele. Wołają od metra za całość czy jak? Może ktoś robił remoncie i podpowie jak cenowo wyglądają robocizny. Z góry dzięki za pomoc.

jestem w trakcie i napisze jak się to ma w moim przypadku tj mieszkanie 3pokoje 56m2
doprowadzenie ścian i sufitow tj czyszczenie szpachlowanie i malowanie dwa podwieszane sufity reszta normalnie ~5000
płytki podloga przedpokoj plus kuchnia podloga i miedzy meblami i cala lazienka ~5000 w tym rownianie posadzki tj skuwanie starej i robienie nowej wylewki
cyklinowanie parkietow w 3 pokojach tj jakies 40metrow podlogi debowej ~ 3000 z materialem
i to sa takie najlepsze oferty jakie ja znalazlem, piszcie swoje spostrzezenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2018r. 22:35  
Cytuj
W tych usługach jak w innych nie ma stałych jednolitych stawek. Jeden weźmie 15 zł a inny 22 i więcej od m2 szpachlowania. A i tak na końcu wykonawca wycenia całość, trudność itd. Co innego m2 prostej ściany a co innego m2 w korytarzu czy na klatce schodowej.

Znam trochę ceny średnie i w Podkarpackim są dosyć niskie. A więc można przyjąć, że cena średnia wykonania gładzi oscyluje w granicach 18-20 zł są tańsi i są drożsi. Malowanie dwukrotne): 8-12 zł są tańsi i są drożsi
płyty GK proste sufity około 50 zł za płytowanie i konstrukcje na gotowo około 85-90. Oczywiście cena różnić się będzie od stopnia trudności, od umiejętności, wiedzy i doświadczenia fachowca (z tym bywa różnie) a także od dojazdu, piętra czy dodatkowych prac niezbędnych. panele podłogowe średnio 15 zł m2. Niektórzy fachowcy nie podają swoich cen za m2 tylko podają końcową kwotę i albo się zgadzasz albo nie. Niektórzy podają ceny z materiałem, ale tu trzeba uważać, bo usługodawca chce zarobić jak najwięcej i być może kosztem jakości czy ilości materiału. Zawsze warto fachowca zapytać jaki preferuje materiał, farby itd. Lepiej żeby nie uczył się u was w mieszkaniu czy domu. Mam nadzieję, że pomogłem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lut 2018r. 23:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Siemka, szykuje mi się mały remont. Powiedzcie mi jak się cenią majstry w naszym mieście, chodzi mi o zabudowy gk, malowanie, szpachlowanie oraz panele. Wołają od metra za całość czy jak? Może ktoś robił remoncie i podpowie jak cenowo wyglądają robocizny. Z góry dzięki za pomoc.

jestem w trakcie i napisze jak się to ma w moim przypadku tj mieszkanie 3pokoje 56m2
doprowadzenie ścian i sufitow tj czyszczenie szpachlowanie i malowanie dwa podwieszane sufity reszta normalnie ~5000
płytki podloga przedpokoj plus kuchnia podloga i miedzy meblami i cala lazienka ~5000 w tym rownianie posadzki tj skuwanie starej i robienie nowej wylewki
cyklinowanie parkietow w 3 pokojach tj jakies 40metrow podlogi debowej ~ 3000 z materialem
i to sa takie najlepsze oferty jakie ja znalazlem, piszcie swoje spostrzezenia.


Takie podanie cen nie mówi nic. Nie wiemy jakie materiały zostały użyte, nie wiemy jaki jest efekt końcowy ...
W czym ta oferta jest najlepsza?

Większość partaczy na zbity pysk powinna wylecieć od inwestora, płacąc za zniszczony materiał.
Za co?
- za brak pionu, poziomu, płaszczyzny, kąta prostego
- za wykonanie niezgodne ze sztuką budowlaną,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 9 Sty 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2018r. 01:27  
Cytuj
Witam mam dobrego nie drogiego fachowca jak ci interesuje to dam ci namiarok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 8 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2018r. 16:37  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Siemka, szykuje mi się mały remont. Powiedzcie mi jak się cenią majstry w naszym mieście, chodzi mi o zabudowy gk, malowanie, szpachlowanie oraz panele. Wołają od metra za całość czy jak? Może ktoś robił remoncie i podpowie jak cenowo wyglądają robocizny. Z góry dzięki za pomoc.

jestem w trakcie i napisze jak się to ma w moim przypadku tj mieszkanie 3pokoje 56m2
doprowadzenie ścian i sufitow tj czyszczenie szpachlowanie i malowanie dwa podwieszane sufity reszta normalnie ~5000
płytki podloga przedpokoj plus kuchnia podloga i miedzy meblami i cala lazienka ~5000 w tym rownianie posadzki tj skuwanie starej i robienie nowej wylewki
cyklinowanie parkietow w 3 pokojach tj jakies 40metrow podlogi debowej ~ 3000 z materialem
i to sa takie najlepsze oferty jakie ja znalazlem, piszcie swoje spostrzezenia.


Takie podanie cen nie mówi nic. Nie wiemy jakie materiały zostały użyte, nie wiemy jaki jest efekt końcowy ...
W czym ta oferta jest najlepsza?

Jasne że najwięcej mówi i bardzo pomocny jest w tym temacie twój komentarz.
Podałem ceny za 'robocizne' także tyle warta jest praca fachowców których ja wybrałem ponieważ jak zrozumiałem o to chodziło założycielowi tematu. Materiały kupowałem rozsądnie i raczej kierowałem się jakością nie skupiałem na cenie. Mam Ci przesłać na pocztę zdjęcia byś szanowny internauto ocenił efekt końcowy czy mogę zostawić dla siebie?

i tak idąc twoim tokiem rozumowania dodam iż uważam że większość komentujących powinna wylecieć na zbity pysk,
pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2018r. 17:17  
Cytuj
Dzięki wielkie, twoje ceny cały mi jakiś punkt zaczepieniaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Lut 2018r. 18:10  
Cytuj
dezyderata - jeśli podałeś ceny, wyłącznie za robociznę, to zwracam honor umiech Jest już to jakieś ogólne odniesienie.

Choć, dobrze by było napisać ilu krotne malowanie (może natryskowe?), jak wyglądało szpachlowanie, co z gruntowaniem. W przypadku suchej zabudowy ważne są szczegóły, czy była taśma akustyczna, jak wykonano połączenia z elementami masywnymi, jak wykonano konstrukcję pod płytowanie, itp. Diabeł tkwi w szczegółach, to one są najbardziej pracochłonne ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 8 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2018r. 19:26  
Cytuj
Na tą chwilę kiedy piszę posta ściany nie są jeszcze pomalowane a jedynie zaszpachlowane i pościerane. Gruntowanie potem malowanie pierwsza warstwa jakąś śnieżką najzwyklejszą i na to końcowa druga warstwa farby.

W dwóch pomieszczeniach tj korytarz i jeden pokój była tapeta także fachowiec nie miał lekkiej roboty aby to pozdzierać a resztę ścian też było zaniedbanych jakieś słabe warstwy szpachli farby także czyszczenie i wycieranie przed kładzeniem szpachli praktycznie to tynków( w tym czyszczenie starego sufitu). Myślę że to równanie i łatanie nie było najprostsze w moim przypadku,narożniki na krawędziach, kładzenie siatki przy większych odparzeniach ściany (sufity podwieszane i łazienkę w karton gipsie robił inny fachowiec w ramach tej uzgodnionej gotówki za całość) ale według mnie zrobione jest to odpowiednio a za tym przygotowane pod malowanie. Wydaje mnie się że nie ma sensu malowania natryskowego w mieszkaniu gdzie jedynie salon jest powiedzmy to większy( nie mylić z wielkim jak w przypadku domu).
Ja myślę że warto się skupić na istotnej rzeczy jaką jest czas i tu pośpiech jest nie wskazany bo wszystko musi swoje schnąć i dochodzić.

Zastanawiam się nadal czy zostawiać parkiet i go cyklinować (jest standardowe 7-8 mm dębowej mozaiki i tu cyklinowanie zmniejszy o te 2mm) i lakierować ~3000 zł czy dać mate na parkiet i położyć panele co wyjdzie pewnie i taniej ale tu nie chodzi o koszta tylko pytanie co lepsze według was? warto cyklinować czy bardziej się opłaca kłaść panele ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Lut 2018r. 20:15  
Cytuj
CYTAT
Zastanawiam się nadal czy zostawiać parkiet i go cyklinować (jest standardowe 7-8 mm dębowej mozaiki i tu cyklinowanie zmniejszy o te 2mm) i lakierować ~3000 zł czy dać mate na parkiet i położyć panele co wyjdzie pewnie i taniej ale tu nie chodzi o koszta tylko pytanie co lepsze według was? warto cyklinować czy bardziej się opłaca kłaść panele ?



Nie opłaca się cyklinować starej mozaiki - ale WARTO!
Masz naturalne, piękne drewno. Pytanie tylko, czy mozaika jest w dobrym stanie, czy trzyma się podłogi? Jeśli tak nie ma co się zastanawiać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 26 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 10:05  
Cytuj
Dzięki Bogu, że mam jako-takie pojęcie remontowe i zacięcie majsterkowicza, bo bym na dotychczasowe remonty fortunę wydał :cwaniak: Drobne odświeżenia, czy montaże - malowanie, fototapety na szkle, zakładanie płytek w łazience sam ogarnąłem, nie było to jakoś strasznie skomplikowane. Do poważniejszego remontowania zazwyczaj idę do fachowców. Ale grunt to nie oddawać w łapy specjalisty tej każdej najmniejszej zmiany, tego najmniejszego wbitego gwoździa, bo się potem można przy płaceniu za usługę za głowę złapać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 13:17  
Cytuj
CYTAT
Witam mam dobrego nie drogiego fachowca jak ci interesuje to dam ci namiarok



dobry fachowiec to ten który się ceni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 13:28  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Witam mam dobrego nie drogiego fachowca jak ci interesuje to dam ci namiarok



dobry fachowiec to ten który się ceni.



Widziałem prace "fachowców"którzy się cenili ale nie nazwał bym ich dobrymi.Dobry fachowiec to taki,który ma odpowiednią wiedzę i potrafi wykonać usługę zgodnie ze sztuką budowlaną. Wynagrodzenie to sprawa drugorzędna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 13:30  
Cytuj
a Wy nadal podwieszacie te sufity?? o matko co za kicz,w starym budow.zatraca urok,a w pozostałym obniża i tak już wiszace nad głowami niskie sufity, do tego myślę, szał był na to jakieś 15 lat temu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 21:00  
Cytuj
czortunio prawda jest taka, że w Stalowej mało kto wie co to taśma ślizgowa a w sklepach próżno szukać. Chętnie się dowiem gdzie to kupić bo ja na necie zamawiam, łącznie z taśmą akustyczną. Co do cen to ceny standardowe niskie ale i jakość pozostawia do życzenia. Podobno malują po 6 zł za m2 ale ja bym takich paproków nie wpuścił do mieszkania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 10 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 21:19  
Cytuj
3 pokoje, kuchnia, łazienka, WC i przedpokój. Szpachlowanie, malowanie, podwieszane sufity w łazienkach, montaż sanitarny, podłogi (płytki i panele) i obsadzenie drzwi wejściowych, w sumie niecałe 62 metry-10 000zl za robote, plus materiały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2018r. 21:57  
Cytuj
alan to za darmo.. ale nie wnikam w standard wykończenia. mogą zrobić za tyle ile to warte. sama łazienka i kuchnia to wydatek około 8 tys. na normalnych stawkach. Także cena dobra, pytanie jak zrobią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 29 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2018r. 23:04  
Cytuj
Ceny są wypośrodkowane mniej więcej, nie różnia sie znaczenie. Raz trafiłem na kombinatora, który najpierw wnikliwie oglądał to co zleciłem mu do roboty, wręcz z namaszczeniem z "wymownymi" minami smiech2. Dziwnie to wyglądało, ale chyba sam był nieco oderwany od rzeczywistości, bo gdy zapytałem o koszty(przygotować się chciałem po prostu) to rzucił ceną nie wiem skąd. Umotywował ją tym, że ściana posiada miejscowe krzywizny itd, które zakłócają jego ład psychiczny wynikający z estetyki miejsca pracy. Resztę pominę.
Na prawdę trafiłem na takiego klienta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »