NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Stalowa Wola ... symbol nowoczesnosci, ... O co chodzi z tym co powiedział prezydent
Posty: 17
Dołączył: 13 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 11:09  
Cytuj
CYTAT
Skończcie z glupotami...
Może... Może... jednym słowy nie ma na to odpowiedzi.

Szkoda

powiedział i odpowiedział sobie ten co zaczął

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 11:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 17:48  
Cytuj
CYTAT (PawlikM)
Powrównałen do Stalowej miasto tej same wielkości czyli Ostrów Wielkopolski ( pracowałem przez 3lata). Wierzcie róznica widoczna gołym okiem na + dla Stalowej...

Jakoś Ci nie wierze,,,udowodnij ten Twój "+" podeprzyj to jakimiś faktami czy konkretami to może mnie przekonasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 13 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2017r. 07:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (PawlikM)
Powrównałen do Stalowej miasto tej same wielkości czyli Ostrów Wielkopolski ( pracowałem przez 3lata). Wierzcie róznica widoczna gołym okiem na + dla Stalowej...

Jakoś Ci nie wierze,,,udowodnij ten Twój "+" podeprzyj to jakimiś faktami czy konkretami to może mnie przekonasz.

Ok nie ma sprawy
Jeśli chodzi o to co widać gołym okiem to drogi w samym mieście i w powiecie.l wioskach okolicznych.
Tu jest HSW i to co po niej zostało, ale jest i tysiące ludzi codziennie dojeżdza do pracy
Tam po ZNTK /zakład naprawy taboru został gruz /
Mają dobre połączenie kolejowe to ich + ale publicznia komunikacja autobusowa marna.
Afery finansowe okoliczne firmy wyłudzały vat.
To tak na szybko pare przykładów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Lis 2017r. 09:16  
Cytuj
Ty sobie jaja robisz?Tu według Ciebie jest symbolem nowoczesności?
CYTAT (PawlikM)
Jeśli chodzi o to co widać gołym okiem to drogi w samym mieście i w powiecie.l wioskach okolicznych.

Nie o powiat czy jak się domyślam okolicze wioski chodzi a o samo miasto.Utrzymanie dróg nie śiadczy o nowoczesności tylko od zaangażowania pracowników firmy,która mato w obowiązkach.
CYTAT (PawlikM)
Tu jest HSW i to co po niej zostało, ale jest i tysiące ludzi codziennie dojeżdza do pracy
Tam po ZNTK /zakład naprawy taboru został gruz /

A po HSW SA co zostło jak nie gruz?Porównaj zatrudnienie w czasach świetności obu zakładów z obecnym wyłączając z tego firmy,które jak powstały nie miały żadnego związku z HSW SA i wtedy okaże się jak to naprawdę wygląda.
CYTAT (PawlikM)
Mają dobre połączenie kolejowe to ich + ale publicznia komunikacja autobusowa marna.

No widzisz sam chwalisz połączeniekolejowe Ostrowa a w Stalowej Woli i jedno i drugie jest marne.
CYTAT (PawlikM)
Afery finansowe okoliczne firmy wyłudzały vat.
To tak na szybko pare przykładów

A tu już się bardzo rozpędziłeś bo afery nie mają nic wspólnego z nowoczesnoścą.
A jeśli miałbym dodać ci coś do porównania to niech będzie cytat z komentarza pod artykułem "Kolejny atak kolejnego nożownika"
CYTAT (rozwoj miast)

Popatrzcie na aktualnosci, wsrod ostatnich 6 newsow mamy:
1. Kolejny atak nozownika.
2. Probowal skoczyc z wiaduktu
3. Dyrektorka podstawowki zacheca do wstapienia do ONR
4. KUL: Ktos rozpylil drazniaca substancje
6. 71 milionow dziury w przyszlorocznym budzecie
Dalej wcale nie jakos duzo lepiej...

Dzieje sie w tym miescie cos zlego. Jak tego nie przerwiemy skonczymy z opinia jak Radom czy Sosnowiec.

Nie przekonałeś mnie i nie udowodniłeś tego swojego "+"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2017r. 13:34  
Cytuj
Na początku trzeba zrozumieć czym jest "nowoczesność".

Niektórzy uważają, że to tylko rzeczy materialne - nowoczesna komunikacja (np. elektryczna + klimatyzowane przystanki, tablice informacyjne podłączone do WiFi itp.), WiFi w całym centrum miasta, nowocześnie wyglądające budynki (szkło + stal + chromowania) i tak można by wymieniać.

Nowoczesność to jednak coś bardziej złożonego. Oprócz wyżej wymienionych rzeczy są też takie jak cechy społeczeństwa i przede wszystkim umiejętność przystosowania się do zmian.

Czy Stalowa Wola jest miastem nowoczesnym ? Ja nie musiałem tego usłyszeć od prezydenta. Stalowa Wola dla mnie od lat jest miastem nowoczesnym i postaram się przedstawić co o tym świadczy.

1. Zmiany na ternach HSW - to, że wielkie zakłady padały to nie domena Stalowej Woli i HSW tylko całej Polski ( i nie tylko). Zakłady się sprywatyzowały, powstały też nowe. Proszę nie porównywać czasów, gdzie każdy miał przydział do pracy i niekiedy na jednej zmianie na jednym stanowisku były 4 osoby, a teraz są 2 czy nawet 1. Po prostu inne czasy i tutaj już trzeba było by porównywać socjalizm z kapitalizmem.
Jest wiele miast, miasteczek z Polsce, które się praktycznie wyludniły i jest tam olbrzymie bezrobocie, gdzie po upadku zakładów miasta te sobie nie poradziły.

2. Inwestujemy w nowoczesne technologie gospodarki odpadami, kupujemy hybrydowe autobusy, mamy nawet klimatyzowany przystanek umiech. Mamy coraz lepsze drogi, pierwsze w Polsce drzewko solarne, system rowerów miejskich. W przeciagu kilku lat drogi miejskie będą wyposażone w oświetlenie LED.

3. Mamy firmy sprzedające produkty na całym świecie; min. CERKAMED, TRIUMPH, LIUGONG i inne.

4. Nowoczesne boiska i hale sportowe praktycznie przy każdej szkole.


Tutaj trzeba się zastanowić nad możliwościami. Nie mamy takich jak miasta wojewódzkie.

Wydaje mi się, że jak na miasto +-60 tys. prezentujemy się bardzo dobrze i nowocześnie. W Stalowej Woli mieszka też wiele narodowości, chyba coraz więcej.
Co rusz słyszę na mieście ludzi rozmawiających w różnych językach (głównie angielski, hiszpański, rosyjski/ukraiński). W mieście żyją Azjaci (Wietnamczycy czy Chińczycy z LiuGonga).


Poza tym w regionie to my jesteśmy miastem wiodoącym, gdzie najbliższe "lepsze" miasta to: Rzeszów, Lublin, czy dość daleko Kielce, Tarnów. To do nas do pracy (poza nielicznymi wyjątkami w drugą stronę) przyjeżdżają ludzie z ościennych powiatów (niżański, tarnobrzeski, sandomierski.

Owszem jest jeszcze bardzo duży minus. Dalej w naszym mieście żyje za dużo pesymistów umiech Nasze miasto jest naprawdę pełne super ludzi i miejsc tylko trzeba wyjść z domu.
Mam znajomego, który mieszkając w Warszawie wyjechał do Madrytu bo podobno nie było gdzie wyjść i nic ciekawego znaleźć do roboty po pracy umiech Każdy ma różne wymagania smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 13 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lis 2017r. 14:11  
Cytuj
1. Zakłady pracy... jak wszędzie... można powiedzieć że UPP czy Alutec to dziś bardziej cegielnia XXw. Niż nowo żeśmy zakład...
2. Tereny po HSW... syf.. dziury i mega miliony do zainwestowania...
3. Inwestorów... brak... piszesz o firmach które eksportuj...
Ale wg mnie nowoczesność to ładne ulice.. Nowoczesne lampy... konkurencyjność na rynku pracy... Nowe szkoły... super kino... Nie chwalę innych miast Ale są takie gdzie człowiek wychodząc z pociągu powie WOW.
Więc nie piszcie głupot o ścieżkach rowerowych lub firmach co zarabiają A nie inwestują.
Co do przyjeżdżających obcokrajowców to serio... NIEMIEC...Chińczycy... Czy Ukrainiec A kto ma być jak tu maja fabryki lub łata się nimi dziury w zatrudnieniu.
A jeżdżące z pobliskich wsi czy gmin to n i by gdzie.maja pracować? Nisko...TBG... bez jaj.
Nowoczesność to wysoki ranking w zarobkach A nie codziennie słyszę... brak rąk do pracy... Nie.ma budowlanca... elektryka.. mechanika... bo jadą tam gdzie ta nowo czyż ważność jest. Nie USA czy GB Ale ... Nie wolno porównywać z innymi nazwami miast.
Czy serce miasta... ul. Okulickiego jest chodź w jednej świetnej nowoczesna... Nie... korki... pełno przejść i to Nie oświetlone... A ta wspomniana HSW... bursel na kółkach... zero informacji gdzie jaką firma się znajduje
Ogólnie miasto wygląda jak wygląda. Jest no powiedzmy ładne. Ale szkopuł w tym czy można nazwać je nowoczesnym?
Nie wiem. Sam.Nie wiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2017r. 15:22  
Cytuj
CYTAT
1. Zakłady pracy... jak wszędzie... można powiedzieć że UPP czy Alutec to dziś bardziej cegielnia XXw. Niż nowo żeśmy zakład...
2. Tereny po HSW... syf.. dziury i mega miliony do zainwestowania...
3. Inwestorów... brak... piszesz o firmach które eksportuj...
Ale wg mnie nowoczesność to ładne ulice.. Nowoczesne lampy... konkurencyjność na rynku pracy... Nowe szkoły... super kino... Nie chwalę innych miast Ale są takie gdzie człowiek wychodząc z pociągu powie WOW.
Więc nie piszcie głupot o ścieżkach rowerowych lub firmach co zarabiają A nie inwestują.
Co do przyjeżdżających obcokrajowców to serio... NIEMIEC...Chińczycy... Czy Ukrainiec A kto ma być jak tu maja fabryki lub łata się nimi dziury w zatrudnieniu.
A jeżdżące z pobliskich wsi czy gmin to n i by gdzie.maja pracować? Nisko...TBG... bez jaj.
Nowoczesność to wysoki ranking w zarobkach A nie codziennie słyszę... brak rąk do pracy... Nie.ma budowlanca... elektryka.. mechanika... bo jadą tam gdzie ta nowo czyż ważność jest. Nie USA czy GB Ale ... Nie wolno porównywać z innymi nazwami miast.
Czy serce miasta... ul. Okulickiego jest chodź w jednej świetnej nowoczesna... Nie... korki... pełno przejść i to Nie oświetlone... A ta wspomniana HSW... bursel na kółkach... zero informacji gdzie jaką firma się znajduje
Ogólnie miasto wygląda jak wygląda. Jest no powiedzmy ładne. Ale szkopuł w tym czy można nazwać je nowoczesnym?
Nie wiem. Sam.Nie wiem.


Dobry post. Słuszne uwagi ale nic nie powstaje od razu. Porównując do innych miast, a dużo jeżdżę po Polsce to mamy naprawdę bardzo dobre drogi jak na warunki polskie. Co do elementu WOW - nie wiem co masz na myśli bo jest kilka miast gdzie to WOW jest ale jak się pójdzie trochę dalej za to WOW, to jest tragicznie.

Co do jakości firm to nowoczesne technologie na podkarpaciu niestety zabiera nam Rzeszów ale konkurencyjność w Stalowej jest umiech

Ludzie czasami wyjeżdżają ale nie do miast do 100 tys. tylko albo Kraków, Warszawa, Lublin itp. czyli miasta wojewódzkie.

Nawet taki Kraków, w którym mieszkałem kilka lat poza centrum strasznie traci.

U nas sporo jest w fazie rozbudowy, projektowania. Plac przed MDK, starówka w Rozwadowie, Stadion, błonia i skarpa, łącznik Grabskiego z Energetyków, wiadukt nad torami łączący Przemysłową z Okulickiego, obwodnica, galeria + dworzec PKS, nowe autobusy hybrydowe, nowa droga na terenie Huty (juz ogólnodostępnym).

Znajomy z porównywalnego wielkościowo Ostrowca Św. mówi, że Stalowa to ładne i czyste miasto a Ostrowiec to "dziura".

Nie chce wyjść na jakiegoś hurraoptymiste ale naprawdę nie jest źle umiech

Stalowa Wola w przeciągu najbliższych kilku lat zmieni się bardzo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »