NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Ceny w góre przez polityke PiS-u,
hhu
hhu
hhu
Posty: 3
Dołączył: 6 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 16:56  
Cytuj
Ceny masła i jajek, artykułów spozywczych oszalały przez polityke pisuarów, brak rezerw, Program 500+ legł w gruzach, nie a na niego pieniedzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 16:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 17:02  
Cytuj
I jak tu wyżyć za 5 tys?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 17:07  
Cytuj
Ciekawe co ma PiS do cen masła np. w Niemczech czy w UK, gdzie wzrosly one jeszcze bardziej niż w Polsce?
Tutaj jak PiS podniósł ceny masła:
https://m.ban(...)966.html

A tutaj PiSowski spisek dot. ceny jajek:
http://www.wspol(...)2648539/

Podobno PiS już pracuje nad podniesieniem cen kawy na światowych giełdach.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 17:30  
Cytuj
jeśli chodzi o PiS i jego politykę to mają moją dozgonną wdzięczność za nieprzyjęcie miłujących pokój semickich podpalanych inżynierow z pustyń i jurt - za samo to można im wieele wybaczyć niech nawet kostka masła kosztuje 30 złotych byle dzikusów islamskich trzymano z dala od naszego Polskiego domu - a prezydentowi i prezesowi mogę nawet dopłacić cegiełkę do nowych BMW i rezydencji..amen

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 17:57  
Cytuj
Skoro pocmiało wpływ na cenę ropy na świecie to czemu pis nie ma mieć wpływu na masło???

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 18:00  
Cytuj
Niejedno BMW jeździ bez VAT-u i stoi przed cudzymi kamienicami. Niezawisłość i praworządność.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 19:08  
Cytuj
Wystarczy ograniczyć eksport. Inne sprawy potrafią ograniczać.

https://youtu.be/Ct5izsunbzw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 19:27  
Cytuj
CYTAT
Wystarczy ograniczyć eksport. Inne sprawy potrafią ograniczać.


Jestem np. właścicielem mleczarni lub fermy jajcarskiej i to chyba moja sprawa z kim podpisuję kontrakt na sprzedaż moich produktów.
Co to? Powrót do gospodarki nakazowo - rozdzielczej się komuś marzy? I tak już mamy za dużo ingerencji państwa w gospodarkę.
A PiS niech zacznie lepiej skręcać w prawo bo w kwestiach gospodarczych jest na lewej flance.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 16 Lis 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 19:40  
Cytuj
Jak słyszę skomlenie lewactwa i hasło "drogie masło", ogarnia mnie śmiech sciana

Jeszcze jakbyś jeden z drugim wpieprzał to masło po 2 kostki dziennie to ok, zgodzę się... Ale dziwi mnie jedno.. skąd tak nagle wzięło się tylu entuzjastów masła nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 19:48  
Cytuj
Andy4life - Próbują dość powolnie, bez reformy sądownictwa już niewiele zrobią dla gospodarki. Dalsze zmiany wymagają zmiany prawa a tam warują burki w łańcuchach. Dlatego opozycja idzie razem i na zwarcie. Bądź co bądź to jedna rodzina z przeszłością na łańcuchu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 20:14  
Cytuj
A może przez politykę UE i kwoty mleczne?
Krótka pamięć, ignorancja czy płatny trolling?

Myślcie ludzie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 20:19  
Cytuj

Dziwicie się ?
500+ jest wypłacane dla 2,566 miliona dzieci.

Policzmy:
2 566 000 x 500 = 1 miliard 283 miliony złotych.

Jak myślicie, skąd PiS bierze te pieniądze ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 20:21  
Cytuj
CYTAT
Jak słyszę skomlenie lewactwa i hasło "drogie masło", ogarnia mnie śmiech sciana

Jeszcze jakbyś jeden z drugim wpieprzał to masło po 2 kostki dziennie to ok, zgodzę się... Ale dziwi mnie jedno.. skąd tak nagle wzięło się tylu entuzjastów masła nie wiem



Masło i tak zdrowsze od cukru. A przecież cukier krzepił smiech2 Postęp?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 20:47  
Cytuj
CYTAT
Ciekawe co ma PiS do cen masła np. w Niemczech czy w UK, gdzie wzrosly one jeszcze bardziej niż w Polsce?
Tutaj jak PiS podniósł ceny masła:
https://m.ban(...)966.html


Hm .... W niedzielę kupowałem masło w Callais i płaciłem 1,48 za kostkę. Rok wcześniej to samo - 1,09. Wzrost o 80%? Kto to liczy?
A jajka rok temu 11 centów za sztukę, w ostatnią niedzielę - 11 centów. Chyba, że to wydmuszki same są. Muszę sprawdzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 22:38  
Cytuj
CYTAT
Hm .... W niedzielę kupowałem masło w Callais i płaciłem 1,48 za kostkę. Rok wcześniej to samo - 1,09. Wzrost o 80%? Kto to liczy?
A jajka rok temu 11 centów za sztukę, w ostatnią niedzielę - 11 centów. Chyba, że to wydmuszki same są. Muszę sprawdzić.


Zanim ruszyły podwyzki cen masła to w Niemczech w Lidlu za maslo typowo lidlowe 250g placilem ponizej 1 euro chyba nawet 79 albo 89 eurocentow, teraz za to samo masło od kilku m-cy płacę 1,79 euro.

O wzroście cen jajek na zachodzie nie pisałem bo jajka idą na eksport od nas do nich a nie na odwrót.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 22:39  
Cytuj
art2deco to o czym piszesz to już pochodna wielu składowych faktem jest ze póki co żaden złodziej ze świecznika nie siedzi ani gronkiewicz ani tusk ani adamowicz ani chlebowski ani drzewiecki zegarek nowak itd,itd....natomiast druga wielka sprawa o której zapomniałem wspomnieć to wyeliminowanie z przestrzeni publicznej bezczelnych,aroganckich,prymitywnych chamów ZSLowskich którzy truli zasiarczali zalewali patologią i ohydą najwyższych poziomów całe życie polityczne naszego kraju brak słów co te komunistyczne wiejskie pozbawione skrupułów chamy i pastewne czerwone świniopasy wyprawiały przez prawie 20 lat ... to woła o pomstę do nieba - pastewne rumiane mordy pawlaka,jegielińskiego,piechocińskiego,sawickiego,jurgiela to był jakiś seans potwornej ohydnej obleśnej groteski - i za to tylko Jarkaczowi należy się nagroda Nobla !.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 00:18  
Cytuj
To prawda, narasta niezadowolenie z powodu przedłużającej się bezkarności niektórych przedstawicieli aparatu sprawiedliwości. Obawiam się ze dopiero teraz, młodzież zaczyna ogarniać w jakim państwie żyli ( komunizm to ludzie) i co musimy zrobić żeby rządzić się samodzielnie. To jest oczywisty szok dla całego społeczeństwa. Nikt nie spodziewał się aż takiej pychy elit, spodziewali się poszanowania przynajmniej praw podstawowych życia politycznego które znamy z telewizji. Występy tzw. Artystów nie wiadomo skąd i dlaczego autorytetów narodowych, jak zaprzańcy broniący starego porządku służą jedynie usprawiedliwianiu zagranicznych ingerencji i ponawianych prób
psychologicznej pacyfikacji i umniejszania słusznych postulatów oferując kompromis-puder a'la referenda na widoczny gołym okiem trąd.

Na EU niestety nie możemy już liczyć tak jak mogliśmy przy odrywaniu się od wschodniego bloku i dołączeniu do Unii, z przyczyn znanych już każdemu. Teraz staramy się zadbać o nasz wspólny dom RP ale mamy trudniej, bo Rosję i Unie z jej wewnętrznymi lennikami jako przeciwników jednocześnie. Ta demokracja, to był wampiryzm za srebrniki zagranicy. Ale po szoku przychodzi otrzeźwienie jak po burzy tęcza, wstyd za naiwność oczekiwań zastąpi stawianie warunków nie gorszych od postulatów obrońców przywilejów niedawnych dzierżawców. Tak przynajmniej uczy historia innych emancypujących się nacji. A jak będzie to poczekamy na Pana Prezydenta i Pawła.

https://youtu.be/CSWvhhu24YA?t=193



Can you see it too?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 06:31  
Cytuj
CYTAT
To prawda, narasta niezadowolenie z powodu przedłużającej się bezkarności niektórych przedstawicieli aparatu sprawiedliwości. Obawiam się ze dopiero teraz, młodzież zaczyna ogarniać w jakim państwie żyli ( komunizm to ludzie) i co musimy zrobić żeby rządzić się samodzielnie. To jest oczywisty szok dla całego społeczeństwa. Nikt nie spodziewał się aż takiej pychy elit, spodziewali się poszanowania przynajmniej praw podstawowych życia politycznego które znamy z telewizji. Występy tzw. Artystów nie wiadomo skąd i dlaczego autorytetów narodowych, jak zaprzańcy broniący starego porządku służą jedynie usprawiedliwianiu zagranicznych ingerencji i ponawianych prób
psychologicznej pacyfikacji i umniejszania słusznych postulatów oferując kompromis-puder a'la referenda na widoczny gołym okiem trąd.

Na EU niestety nie możemy już liczyć tak jak mogliśmy przy odrywaniu się od wschodniego bloku i dołączeniu do Unii, z przyczyn znanych już każdemu. Teraz staramy się zadbać o nasz wspólny dom RP ale mamy trudniej, bo Rosję i Unie z jej wewnętrznymi lennikami jako przeciwników jednocześnie. Ta demokracja, to był wampiryzm za srebrniki zagranicy. Ale po szoku przychodzi otrzeźwienie jak po burzy tęcza, wstyd za naiwność oczekiwań zastąpi stawianie warunków nie gorszych od postulatów obrońców przywilejów niedawnych dzierżawców. Tak przynajmniej uczy historia innych emancypujących się nacji. A jak będzie to poczekamy na Pana Prezydenta i Pawła.

https://youtu.be/CSWvhhu24YA?t=193



Can you see it too?



W temacie cen jedzenia smiech2 smiech2 smiech2
:szok: w kazdym temacie good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 21:18  
Cytuj
Przeczytałeś temat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 300
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2017r. 18:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lis 2017r. 18:24  
Cytuj
Co kryśka60 chciałaś nam za pośrednictwem tego artykułu przekazać ? Że żywność drożeje w całej Europie to każdy widzi, bez czytania takich wypocin.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2017r. 20:58  
Cytuj
Bo to wina Piiiissssuuuu potluczony

Odnoszę wrażenie, że grupa desperatów jest w stanie zrzucić winę na PiS za wszystko co się złego dzieje wokół nas....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 300
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2017r. 22:13  
Cytuj
CYTAT
Bo to wina Piiiissssuuuu potluczony

Odnoszę wrażenie, że grupa desperatów jest w stanie zrzucić winę na PiS za wszystko co się złego dzieje wokół nas....

Przypomnij sobie siebie za czasów rządu POok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Lis 2017r. 00:14  
Cytuj

Jestem biednym polskim bezrobotnym.
Żyję na samym chlebie i serdelkach drobiowych po 8 zł za kilogram.
Państwo polskie nie zwraca na mnie żadnej uwagi.
Co robić ?
Tylko nie mówcie "poszukać pracy", bo pracy nie ma.

P.S. Niemiecki bezrobotny dostaje 400 Euro miesięcznie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2017r. 08:26  
Cytuj
Ceny paliw również skaczą w górę.
Będzie tylko drożej i gorzej tak naprawdę. neutralny

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »