NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
Rachunek bankowy dla firmy,
Posty: 61
Dołączył: 27 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Wrz 2017r. 10:48  
Cytuj
Przymierzam się, aby wkrótce uruchomić działalność gospodarcza. Kiedyś gdzie się nie poszło, to konto było darmowe, teraz jak patrzę na cenniki to masa kont ma jakieś ukryte opłaty, kruczki i te sprawy. Na co należy więc zwracać uwagę przy zakładaniu konta, aby było możliwie jak najtańsze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2017r. 10:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2017r. 16:12  
Cytuj
Tzw. "rachunek firmowy" to wymysł banków by od nieświadomych przedsiębiorców wyciągać kasę. Żadne przepisy skarbowe nie nakładają na przedsiębiorcę obowiązek posiadania takiego "specjalnego" rachunku. Zrób jak ja - załóż zwykły indywidualny w banku który jest całkiem darmowy i podczas rejestracji w US podaj właśnie ten rachunek. 100% zgodne z prawem i 100% darmowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Wrz 2017r. 21:33  
Cytuj
CYTAT
Tzw. "rachunek firmowy" to wymysł banków by od nieświadomych przedsiębiorców wyciągać kasę. Żadne przepisy skarbowe nie nakładają na przedsiębiorcę obowiązek posiadania takiego "specjalnego" rachunku. Zrób jak ja - załóż zwykły indywidualny w banku który jest całkiem darmowy i podczas rejestracji w US podaj właśnie ten rachunek. 100% zgodne z prawem i 100% darmowe.


Idiotyczny pomysl.
Jak bedizesz miec kontrole beda Ci trzepac rowniez finanse prywatne. Każdy zdrowo myślący rozgranicza dla wlasnego świetego spokoju.
Niedawno Ideabank mial promocje. Konto firmowe. W zasadzie nie wymaga zadnych ruchow, placa mi 50zł/mc za to że mam u nich konto. Za rok jak skonczy sie promocja przeskocze gdzies indziej.
Jesli nie masz absorbujacej dzialanosci gdzie zmiana numeru konta jest bardzo uciazliwa to zmieniaj na takie gdzie placic nie trzeba. Jak skonczy sie promocja przeskocze sobie na inne.
A jesli chcesz miec swiety spokoj znajdz bank, nie krzak i plac te 15-30 zł/miesiac i dramatu tez nie ma.
Zależy do czego chcesz używać tego konta i jakie operacje wg ichniego cennika bedziesz wykonywać najczesciej. Przekalkuluj sobie. Proste, bo dla jednego w banku X bedzie to konto prawie darmowe a dla drugiego wyjdzie 100/mc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 27 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Wrz 2017r. 10:04  
Cytuj
Łączenie konta bankowego firmowego i prywatnego odpada z takich powodów z których podał kolega wyżej. Jak będą trzepać, to nie chcę, aby zaglądali mi na moje prywatne konto i co kupuje.

To konto w Idea Banku o którym piszesz... masz na myśli konkretnie to tutaj: http://www.tanie(...)a-to-ja/ ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 440
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2017r. 11:33  
Cytuj
mbank
darmo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2017r. 12:03  
Cytuj
mbank darmowy przez jakiś czas chyba rok.....potem opłaty ( w internecie jst pdf z wysokościami opłat ) ...jak wszędzie. Nie ma ustawy określającej rodzaj konta dla firm, dlatego wystarczy posiadać czysty ROR gdzie wymogiem jest wplata np. minimum 100 zł aby rachunek istniał i był darmowym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 440
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2017r. 12:35  
Cytuj
mbank dla firm jest darmowy pod warunkiem ze tego konta placi sie ZUS
poza tym srodki na rachunku sa oprocentowane i co miesiac do rachunku dopisywane

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2017r. 13:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Tzw. "rachunek firmowy" to wymysł banków by od nieświadomych przedsiębiorców wyciągać kasę. Żadne przepisy skarbowe nie nakładają na przedsiębiorcę obowiązek posiadania takiego "specjalnego" rachunku. Zrób jak ja - załóż zwykły indywidualny w banku który jest całkiem darmowy i podczas rejestracji w US podaj właśnie ten rachunek. 100% zgodne z prawem i 100% darmowe.


Idiotyczny pomysl.
Jak bedizesz miec kontrole beda Ci trzepac rowniez finanse prywatne. Każdy zdrowo myślący rozgranicza dla wlasnego świetego spokoju.
Niedawno Ideabank mial promocje. Konto firmowe. W zasadzie nie wymaga zadnych ruchow, placa mi 50zł/mc za to że mam u nich konto. Za rok jak skonczy sie promocja przeskocze gdzies indziej.
Jesli nie masz absorbujacej dzialanosci gdzie zmiana numeru konta jest bardzo uciazliwa to zmieniaj na takie gdzie placic nie trzeba. Jak skonczy sie promocja przeskocze sobie na inne.
A jesli chcesz miec swiety spokoj znajdz bank, nie krzak i plac te 15-30 zł/miesiac i dramatu tez nie ma.
Zależy do czego chcesz używać tego konta i jakie operacje wg ichniego cennika bedziesz wykonywać najczesciej. Przekalkuluj sobie. Proste, bo dla jednego w banku X bedzie to konto prawie darmowe a dla drugiego wyjdzie 100/mc


Zanim się skomentuje warto dokładnie przeczytać i trochę pomyśleć. Idiotyczny to ten komentarz. Było pisane o założeniu nowego indywidualnego a nie podawaniu już istniejącego. Czy jest gdzieś uregulowane że każdy Kowalski może mieć tylko jedno konto indywidualne? Można ich mieć sto... zresztą firmowy też jest osobny więc nie podawajcie argumentów że jak się ma 100 rachunków to się można pogubić. Skoro i tak chcesz założyć osobny rachunek firmowy, to załóż kolejny/osobny rachunek indywidualny i miej go tylko do rozliczeń firmowych. Voile.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2017r. 20:57  
Cytuj
Tylko majac konto firmowe masz mozliwosc wielu opcji gdzie na prywatnym nie masz wstępu bo po co komu w prywatnym obrocie funkcje firmowe.
Jest masa zakładek czy to przy przelewach do US czy ZUS gdzie trzeba przeklepywac wszystko recznie. Pewnie tak mozna puscic przelew ale wiem jak wyglada to tu i tu i po prostu jest latwiej i nie zrobisz błędu. A błąd to u nich od razu Ci przypier**ą kare mimo że przelew nawet zrobiszumiech. Państwo zawsze pomocne.

Tak chodzi dokladnie o to konto w ideabanku. Ogolnie jako bank padaka. Masz albo infolinie albo oddzial w rzeszowie. Jesli masz sporo spraw i de facto potrzebujesz banku na miejscu to odpusc, bo sa dramatyczni żeby cos pozalatwiac.
U mnie sie ograniczylo to do załozenia konta i chwili zabawy na poczatku co wymagało troche dzwonienia nawet z tak prostymi sprawami na sam poczatek, żeby miało to wszystko ręce i nogi. Teraz nie sa mi do niczego potrzebni. Placa mi 50 zł co miesiac (na darmowym tego nie bedziesz miec w zyciu - niby grosze ale na plus) przelewy kluczowe sa uporzadkowane i maja program do wystawiania faktur. Wiec wszystko mam podpiete w jednym miejscu. Jakbym mial to klepac wszystko recznie tylko po to żeby miec konto prywatne to chyba by mi sie nie chcialo, a nie mam tego wiele.

Wiec pod tym wzgledem to luz. Nie ma problemu z wplatomatem - jest chciazby w tesco wiec jakos da sie z tym życ.

Co z tego że założysz kolejne konto prywatne.. Jak nie masz innego to poprosza o wszystkie prywatne, inne które masz i już nie będziesz taki mądry. A tak masz podzial, firma albo prywatne.
Pewnie w skrajnych wypadkach beda szukac pewnie wszedzie ale na poczatek to jest zdecydowanie rozgraniczone i to do mnie przemawia. A jak Cie prowadzi jakas dobra ksiegowa to póki nie zmienia celu kontroli czyli firmy to raczej nikt nie bedzie sprawdzal ile wydales na bulki w tesco co przy Twoim rozwiazaniu juz nie jest takie oczywiste. No ale będziesz mądry po szkodzieumiechok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 08:55  
Cytuj
CYTAT
Tylko majac konto firmowe masz mozliwosc wielu opcji gdzie na prywatnym nie masz wstępu bo po co komu w prywatnym obrocie funkcje firmowe.
Jest masa zakładek czy to przy przelewach do US czy ZUS gdzie trzeba przeklepywac wszystko recznie. Pewnie tak mozna puscic przelew ale wiem jak wyglada to tu i tu i po prostu jest latwiej i nie zrobisz błędu. A błąd to u nich od razu Ci przypier**ą kare mimo że przelew nawet zrobiszumiech. Państwo zawsze pomocne.

Tak chodzi dokladnie o to konto w ideabanku. Ogolnie jako bank padaka. Masz albo infolinie albo oddzial w rzeszowie. Jesli masz sporo spraw i de facto potrzebujesz banku na miejscu to odpusc, bo sa dramatyczni żeby cos pozalatwiac.
U mnie sie ograniczylo to do załozenia konta i chwili zabawy na poczatku co wymagało troche dzwonienia nawet z tak prostymi sprawami na sam poczatek, żeby miało to wszystko ręce i nogi. Teraz nie sa mi do niczego potrzebni. Placa mi 50 zł co miesiac (na darmowym tego nie bedziesz miec w zyciu - niby grosze ale na plus) przelewy kluczowe sa uporzadkowane i maja program do wystawiania faktur. Wiec wszystko mam podpiete w jednym miejscu. Jakbym mial to klepac wszystko recznie tylko po to żeby miec konto prywatne to chyba by mi sie nie chcialo, a nie mam tego wiele.

Wiec pod tym wzgledem to luz. Nie ma problemu z wplatomatem - jest chciazby w tesco wiec jakos da sie z tym życ.

Co z tego że założysz kolejne konto prywatne.. Jak nie masz innego to poprosza o wszystkie prywatne, inne które masz i już nie będziesz taki mądry. A tak masz podzial, firma albo prywatne.
Pewnie w skrajnych wypadkach beda szukac pewnie wszedzie ale na poczatek to jest zdecydowanie rozgraniczone i to do mnie przemawia. A jak Cie prowadzi jakas dobra ksiegowa to póki nie zmienia celu kontroli czyli firmy to raczej nikt nie bedzie sprawdzal ile wydales na bulki w tesco co przy Twoim rozwiazaniu juz nie jest takie oczywiste. No ale będziesz mądry po szkodzieumiechok



A to ciekawe bo mam konto indywidualne w mbank i mam wszystkie zakładki na US i ZUS i żadnych kont nie wklepuje tylko, kwoty jak w normalnym firmowym - a reszte wypełnia automat.
Jak sam zauważyłeś jak US będzie chciał to i tak Ci wszystkie rachunki przeklepie.
Po trzecie "po szkodzie" jestem i dlatego właśnie jestem mądry.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2017r. 11:42  
Cytuj
Załóż zwykły nie firmowy rachunek np. w mbank albo w innym gdzie taki rachunek jest darmowy. Nie musisz mieć firmowego. Możesz mieć zwykły i wykorzystywać jako firmowy. Firmowy = droższy i do niczego nie jest Ci potrzebny. Nawet propozycje kredytów w firmowym są mniej opłacalne niż w "zwykłym".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2017r. 14:02  
Cytuj
Skorzystaj z jakiejś porównywarki finansowej. Zazwyczaj pozwalają one na całkiem szczegółowe porównanie ofert róznych banków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »