NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Reforma sądownictwa PiS-u, Czyli o co chodzi ?
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 12:47  
Cytuj

Znane polskie przysłowie postuluje, że jak niewiadomo o co chodzi, to wszystko jasne.
Sprawa reformy sądownictwa nie jest wyjątkiem.
PiS poprostu chce, żeby sędziowie to byli "swoi ludzie".
Po części chodzi tu o zwyczajne "partyjniactwo", a po części o strukturalne przesunięcie z kierunku państwa świeckiego w kierunku państwa teokratycznego (prawo kościoła katolickiego = prawo cywilne).
Tak to widzę.
A jakie jest wasze zdanie ?

P.S. Osobiście jestem ateistą.
Dokonałem apostazji z kościoła.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 12:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 657
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 13:09  
Cytuj
Precz z sądcamiWywiezc wszystkich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 13:14  
Cytuj

Jakieś prawo i jakieś sądy, były w Polsce zawsze.
Pytanie sprowadza się do tego, w jakim kierunku polskie prawo powinno ewoluować ?
Platforma Obywatelska preferuje nurt liberalno-socjalny.
PiS natomiast idzie nurtem narodowo-konserwatywnym.
A co to jest właściwie polski konserwatyzm ?
Są to głównie tradycje Polski katolickiej.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 13:49  
Cytuj
sprawiedliwe wystarczy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 657
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 14:32  
Cytuj
Koniec tematu.mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 14:43  
Cytuj
Niebywałe! Opozycja nawołuje do bojkotu polskich produktów, byle zaszkodzić PiS!








"Ostatnie wydarzenie w związku z reformą sądownictwa spotęgowały falę nienawiści wobec PiS i agresywną retorykę tzw. opozycji totalnej. Jak widać, to nie tylko Nowoczesna i Platforma, ale także ich internetowe agendy w postaci profili w portalach społecznościowych sympatyzujących z tymi partiami. Na jednym z nich znalazł się skandaliczny wpis nawołujący do bojkotu polskiego płynu do mycia naczyń, tylko dlatego, że należy do chrześcijańskiego stowarzyszenia "Civitas Christiana"."


"Wtedy pada apel o bojkot polskiej marki. W tej sposób siła propagandowa Jarosława Kaczyńskiego ma osłabnąć. Internauci szybko rozpowszechnili ten post z prześmiewczym zaleceniem, że proporcjonalnie do tego, należy kupować niemieckie płyny do mycia naczyń, by w ten sposób wesprzeć Platformę i Nowoczesną- partie podejrzane o przyjmowanie pieniędzy z Niemiec."


http://prost(...)583.html

Tylko folksdojcze popierają totalną opozycje

Na złość tym idiotą z totalnej opozycji od dzisiaj będę kupował tylko płyn do mycia Ludwik


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 15:22  
Cytuj
Polscy profesorowie proszą prezydenta Dudę o podpisanie jak najszybciej nowej ustawy reformującej polski wymiar sprawiedliwości!


Akademickie Kluby Obywatelskie zwracają się do Pana Prezydenta o pilne podpisanie ustaw reformujących polski wymiar sprawiedliwości. Na reformy te społeczeństwo polskie oczekuje od ponad ćwierć wieku - czytamy w liście Akademickiego Klubu Obywatelskiego do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości.

http://telew(...)610.html



Szkoda że w naszym mieście nie ma protestów, porzucał bym w idiotów jajkami smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 22 Lip 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 15:41  
Cytuj
Kto nigdy nie miał do czynienia z polskim sądami ten nigdy nie zrozumie o co tu chodzi. Ja miałem wypadek i sprawa w sądzie ciągnie się 7 lat, średnio jedna rozprawa na rok i jeszcze ani złotówki nie dostałem.
Obecnie przestępca ma większe prawa niż uczciwy. Gangster dostał ok 400 tyś zł. odszkodowania za rzekomo złe warunki w celi, co mu zasądził sędzia Tuleja!
Kto się boi odpowiedzialności albo ma coś na sumieniu ten protestuje przeciw zmianom

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 15:48  
Cytuj
Zmiany sa potrzebne w Sądownictwie bo każdy widzi jaka ta"nadzwyczajna kasta"jest.Czego się dorobiła prof.Gersdorf to widać z jej oswiadczeń majątkowych.Ile to ponad uczciwą pensje 10 tys zł?Skąd to wszystko i za co kupione?

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 16:27  
Cytuj
Kłamali kłamią i bedą kłamać. Taki Bolkowy sort.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 18:10  
Cytuj
CYTAT
Kto nigdy nie miał do czynienia z polskim sądami ten nigdy nie zrozumie o co tu chodzi. Ja miałem wypadek i sprawa w sądzie ciągnie się 7 lat, średnio jedna rozprawa na rok i jeszcze ani złotówki nie dostałem.
Obecnie przestępca ma większe prawa niż uczciwy. Gangster dostał ok 400 tyś zł. odszkodowania za rzekomo złe warunki w celi, co mu zasądził sędzia Tuleja!
Kto się boi odpowiedzialności albo ma coś na sumieniu ten protestuje przeciw zmianom


To jak ma przyspieszyć rozstrzyganie redukcja sędziów o połowę?
Ps. Zmiany w TK spowodowały że jest obecnie rozstrzyganych 2 razy mniej spraw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 19:51  
Cytuj

Tymczasem wszystko wskazuje że PiS wygra wybory parlamentarne w 2019 roku, ponieważ współczesna Polska, to Polska babć i dziadków.
Młodsze pokolenia, o poglądach bardziej liberalnych, zostały deportowane zagranicę.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 338
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 19:57  
Cytuj
Temat zamykam, bo zdublowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »