NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
Cesarka a drugi porod,
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2017r. 20:32  
Cytuj
Witam. W 2015 roku mialam ciecie cesarskie niby z braku postepu porodu a tak naprawde z winy lekarza.. W tym roku rodzę znowu i w zwiazku z tym mam pytanie czy potrzebne jest skierowanie na cesarke? Czy moge odmowic porodu silami natury? Jak to wyglada w Stw? Prosze o opinie doswiadczone mamy ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2017r. 20:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 26 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2017r. 21:00  
Cytuj
Sprawdz na P.W.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2017r. 22:22  
Cytuj
też poproszę p.w umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2017r. 03:01  
Cytuj
To chyba zależy od Twojego lekarza prowadzącego. Ogólnie obecnie raczej odchodzą od zasady, że jeśli pierwsze było cc, to drugie też musi być.

Mój lekarz powiedział, że zgodnie z wytycznymi PTG w przypadku porodu naturalnego po cc powinny być w szpitalu gotowe sala operacyjna i zespół natychmiast przez 24 godziny na dobę. W STW w szpitalu tak nie jest, do cc nieplanowych poza pierwszą zmianą wzywają lekarzy "z miasta" - sama tego doświadczyłam przy pierwszym porodzie - ok. 2 w nocy lekarze byli do mnie wzywani z domów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 19 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2017r. 07:45  
Cytuj
Jeśli pierwszy poród był cc to w stalowej woli z automatu drugi też będzie przez cięcie. Najprawdopodobniej w 38 -39 tygodniu ciąży.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2017r. 08:48  
Cytuj
Nie bój się, tu nikt nie pozwoli Ci na vbac, lekarze boją się tego jak ognia. Chyba, że akcja porodowa będzie postępować bardzo szybko, tak jak jakiś czas temu w Lublinie, to będzie vbac przez przypadek ;D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 28 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2017r. 09:09  
Cytuj
ja pierwsza ciaze zakonczylam cc a po dwoch latach rodzilam normalnie
obie w Stalowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 12 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2017r. 10:33  
Cytuj
To dosyć krótki odstęp czasu, więc może być problem z porodem naturalnym. Poza tym na pewno będą Cię namawiać na cc, bo cesarka to dobre pieniądze dla szpitala. Lekarze w Polsce lubią robić cc, bo to świetny biznes.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2017r. 12:23  
Cytuj
Poczytaj w internecie o porodach VBAC - jest tego bardzo duzo, wielu kobietom się udało urodzić SN po CC umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 18 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2017r. 17:31  
Cytuj
Ja rodzilam pierwsze dziecko przez CC a drugie po czterech latach kazali probowac naturalnie ale niestety byly komplikacje i zakonczylo sie cesarka. Pierwszy byl w nisku drugi w stalowej. Oba wspominam dobrze. Natomiast moja znajoma zarowno pierwsze jak i drugie dziecko rodzila przez cc. Kolezanka nia miala wyboru bo skoro 1 bylo ciecie to drugie takze musi byc. Dodatkowo jej lekarka ostrzegla ja przed kolejna ciaza i cc. Ze to juz moze byc problem dla niej. Moj lekarz nie ostrzegal mnie przed zajsciem w 3 ciaze ani tez nie sugerowal aby po raz drugi robic cc. Takze jak widac nie ma jednolitej praktyki. Co lekarz to obyczaj...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2017r. 07:23  
Cytuj
Nasz pierwszy syn miał się urodzić SN ale ze względu na to że nie chciał wyjść ( i był duży) żona miała CC. Przy drugim synu, jak lekarz stwierdził że też będzie duży to od razu skierował na CC. Dużo więc zależy od wagi dziecka i wielkości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2017r. 08:54  
Cytuj
Przy porodzie nikt Ci nie moze kazac rodzic sn po cc. Ty sama mozesz wyrazic taka chec i przedstawic odpowiednie zaswiadczenie ze lekarz prowadzacy wyraza na to zgode. Natomiast jak powiesz prowadzacemu ze nie chcesz probowac to powinien bez problemu skierowac Cie na cc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2017r. 10:13  
Cytuj
CYTAT
Witam. W 2015 roku mialam ciecie cesarskie niby z braku postepu porodu a tak naprawde z winy lekarza.. W tym roku rodzę znowu i w zwiazku z tym mam pytanie czy potrzebne jest skierowanie na cesarke? Czy moge odmowic porodu silami natury? Jak to wyglada w Stw? Prosze o opinie doswiadczone mamy ;-)


Ja mialam pierwszy porod w 2014 tez CC, zagrazajaca zamartwica. Drugie rodzilam 2 miesiace temu, nie potrzebowalam skierowania na cesarke, lekarz kazal mi przyjsc do szpitala tydzien przed terminem i zrobili drugie CC. W stalowej wogole sie nie praktykuje porodu silami natury jesli juz raz bylo CC, pewnie to wszystko Ci lekarz powie blizej terminu jesli masz lekarza w Stalowej. Mi moj prowadzacy przeprowadzil cięcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2017r. 14:44  
Cytuj
Bardzo dziękuję za odpowiedziumiech ulżyło mi he he

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 20:44  
Cytuj
A jak przechodzilyscie druga cesarke? Latwiej bylo do siebie dojsc czy trudniej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 17 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 10:07  
Cytuj
Zdecydowanie trudniej. Ból porównywalny, ale o wiele dłużej się dochodzi do siebie. Przynajmniej w moim przypadku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 10:53  
Cytuj
Też rodziłam w 2015, skończyło się cc (zagrażająca zamartwica).
Teraz byłam na badaniach u lekarza i pytam jakbym w ciąże zaszła jak z porodem jakbym chciała rodzić naturalnie? - "ogólnie nie ma przeciwwskazań, jeśli będzie się Pani czuła dobrze, wszystko będzie ok to można próbować.....ALE u nas w Stalowej praktykujemy cc po cc" więc wiadomo... Jak ktoś się "boi" rodzić naturalnie to po cc do Stalowej a jak chce próbować to chyba w innym szpitalu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 17:55  
Cytuj
Mialam drugą cesarke 2 tyg temu. Podczas przyjecia połozna od razu powiedziala, ze bedzie ciecie i nie ma mowy o porodzie silami natury. Powod; stan po cieciu, mozliwosc pękniecia macicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 19:35  
Cytuj
A co do bolu to mnie druga cesarka prawie wcale nie bolala. Moze to od szycia lekarza zalezy.. W pierwszej mialam bole ponad 12 godzin wiec czlowiek byl polamany. Teraz zglosilam sie dzien przed terminem, ominely mnie wszystkie skurcze, baloniki itp wiec juz z tego powodu drugie ciecie bylo przyjemniejsze;-)))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 20 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 22:06  
Cytuj
A w którym szpitalu miały Panie tą drugą cesarkę w Nisku czy Stalowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 22:28  
Cytuj
Pierwsza i druga w Stw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 29 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2017r. 23:16  
Cytuj
U mnie przy drugiej ciąży lekarz od początku mi mowil że ze wzgledu na.pierwszą cesarke druga tez bedzie cesarka ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 7 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2017r. 13:04  
Cytuj
Tez miałam dwie cesarki w stalowej. Po drugiej było lepiej niz po 1 szej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »