NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
Rower FS (full suspension), jak dobrać ramę
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2017r. 12:19  
Cytuj
Witam forumowiczów
Szukam osoby ze STW albo okolic która śmiga na FS lub ma w tym temacie doswiadczenie Mam zamiar zakupić fula ale mam problem z doborem odpowiedniego rozmiaru ramy. Niestety w Stalowej nie ma sklepu który ma na stanie FS i na którym ewentualnie mógłbym sie przejchać by sprawdzić czy dany rozmiar jest dla mnie odpowiedni Długośc nogi po wewnętrznej stronie od podłoza do krocza wynosi 84cm z kalkulatora wychodzi (47.88) więc powienienem szukać ramy której rura podsiodłowa jet jak nabliżej tego wymiaru. Rower którym jestem zainteresowany w rozmairze M rura ma dł. 440mm a w rozmiarze L 480mm Z kalkulatora wychodiz na to że powienienem wybrać rozmiar L pytanie tylko czy kalkulator do ram mtb ma sie tak samo jak do ramy FS Ktoś coś doradzi jakaś ogarnięta w temacie duszyczka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2017r. 12:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2017r. 13:18  
Cytuj
dobór ramy tak samo jak w HT - tylko że na fulu to się inaczej jeżdzi ( technika jazdy ) , no i koszty zakupu , serwisu , jak i kosztów użytkowania duże ( wymiana łożysk w zamieszeniu plus damper - tylny amortyzator ) . Pozdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Cze 2017r. 21:05  
Cytuj
ja mam 182 cm i fulla M. zawsze wole mniejszy niz za duzy. na kalkulatory nawet nigdy nie patrzylem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2017r. 21:57  
Cytuj
feltd a na czym śmigasz tzn jakiej firmy masz rower. Pytałem kolesia od dystrybucji rowerów na Polskę i typ mówił ze jak dla mnie to L będzie lepsza wie to z doświadczenia wieloletniego które opiera sie miedzy innymi własnie na kalkulatorze no ale w praktyce to zawsze jet inaczej co dokładnie pokazuje twój przykład. dało by rade porzymierzyc sie do twojego FS

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Cze 2017r. 22:25  
Cytuj
ja mam norco shore. z uwagi na brak czasu zdecydowanie wiecej stoi niz jezdzi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Cze 2017r. 22:49  
Cytuj
Jak masz mniej niz 190 to nawet nie patrz na L

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2017r. 23:03  
Cytuj
Jeszcze kwestia przeznaczenia roweru i rozmiaru kół. Wtedy można coś doradzić. Ja pomimo wzrostu 176 mam noge 86 i zdecydowanie lepiej czuje sie na ramach L niz M.
Przemobiker i Feltd śmigają na sprzecie dh/fr i tam faktycznie lepiej rozmiar jak najmniejszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2017r. 19:55  
Cytuj
Dla mnie Dh czy FR odpada przynajmniej na chwile obecną, bardziej preferuje Crosc-county leśne ścieżki, szuter i asfalt rozmiar kół 27.5 wiekszych nie chce bo rower na takich kołach dla mnie wygląda beznadziejnie nawet jesli włąsciwosci jezdne są lepsze poza tym nie bede startował w żadnych zawodach wiec urywanie sekund mi się nie przyda. Ja mam noge 84 i wzrost 183 jeżdze na 20 calowym HT i jest dla mnie za duży pytam ponieważ nie chce popełnić poraz drugi tego błedu a w zwroty nie chce mi sie bawić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Cze 2017r. 20:34  
Cytuj
jesli xc to faktycznie jak pisze kolega, przy Twoim wzroscie zastanowilbym sie wsumie nad rozmiarem L. Najlepiej byłoby przymierzyc bo sporo tutaj maja do gadania indywidualne preferencje. A wychodzi na to ze jestes na pograniczu obu tych rozmiarow. Moj pierwszy "lepszy" rower tez mial 20 albo 21 cali w HT ale to byla masakra. pozniej jezdzilem na 16,5 cali w HT i wspominam bardzo dobrze te czasy umiech
I byc moze własnie dla tego ze miałem pierwszą taka gigantyczną kobyłe (doradzoną oczywiscie u "profesjonalisty" w sklepie) kazda kolejna rama byla wybierana raczej mniejsza niz wieksza bo miałem skrzywienie do za dużych ramek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »