NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Biuro pośrednictwa pracy w PUP , Wyjazdy na zbiory
Posty: 1
Dołączył: 6 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2017r. 16:56  
Cytuj
Witam.
Brat znalazł gdzieś ogłoszenie ws zbiorów w Belgii. Dziś podczas rozmowy usłyszał ze musi zapłacić niespełna 1000 zł pośrednikowi pracy aby mógł wyjechać na 3miesiace. Przy spisaniu umowy zaliczka 300 zł i reszta przy wyjeździe.
Czy ktoś mógłby mi coś na ten temat powiedzieć? Juz raz Go zrobili w balona żądając 700zł po wpłacie na konto o wyjeździe ani widu ani słychu...
jest tu ktoś kto był lub zna kogoś kto może polecić to biuro albo chociaż zapewnić ze to nie jest kolejny naciągacz? Siedzibę mają w Stalowowolskim PUPie. Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2017r. 16:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 11 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2017r. 21:47  
Cytuj
Pierwsze słyszę żeby w PUP jakakolwiek instytucja miała siedzibę mlotek
Proponuje dokładnie sprawdzić zanim podejmie decyzję o wyjeździe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Cze 2017r. 22:16  
Cytuj

Rzeczywiście, w Urzędzie Pracy widziałem przy tablicy ogłoszeń jakieś reklamy odnośnie możliwości wyjazdu zagranicę.
Ale ja bym na zasadzie pre-paid żadnych wpłat nie robił, ani tym bardziej nie podpisywał żadnej umowy.
Najpierw pojechać, ogarnąć sprawę na miejscu i dopiero wtedy ewentualnie się zdecydować.
Bo to co obiecują, a jak jest naprawdę, to dwie różne rzeczy*.
Najlepiej dogadywać się bezpośrednio z pracodawcą, tam na miejscu, a nie przez pośrednika.
Bo wiadomo że pośrednik żyje z prowizji.

* - Na studiach miałem fakultet "Handel ludźmi", więc znam się na rzeczy.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2017r. 22:43  
Cytuj
Bardzo podejrzana ta oferta pracy moim zdaniem ;)

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Cze 2017r. 23:11  
Cytuj

"W styczniu 2017 roku dwóch Polaków - 35-letni Krystian M. i 38-letni Erwin M. - zostało skazanych na sześć lat więzienia za niewolnicze traktowanie kilkunastu Polaków, których zmuszano do pracy w magazynach sklepów Sports Direct, pozbawiając ich większości pensji i zabierając im dokumenty tożsamości."

"Czterech Polaków zostało skazanych [30 maja 2017 roku] przez sąd w Newcastle na kary więzienia za handel ludźmi i współczesne niewolnictwo. Zmuszali innych Polaków do wykonywania słabo płatnych prac, pozbawiając ich zarobionych pieniędzy."

Tak więc, uważajcie na rodaków.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »