NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Mechanik jakiego polecacie, wymiana podzespołów silnika
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2017r. 13:34  
Cytuj
Witam jak w temacie jakiego mechanika polecacie np. do remontu silnika wymiany niektórych podzespołów jak np. rozrząd. remont skrzyni biegów. Auto marki opel po 2011.
Zanjomi polecaja mi Tabora ostatnio byłem w sklepie motoryzacyjnym w rozwadowie i tam koles poleca mi Gabera z brandwicy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2017r. 13:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2017r. 15:19  
Cytuj
Jeśli masz diesla 1.7 albo 1.9 to masz na pewno skrzynię M32. Zapomnij o naprawie tutaj w Stalowej. Kilka zakładów w Polsce to naprawia. Trochę trzeba mieć wiedzy tajemnej. Ja dawałem do goscia wysyłkowo do Poznania i jeszcze jest firma z Sosnowca gdzie robią to dobrze. Pamiętaj też żeby zalać odpowiednim olejem i odpowiednią ilością (nie tyle ile podaje producent bo to jest jedna z przyczyn padania tych skrzyń).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2017r. 11:34  
Cytuj
No to mnie pocieszyłeś z ta skrzynia. Jak na razie nie mam z nią problemów chociaż w zeszłym roku przy wymianie oleju zauważyłem że owa skrzynia się poci nie wiem czy mam zacząć się martwić. Pasowało by w niej wymienić( czy dolać ) olej da sie samemu to zrobić. Auto sprowadziłem z Belgi i mam je od 3 lat
Czy w STW jest jakiś dobry mechanik od 1.7 cdti??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2017r. 12:27  
Cytuj
1) jak sie poci to lipa (chociaż wydaje mi sie że to nie skrzynia Ci sie poci a rura od intercoolera kolo turbiny to powszechna przypadlosc tych silnkow). Nie moze tak być bo ta skrzynia jest czuła bardzo na małą ilość oleju. Jeśli chcesz dolewać olej to nie dolewaj tylko zlej całość i wlej nowy olej. Olej najlepiej jak bedzie FUCHS titan sintofluid 75w80 (ciezko go dostac , kupisz tylko na internecie).
2) jak zalewasz bez sciagania skrzyni to zalewasz 2.6l. Na suchą skryznie czy jesli byla naprawiana 2.8l.
3) link do dokumentu opisującego sposob wymiany oleju:
https://www.dropb(...)pdf?dl=0
4) skrzynia będzie potrzebowala wymiany lozysk kiedy na 5 biegu bedziesz slyszal huczenie i lepiej zrob to od razu jak masz takie objawy bo pozniej juz moze byc tylko gorzej...
5) zarejestruj sie na forum jakimkolwiek opla bo problemów troche bedziesz mial, ja juz prawie wszystkie je przeszedlem i jest tego troche. Prawdopodobnie masz silnik z17dtr/dtj wiec witaj w klubieumiechumiech
a jaki przebieg? bo zabawa zaczyna sie po 160/170tys kmumiechumiech
i lepiej sam probuj na podstawie forum diagnozowac usterki, bo jak bedziesz niektorych sluchal to puszczą Cie z torbami. Ten silnik ma sporo typowych usterek, ktorych objawy są charakterystyczne. Zaopatrz sie tez w interfejs diagnostyczny (nie kosztuje duzo). Oczywiscie nie musisz ale polecam....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2017r. 16:17  
Cytuj
dzięki wielkie za w miarę ( bo to temat rzeka ) wyczerpującą odpowiedź. Przebieg mam 130 tyś niecałe. Śmigam już 3 lata i nic poważnego sie nie dzieje, wymieniałem ostatnio tarcze z klockami na przedniej osi do tego mam zmapowanego ze 130 na 160 program robiłem w krk Teraz czeka mnie wymiana rozrzadu i własnie szukam szpeca co zrobi mi to profesjonalnie do tego chce wymienić pasek i rolki od alternatora. Niestety wśród moich znajomych nie mam osób które polecały by jedna i ta sama osobe wiec oddam auto do aso w stalowej sprawdza mi od razu czy faktycznie skrzynia mi sie poci. Olej wymienie tak czy siak bo auto ma już troche napukane wiec pasuje zalać mu nowy do skrzyni. A na forum jestem zrejestrowany od momentu w którym kupiłem autko :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Maja 2017r. 16:30  
Cytuj
marco ile Ci to cudo pali po virusie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 25 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2017r. 17:10  
Cytuj
Ja polecam Artmot na ulicy handlowej robią solidnie i najtańszy w mieście

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Maja 2017r. 21:32  
Cytuj
Rami - napisz coś więcej. Bo ... usługa jest tym lepiej wykonana im mniejsze są oczekiwania i wiedza klienta ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2017r. 13:49  
Cytuj
CYTAT
marco ile Ci to cudo pali po virusie??



Pali ile wleje nic wiecej i nic mniej :-)
A tak całkiem serio to spalanie wzrosło po virusie o jakies 0.2 - 0.3 litra według wskazań komputera. Na 1000 km przjechane głownie po mieście 75%, a trasa do 50km raz w tygodniu spalanie wg komputera na 100km to 5.9 a na 1800 km gdzie 65% to trasa spalanie 5.1 ale to wszystko wskazania komputera a wiadomo ze te kompy to huja warte raz pokazuuje tak a raz śmak . Do wawy jak śmigam to spalanie spadnie mi do 4.8 ale to taka jazda troche na emeryta 120 to max na 5 biegu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 184
Dołączył: 29 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2017r. 14:23  
Cytuj
CYTAT
Pali ile wleje nic wiecej i nic mniej :-)
A tak całkiem serio to spalanie wzrosło po virusie o jakies 0.2 - 0.3 litra według wskazań komputera. Na 1000 km przjechane głownie po mieście 75%, a trasa do 50km raz w tygodniu spalanie wg komputera na 100km to 5.9 a na 1800 km gdzie 65% to trasa spalanie 5.1 ale to wszystko wskazania komputera a wiadomo ze te kompy to huja warte raz pokazuuje tak a raz śmak . Do wawy jak śmigam to spalanie spadnie mi do 4.8 ale to taka jazda troche na emeryta 120 to max na 5 biegu


Problemów z dpfem nie masz przy takim trybie jazdy? Z jazda na emeryta to przemyśl sprawe, szkoda dwumasy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mix
mix
mix
Posty: 178
Dołączył: 13 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2017r. 14:52  
Cytuj
Miałem robioną skrzynie w corolli zrobilem juz 43 tys wszystko ok.Robił mi Stanislaw Moskal na Branwicy mogę śmiało polecic.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Maja 2017r. 15:18  
Cytuj
CYTAT
Pali ile wleje nic wiecej i nic mniej :-)
A tak całkiem serio to spalanie wzrosło po virusie o jakies 0.2 - 0.3 litra według wskazań komputera. Na 1000 km przjechane głownie po mieście 75%, a trasa do 50km raz w tygodniu spalanie wg komputera na 100km to 5.9 a na 1800 km gdzie 65% to trasa spalanie 5.1 ale to wszystko wskazania komputera a wiadomo ze te kompy to huja warte raz pokazuuje tak a raz śmak . Do wawy jak śmigam to spalanie spadnie mi do 4.8 ale to taka jazda troche na emeryta 120 to max na 5 biegu


no to nieźle a jak z dynamiką?? daje rady przy wyprzedzaniu ciężarówek w trasie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 11 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Maja 2017r. 16:13  
Cytuj
CYTAT
Jeśli masz diesla 1.7 albo 1.9 to masz na pewno skrzynię M32. Zapomnij o naprawie tutaj w Stalowej. Kilka zakładów w Polsce to naprawia. Trochę trzeba mieć wiedzy tajemnej. Ja dawałem do goscia wysyłkowo do Poznania i jeszcze jest firma z Sosnowca gdzie robią to dobrze. Pamiętaj też żeby zalać odpowiednim olejem i odpowiednią ilością (nie tyle ile podaje producent bo to jest jedna z przyczyn padania tych skrzyń).
Ja na Oplu 1.7d z oplowskim silnikiem nie Isuzu zrobilem 300 tys km.Regulowalwm tylko ustawienie lewarka zm biegow i ten plastik spod lewarka.Tyle.Skrzynia wytrzymala do kasacji.rocznik auta 1992

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2017r. 15:00  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Pali ile wleje nic wiecej i nic mniej :-)
A tak całkiem serio to spalanie wzrosło po virusie o jakies 0.2 - 0.3 litra według wskazań komputera. Na 1000 km przjechane głownie po mieście 75%, a trasa do 50km raz w tygodniu spalanie wg komputera na 100km to 5.9 a na 1800 km gdzie 65% to trasa spalanie 5.1 ale to wszystko wskazania komputera a wiadomo ze te kompy to huja warte raz pokazuuje tak a raz śmak . Do wawy jak śmigam to spalanie spadnie mi do 4.8 ale to taka jazda troche na emeryta 120 to max na 5 biegu


Problemów z dpfem nie masz przy takim trybie jazdy? Z jazda na emeryta to przemyśl sprawe, szkoda dwumasy.


problemów ?? a o co Ci konkretnie chodzi ?? wypala se normalnie jak kazdy inny choc czasem wk..rwia jak trzeba czekać te 10 minut zanim sie skończy wypalanie, dzieję sie tak tylko jak jeżdze na krótkich trasach 1-3 km. A co do jazdy emeryckiej to tyczyła sie ona tylko do sprawdzenia ile najmniej mi spali autko na trasie. 90% jazdy autkiem jest dynamiczna. A dlaczego szkoda dwumasy na emeryckiej jeździe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 30 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2017r. 15:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Pali ile wleje nic wiecej i nic mniej :-)
A tak całkiem serio to spalanie wzrosło po virusie o jakies 0.2 - 0.3 litra według wskazań komputera. Na 1000 km przjechane głownie po mieście 75%, a trasa do 50km raz w tygodniu spalanie wg komputera na 100km to 5.9 a na 1800 km gdzie 65% to trasa spalanie 5.1 ale to wszystko wskazania komputera a wiadomo ze te kompy to huja warte raz pokazuuje tak a raz śmak . Do wawy jak śmigam to spalanie spadnie mi do 4.8 ale to taka jazda troche na emeryta 120 to max na 5 biegu


no to nieźle a jak z dynamiką?? daje rady przy wyprzedzaniu ciężarówek w trasie??


Dynamika hmmm no jest przez 2 -3 tygodnie, puźniej już nuda wieje auto za cięzkie jak na tą moc nawet po virusie . Żałuję że nie kupiłem 2.0 bo spalanie w dwójce jest naprawde niewiele wieksze jak w 1.7 i koników więcej a po chipie to już 210 km. Z wyprzedzaniem tirów nie ma problemu jak pomykasz sam to łyknie patelni nie jest jakieś ciężkie ale to i tak nie F1 Z rodzinka wypada słabiej bo utrata mocy jest odczuwalna choć dostateczna na trasy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Maja 2017r. 14:37  
Cytuj
CYTAT
Ja polecam Artmot na ulicy handlowej robią solidnie i najtańszy w mieście


Hehe goodgoodgood osmialem sie polaczyles slowa ARTMOT i tanio, solidnie, chyba ze to ironia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 11 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2017r. 16:47  
Cytuj
Jeździł ktoś z Was do ASO Forda? Muszę w swoim focusie wymienić pasek rozrządu i patrzyłem że całkiem niezłą cenę mają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 9 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2017r. 21:13  
Cytuj
Polecam Rzeszów,a właściwie Krasne i p.Leja specjalista od skrzyń i nie tylko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sie 2017r. 21:48  
Cytuj
Leja jest ok, naprawił mi dwa razy skrzynie, ale on nie demontuje, montuje itp bo czasu im brakowało?? Coś się zmieniło?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 3 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2017r. 12:28  
Cytuj
kizi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2017r. 15:33  
Cytuj
odradzam ARTMOT , dwumasa w aucie roku nie wytrzymala w Wydrzy wystarczy zapytać o nich i wiele można usłyszeć na temat ich uslug

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2017r. 11:27  
Cytuj
Gdzie najlepiej naprawiac samochod po szkodzie z AC

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2017r. 13:11  
Cytuj
Odradzam mechanika na ul. Przemyslowej Pana Skrzypacza oddalam samochod do naprawy, po czym Pan zadzwonil, ze nie naprawi a zgarnal pieniadze za przeglad.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »