NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Elektr. czy gazowe ogrzewanie domu?,
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 20:22  
Cytuj
CYTAT
napisz jeszcze jaką temperature miałaś w pomieszczeniach??


Ja i córka jesteśmy ciepłolubne ( lubię chodzić po domu boso i w przysłowiowych samych majtkach ) więc termostat jest ustawiony na 25 stopni.O godz. 22-ej grzanie się wyłącza i do godz. 7 rano pracuje tylko wentylacja (automatycznie co pół godziny przez 5 min.). Przez noc temperatura w silne mrozy spadała do 21 stopni. Teraz nad ranem jest 23-24 stopnie w zależności jak ciepła jest noc...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 20:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 20:29  
Cytuj
CYTAT


no tak 500-550 na 2 miesiace ale to niewiele zmienia. watpie zebym za 50 zł ogrzał dom umiech


Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę, że ogrzewanie nadmuchowe nie nadaje się do domów murowanych... Ponadto Twój dom jest 2 razy większy od naszegoumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 20:58  
Cytuj
Nie chce mi sie w ten system wierzyc ze sie nie grzeje i 21 stopni jest, ale jezeli tak to warte polecenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
Nie chce mi sie w ten system wierzyc ze sie nie grzeje i 21 stopni jest, ale jezeli tak to warte polecenia



to nie zasługa systemu a dobrze docieplonego domu.Jak pisałam wcześniej dom wybudowany jest w standardzie prawie pasywnym. A dlaczego prawie? Bo nie chciałam zrezygnować z balkonu, który jest dość dużym mostkiem termicznym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2017r. 22:59  
Cytuj
Jeśli chodzi o to, zeby dom był energooszczędny to musi byc rekuperator bo tradycyjna wentylacja grawitacyjna to ucieczka dużej ilości ciepła. No i oczywiscie odpowiednia izolacja.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »