NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Kręć kilometry 2017,
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 18:20  
Cytuj
Ruszyła kolejna edycja akcji Kręć Kilometry. W zeszłym roku Stalowa Wola znalazła się w gronie zwycięskich miast, do których trafiły nowoczesne stojaki rowerowe. Możemy powtórzyć ten sukces!

Jak się zarejestrować?
Wchodzimy na stronę http://kreckilometry.pl i zakładamy konto lub logujemy się za pomocą Facebooka. Wybieramy miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry. W tym przypadku Stalowa Wola.

Jak rejestrować przejazdy?
Należy ściągnąć aplikację Kręć kilometry, uruchomić ją przed każdą jazdą i rozpocząć nagrywanie trasy.

Dla użytkowników innych aplikacji
Jeśli używasz aplikacji Strava, Endomondo lub Runkeeper, połącz swoje konto na stronie kreckilometry.pl. Aktywności będą synchronizować się automatycznie. Jeśli używasz innych aplikacji, po każdej jeździe wyeksportuj plik GPX, a następnie wgraj go na stronie Kręć Kilometry.

Ta strona to: https://panel.kreckilometry.pl/aktywnosc/dodaj

Wyzwania i nagrody
Po zainstalowaniu aplikacji Kręć Kilometry możesz brać udział w wyzwaniach i zdobywać nagrody. Możecie wygrać rowery, kamerki sportowe, kupony i apteczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 18:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 18:45  
Cytuj
Działamy ok

Oczywiście można też korzystać z innych aplikacji.

Wie ktoś, kiedy pojawią się stojaki z zeszłorocznej edycji?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 17 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 20:38  
Cytuj
Hej a gdzie te stojaki?bo jakos ich nie widac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2017r. 20:18  
Cytuj
W tym roku 5 najlepszych miast wygra..... "event technologiczny"
:szok::szok::szok::szok:

Kompletnie nie zachęca.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2017r. 23:53  
Cytuj
Doczytałem. Ale nie wiemy, co to będzie ten event technologiczny. Walczymy o honor! To nic nie kosztuje, tylko wystarczy powiązać konto Strava lub Endomondo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Maja 2017r. 01:02  
Cytuj
Teraz to już dno i 3 metru mułu...nawet nie będzie zapewne apteczek do wygrania z tego co widzę .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 20:11  
Cytuj
Witam!

Będę dokładał swoje kilometry dla naszej Stalówki. Już 200 mam w maju zrobione, będzie więcej.

No i pytanie: czy na stronie konkursu jest podawana na bieżąco klasyfikacja miast? W zimie zarejestrowałem się na forum i przeglądałem stare posty m.im dotyczące tej akcji, widziałem, że co jakiś czas ktoś podawał aktualną tabelę. Czy jest ona podawana raz na jakiś czas, czy można ją gdzieś śledzić na bieżąco?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 20:22  
Cytuj
Też bedę dodawał ale większego sensu w tym nie widzę
bwele..ranking aktualizowany jest na bieżąco
http://kreck(...)#ranking

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 20:38  
Cytuj
A rzeczywiście, nie zauważyłem dosyć wyraźnego przycisku "Sprawdź ranking" :-)

A co do sensu - no cóż, na pierwszą piątkę nie mamy szans, ale zobaczymy, które miejsce uda się nam wywalczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 3 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 20:40  
Cytuj
CYTAT
W tym roku 5 najlepszych miast wygra..... "event technologiczny"
:szok::szok::szok::szok:

Kompletnie nie zachęca.


Ciebie nie zacheca, ale innych tak, wiec daruj sobie bezsensowne komentarze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 21:06  
Cytuj
A dlaczego nie mamy szans? Wyniki z zeszłego roku:

1. Warszawa
2. Poznań
3. Pabianice - 65 828 mieszkańców
4. Kórnik - 17 585 mieszkańców
5. Międzychód - 18 625 mieszkańców

Obecny ranking:

1. Międzychód
2. Kórnik
3. Pabianice
4. Brodnica
5. Poznań
13. Stalowa Wola

Wystarczy odpowiednio nagłośnić akcję w Stalowej Woli, ale sądząc po innych konkursach internetowych nic z tego nie wyjdzie, bo jest kilka zaangażowanych osób, a pozostali mają gdzieś - są przekonani, że i tak nie wygramy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 21:18  
Cytuj
Fakt - szanse niby zawsze są, potrzeba mobilizacji. Sam się zarejestrowałem dzięki temu forum i tematowi odnośnie zeszłorocznej edycji. Niestety znam tylko dwie osoby, które coś więcej jeżdżą na rowerze, a jedna z nich to Mariusz77 :-) Także nie mam kogo zachęcić do uczestnictwa.

Ale sama rywalizacja z innymi miastami to fajna sprawa. Jakieś fanty, typu apteczki, stojaki, czy co tam jeszcze było do zgarnięcia, mnie nie interesują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 21:59  
Cytuj
Ja apteczkę juz mam więc też mi nie potrzeba więcej ale myśle że możliwość wygrania takiej apteczki skusiła wielu użytkowników tej akcji..a teraz już ich nie rozdają .
No i gdzie te nasze stojaki z zeszłorocznej akcji ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 22:03  
Cytuj
W zeszłym roku ludzie oprócz apteczek wygrywali rowery, kamery sportowe, stroje, kaski, smartfony i kupony na Allegro. W tym roku nagrody są znacznie uboższe, ale może coś dorzucą bliżej lata.

Stalowe Miasto, dla was zadanie, aby dowiedzieć się, co ze stojakami.

A co do przejazdów, to nie muszą to być wcale dłuższe wycieczki. Jeśli ktoś jeździ trasy 10 km, to też dokłada swoją cegiełkę. Im więcej zarejestrowanych przejazdów, tym lepiej dla miasta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2017r. 07:42  
Cytuj
Może się rozkręcą z nagrodami do konkretnych wyzwań....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Maja 2017r. 14:21  
Cytuj

Ja osobiście bardzo lubię jeździć rowerem.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2017r. 17:52  
Cytuj
Licht, a jaki masz rower i gdzie jeździsz? ;)

UWAGA: Coś im się posypało i poznikały automatycznie zaimportowane aktywności z zewnętrznych aplikacji. Trzeba ręcznie importować na stronie kreckilometry.pl jak w zeszłych latach.

Co to ten event technologiczny? Będzie to piknik industrialny:

1) warsztaty z programowania urządzeń dla małych i dużych dzieci
2) piknik rodzinny z inżynierami, naukowcami i programistami
3) hackathon, czyli 24-godzinny programistyczny maraton - ale będzie ich 7, nie 5

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2017r. 00:33  
Cytuj
Podnoszę. Panie i Panowie, nie śpimy. W tym roku mamy wielką szansę, aby to w Stalowej Woli odbyło się wydarzenie na skalę ogólnopolską. Przypominam, że dla miasta możemy wywalczyć cały cykl imprez:

1. Warsztaty programistyczne - dla dzieci i dla dorosłych
2. Piknik industrialny - inżynierowie, naukowcy i programiści pokażą fascynujący świat nauki
3. Maraton programistyczny - polega on na tym, że przez 24 godziny kilkuosobowe zespoły nap...ją kod i tworzą ciekawą aplikację dedykowaną dla rowerzystów. Następnie komisja ocenia prace i wyłania najlepsze. Zwycięskie zespoły później prezentują swoje dzieło przed publicznością. To szansa, aby zaistnieć w świecie IT, dodać osiągnięcie do CV i poznać ludzi z branży. W Stalowej Woli jest wielu programistów, a zjadą ich setki z innych miast.

Dlaczego Stalowa Wola? Jesteśmy drugim po Rzeszowie ośrodkiem akademickim. To tu rozwija się przemysł i stawiamy na nowe technologie. Takie wydarzenie odbije się szerokim echem, zachęci do studiowania u nas, może powstaną nowe kierunki, a inwestorzy nas dostrzegą. A może Szrek się pomylił i w tej dziurze nie ma sensu tworzyć zaplecza naukowego. Zorganizować potańcówkę disco polo, dać wyżerkę i niech lud się cieszy.

Co może wygrać każdy uczestnik akcji? Obecnie rozdają kupony na Allegro. Później będzie można wygrać rowery, kamery sportowe, stroje, pulsometry, zegarki sportowe typu smartwatch, a potem na pewno się rozkręcą i nagród do wygrania będzie więcej. Tak było w zeszłym roku. Jako dowód napiszę, że jedna z nagród głównych trafiła do mnie. Tak więc jest o co grać!

UWAGA: Automatyczna synchronizacja nie działa. Trzeba ręcznie importować aktywności:

https://panel.kreckilometry.pl/aktywnosc/dodaj


Jeśli mamy połączone konto ze Stravą lub Endomondo, przechodzimy do kalendarza. Jest tam nagłówek Aktywności z dnia, a obok przyciski. Tymi przyciskami zmieniamy datę. Po zmianie daty system wyświetli aktywności ze Stravy lub Endomondo, które możemy zaimportować do akcji Kręć Kilometry. Należy zaznaczyć wszystkie aktywności na liście (mają się świecić na pomarańczowo), a następnie kliknąć Importuj.

Czynność powtarzamy dla każdego dnia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2017r. 21:45  
Cytuj
Troszkę o naszej rzeczywistości na ścieżkach rowerowych....

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2017r. 22:52  
Cytuj
Smutne, ale niestety prawdziwe :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2017r. 23:49  
Cytuj
Prawda. Tam jest wszystko: biegacze, rowerzyści, rolkarze, deskorolkarze, dzieci uczące się jeździć na rowerze (nigdy nie wiesz, kiedy wjadą ci pod koła), psy, rodziny z dziećmi i studenci spożywający alkohol. Trudno w tak zatłoczonym miejscu wymusić, aby po ścieżce rowerowej jeździli tylko rowerzyści. Dlatego jeśli chcecie jeździć wyczynowo, to zostają ulice lub lasy. Tereny jak na zdjęciu nadają się tylko do jazdy rekreacyjnej.

Przypominam o akcji Kręć Kilometry! Ludzie, dodawajcie swoje aktywności!

Jeśli nie zarejestrowaliście przejazdu, bo zepsuł się wam GPS, to zarówno Strava i Endomondo umożliwiają ręczne wprowadzenie trasy. Są też specjalne aplikacje do tego celu i generujecie plik GPX.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2017r. 21:48  
Cytuj
Podnoszę. Kończy się maj. I co? Zero!

Stalowa Wola - 13651 km : 62924 os : 27 dni = 8 m/os/dz
Międzychód - 58105 km : 10666 os : 27 dni = 200 m/os/dz

200 : 8 = 25

Wstyd!

Nie warto kręcić dla Stalowej Woli. Nie ma sensu, aby Allegro zorganizowało konferencję i hackathon u nas, bo ludzie z branży dawno wyjechali. Nikt nie przyjdzie, chyba że Lucek zafunduje wyżerkę i sztuczne ognie. W tej dziurze co najwyżej można dostać jajkiem. Smutna prawda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 00:19  
Cytuj
Czym Ty się tak jarasz wogóle ?? W poprzednich latach ludziom chciało się dodawać swoje trasy bo po 1 liczyli na to że dostaną apteczkę a po 2 liczyli też na te stojaki dla miasta .
Teraz apteczek nie ma a stojaków też jakoś nie dostaliśmy do tej pory a allegro liczy na to że komuś wciśnie jakieś śmieszne Allegro Tech Days .
Ja swoje trasy dodaję z czystego przyzwyczajenia ale zapewne wcześniej czy później tez się mi odechce .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 10:19  
Cytuj
Ten Międzychód itp. to jakieś oszustwo.

Na kilka sposobów można nieuczciwie dla miasta kilometrów ponabijać, tylko po co?

Sama akcja słabo rozreklamowana u nas. W Stalowej jeździ mnóstwo ludzi, zakładam, że większość z nich ma smartfony, a część nawet używa programów do rejestrowania tras. Dopóki nie przejrzałem tego forum, też nie wiedziałem o akcji. A kilka tys. km rocznie przejeżdżam.

Co do nagród:
Część ludzi być może wgrywała swoje trasy, bo liczyła na apteczki, czy stojaki, czy inne badziewie. W sumie nie wiem, po co to komu...

Nagród bardziej wartościowych nawet trochę jest, ale załapać się będzie ciężko, bo uczestników mnóstwo. Patrząc realnie - szanse znikome.

Ten "event technologiczny" bardziej dla dzieci. Zresztą na to i tak nie mamy szans.

Dla mnie to bez znaczenia. I tak jeżdżę, więc wrzucam swoje kilometry. Ile to roboty? Minuta, czy półtorej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2017r. 11:56  
Cytuj
CYTAT
Nagród bardziej wartościowych nawet trochę jest, ale załapać się będzie ciężko, bo uczestników mnóstwo. Patrząc realnie - szanse znikome.

W tamtym roku załapałem się na jedną z bardziej wartościowych nagród. good

CYTAT
Ten "event technologiczny" bardziej dla dzieci. Zresztą na to i tak nie mamy szans.

Allegro Tech Days to wydarzenie skierowane przede wszystkim do dzieci. Taka zabawa w programowanie robotów prawdopodobnie w Scratchu. Poza tym testy gadżetów dla rowerzystów i pokazy naukowe jak na śp. pikniku industrialnym. Dla dorosłych zorganizują 24-godzinny maraton programowania. Ale szkoda robić to w Stalowej Woli. Jeszcze programistów jajkami obrzucą.

Podczas serii hackathonów ma powstać serwis internetowy dla samorządów do komunikacji z rowerzystami i planowania inwestycji w infrastrukturę rowerową.

CYTAT
W efekcie kampanii w całym kraju stworzyliśmy już ponad 2,1 tys. miejsc parkingowych dla rowerzystów. To cały czas kropla w morzu potrzeb. Polacy chętnie jeżdżą rowerami i robiliby to jeszcze częściej, gdyby sprzyjała im infrastruktura. Dlatego w tym roku, w ramach naszej kampanii, wspólnie z programistami z całego kraju, organizacjami pozarządowymi
i aktywistami, stworzymy platformę internetową dla samorządów do prowadzenia lepszej komunikacji z lokalnymi społecznościami i planowania inwestycji w infrastrukturę rowerową

Podoba mi się idea powstania takiego portalu, ale nie w ten sposób...

Allegro liczy na darmową siłę roboczą i rozgłos tanim kosztem. „Zorganizujmy hackathon, dajmy im wytyczne, niech się biją o koszulki, kubki, książki, czy co tam będzie do wygrania.”

Przeważnie jest tak, że zespoły mają własny pomysł, przez 24 godziny go realizują, następnie prezentują swoje dzieło przed komisją i publicznością. Komisja wyłania najlepsze prace. Kod zostaje własnością zespołów - mogą go nawet wykorzystać do założenia start-upu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »