NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Kręć kilometry 2017,
Posty: 1778
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2017r. 20:00  
Cytuj
Kopiuję z innego forum. Może kogoś zainteresuje.

CYTAT
Programiści będą pomagać rowerzystom! Rusza cykl wydarzeń Allegro Tech Days

Gdzie w Twoim mieście porusza się najwięcej rowerzystów? W jakich godzinach najczęściej jeżdżą? Z jakiego typu roweru korzystają?

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć na specjalnym, bezpłatnym portalu rowerowym, który powstanie w ciągu roku pod patronatem Allegro i Fundacji Allegro All For Planet. Stworzą go specjaliści IT, na serii 24-godzinnych maratonów programowania. Pierwszy hackathon już 15. lipca w Poznaniu.

Zapraszam na warsztaty 15 lipca do Poznania. Warsztaty będą polegać na pracy grupowej z innymi oficerami i aktywistami rowerowymi pod kierunkiem trenerów. Opracują państwo swoje potrzeby odnośnie funkcji takiego portalu, aby stworzone narzędzie IT było w pełni użyteczne w prowadzeniu i wpływaniu na lokalne polityki rowerowe.

Wstępnie planowane są godziny: 11.00 - 16.00.

Proszę o potwierdzenie chęci uczestnictwa na warsztatach. Liczba miejsc jest ograniczona.

Idea portalu rowerowego to kontynuacja prowadzonej od 6. lat kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. Jej uczestnicy jeżdżą na rowerach z aplikacją mobilną i rywalizują o nagrody dla siebie i swojego miasta. W poprzednich edycjach, rowerzyści pokonali łącznie prawie 15 milionów kilometrów, a w tym roku już ponad 9 milionów! Szczegółowe statystyki z ich przejazdów mają stać się podstawą nowego portalu internetowego.

- Chcemy podzielić się tą cenną wiedzą z samorządami, organizacjami pozarządowymi czy lokalnymi inicjatywami społecznymi. Informacje o tym, gdzie można spotkać w mieście najwięcej rowerzystów czy w jakich godzinach najczęściej się przemieszczają, mogą być istotną wskazówką dla planowania polityki rowerowej i inwestycji w miastach – mówi Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Portal i jego funkcjonalności będą powstawać na serii 24-godzinych maratonów programowania. Pierwszy odbędzie się w lipcu w Poznaniu, kolejny w sierpniu w Warszawie. Jednocześnie odbędą się warsztaty, na które zaproszeni się aktywiści rowerowi, urzędnicy miejscy i wszyscy, którzy wpływają na politykę rowerową w polskich miastach.

- Chcemy te osoby zapytać, jakie są ich codzienne potrzeby informacyjne, jakiego rodzaju dane byłyby przydatne w planowaniu inwestycji czy rozwiązań komunikacyjnych w miastach. To dam nam odpowiedź na pytanie, na czym powinni się skupić programiści w czasie budowania portalu – mówi Paweł Mucha z inicjatywy „Koduj dla Polski”, która jest partnerem cyklu wydarzeń Allegro Tech Days.

Specjaliści IT będą pracować w zespołach czteroosobowych i rywalizować między sobą na najciekawsze pomysły i rozwiązania technologiczne dot. wykorzystania danych z ponad miliona aktywności rowerowych Polaków. Na najlepszych czekają nagrody finansowe, a w puli jest łącznie 70.000 złotych. Kolejne maratony programowania odbędą się jesienią w 5. polskich miastach, który wygrają rowerową rywalizację w ramach kampanii „Kręć kilometry po technologię”. Jej szczegóły można poznać tutaj: http://kreckilometry.pl/

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »