NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Koszt budowy domku do 120m ,
Posty: 33
Dołączył: 8 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 12:14  
Cytuj
A co powiecie Szanowni Państwo na temat firm typu: sendom pl lub podobnych firm które stawiają domy do stanu dev w cenach jak widać.
Sam zastanawiam się nad budową i tak jestem ciekaw opini, bo coraz więcej się takich stawia, zapraszam do dyskosji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 12:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 12:28  
Cytuj
Domy szkieletowe są tańsze w realizacji w okolicy ST kilka stoi i powstają nowe! Ja niestety jestem zwolennikiem ceramiki good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 12:33  
Cytuj
CYTAT
Projekt to chyba najprzyjemniejszy wydatek i jeden z tańszych.
Niczym się ten projekt się przyda to trzeba:
adaptacje, warunki, kierownik budowy , mapki, koparkę, geodetę, przygotować plac budowy, jakiś garaż itp, nagle okazuje się że garaż tymczasowy wychodzi więcej niż projekt, a jeszcze trzeba przyłącza projekty, niekiedy nie ma skąd brać prądu, więc tymczasowy itp. To są koszty których się nie podaje zwykle w kosztorysach, tego jest całą masa i kto budował to wie że liczenie co ile nas wyniesie, wcale nie sprawdza się.
Oczywiście zamiast koparki możemy sobie łopatować humusik i wiele innych prac wykonać, czy tam garaż zbić z desek, ale zapewniam że za kilka lat wydacie więcej na leczenie choćby kręgosłupa a być może u niektórych lepiej poświęcić ten czas na zarobek zamiast uparcie budować najtaniej bo tak się da.


Każdy inwestor ma swój pogląd na budowanie własnego domu umiechNie chodzi o budowanie "najtaniej" ale o możliwość ograniczenia niepotrzebnych wydatków,a różnice spożytkować np: na zakup kolejnych materiałów. Jedno jest przy tym pewne - trzeba poświęcić na to więcej własnego czasu.

CYTAT
Domy szkieletowe są tańsze w realizacji w okolicy ST kilka stoi i powstają nowe! Ja niestety jestem zwolennikiem ceramiki good


Według mnie taniej można postawić "murowańca".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 12:51  
Cytuj
Nie wydaje mi się ponieważ wiele praca związanych z tradycyjnym budownictwem nam porostu odpada. A firmy zajmujące sie budową domów szkieletowych robią wszystko kompleksowo i mają wyliczone tak aby ich cena była konkurencyjna . Można się sprzeczać że można coś zrobić taniej , Kwestia znajomości , negocjacji i umiejętności
potluczony


Ps. no chyba że dostałeś od ojca pustaka pyłowego i sam będziesz kleił ale pamiętaj ktoś ci musi zaprawę u mieszać mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 13:45  
Cytuj
Stan surowy otwarty koszt 1000zl za m2 jest bardzo dobrym wynikiem ( wersja optymistyczna) wykończenie do wprowadzenia trzeba liczyc to samo. Jezeli wszystko sam bedziesz robił mozesz odjac do 20%. Liczone bez kosztów działki oraz ogrodzenia, wykonanie dobre bez luksusów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 17:00  
Cytuj
CYTAT
Nie wydaje mi się ponieważ wiele praca związanych z tradycyjnym budownictwem nam porostu odpada. A firmy zajmujące sie budową domów szkieletowych robią wszystko kompleksowo i mają wyliczone tak aby ich cena była konkurencyjna . Można się sprzeczać że można coś zrobić taniej , Kwestia znajomości , negocjacji i umiejętności
potluczony


Ps. no chyba że dostałeś od ojca pustaka pyłowego i sam będziesz kleił ale pamiętaj ktoś ci musi zaprawę u mieszać mlotek


Nie wydaje Ci się ale jesteś dopiero na etapie budowy ;)
Domy szkieletowe są bardziej wymagające,ekipa budowlana musi posiadać odpowiednią wiedzę,bo fuszerki szybko zaowocują. Tu musisz zrobić wszystko od A do Z zgodnie ze sztuką budowlaną. Pewne roboty odpadają ale dochodzą inne (np membrany na ścianach), materiał na szkielet też musi spełniać swoje normy(nie jest to drewno prosto z pod piły) więc nie będzie on tani.
Dom murowany jest mniej wymagający i przez to masz wybór( w każdej wiosce znajdziesz kogoś,kto wymuruje Ci ściany). Kompleksowo będzie szybciej ale niekoniecznie taniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 19:09  
Cytuj
Nie chce mi się przepychać kto wie lepiej ! Ja osobiści miałem przyjemność stawiania murów z cegły, pustaka jak i drzewa. Jeśli chodzi o fuszerki !!! Łatwiej usuwa się je w Domie szkieletowym niż tradycyjny czyli (ława ,fundament ,ściany ,strop monolityczny) a niestety szukając wykonawcy widziałem jak na pozór proste rzeczy można spierdolić tak że nie jest to tak jak piszesz że w każdej wiosce znajdę fachowca. 10 lat temu może tak było ale wykonanie miało wiele do życzenia ściany nie czy mały pionu ani kątów a różnice na stropie były od 0-15cm ! czasy się zmieniły tak już nich nie chce uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 19:30  
Cytuj
CYTAT
Nie chce mi się przepychać kto wie lepiej ! Ja osobiści miałem przyjemność stawiania murów z cegły, pustaka jak i drzewa. Jeśli chodzi o fuszerki !!! Łatwiej usuwa się je w Domie szkieletowym niż tradycyjny czyli (ława ,fundament ,ściany ,strop monolityczny) a niestety szukając wykonawcy widziałem jak na pozór proste rzeczy można spierdolić tak że nie jest to tak jak piszesz że w każdej wiosce znajdę fachowca. 10 lat temu może tak było ale wykonanie miało wiele do życzenia ściany nie czy mały pionu ani kątów a różnice na stropie były od 0-15cm ! czasy się zmieniły tak już nich nie chce uśmiech


Wyrażam swoje zdanie na podstawie praktycznych doświadczeń. Widziałem jak wygląda zawilgocona izolacja termiczna w szkielecie i późniejszy remont domu - dlatego mam inne zdanie niż Ty.
10 lat temu budowało się tak jak obecnie,więc czas tu nie ma znaczenia.


Ps: Drzewo rośnie w lesie, buduje się z drewna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 23 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 19:42  
Cytuj
Jeżeli chodzi o jakość domów szkieletowych to jest bezsensowna kłótnia bez końca, typu Android vs iPhone. Jeżeli firma ma doświadczenie to będą Ci w stanie wybudować dobry dom, może nie po cenie z reklam gdzie trzeba by oszczędzać na wszystkim, ale z pewnością sporo taniej niż murowany. Co do wad to są dwie

1) Mniej istotna: Mała pojemność cieplna. Dom szybko się nagrzewa ale też szybciej stygnie. Nie jest to związane z większymi kosztami ogrzewania. Dom może być bardziej energooszczędny, ale musisz się liczyć z tym, że trzeba będzie "podkładać do pieca" częściej, ale mniej. Można to rozwiązać za pomocą dużego zasobnika C.O (bufor ciepła). Przy ogrzewaniu gazem problem też nie występuje. Weź to pod uwagę, bo jak wymyślisz ogrzewanie kominkiem bez bufora to całemu Twojemu życiu rytm nadawać będzie bieganie po opał.

2) Bardziej istotna. Domy szkieletowe cały czas powstają, ale decyduje się na tę technologie mały odsetek budujących. Podobnie niestety masz na rynku wtórnym. Mały odsetek ludzi chce kupować domy szkieletowe. Z tego powodu ciężko je sprzedać i trzeba jechać w dół z ceną.

Jeżeli chcesz wybudować dom dla siebie na lata, nie będziesz go sprzedawał (zmiana miejsca zamieszkania, utrata pracy i licytacja przez komornika na rzecz spłaty kredytu) i jeszcze masz możliwość zapłacić troszkę więcej niż w reklamach firm, żeby robić to solidnie, a nie oszczędzając maksymalnie na wszystkim - to buduj śmiało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 19:46  
Cytuj
Domy szkieletowe buduje się z drzewa jak i profili metalowych itp. A widziałeś źle rozłożone zbrojenie w stropie monolitycznym :cwaniak: lub brak ławy fundamentowej pod domem i zadaj sobie pytanie co łatwiej jest naprawić hehe pozdrawiam


Ps. wygrałeś dam ci już spokój

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 19:52  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli chodzi o jakość domów szkieletowych to jest bezsensowna kłótnia bez końca, typu Android vs iPhone. Jeżeli firma ma doświadczenie to będą Ci w stanie wybudować dobry dom, może nie po cenie z reklam gdzie trzeba by oszczędzać na wszystkim, ale z pewnością sporo taniej niż murowany. Co do wad to są dwie


To "ale z pewnością taniej" jest z doświadczenia czy z artykułu sponsorowanego ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 20:08  
Cytuj
CYTAT
Domy szkieletowe buduje się z drzewa jak i profili metalowych itp. A widziałeś źle rozłożone zbrojenie w stropie monolitycznym :cwaniak: lub brak ławy fundamentowej pod domem i zadaj sobie pytanie co łatwiej jest naprawić hehe pozdrawiam


Ps. wygrałeś dam ci już spokój


Dawniej to raczej wszystkie domy, bez podpiwniczenia nie miały ław fundamentowych. Wykop robiło się ręcznie, zalewało "ubogim" betonem (często bez zbrojenia) i...domy stoją do dziś.Skoro nic się nie dzieje to co tam chcesz naprawiać ? Budownictwo PRLu było słabe,bo brakowało odpowiednich materiałów. Teraz jest wszystko lub prawie wszystko, brakuje tylko czasu i buduje się w pośpiechu,terminy gonią...

Ps:

"Słowa „drzewo” i „drewno” mają zupełnie różne znaczenia. Drzewo oznacza rodzaj rośliny — drewno rodzaj tkanki, która zajmuje przestrzeń wewnątrz pnia między rdzeniem, a miazgą i korą. Drzewo posiada: pień koronę i korzeń, a każdy z tych elementów zbudowany jest z drewna i innych tkanek. Tak więc mówiąc o drzewie mówimy o całej roślinie. Sadzimy drzewo i ścinamy drzewo, ale rąbiemy drewno, kupujemy na opał drewno, pozyskujemy drewno. Kiedy mówimy o całości rośliny możemy używać słowa drzewo, również w znaczeniu drzewa powalonego, złamanego (np. przez wiatr), ściętego przez człowieka. Kiedy mówimy o tkance drzewnej, mówimy o drewnie. Drewno nieobrobione w postaci pni (dłużyc, kłód) i gałęzi nazywamy w leśnictwie surowcem drzewnym. Tak więc ścinamy drzewo, a wywozimy z lasu surowiec drzewny, lub po prostu drewno".

https://www.wlin.(...)-drewno/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 20:52  
Cytuj
Z drewna nie ja wole z pustaka hehechytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 23 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 21:18  
Cytuj
CYTAT
To "ale z pewnością taniej" jest z doświadczenia czy z artykułu sponsorowanego ?


Technologia jest tańsza, obróbka drewna jest bardziej zautomatyzowana, jest zdecydowanie mniej prac "poza fabryką" które wymagają dobrej pogody. Murarz jednego dnia pracy musi zarobić na drugi dzień kiedy nie będzie mógł pracować (zima, ulewy).

Czy zawsze jest zdecydowanie taniej? Pewnie nie. Pewnie da się zbudować po taniości dom z pustaka który będzie zrobiony taniej niż porządnie zrobiony dom z bali lub technologii szkieletowej. Ale porządny dom szkieletowy będzie nadal tańszy od porządnego murowanego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 21:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To "ale z pewnością taniej" jest z doświadczenia czy z artykułu sponsorowanego ?


Technologia jest tańsza, obróbka drewna jest bardziej zautomatyzowana, jest zdecydowanie mniej prac "poza fabryką" które wymagają dobrej pogody. Murarz jednego dnia pracy musi zarobić na drugi dzień kiedy nie będzie mógł pracować (zima, ulewy).

Czy zawsze jest zdecydowanie taniej? Pewnie nie. Pewnie da się zbudować po taniości dom z pustaka który będzie zrobiony taniej niż porządnie zrobiony dom z bali lub technologii szkieletowej. Ale porządny dom szkieletowy będzie nadal tańszy od porządnego murowanego.


"Porządnie murowany" - jak to interpretować ?
Jeżeli budujemy dom zgodnie z projektem to nie powinno być dylematów,co jest porządne a co nie jest.


Ceny materiałów można dokładnie wyliczyć,dalej dochodzą koszta usługi i tu różnice naprawdę są ogromne. Przy budowie szkieletowego domu jestem uzależniony od konkretnej ekipy, przy domu murowanym mam znacznie większy wybór. Niska cena nie musi oznaczać słabej jakości, oczywiście zawsze jest ryzyko ale czy wyższa cena da mi gwarancje lepszego wykonania?. Nie da. Dlatego najlepiej brać sprawdzonego usługodawce ( nie ważne czy będzie to samodzielny murarz czy duża firma budowlana - to nasz wybór,względem ceny,czasu itp).Przy wycenie samych prac murarskich miałem różnice sięgającą kilkunastu tyś.zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 23 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 22:47  
Cytuj
CYTAT
"Porządnie murowany" - jak to interpretować ?


No a jak chcesz to interpretować? Bo już na prawdę nie wiem jak Ci to tłumaczyć. Pisząc, że dom szkieletowy jest tańszy piszę generalnie. Jakbyś mnie zapytał czy tańsze są rowery czy motocykle napisałbym Ci, że tańsze są rowery. Chociaż jak poszukasz to kupisz rower za 10 tysięcy, a motocykl za 5 tysięcy. Ale mimo wszystko rowery są generalnie tańsze niż motocykle, tak samo domy szkieletowe wychodzą taniej niż murowane. Mają swoje wady, mają swoje zalety.

CYTAT
Jeżeli budujemy dom zgodnie z projektem to nie powinno być dylematów,co jest porządne a co nie jest.


No to możesz mieć różne projekty. Możesz mieć lepszej lub gorszej jakości drewno, możesz mieć droższe lub tańsze cegły. Grubszy mur lub cieńszy mur. Grubsze belki drewniane lub tańsze spełniające minimalne wymagania. 10 cm wełny albo 15 cm wełny. Droższy impregnat i dłużej nasączane deski, albo maźnięte tanim impregnatem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2017r. 23:00  
Cytuj
"Porządnie murowany" - jak to interpretować ? - inaczej precyzja (pion,poziom,wielkość spoin,docinka itp.)- większości wychodzi założenia ze pójdzie na to tynk potluczony

Przy wycenie samych prac murarskich miałem różnice sięgającą kilkunastu tyś.zł. - hehe blok stawiałeś ze takie różnice ci wyszły ?


Jak już powiedziałem firmy zajmujące się domami szkieletowymi mają sztywne ceny i wtedy albo cie stać albo nie

firmy stawiające metodą tradycyjną -domy murowane ich wyceny to tak jak wróżenie z fusów nie są w stanie dokładnie wyliczyć prac z tego względu że wycen do zrobienia mają bardzo dużo a każdy dom jest inny. cool

PS. wrzuci foto tego twojego domu ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Maja 2017r. 10:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
"Porządnie murowany" - jak to interpretować ?


No a jak chcesz to interpretować? Bo już na prawdę nie wiem jak Ci to tłumaczyć. Pisząc, że dom szkieletowy jest tańszy piszę generalnie. Jakbyś mnie zapytał czy tańsze są rowery czy motocykle napisałbym Ci, że tańsze są rowery. Chociaż jak poszukasz to kupisz rower za 10 tysięcy, a motocykl za 5 tysięcy. Ale mimo wszystko rowery są generalnie tańsze niż motocykle, tak samo domy szkieletowe wychodzą taniej niż murowane. Mają swoje wady, mają swoje zalety.

CYTAT
Jeżeli budujemy dom zgodnie z projektem to nie powinno być dylematów,co jest porządne a co nie jest.


No to możesz mieć różne projekty. Możesz mieć lepszej lub gorszej jakości drewno, możesz mieć droższe lub tańsze cegły. Grubszy mur lub cieńszy mur. Grubsze belki drewniane lub tańsze spełniające minimalne wymagania. 10 cm wełny albo 15 cm wełny. Droższy impregnat i dłużej nasączane deski, albo maźnięte tanim impregnatem.



Każdy projekt jest zgodny z obowiązującymi normami - dom budowany w standardzie będzie mieścił się w tych normach! czyli będzie dobry.
Styropian lub wełna na ścianę,producent,przenikalność ciepła,okna dwu lub trzyszybowe, dachówkę lub blachę itp. to wybór inwestora ale co to ma wspólnego z "porządnym murowaniem"? Nie znam ceny materiału na szkielet ale uważam dalej,że murowany można postawić taniej nie zaniżając jakości.

"Droższe lub tańsze cegły" już wspominałem,że ceny materiałów nie są sztywne.Jak pustak jest za 6 zł a później cena spada na 3 to przecież jakość tego materiału pozostaje bez zmian umiech

CYTAT


Przy wycenie samych prac murarskich miałem różnice sięgającą kilkunastu tyś.zł. - hehe blok stawiałeś ze takie różnice ci wyszły ?


Napisałem już wcześniej,że jest to dom 120m2. Jedna firma wyceniła prace na 25tyś a murarz z pomocnikiem na 8 tyś. Jest widoczna różnica ?

CYTAT

firmy stawiające metodą tradycyjną - domy murowane ich wyceny to tak jak wróżenie z fusów nie są w stanie dokładnie wyliczyć prac z tego względu że wycen do zrobienia mają bardzo dużo a każdy dom jest inny. cool

Możesz się umówić na wycenę usługi i będziesz wiedział ile zapłacisz za robociznę,od fundamentu po komin. Tyle w temacie.
Zainteresowani budowaniem domu niech szukają informacji na forach budowlanych,tam ludzie "budują" na bieżącą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »