NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Ogrzewanie pompa ciepła,
Posty: 51
Dołączył: 6 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2017r. 23:27  
Cytuj
Szukam osób które ogrzewają domy za pomoca pompy ciepła. chciałabym poradzic się, poznać opinie, zapytać o koszty...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2017r. 23:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2017r. 13:29  
Cytuj
Ale jaka pompa Cię interesuje, gruntowa, wodna czy powietrzna?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 6 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2017r. 20:57  
Cytuj
chodzi mi o pompę powietrze-woda. Myslę, że to dobry pomysł na ogrzewanie, a;e mam jeszcze sporo watpliwości

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2017r. 09:19  
Cytuj
No cóż, my mamy do ogrzewania pompę powietrze-powietrze. Moi znajomi mają pompę powietrze-woda, ale używają jej tylko do c.w.u. Nie mogę się więc wypowiedzieć jak się sprawuje ogrzewanie pompą powietrze-woda ale mogę udzielić informacji odnośnie naszej pompy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 6 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2017r. 08:14  
Cytuj
napisałam Pani wiadomość prywatną, pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2017r. 09:33  
Cytuj
Witam

Mam w domu pompę powietrze - powietrze do c.w.u. Od wiosny do jesieni sprawdza się super. 4 osoby w domu, w tym jedna kaczka umiechumiechumiech Pompa zdaje egzamin, gdy za oknem jest od 14 stopni w górę... Koszt miesięcznego ogrzewania wody to 30-50zł. Proponuję wyłączyć funkcję dezynfekcji ( co tydzień podgrzewa wodę do 60 stopni), bo jest to według mnie zbędne.... Można sobie raz na miesiąc ustawić 60 stopni i też się oczyści.... Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2017r. 09:50  
Cytuj
Delta masz pompę powietrze-woda do cwu. Jeżeli ustawiasz na pompie 60 stopni to ten przegrzew robi grzałka elektryczna (pompy ciepła max. grzeją do 55st.). Jeżeli masz spiętą wężownice od pompy z kotłem gazowym, taniej wyjdzie robić przegrzew na kotle. Jeżeli cały czas korzystasz z ciepłej wody, nie ma potrzeby robić przegrzewy, woda zaczyna "gnić" po pewnym czasie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2017r. 10:42  
Cytuj
Witam

Dlatego na płycie głównej wyłączyłem funkcję dezynfekcji, bo niestety z pulpitu tego zrobić się nie da

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2017r. 22:03  
Cytuj
A co z bakteria Legionella?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Kwie 2017r. 20:17  
Cytuj
CYTAT
A co z bakteria Legionella?


no własnie tak kombinowac jak ci sie przyplącze legionella to zycze powodzenia.

Kurcze to jaka to oszczednosc kupic taka pompe jak na gazie grzanie wody przy 4 os, bez zadnego oszczedzania to max 100 zł miesiecznie. zanim pompa sie zwroci to nie trzeba jej wymienic na nową ?
mowie tu o normalnym uzytkowaniu a nie rozłączaniu na płytce cotygodniowego grzania anty-legionelli....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 15 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2017r. 20:28  
Cytuj
Pompa ciepła nie jest rozwiązaniem ekonomicznym lecz komfortowym. Wszystko reszta to marketing chociaż tak naprawdę tutaj nie da się za bardzo zareklamować jako kwestia ekonimiczna. Znam 2 firmy większe które sprzedają oraz instalują i wiem że własnie ich reklama idzie w stronę komfortu. Obliczenia mniej więcej:
Pompa ok. 60-80 tysięcy złotych
Koszty eksploatacji za ciepło w ciągu roku na domek ok. 100m2 to jest 1500zł
Serwis - w czasie gwarancji pare stówek później oby się nic nie psuło.

Więc jak widać żadna ekonomia gdzie przy paleniu gazem/węglem to koszt ok. 3000 zł.

Tak jak wyżej jest to tylko kwestia komfortu dla bogatych ludzi gdzie w zimie mają ciepło w lecie chłodno przy sterowaniu przez pulpit czy smartfonem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2017r. 21:04  
Cytuj
TOXIC86 ma całkowita racje, jest to raczej zabawka dla bogatych ktorzy nie licza sie z kosztami inwestycji a chca sie pochwalic ze maja pompe ciepła, Ogrzewanie gazem jest duzo tansze, a koszt zakupu termy czy hydrotermy to max 2500zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 9 Sty 2017r.
Skąd: Katowice
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2017r. 10:21  
Cytuj
Według mnie pompa ciepła też nie jest wcale takim dobrym rozwiązaniem. Istnieją przecież o wiele lepsze i tańsze możliwości ogrzania domu. Ja na przykład u siebie zdecydowałem się na system Feelco, który jest ogrzewaniem nadmuchowym nowej generacji. Pozwala on zarówno na ogrzanie domu w zimie jak i jego ochłodzenie w lecie za pomocą klimatyzacji. Zarówno koszt instalacji Feelco jak i jego dalsza eksploatacja są o wiele niższe niż w przypadku innych metod ogrzewania, na które ludzie się obecnie najczęściej decydują. Według mnie warto pomyśleć nad czymś takim, szczególnie jeśli cenimy sobie oszczędność i wysoką jakość oraz komfort.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2017r. 12:19  
Cytuj
CYTAT
TOXIC86 ma całkowita racje, jest to raczej zabawka dla bogatych ktorzy nie licza sie z kosztami inwestycji a chca sie pochwalic ze maja pompe ciepła, Ogrzewanie gazem jest duzo tansze, a koszt zakupu termy czy hydrotermy to max 2500zł


Jaki związek ma terma, albo hydroterma z ogrzewaniem domu? Skoro są to urządzenia do podgrzewania wody użytkowej. Koszty kotłowni gazowej kondensacyjnej są wyższe niż 2500 zł (zwykły kocioł gazowy jest nieekonomiczny).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2017r. 12:28  
Cytuj
CYTAT
Według mnie pompa ciepła też nie jest wcale takim dobrym rozwiązaniem. Istnieją przecież o wiele lepsze i tańsze możliwości ogrzania domu. Ja na przykład u siebie zdecydowałem się na system Feelco, który jest ogrzewaniem nadmuchowym nowej generacji. Pozwala on zarówno na ogrzanie domu w zimie jak i jego ochłodzenie w lecie za pomocą klimatyzacji. Zarówno koszt instalacji Feelco jak i jego dalsza eksploatacja są o wiele niższe niż w przypadku innych metod ogrzewania, na które ludzie się obecnie najczęściej decydują. Według mnie warto pomyśleć nad czymś takim, szczególnie jeśli cenimy sobie oszczędność i wysoką jakość oraz komfort.


Przy takim rozwiązaniu trzeba się liczyć z corocznym czyszczeniem i odgrzybianiem instalacji, ciekawe ile osób to wykonuje? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pompa ciepła. Zgodzę się z przedmówcami, że pompy ciepła nie montuje się ze względów ekonomicznych, bardziej kwestie komfortu (opcja chłodzenia w lecie), bezpieczeństwa (brak instalacji gazowej w domu), ekologia (jeżeli ktoś w ogóle zwraca na to uwagę).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 9 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2022r. 09:10  
Cytuj
Pompa ciepła- czy w starym budownictwie, bez ogrzewania podłogowego, jest w stanie wystarczająco ogrzać pomieszczenia? Spotkałam się z opinią, że grzejniki to za mało i będzie zimno- jakie są Państwa doświadczenia w tym temacie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2022r. 00:51  
Cytuj
CYTAT
Pompa ciepła- czy w starym budownictwie, bez ogrzewania podłogowego, jest w stanie wystarczająco ogrzać pomieszczenia? Spotkałam się z opinią, że grzejniki to za mało i będzie zimno- jakie są Państwa doświadczenia w tym temacie?


Oczywiście że jest w stanie. Efektywność będzie niska w granicach SCOP 2.5

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »