NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Kapłan jako pomocnik w drodze do Boga, Jak to rozumieć?
Posty: 54
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 20:22  
Cytuj
CYTAT
Kapłani, doskonale wiedzą, że 95% parafian (parafianin, według słownika języka polskiego, człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony), to twardy, tępy i nieugięty elektorat. Parafianin, broni kleru, choć jest przezeń ciemiężony.


Ostatni Palikot?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 20:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 07:55  
Cytuj
Obrazek

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 13:26  
Cytuj
CYTAT (mimoza)
Ale moje serce nie pozwoli na wybaczenie bo stwardniało na tyle że już wybaczać nie potrafi. Niech mu Bóg wybaczy bo ja nie potrafię.

Bóg potrafi skruszyć każde stwardniałe serce by mogło odzyskać to ciepło i radość pomimo wielkiego cierpienia.
Wystarczy tylko zaufać Bogu, że może to zrobić.
Zaryzykujesz mimoza?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 19:48  
Cytuj
Pomijając kim jesteś oto odpowiedz na pytania: dobrze jesli kapłan jest aktywny cos więcej niż tylko msza w kościele. Jako przewodnik dusz niech służy rada, poucza jak potrzeba niech i huknie. Na mszy niech to bedzie prosty przekaz, czarno na białym (ograniczony czas)
Z kościołem jak z urzędem skarbowym przepisy sa ale kto je wszystkie zna i stosuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 20:02  
Cytuj
Dla tych, którzy czują niedosyt po kazaniu w Kościele, polecam o. Adama Szustaka - ma swoje konto na YouTube.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 21:30  
Cytuj
CYTAT
Z kościołem jak z urzędem skarbowym przepisy sa ale kto je wszystkie zna i stosuje?

praktykujący katolik mimo, ze czasami upadnie na jakimś przykazaniu,

niepraktykujący katolik udaje, że jest katolikiem ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 05:27  
Cytuj
CYTAT
Dla tych, którzy czują niedosyt po kazaniu w Kościele, polecam o. Adama Szustaka - ma swoje konto na YouTube.

albo Ks Piotra Pawlukiewicza ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 10:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (mimoza)
Ale moje serce nie pozwoli na wybaczenie bo stwardniało na tyle że już wybaczać nie potrafi. Niech mu Bóg wybaczy bo ja nie potrafię.

Bóg potrafi skruszyć każde stwardniałe serce by mogło odzyskać to ciepło i radość pomimo wielkiego cierpienia.
Wystarczy tylko zaufać Bogu, że może to zrobić.
Zaryzykujesz mimoza?
Nie zaryzykuję bo jestem ateistką.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 18:35  
Cytuj
Zapytaj 10 osób, każdego osobno, by wymienił 10 Przykazań Bożych. Napisz jak Ci poszło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 21:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT (mimoza)
Ale moje serce nie pozwoli na wybaczenie bo stwardniało na tyle że już wybaczać nie potrafi. Niech mu Bóg wybaczy bo ja nie potrafię.

Bóg potrafi skruszyć każde stwardniałe serce by mogło odzyskać to ciepło i radość pomimo wielkiego cierpienia.
Wystarczy tylko zaufać Bogu, że może to zrobić.
Zaryzykujesz mimoza?
Nie zaryzykuję bo jestem ateistką.

Jeżeli jesteś ateistką i boisz się zaryzykować, to znaczy, że na swój sposób jesteś wierząca.
Wierzysz, że nie ma Boga. Tak, w to też trzeba wierzyć.

Co innego gdybyś mówiła, nie wiem czy jest Ktoś taki jak Bóg.
Nigdy Go osobiście nie widziałam, nigdy Go nie słyszałam, nikt mi Go nie przedstawił, ale też nie mam też pewności, że Go nie ma.

Ale Ty mówisz tak jakbyś była na 100% pewna tego, że Boga nie ma.
Czyli nie mając na to dowodów po prostu wierzysz w to, że Go nie ma.

I na dodatek ta Twoja wiara jest silna, skoro nawet nie chcesz zaryzykować...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 08:16  
Cytuj
No ja piórkuję, jaki wywód. cool girl

Nie chcę próbować czyli chcę ;-) Wyższa psychologia ;-) Palisz coś rsta czy przegiąłeś z modlitwą?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 09:22  
Cytuj
CYTAT
No ja piórkuję, jaki wywód. cool girl

Nie chcę próbować czyli chcę ;-) Wyższa psychologia ;-) Palisz coś rsta czy przegiąłeś z modlitwą?
Stara szkoła seminaryjna. Jak nie pałą to go konicą a finał musi być zawsze taki sam - nawrócenie. Śmieszny pajac w sukience z tego rsta

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 12:24  
Cytuj
CYTAT

Gdyby nie kapłan, to nikomu nie przyszłoby do głowy, że zjadając kawałek opłatka naprawdę zjada kawałek ciała Jezusa np. palec albo kawałek wątroby.
I gdyby nie kapłan, to nikomu nie przyszłoby do głowy, że coś takiego trzeba robić aby "pójść do nieba".
Od najmłodszych lat prowadzi się pranie mózgu, aby wmówić ludziom, że facet w czarnej kiecce codziennie rozmawia sobie z Panem Bogiem i za to należy mu się wygodne życie na poziomie wyższym niż ma większość ludzi, którzy na to płacą.
Tak było przez stulecia i tak jest dziś.zdegustowany


Bez kapłana możesz przeczytać Pismo Święte i poszerzać swoją wiedzę,która jest potrzebna do....? Nic tam nie napisali o potrzebie wygodnego życia dla duchownych,wręcz przeciwnie.
Kościół to wspólnota,która składa się z ludzi. Cały"syf" za sprawą kościoła nie wynika z przykazań ale z ludzkich słabości - tak to delikatnie ujmę. Wielu deklaruje się jako Chrześcijanie/Katolicy ale ilu z nich rozumie swoją wiarę to już inny temat. Przepych w Kościołach wynika z próżności za równo duchownych jak i wiernych.
Tym którzy się dziwią dlaczego wierzący nie zawsze żyją zgodnie z wiarą, proponuje spojrzeć w lustro i dopiero szukać odpowiedzi. Od kostki czekolady po drugiego człowieka, na swoim przykładzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 12:59  
Cytuj
Kościół katolicki ma dwie moralności. Jedna jest dla wiernych bardzo surowa. A druga jest dla księży i innych tak zwanych dostojników kościelnych. Ta druga jest bardzo liberalna i pozwala nawet na czynienie tego co w świetle kodeksu karnego jest przestępstwem. Kościół katolicki za pieniądze podatników, zmusza dzieci od pierwszej klasy do nauki religii, sprzedając coś, co nie ma żadnych podstaw naukowych. Straszy się dzieci karą boska, piekłem i wiecznym potępieniem tylko po to by ci w dorosłym życiu wykonywali polecenia kościoła. Jest to kompletnie niezgodne z konstytucja RP. Jest to produkcja podporządkowanych sobie robotów, które kierując się zasianym strachem robią to, co im się robić każe. I to jest największą tragedia Polskiego społeczeństwa. Daliśmy się zniewolić na własne żądanie. A grupka cwaniaków żyje z tego i to całkiem nieźle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
Kościół katolicki ma dwie moralności. Jedna jest dla wiernych bardzo surowa. A druga jest dla księży i innych tak zwanych dostojników kościelnych. Ta druga jest bardzo liberalna i pozwala nawet na czynienie tego co w świetle kodeksu karnego jest przestępstwem.


Łatwiej będzie zrozumieć konkrety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 14:20  
Cytuj
CYTAT (mimoza)
CYTAT
No ja piórkuję, jaki wywód. cool girl

Nie chcę próbować czyli chcę ;-) Wyższa psychologia ;-) Palisz coś rsta czy przegiąłeś z modlitwą?
Stara szkoła seminaryjna. Jak nie pałą to go konicą a finał musi być zawsze taki sam - nawrócenie. Śmieszny pajac w sukience z tego rsta


Zaskoczę Cię umiech Jestem mężem i ojcem. Nawet 5 min nie byłem w seminarium jako kleryk umiech
No chyba, że w odwiedzinach u kolegi, ale to wieki temu

Kobieto to jest życie, samo życie: syna, brata, męża i ojca ...


Odnieś się proszę do moich słów:

Jeżeli jesteś ateistką i boisz się zaryzykować, to znaczy, że na swój sposób jesteś wierząca.
Wierzysz, że nie ma Boga. Tak, w to też trzeba wierzyć.

Co innego gdybyś mówiła, nie wiem czy jest Ktoś taki jak Bóg.
Nigdy Go osobiście nie widziałam, nigdy Go nie słyszałam, nikt mi Go nie przedstawił, ale też nie mam też pewności, że Go nie ma.

Ale Ty mówisz tak jakbyś była na 100% pewna tego, że Boga nie ma.
Czyli nie mając na to dowodów po prostu wierzysz w to, że Go nie ma.

I na dodatek ta Twoja wiara jest silna, skoro nawet nie chcesz zaryzykować...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 14:58  
Cytuj
CYTAT
Stara szkoła seminaryjna. Jak nie pałą to go konicą a finał musi być zawsze taki sam - nawrócenie. Śmieszny pajac w sukience z tego rsta


mimoza - czy rsta obraził Cię, choć jednym słowem, że zaczynasz go obrzucać inwektywami?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 16:47  
Cytuj
CYTAT
Kościół katolicki ma dwie moralności. Jedna jest dla wiernych bardzo surowa. A druga jest dla księży i innych tak zwanych dostojników kościelnych. Ta druga jest bardzo liberalna i pozwala nawet na czynienie tego co w świetle kodeksu karnego jest przestępstwem. Kościół katolicki za pieniądze podatników, zmusza dzieci od pierwszej klasy do nauki religii, sprzedając coś, co nie ma żadnych podstaw naukowych. Straszy się dzieci karą boska, piekłem i wiecznym potępieniem tylko po to by ci w dorosłym życiu wykonywali polecenia kościoła. Jest to kompletnie niezgodne z konstytucja RP. Jest to produkcja podporządkowanych sobie robotów, które kierując się zasianym strachem robią to, co im się robić każe. I to jest największą tragedia Polskiego społeczeństwa. Daliśmy się zniewolić na własne żądanie. A grupka cwaniaków żyje z tego i to całkiem nieźle.


Podsumowując umiech
https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 17:07  
Cytuj
CYTAT (Rsta)
Odnieś się proszę do moich słów:

Jeżeli jesteś ateistką i boisz się zaryzykować, to znaczy, że na swój sposób jesteś wierząca.
Wierzysz, że nie ma Boga. Tak, w to też trzeba wierzyć.

Co innego gdybyś mówiła, nie wiem czy jest Ktoś taki jak Bóg.
Nigdy Go osobiście nie widziałam, nigdy Go nie słyszałam, nikt mi Go nie przedstawił, ale też nie mam też pewności, że Go nie ma.

Ale Ty mówisz tak jakbyś była na 100% pewna tego, że Boga nie ma.
Czyli nie mając na to dowodów po prostu wierzysz w to, że Go nie ma.

I na dodatek ta Twoja wiara jest silna, skoro nawet nie chcesz zaryzykować...



To jest agnostycyzm.

Agnostycy nie są pewni na 100% że Bóg istnieje i tak samo nie są pewni na 100% że Boga nie ma.

Pozdrawiam.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 17:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 18:03  
Cytuj
CYTAT
Kościół katolicki ma dwie moralności. Jedna jest dla wiernych bardzo surowa. A druga jest dla księży i innych tak zwanych dostojników kościelnych. Ta druga jest bardzo liberalna i pozwala nawet na czynienie tego co w świetle kodeksu karnego jest przestępstwem. Kościół katolicki za pieniądze podatników, zmusza dzieci od pierwszej klasy do nauki religii, sprzedając coś, co nie ma żadnych podstaw naukowych. Straszy się dzieci karą boska, piekłem i wiecznym potępieniem tylko po to by ci w dorosłym życiu wykonywali polecenia kościoła. Jest to kompletnie niezgodne z konstytucja RP. Jest to produkcja podporządkowanych sobie robotów, które kierując się zasianym strachem robią to, co im się robić każe. I to jest największą tragedia Polskiego społeczeństwa. Daliśmy się zniewolić na własne żądanie. A grupka cwaniaków żyje z tego i to całkiem nieźle.


Pogubiłeś się przyjacielu.
Przynajmniej byś nie kłamał!
Nie ma żadnego zmuszania do nauki i zdobywania wiedzy z religii katolickiej.
Jest etyka dla dzieci, gdzie rodzice nie zgadzają się na naukę religii.

Pisząc, że religia nie ma żadnych podstaw naukowych piszesz kolejne kłamstwo.
Poczytaj jak wiele faktów naukowych zgadza się z Biblią.

Nie odróżniasz straszenia od przestrzegania.
Czy rodzic mówiąc dziecku nie baw się zapałkami bo może spalić się nasz dom straszą czy przestrzegają?

O jakich poleceniach Kościoła piszesz?
Nie zabijaj, Nie kradnij, Nie oszukuj, Nie krzywdź! itd.
Możesz Kościoła nie słuchać, ale za kradzież i zabójstwo prawo i tak prawo każe.

Złych czynów zarówno katolika świeckiego jak i duchownego nikt nie pochwala.
@Dalibor to całkiem dobrze wytłumaczył. Poczytaj.

To, że Polska jest katolicka to wielka radość, ale i obowiązek.
I nie możemy zmarnować łask, które otrzymujemy od Boga.
A przede wszystkim nie możemy krzywdzić ludzi, bo przez to obrażamy Boga.
Szanujmy się wzajemnie i nie oburzajmy się za słowa krytyki.
Ale piszmy prawdę!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2017r. 09:40  
Cytuj
A co powiecie o Arianizmie?
Syn Boży jako część Trójcy nie istniał przed zrodzeniem czy istniał?
Kto ma rację interpretując Biblie i Pismo św. i dlaczego?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2017r. 19:28  
Cytuj
Trzeba by zapytać jakiegoś teologa, bo nie mam aż tak dużej wiedzy, ale wydaje mi się, że Syn Boży był od zawsze, tylko nie nazywał się jeszcze Jezus.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2017r. 19:42  
Cytuj
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo...."

Wg nauki KK Bóg od zawsze jest w trzech osobach.

Nie jestem teologiem. potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2017r. 20:32  
Cytuj
CYTAT
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo...."

Wg nauki KK Bóg od zawsze jest w trzech osobach.

Nie jestem teologiem. potluczony


Gdyby było inaczej to wszystko nie miało by sensu ...


- - - - - - - - - - - - - - - - - -


Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to,
za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....


Super umiech
.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »