NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Kapłan jako pomocnik w drodze do Boga, Jak to rozumieć?
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2017r. 13:56  
Cytuj
CYTAT (kolo1)
Może na początek troszkę o chrześcijaństwie . Wszystkie religie na świecie mają swoją czarną stronę - chrześcijaństwo też .Dlaczego ?

Bo ludzie są grzeszni i upadają, nawet Ci co głęboko stoją w religiach.

CYTAT (kolo1)
Krucjaty krzyżowców ( było ich kilka) na bliski wschód - to nic innego jak mordowanie w imię Boga , Papieże świadomie wydawali rozkazy i namawiali do "mordowania " ludzi oinnej wierze .

Jakbyś wczytał się dokładnie, to wiedziałbyś, że krucjaty powstały jako obrona chrześcijan i Ziemi Świętej przed muzułmanami.

CYTAT (kolo1)
Polska nie przyjęła chrztu w akcie dobrej woli ale pod przymusem - bo inaczej po prostu wymordowano by słowian . Mieszko nie miał wyjścia i tylko dlatego przyjął chrzest .

Ale okazało się dla nasz szczęśliwe.


CYTAT
Inkwizycja i torturowanie ludzi w imię wiary w Boga .

To smutne ...

CYTAT (kolo1)
Problemem jest że wszystkie wzniosłe przykazania są interpretowane do woli .
Chrześcijanie ( osoby wierzące ) powinny przestrzegać przykazań , dlaczego tego nie robią . A no bo zawsze można dokonać czegoś złego i się wyspowiadać . Co daje spowiedż - ukojenie swojego sumienia ?Przecież wiesz że zrobiłeś coś złego i nie da się tego wymazać od tak sobie .
Czy Bóg tego wszystkiego chciał ? Nie piszcie mi że to była kara .

Zło jest konsekwencją nieposłuszeństwa Bogu.

CYTAT (kolo1)
Kapłan jako pomocnik w drodze do Boga .
Ja bym to ujął inaczej - Kapłan jako pomocnik w wypełnianiu przykazań Boga ( o ile są one prawdziwe ) . Ludzie na siłę starają się znaleść odpowiedż kim jest Bóg .Na pewno jest to istota która nas sworzyła - praktycznie wszystkie religie wznoszą oczy ku niebu i tam bo wypatrują , czyli w potocznej mowie jest "Kosmitą" ale czy to ważne ?

A może istnieje we wszechświecie druga taka ziemia jak nasza?
Czy Ci ludzie będą kosmitami?
A może oni będą nas uważać za kosmitów?

Bóg jest duchem, więc jest nie tylko w niebie, ale wszędzie ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2017r. 13:56  
Cytuj

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2017r. 14:14  
Cytuj
CYTAT
A może istnieje we wszechświecie druga taka ziemia jak nasza?
Czy Ci ludzie będą kosmitami?
A może oni będą nas uważać za kosmitów?


Dobrze myślisz.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 30 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2017r. 14:30  
Cytuj
skończcie już z tą religijną papką, urodziłbyś się jeden z drugim gdzie indziej to byś obrał inną wiarę

animizm
buddyzm
chrześcijaństwo
dźinizm
gnostycyzm
hinduizm
islam
jazydyzm
judaizm
mazdaizm
mazdakizm
mitraizm
nowe ruchy religijne
religie pierwotne
konfucjanizm
santeria
sikhizm
shintō
taoizm
zaratusztrianizm

ALEŻ OCZYWIŚCIE CHRZEŚCIJAŃSTWO NAJŚWIĘTSZE I NAJPRAWDZIWSZE, NIE WIERZYSZ NIE WEJDZIESZ DO NIEBA nie wiem mind control piękny, jak dla mnie to szczerze możecie się wybić między sobą patokatole

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11711
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2017r. 16:39  
Cytuj
CYTAT
Gdyby nie kapłan, to nie miałby kto podać nam Jezusa w Eucharystii.

Jaki powinien być wg Was ksiądz?
Czego od księdza oczekujecie?
Ksiądz powinien być taki, który skarci?
Czy taki, który tylko Was chwali?


- Powinien być pokornym sługą, ostoją dobroci, skromności i mądrości.
- Przykładu
- Oczywiście - "grzesznych napominać" - ale sprawiedliwie, wszystkich - również wysoko postawionych urzędników biorących łapówki, również siebie nawzajem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Sty 2017r. 23:31  
Cytuj
Obrazek

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11711
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 07:32  
Cytuj
Andrzej - a coś własnymi słowami?
Coś konstruktywnego?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 07:39  
Cytuj
Od konstruktywnych wypowiedzi wyrażanych własnymi słowami jest tu tylko jedna osoba. Nazywa się Fiodor ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11711
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 08:18  
Cytuj
Nie bądź taki skromnypotluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 11:04  
Cytuj
CYTAT (mimoza)
To właśnie wyczucie jak podejść do innego człowieka decyduje o powodzeniu w kontaktach z ludźmi kapłana.

Dzięki, to bardzo ważne. Wyczucie.

CYTAT (mimoza)
Osobiście jestem wstrząśnięta kazaniami do kobiet w kościołach np. o aborcji bo księża często jakby zapominali że te abortowane ciąże to nie dzieło samej kobiety a skutek działania dwóch osób o różnych płciach. Jakoś nigdy nie słyszałam kazania o odpowiedzialności za dziecko kierowane do samców ludzkich.

Tu również masz bardzo słuszną uwagę. Dzięki.
Za grzech aborcji jest również odpowiedzialny ojciec dziecka !!!
Mężczyźni pamiętajcie o tym !!!

CYTAT (kolo1)
Mimoza - wyślisz że to co mówią Kapłani jest przekazywane od Boga ? Przecież to tylko ludzie tacy jak my . Masz swoje sumienie - jak zabijesz swoje dziecko to będziesz żyła z tym do końca życia i nie pomoże ci żadna spowiedż i rozgrzeszenie - to jakiaś iluzja . To jest Twoja i tylko Twoja decyzja - i nie ma prawa nikt tego osądzać a tym bardzej nakazywać . Ksiądz -kapłan nie może rozgrzeszać z grzechów bo to prowadzi do błednego koła . Spowiedz powinna być traktowana jak rozmowa z psychologiem .

I tu się przyjacielu kłania wiedza o religii katolickiej.
Jeżeli ktoś wierzy, że Bóg istnieje, to wierzy, że w Kościele jest Chrystus, który posługuje się swoimi pomocnikami na ziemi - Kapłanami.
To Chrystus powiedział:
"Idźcie i głoście Ewangelię"
"Komu grzechy odpuścicie, mają odpuszczone, komu zatrzymacie, mają zatrzymane"

I tu jest ta ogromna różnica pomiędzy psychologiem, a Kapłanem.

CYTAT
Kapłan nie ma prawa naskazywać drugiemu człowiekowi co ma robić - bo wtedy to nie ma wiernych a są niewolnicy systemu ( religi) .
Kiedyś się zastanawiałem jak Bóg chciałby pokazać współcześnie że jest Bogiem wszystkim ludziom na ziemi co musiałby zrobić aby w to uwierzyli . Moja odpowiedż jest drastyczna .... Bo wszystkie religie opierają się na strachu - przed karą która musi boleć .

To nie kapłan nakazuje, ale sam Bóg dał przykazania:
Nie zabijaj,
Nie cudzołóż,
Nie kradnij,
Nie mów fałszywego świadectwa,
Kapłan je tylko przypomina umiech
Czy to nie te same prawa co w prawie świeckim?

A zakazywanie jedzenia muchomorów jest straszeniem?
Czy ostrzeżeniem? umiech
Pomyśl logicznie !!!


***

Dziękuję @szymaszek za Twój udział w dyskusji i ważne słowa, które napisałeś!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 12:39  
Cytuj
CYTAT
I tu się przyjacielu kłania wiedza o religii katolickiej.
Jeżeli ktoś wierzy, że Bóg istnieje, to wierzy, że w Kościele jest Chrystus, który posługuje się swoimi pomocnikami na ziemi - Kapłanami.

Z Mikołajem jest tak samo ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11711
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 12:50  
Cytuj
Nie - nie jest tak samo.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 13:02  
Cytuj
No racja, pomocnicy Mikołaja nie dbają o to, żeby jak najwięcej dla siebie zagarnąć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11711
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 13:32  
Cytuj
Wszyscy jesteśmy pomocnikami Świętego Mikołaja okpotluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 14:12  
Cytuj
CYTAT (mimoza)
Bez słowa Bóg byłoby to samo. Żyj człowieku tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał a to wystarczy do zbawienia Twojej duszy o ile ten Bóg istnieje. Choć bardzo wątpię, bo To nie Bóg stworzył człowieka a człowiek, Boga.


Żeby nikt po Tobie nie płakał.
Tak, to bardzo ważne, ale jednak są wyjątki.
Czy dziecku nie można dać kary na komputer i czy tablet, bo nie uczy się? przecież będzie płakało i złościło się ...
Czy nie można dać uczniowi, studentowi jedynkę za to, że nie nauczył się i nie umie podstaw, bo będzie płakał?

A czy można siebie krzywdzić? przecież nikt nie będzie płakał?

To nie tylko płacz jest tym wyznacznikiem ...

@Fox-GreyFox ma rację. Czasami trzeba dostać kopniaka, żeby oprzytomnieć i tu jest potrzebne to wyważenie.


CYTAT (mimoza)
A mnie publiczna połajanka tak rozwścieczyła że nawet po śmierci tego człowieka nigdy mu tego nie wybaczę. Z dobrego człowieka zrobił ze mnie okrutnego i co? A było milczeć lub powiedzieć mi coś na ucho zamiast narażać na lincz społeczny? Jestem wkurzoną babą na takiego klechę który już nie żyje i wcale mi nie przejdzie nawet złość na tych co są w porządku bo to źli mężczyźni są ci kapłani. Życia to nie zna bo i skąd, ich życie to mamona.

Być może problemem u Ciebie było to, ze to było publicznie.
Może masz rację powinien spróbować powiedzieć Ci to osobiście w cztery oczy, ale czy wtedy byś go posłuchała?

Wybacz mu, to wtedy osiągniesz spokój wewnętrzny.
A tak nosisz w sobie ta urazę.
Wiem, że nie będzie Ci łatwo to zrobić.
I samemu często nie da się, ale właśnie ten Bóg w którego może nie wierzysz to potrafi.
Potrafi przynieść przebaczenie, ukojenie, spokój i radość.

CYTAT (mimoza)
Nie udobrucha mnie boska sprawiedliwość bo ja w nią nie wierzę.


To zobacz co dzieje się bez przebaczenia.
Ktoś Ciebie skrzywdził, może wycisnął łzy, ale teraz Ty dajesz sobie prawo do robienia tego samego względem innych ...

Bez przebaczenia nie da się przerwać koła wyciskania łez u innych.

Życzę Ci ukojenia.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 16:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (mimoza)
Bez słowa Bóg byłoby to samo. Żyj człowieku tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał a to wystarczy do zbawienia Twojej duszy o ile ten Bóg istnieje. Choć bardzo wątpię, bo To nie Bóg stworzył człowieka a człowiek, Boga.


Żeby nikt po Tobie nie płakał.
Tak, to bardzo ważne, ale jednak są wyjątki.
Czy dziecku nie można dać kary na komputer i czy tablet, bo nie uczy się? przecież będzie płakało i złościło się ...
Czy nie można dać uczniowi, studentowi jedynkę za to, że nie nauczył się i nie umie podstaw, bo będzie płakał?

A czy można siebie krzywdzić? przecież nikt nie będzie płakał?

To nie tylko płacz jest tym wyznacznikiem ...

@Fox-GreyFox ma rację. Czasami trzeba dostać kopniaka, żeby oprzytomnieć i tu jest potrzebne to wyważenie.


CYTAT (mimoza)
A mnie publiczna połajanka tak rozwścieczyła że nawet po śmierci tego człowieka nigdy mu tego nie wybaczę. Z dobrego człowieka zrobił ze mnie okrutnego i co? A było milczeć lub powiedzieć mi coś na ucho zamiast narażać na lincz społeczny? Jestem wkurzoną babą na takiego klechę który już nie żyje i wcale mi nie przejdzie nawet złość na tych co są w porządku bo to źli mężczyźni są ci kapłani. Życia to nie zna bo i skąd, ich życie to mamona.

Być może problemem u Ciebie było to, ze to było publicznie.
Może masz rację powinien spróbować powiedzieć Ci to osobiście w cztery oczy, ale czy wtedy byś go posłuchała?

Wybacz mu, to wtedy osiągniesz spokój wewnętrzny.
A tak nosisz w sobie ta urazę.
Wiem, że nie będzie Ci łatwo to zrobić.
I samemu często nie da się, ale właśnie ten Bóg w którego może nie wierzysz to potrafi.
Potrafi przynieść przebaczenie, ukojenie, spokój i radość.

CYTAT (mimoza)
Nie udobrucha mnie boska sprawiedliwość bo ja w nią nie wierzę.


To zobacz co dzieje się bez przebaczenia.
Ktoś Ciebie skrzywdził, może wycisnął łzy, ale teraz Ty dajesz sobie prawo do robienia tego samego względem innych ...

Bez przebaczenia nie da się przerwać koła wyciskania łez u innych.

Życzę Ci ukojenia.
Ale moje serce nie pozwoli na wybaczenie bo stwardniało na tyle że już wybaczać nie potrafi. Niech mu Bóg wybaczy bo ja nie potrafię.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 9 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 22:02  
Cytuj
CYTAT

Kapłan nie ma prawa naskazywać drugiemu człowiekowi co ma robić - bo wtedy to nie ma wiernych a są niewolnicy systemu ( religi) .
Kiedyś się zastanawiałem jak Bóg chciałby pokazać współcześnie że jest Bogiem wszystkim ludziom na ziemi co musiałby zrobić aby w to uwierzyli . Moja odpowiedż jest drastyczna .... Bo wszystkie religie opierają się na strachu - przed karą która musi boleć .

CYTAT
rsta
To nie kapłan nakazuje, ale sam Bóg dał przykazania:
Nie zabijaj,
Nie cudzołóż,
Nie kradnij,
Nie mów fałszywego świadectwa


rsta
Bóg dał nam obietnicę, że dzięki miłości do Niego nie będę chciał robić tych rzeczy.
Jeżeli będziemy z Nim i w Nim to:
- Nie będziesz zabijał
- Nie będziesz cudzołożył
- Nie będziesz kradł itd.

CYTAT
mimoza
mnie publiczna połajanka tak rozwścieczyła że nawet po śmierci tego człowieka nigdy mu tego nie wybaczę. Z dobrego człowieka zrobił ze mnie okrutnego i co?

W związku z tym myślę, że kiedy odmawiasz Ojcze Nasz
w miejscu tych słów:
"I wybacz nam nasze winy,
jak i my wybaczamy naszym winowajcom"

Mówisz:
"I nie wybaczaj mi moich win,
jak i ja nie wybaczam"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 22:10  
Cytuj
@rsta
CYTAT
Gdyby nie kapłan, to nie miałby kto podać nam Jezusa w Eucharystii.

Gdyby nie kapłan, to nikomu nie przyszłoby do głowy, że zjadając kawałek opłatka naprawdę zjada kawałek ciała Jezusa np. palec albo kawałek wątroby.
I gdyby nie kapłan, to nikomu nie przyszłoby do głowy, że coś takiego trzeba robić aby "pójść do nieba".
Od najmłodszych lat prowadzi się pranie mózgu, aby wmówić ludziom, że facet w czarnej kiecce codziennie rozmawia sobie z Panem Bogiem i za to należy mu się wygodne życie na poziomie wyższym niż ma większość ludzi, którzy na to płacą.
Tak było przez stulecia i tak jest dziś.zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 22:21  
Cytuj
Kapłani, doskonale wiedzą, że 95% parafian (parafianin, według słownika języka polskiego, człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony), to twardy, tępy i nieugięty elektorat. Parafianin, broni kleru, choć jest przezeń ciemiężony. Jak pisał Kazimierz Łyszczyński, filozof, spalony na stosie, uprzednio okrutnie torturowany: "Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary w Boga na swoje uciemiężenie; tego samego uciemiężenia broni jednak lud, w taki sposób, że gdyby mędrcy chcieli prawdą wyzwolić lud z tego uciemiężenia, zostaliby zdławieni przez sam lud."
Niewielki procent populacji, to kapłani, którzy wiedzą, że są nietykalni, bo parafianin nie da im zrobić krzywdy. Pływają jak pączki w maśle i nic im nie grozi, choć są oszustami, hipokrytami, nierzadko pedofilami...
Ty, drogi ateisto lub agnostyku, masz szczęście, że rozumiesz ten mechanizm, ale nic nie możesz zrobić, bo parafianin podjudzony przez kler, gotów cię zniszczyć wszelkimi dostępnymi środkami, chociażby zatłuc, moherowym beretem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 9 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 22:24  
Cytuj
CYTAT
hans
Gdyby nie kapłan, nikomu nie przyszłoby do głowy, że zjadając kawałek opłatka naprawdę zjada kawałek ciała Jezusa


Gdyby to nie pochodziło od Boga , nie przetrwałoby tyle czasu.
Pomijam już, że negowanie Jego łaski, łaski Ducha Świętego jest grzechem niewybaczalnym.

"Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego." [Mr 3,28-29].

Grzech, jest buntem przeciwko Bogu, ale Bóg w swej łaskawości wybaczy nam wszystko co jest przeciw Niemu.
Natomiast grzech przeciwko Duchowi Świętemu będzie więc buntem przeciwko temu, co Duch Święty daje człowiekowi i tego nam Bóg nie odpuści.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 09:25  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
hans
Gdyby nie kapłan, nikomu nie przyszłoby do głowy, że zjadając kawałek opłatka naprawdę zjada kawałek ciała Jezusa


Gdyby to nie pochodziło od Boga , nie przetrwałoby tyle czasu.
Pomijam już, że negowanie Jego łaski, łaski Ducha Świętego jest grzechem niewybaczalnym.

"Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego." [Mr 3,28-29].

Grzech, jest buntem przeciwko Bogu, ale Bóg w swej łaskawości wybaczy nam wszystko co jest przeciw Niemu.
Natomiast grzech przeciwko Duchowi Świętemu będzie więc buntem przeciwko temu, co Duch Święty daje człowiekowi i tego nam Bóg nie odpuści.
I znowu straszenie. A czemuż to właśnie grzeszenie przeciw DŚ ma być nie wybaczalne a przeciw Bogu już nie? Toż to ta sama osoba tylko sklonowana jeszcze o dwie następne. Te bajki to dzieciom w przedszkolu opowiadaj. Podaj źródła tej wiedzy na temat tego że akurat Duch Święty bardziej się obraża na ludzi niż Jezus i jego ojciec. Który to święty wymyślił? Alojzy czy Helmut z Lotaryngii?

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 12:36  
Cytuj
ja janek, wyluzuj, - przeczytaj co napisali powyżej hans i Anatol. Podpisuję się pod tym obiema rękami, - to o Tobie!
Firmę "kościół" założyło kilku cwaniaków po to, żeby czesać z kasy pozostałych, trochę głupszych, których jest więcej. Kiedyś można było straszyć tym, że spalą się w piekle, - teraz takie rewelacyjne wiadomości na nikim nie zrobią wrażenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 12 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 15:38  
Cytuj
Pozwolę sobie wtrącić i swoje „trzy grosze”
Krytykujemy księży i nie rzadko całą religię, którą ci księża nam głoszą…
Ale pamiętajmy, że ksiądz to tylko człowiek taki jak my. Jeden ma większy talent i umiejętności przekazania wiedzy, nauki a inny mniejszy. Aby nam coś przekazać – także i ksiądz musiał się nauczyć. Jeden się bardziej przyłożył w seminarium i lepiej zrozumiał pewne prawdy a inny mniej.
Zwykle krytykujemy religię na podstawie tego co znamy, co wiemy o religii czyli co słyszeliśmy w ciągu naszego życia od księży – ludzi takich jak my. Przeciętny „Kowalski” nie weźmie się sam za studiowanie Starego i Nowego Testamentu żeby samemu spróbować zgłębić to co próbują nam mniej lub bardziej udolnie przekazać księża w ciągu naszego życia. I nie chodzi mi tu o przeczytanie ilustrowanej Biblii dla dzieci ale o przestudiowanie tej całej masy ksiąg i innych materiałów o których na co dzień nawet nie mamy pojęcia że istnieją, o których uczą w seminarium i które to przetrwały do naszych czasów – a jest to dużo więcej niż ilustrowana Biblia.
Religia opiera się na wiedzy jaką posiadamy i od tej wiedzy w dużym stopniu zależy nasza wiara czy religijność.
Pismo Święte (Stary i Nowy Testament) osobiście uważam za coś fenomenalnego (choć jak większość z nas nie znam go wystarczająco dobrze i w pełni). To zespół ksiąg, materiałów spisanych przez wielu ludzi, na przestrzeni wielu lat i tysiące lat temu (gdzie inteligencja i wiedza tych ludzi była nikła w porównaniu do współczesnej) a jednak tworzą pewną spójność, całość, opowiadając pewną historię rozgrywającą się na przestrzeni tysięcy lat (od stworzenia świata). Napisana językiem prostym (może i prymitywnym), w formie opowieści i bez wiedzy jaką dysponujemy obecnie, ale spójna i przekazująca bardzo wiele prawd, zasad życia i innych wartości jakże cennych, aktualnych i prawdziwych zawsze – w każdej epoce, w każdym czasie. Tutaj musiał być „pierwiastek Boski” bo osobiście nie wierzę, żeby w tamtych czasach ludzie sami sobie wymyślili taką „mądrą historyjkę” na podstawie której powstała religia. To jakie mamy zdanie o tych wartościach zależy od naszej wiedzy (która u przeciętnego „Kowalskiego” zbyt wielka nie jest w temacie Pisma Świętego). Myślę, że również od tej wiedzy w dużym stopniu zależy to na ile rozumiemy i stosujemy te prawdy w naszym życiu na co dzień.
Pamiętajmy, Pismo Święte interpretują ludzie… różni, w różnych epokach, z różnym stopniem jego znajomości, z różną gorliwością w zgłębianiu i chęci rozumienia zawartych w nim prawd… stąd różne podejścia, stąd różne (lepsze i gorsze) czasy i okresy wiary Chrześcijańskiej.
Życzę wszystkim a także i sobie jak najgłębszego poznania i zrozumienia tego co kiedyś Bóg przekazał nam – ludziom. Być może i w naszych czasach z naszym poziomem inteligencji i wiedzy jesteśmy jeszcze „za mali” aby w pełni zrozumieć wszystkie zawarte tam nauki i prawdy… i dzisiaj wyciągamy pewne błędne wnioski lub źle interpretujemy pewne „nauki”. Dlatego potrzebna jest nam wiara…. Bo nawet jeśli coś nam się wydaje nie mądre to nie koniecznie takie rzeczywiście jest.

...oczywiście możecie się ze mną nie zgadzać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 17:25  
Cytuj
Bardzo dobrze ujete. Ja od siebie polecam audycje o. Adama Szustaka. Zwlaszcza plastry miodu, psalmy i nauki dla par :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 476
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 17:42  
Cytuj
Najwiecej problemow do kosciola maja osoby,ktore nieczytaly Bibli i nieznaja dobrze historii polski. Czesto spotykamy sie z jakimis wyrwanymi zdaniami z Pisma Swietego,a Oni powtarzaja to wszystko jak pelikany nieznajac przeslania calosci i symboliki jaka jest tam zawarta. Jesli Ci tacy krzykacze nieznaja wogole co pisze w Bibli to wogole niema co znimi dyskutowac bo tylko poglebiaja swoja ignorancje- wiara kosciola ma sie opierac na Pismie Swietym jest tak napisane. Bledem jest stawianie ksiezy jako prawie na rowni z Stworcom bo sa to ludzie tacy jak my ,gdzie wiekszosc ma powolanie,aale tez sa niestety skazani na popelnianie bledow w swoim zyciu.Chodzenie do kosciola powinno sie interpretowac jako oddawanie chwaly Stworcy ,a do Ksiezy jako ludzi mogacych nam pomoc ale tak jak my sa ludzmi ,ktorzy tez moga zejsc na zla droge.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 9 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 18:35  
Cytuj
CYTAT
Anatol
Kapłani, doskonale wiedzą, że 95% parafian (parafianin, według słownika języka polskiego, człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony), to twardy, tępy i nieugięty elektorat. Parafianin, broni kleru, choć jest przezeń ciemiężony.


CYTAT
hans
Od najmłodszych lat prowadzi się pranie mózgu, aby wmówić ludziom, że facet w czarnej kiecce codziennie rozmawia sobie z Panem Bogiem i za to należy mu się wygodne życie na poziomie wyższym niż ma większość ludzi, którzy na to płacą.


CYTAT
mokasyn
ja janek, wyluzuj, - przeczytaj co napisali powyżej hans i Anatol. Podpisuję się pod tym obiema rękami, - to o Tobie!


Rozumiem, że znasz mnie i wiesz o mnie wszystko. Co pozwala Ci na ocenę mojej osoby. Ja Ciebie nie oceniam, tak jak nie robię tego z hansem czy Anatolem, bo każdy ma prawo do własnej oceny i wiary.


Wskaż mi w którym miejscu swojej wypowiedzi bronię kapłana?
A właściwie jako człowieka to Go będę bronić, bo oprócz złej(Twoim zdaniem oraz hansa , Anatola, którzyście doszli do wniosku że wszyscy tacy są )strony, mają też dobrą stronę.
Jedyną rzeczą o której dla Twojej wiedzy powiedziałem to fakt, że słowa o grzechu wobec Ducha Świętego wypowiedział Jezus.
Brak tu jakiejkolwiek interpretacji, bo nie jest w ogóle potrzebna.
CYTAT
mario1938
Chodzenie do kosciola powinno sie interpretowac jako oddawanie chwaly Stworcy ,a do Ksiezy jako ludzi mogacych nam pomoc ale tak jak my sa ludzmi ,ktorzy tez moga zejsc na zla droge.

I Tak to właśnie wygląda.
Błogosławieństwa Bożego życzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »