NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 15 16 17 18 19 20 21 ... » »»
Kler okrada ludzi metodą "na boga", Co o tym sądzicie?
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 22:30  
Cytuj
Poproś żartownisiów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 22:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 22:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Nie potrzebuję człowieka bez konkretnego wykształcenia, bez rodziny(żony/dzieci), nieskalanego ciężką pracą, otoczonego służącymi, niepłacącego podatków itd. aby mi mówił w życiu co jest dobre, a co nie...


A wierzysz w Boga, czy nie?


Odpowiem ci chyba dziesiąty raz na to pytanie...

Nie wiem czy istnieje coś/ktoś taki jak Bóg/bóg.

Nigdy nie odczułem żadnym z moich zmysłów oraz w jakiś niewyjaśniony metafizyczny/duchowy sposób istnienia jakichś "sił wyższych" czy czegokolwiek boskiego. Jednak nie jestem ignorantem i też nie neguje, że "coś" może istnieć.
Jestem realistą i aby być czegoś pewnym, potrzebuję silnych REALNYCH dowodów na TAK lub silnych REALNYCH dowodów na NIE.
Coś takiego jak "wiara" mnie nie grzeje... są ludzie którzy szczerze wierzą w żółwie ninja zajadające pizze w nowojorskich kanałach, ale to nie znaczy że one istnieją. Wierzę w siebie i swoje możliwości.

Najbliżej mi chyba do agnostyka...


CYTAT
CYTAT
Realista patrzy na Wszechświat i realnie widzi ze jest, ale ma problem:
a/ był zawsze
b/ nie był zawsze

Dowód masz bo go oglądasz, to bardzo silny dowód. Czy znasz odpowiedz? Czy możesz z tym żyć czy nie?

cool girl


Ja nie stwarzam sobie sztucznie niepotrzebnych problemów...

Znając "wagę/skalę" takiego pytania odnośnie genezy wrzechświata zwyczajnie nie zaprzątam sobie tym głowy. Mam ciekawsze i bardziej przyziemne tematy do przemyśleń... Dzięki temu jestem zdrowszy.




Skoro nie wierzysz, ale też nie wykluczasz istnienia Boga, to dlaczego tak luzacko, a może i drwiąco podchodzisz to tego tematu?

Jeżeli nie wykluczasz istnienia Boga i być może ludzie wierzący mają rację, to również nie wykluczasz istnienia piekła i nieba.
A skoro tak, to czy nie powinieneś bardziej zainteresować się i szukać dowodów na to istnienie bądź nie istnienie Boga?

Wiedząc, że jakaś szansa może istnieć na to, że Bóg jest, to nie warto się trochę postarać i poszukać?

Ludzie grają w totolotka, choć mają szansę jedna na ileś milionów.
A czy Ty zaryzykujesz wygrać niebo ... ?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1577
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 22:50  
Cytuj
CYTAT
Poproś żartownisiów.


No to proszę Cię BezImienna choć raz z treścią i bez obracania niewygodnych spraw w niby żart.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 22:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Realista patrzy na Wszechświat i realnie widzi ze jest, ale ma problem:
a/ był zawsze
b/ nie był zawsze

Dowód masz bo go oglądasz, to bardzo silny dowód. Czy znasz odpowiedz? Czy możesz z tym żyć czy nie?

cool girl


Dowód, że jest teraz i był kiedyś ale nie, że był zawsze.


zgadza się dowodu na to, że był zawsze nie ma, dlatego jakby nie patrzył jest to niesamowite.
jeżeli był od zawsze, to czy my możemy to pojąć?
a jeżeli nie istniał od zawsze, to Kto go rozpoczął?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 01:46  
Cytuj
CYTAT
jeżeli był od zawsze, to czy my możemy to pojąć?


Możemy pojąć tylko to co nasze ograniczone ludzkie zmysły i receptory są wstanie odebrać. Ogarniamy rozumem tylko tyle ile nasz ludzki mózg jest w stanie pojąć.

Skoro jesteśmy ograniczonym bytem nigdy nie poznamy absolutnie wszystkiego o tym świecie. Dlaczego niby my ludzie jako malutka część, produkt, pochodna wszechświata mamy złudzenie że jesteśmy w stanie rozumem objąć wszystko? Prawa rządzące wszechświatem są ponad ludzkie poznanie.

W poznaniu jesteśmy ograniczeni, ale nasza natura i mózg dążą do coraz większego zrozumienia i wykorzystania elementów otoczenia. Dzieje się to pośrednio poprzez zrozumienie zależności między tymi elementami istniejącymi. Strategia ta sprawiła że zyskaliśmy przewagę w ewolucyjnej konkurencji i staliśmy się ludźmi.

Na dzień obecny wiemy tyle ile mówi nam nauka. Stan wiedzy/poznania jednostki zależy od wykształcenia, inteligencji, doświadczeń itd. Wiedza stąd płynąca jest dla nas oczywista, sprawdzalna i namacalna.

Nie ma sensu dorabiać mitologii do tego wszystkiego co niepoznane. Po co wymyślać bzdurne, gotowe odpowiedzi na to co dla nas niepojęte?

Jedyny interes w tworzeniu tych mitów to omamić drugiego człowieka...

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 06:40  
Cytuj
@Progres
Większość Twojej wypowiedzi jest sensowna, ale oprócz Twojego podsumowania.

Nie możemy Boga pojąć. Nawet religia nie potrafi wytlumaczyć istnienia Boga od zawsze.
Ale zeby wierzyć w istnienie Boga ja i wiele osób mamy podstawy.
Jezus zaprasza każdego. Zaufaj mi
Jak na tym obrazie Jezusa Milosiernego.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 06:45  
Cytuj
CYTAT
Jak na tym obrazie Jezusa Milosiernego.


potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 07:18  
Cytuj
@czortunio
trzymasz stronę diabła?
skoro tak się nazwałeś...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:05  
Cytuj
Do rsta,

jak czytam twoje wypowiedzi, to aż strach. Religia (nie ważne jaka) potrzebuje takich ludzi jak Ty, ślepo wierzących we wszystko co im powiedzą w KK. Człowiek nie potrzebuje do szczęścia żadnej religii, dopiero wtedy staje się człowiekiem wolnym (szczęśliwym). To samo robią z nami media w TV (pranie mózgu). Miedia czy religia to po prostu biznes i kontrola nad ludźmi.

Cały czas twardo bronisz KK, ale najciekawsze jest to że nie masz żadnych dowodów na istnienie Boga. Jeśli nawet ktoś napisze że nie wyklucza jego ostatnie, to Ty od razu że ma go szukać w swoim życiu. Po co? Już wystarczająca ilość ludzi szuka dowodów na jego istnienia (z marnym skutkiem). Jeśli jednak twierdzisz że on istnieje to proszę podaj mi twarde dowody. Gdzie mogę go spotkac i porozmawiać. Sprawdzić autentyczność bibli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:17  
Cytuj
Udowodniono istnienie Jezusa jako postaci historycznej.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:20  
Cytuj
CYTAT
Do rsta,

jak czytam twoje wypowiedzi, to aż strach. Religia (nie ważne jaka) potrzebuje takich ludzi jak Ty, ślepo wierzących we wszystko co im powiedzą w KK. Człowiek nie potrzebuje do szczęścia żadnej religii, dopiero wtedy staje się człowiekiem wolnym (szczęśliwym). To samo robią z nami media w TV (pranie mózgu). Miedia czy religia to po prostu biznes i kontrola nad ludźmi.

Cały czas twardo bronisz KK, ale najciekawsze jest to że nie masz żadnych dowodów na istnienie Boga. Jeśli nawet ktoś napisze że nie wyklucza jego ostatnie, to Ty od razu że ma go szukać w swoim życiu. Po co? Już wystarczająca ilość ludzi szuka dowodów na jego istnienia (z marnym skutkiem). Jeśli jednak twierdzisz że on istnieje to proszę podaj mi twarde dowody. Gdzie mogę go spotkac i porozmawiać. Sprawdzić autentyczność bibli.


Jakbym Ci udowodnił, to by już nie było religii, wiary tylko nauka, w którą i tak wielu ludzi nie wierzy ... nawet ateiści.

Pierwszy dowód - świat, który Cię otacza.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:30  
Cytuj
Na jakiej podstawie twierdzisz, że świat który nas otacza jest dowodem na istnienie Boga?

Może właśnie Ty się mylisz i Boga nie ma. Nie chcę wierzyć w coś co może być kłamstwem. Okazało by się, że żyłem całe życie w kłamstwie. Tobie to psuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:34  
Cytuj
nikoxxx - dla mnie namacalnym dowodem jest Obraz Matki Bożej z Guadelupe.

Wizerunek znajduje się na tkaninie, która powinna rozpaść się wieki temu, nie ma śladów pędzla, a barwniki nie mają składu chemicznego.

ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:53  
Cytuj
CYTAT
nikoxxx - dla mnie namacalnym dowodem jest Obraz Matki Bożej z Guadelupe.

Wizerunek znajduje się na tkaninie, która powinna rozpaść się wieki temu, nie ma śladów pędzla, a barwniki nie mają składu chemicznego.

ok
A naukowiec który badał tkaninę to watykański ksiądz? Oni to potrafią wybadać naukowo pochodzenie całunu turyńskiego i obrazu i hostii z krwią i w ogóle wszystkiego. Znawcy seksu, małżeńskich problemów, nauczyciele od wszystkiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:54  
Cytuj
CYTAT
@Progres
Większość Twojej wypowiedzi jest sensowna, ale oprócz Twojego podsumowania.

Nie możemy Boga pojąć. Nawet religia nie potrafi wytlumaczyć istnienia Boga od zawsze.
Ale zeby wierzyć w istnienie Boga ja i wiele osób mamy podstawy.
Jezus zaprasza każdego. Zaufaj mi
Jak na tym obrazie Jezusa Milosiernego.
A dlaczego akurat tobie miałby ktokolwiek zaufać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 09:58  
Cytuj
paranormalna - badali to niezależni naukowcy - również ateiści.
ok

Znów piszesz post pod postemmlotek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 10:21  
Cytuj
CYTAT
Na jakiej podstawie twierdzisz, że świat który nas otacza jest dowodem na istnienie Boga?

Może właśnie Ty się mylisz i Boga nie ma. Nie chcę wierzyć w coś co może być kłamstwem. Okazało by się, że żyłem całe życie w kłamstwie. Tobie to psuje?


No to jak powstał świat?
Tylko nie mów, że sam z siebie ...


CYTAT
Wizerunek znajduje się na tkaninie, która powinna rozpaść się wieki temu, nie ma śladów pędzla, a barwniki nie mają składu chemicznego.


Bardzo dobry przykład.
Układ gwiazd na płaszczu Maryi dokładnie taki jaki był w czasie objawienia się Maryi.
W oczach Matki Bożej widoczne postacie ludzkie.
Nuty i muzyka na wizerunku i mnóstwo innych rzeczy.

Badania prowadzili naukowcy.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 10:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
@Progres
Większość Twojej wypowiedzi jest sensowna, ale oprócz Twojego podsumowania.

Nie możemy Boga pojąć. Nawet religia nie potrafi wytlumaczyć istnienia Boga od zawsze.
Ale zeby wierzyć w istnienie Boga ja i wiele osób mamy podstawy.
Jezus zaprasza każdego. Zaufaj mi
Jak na tym obrazie Jezusa Milosiernego.
A dlaczego akurat tobie miałby ktokolwiek zaufać?


Ależ nie mi umiech

Jezusowi!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 10:27  
Cytuj
Dobrze rsta już nie będę pisać postu pod postem, ale i tak zdania nie zmienię, że mam prawo nie wierzyć a ty masz prawo wierzyć. Za to nie masz prawa mówić mi i nakazywać w co ja mam wierzyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 10:29  
Cytuj
Rsta - to ty jesteś Jezus? Napisałeś wyraźnie - UWIERZ MI i podpisałeś się rsta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 10:53  
Cytuj
CYTAT
Dobrze rsta już nie będę pisać postu pod postem, ale i tak zdania nie zmienię, że mam prawo nie wierzyć a ty masz prawo wierzyć. Za to nie masz prawa mówić mi i nakazywać w co ja mam wierzyć.

Akurat ten post nie był skierowany do Ciebie, ale widocznie chciałaś na niego odpowiedzieć, bo Cię poruszył umiech



CYTAT
Rsta - to ty jesteś Jezus? Napisałeś wyraźnie - UWIERZ MI i podpisałeś się rsta.

podpisałem się? nie.

Wytłuściłem słowa Jezusa.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 11:07  
Cytuj
Rsta nie odniosłeś się do tego co napisałam. I jeszcze mi powiedz kto dał ci prawo powoływać się na słowa Jezusa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 11:21  
Cytuj
paranormalna - każdy wierzący ma takie prawo.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 11:28  
Cytuj
Nie prawda! Tylko ksiądz ma takie prawo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2017r. 11:32  
Cytuj
CYTAT
Rsta nie odniosłeś się do tego co napisałam. I jeszcze mi powiedz kto dał ci prawo powoływać się na słowa Jezusa?


Sam Jezus dał mi prawo, bo powiedział: "Idźcie i głoście"


Już się odnoszę umiech
Oczywiście, że masz prawo nie wierzyć w istnienie Boga, ale skoro zabierasz głos w dyskusji, to ja mam prawo pisać swoje zdanie na ten temat.

Drugi dowód na istnienie Boga: Nowenna Pompejańska.

Ta modlitwa różańcowa przynosi niesamowite owoce.
jest to modlitwa, dzięki której człowiek proszący otrzymuje pomoc od Matki Najświętszej.

Doświadczyłem to bezpośrednio na sobie...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 15 16 17 18 19 20 21 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »