NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Kler okrada ludzi metodą "na boga", Co o tym sądzicie?
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 10:14  
Cytuj
Ty na prawdę albo mało rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć.
Nie pytałem o karę dla gwałciciela. Poza tym myślisz, że kasa od niego to będzie właśnie to wsparcie,którego kobieta po takiej tragedii potrzebuje?
Inna kwestia - ile więzień jest w stanie zarobić? Bo nie każdy trafiający za kratki jest bogatym przedsiębiorca

CYTAT
Ale chodziło mi tu przede wszystkim o facetów, którzy dla spokoju dają pieniądze na aborcję lub zostawiają kobiety same z dzieckiem i odchodzą ...

Ale gwarantuję Ci, że aborcja na życzenie, bo o takiej tu piszesz, nigdy nie będzie miała społecznego, jak równiez mojego przyzwolenia. Chodzi o to, że w obliczu tragedii jaka spotyka kobietę (gwałt, zagrożenie własnego życia) nie zmuszać jej do niczego, tylko dać odpowiednie wspracie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 10:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 437
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 10:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Nie rozmawiają o bogu bo są w większości pozbawieni głębszej refleksji. Nastawieni na odbiór "ewangelii" która nijak ma się do rzeczywistości. Ewangelii która każe im wierzyć w rzeczy tak niebywałe że patrząc na nie obiektywnym okiem wydają się wręcz śmieszne.

Ewangelia dyktuje kulturę i kształtuje w nich wzorce behawioralne. Daje gotową "receptę" na życie. Nie znosi przy tym wszelkiej niesubordynacji. Za posłuszeństwo obiecuje niestworzone nagrody a za nieposłuszeństwo okrutną karę i odrzucenie. Nie znosi przy tym neutralności "kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie".

Uświadamiając sobie wszystko co napisałem powyżej, jasne staje się że temat boga w powszedniej dyskusji wyznawców jest tematem śliskim lub zamkniętym w ramy odtwarzania zasłyszanej propagandy. Po części dlatego że boją się ze ich myślenie zboczy z jednego słusznego toru narażając ich na pogardę i obiecane reperkusje. Po części dlatego że samodzielnego myślenia i dyskusji nie potrzebują. Jedyną słuszną prawdę mają podaną jak zwierze karmę.


Ps. Słucham czasami "rozmów niedokończonych". umiech


Świetnie napisane. Jak widać nikt ze światłych wierzących nie odniósł się w najmniejszym stopniu do tej jak najbardziej sensownej wypowiedzi.... za ciężko chyba. A wybaczcie... @mirek777 zwrócił uwagę na wielkość litery którą pisane jest słowo bóg.

CYTAT

Cóż - niektórzy muszą długo dojrzewać emocjonalnie, żeby zacząć szanować czyjąś religię, nawet, jeśli nie zgadzają się z pewnymi sprawami.


Jeśli chodzi o szacunek to ludzie waszego pokroju dawno zapomnieli czym on jest wobec ludzi myślących(przede wszystkim) inaczej.
Jeśli już to coś w stylu... szanujemy was, ale i tak jesteście źli i czeka was wieczne cierpienie... no chyba, że zaczniecie sie modlić i być tacy jak my.


Zanim zaczniesz pisac swoje przemyslenia radze troszke ruszyc swoje 4 litery i ruszyc w swiat. Latwo sie krytykuje jakas religie (chrzescijanstwo) jak sie siedzi w kraju katolickim ,gdzie wpojone sa w sporej grupie spoleczenstwa pewne wartosci katolickie. Moze jak Ci tak zle z ta religia to proponuje sie wybrac do krajow komunistycznych,gdzie wartosci jakie glosi kosciol niemaja zadnego wplywu na spoleczenstwo . w krajach ,gdzie niema Boga mozna zobaczyc ,ze czlowiek staje sie tylko numerem np.Chiny,Indie,Korea Pol. , Wietnam i wiele innych krajow. Wartosc zycia traci swoje znaczenie jak i szacunek do starszych ludzi. W krajach Zachodnich przeprowadza sie miliony aborcji czesto spowodowane pogonia za pieniedzmi(kariera) zas starszych ludzi uwazac zaczyna sie jako przestarzaly produkt ,ktory najlepiej usunac by nieobciazac obywateli. W krajach ,gdzie kiedys dominowalo chrzescijanstwo mozna zobaczyc,ze nastapil kult czlowieka idealnego - jesli masz urodzic dziecko z jakas wada jest lepiej usunac - czyli dochodzi sie do etapu w ktorym byl Adolf Hitler - segregacja rasowa i genetyczna - stworzenie idealnej rasy - co kosciol probuje powstrzymac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 10:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ale chodziło mi tu przede wszystkim o facetów, którzy dla spokoju dają pieniądze na aborcję lub zostawiają kobiety same z dzieckiem i odchodzą ...

Ale gwarantuję Ci, że aborcja na życzenie, bo o takiej tu piszesz, nigdy nie będzie miała społecznego, jak równiez mojego przyzwolenia. Chodzi o to, że w obliczu tragedii jaka spotyka kobietę (gwałt, zagrożenie własnego życia) nie zmuszać jej do niczego, tylko dać odpowiednie wspracie.


Ale przecież w przypadku zagrożenia własnego życia to nie ma o co protestować, bo t tym przypadku kobiety mają i będą mieć dalej wybór czy ratować dziecko czy ratować matkę.
Tego nikt nie chce zmieniać.
Powtarzam, jeżeli matka zadecyduje, żeby ratować ją to ma do tego prawo, ale wtedy nie ma aborcji dziecka, tylko dziecko umiera na wskutek podjętych działań potrzebnych do ratowania życia matki !!!
Kolego poczytaj najpierw i nie gadaj głupot !!!

jeżeli chodzi o gwałt, to dlaczego w tym przypadku poczęte dziecko ma ponieść największą karę, jaką jest kara śmierci?
Nawet gwałciciel ma tylko kilka lat więzienia.
Odpowiedzią na gwałt ma być zabójstwo na bezbronnym dziecku?
Dopiero to jest barbarzyństwo ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 10:30  
Cytuj
CYTAT
jeżeli chodzi o gwałt, to dlaczego w tym przypadku poczęte dziecko ma ponieść największą karę, jaką jest kara śmierci?
Nawet gwałciciel ma tylko kilka lat więzienia.
Odpowiedzią na gwałt ma być zabójstwo na bezbronnym dziecku?
Dopiero to jest barbarzyństwo ...


Nie liczenie się z tą kobietą to jest barbarzynstwo. Jeśli chcesz możesz ja namawiać, próbowac przekonać, przedstawiać wszystkie argumenty za. To jest jak najbardziej w porządku. I to jest Twoje zadanie jako katolika.
W momencie, kiedy chcesz ją karać za tragedię, która ją dotknęła (nawet jesli sie zdecyduję na aborcje) to stajesz się zwyklym barbarzyńcą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 10:35  
Cytuj
CYTAT
Zanim zaczniesz pisac swoje przemyslenia radze troszke ruszyc swoje 4 litery i ruszyc w swiat. Latwo sie krytykuje jakas religie (chrzescijanstwo) jak sie siedzi w kraju katolickim ,gdzie wpojone sa w sporej grupie spoleczenstwa pewne wartosci katolickie. Moze jak Ci tak zle z ta religia to proponuje sie wybrac do krajow komunistycznych,gdzie wartosci jakie glosi kosciol niemaja zadnego wplywu na spoleczenstwo . w krajach ,gdzie niema Boga mozna zobaczyc ,ze czlowiek staje sie tylko numerem np.Chiny,Indie,Korea Pol. , Wietnam i wiele innych krajow. Wartosc zycia traci swoje znaczenie jak i szacunek do starszych ludzi. W krajach Zachodnich przeprowadza sie miliony aborcji czesto spowodowane pogonia za pieniedzmi(kariera) zas starszych ludzi uwazac zaczyna sie jako przestarzaly produkt ,ktory najlepiej usunac by nieobciazac obywateli. W krajach ,gdzie kiedys dominowalo chrzescijanstwo mozna zobaczyc,ze nastapil kult czlowieka idealnego - jesli masz urodzic dziecko z jakas wada jest lepiej usunac - czyli dochodzi sie do etapu w ktorym byl Adolf Hitler - segregacja rasowa i genetyczna - stworzenie idealnej rasy - co kosciol probuje powstrzymac.


Po świecie JESZCZE niestety nie pojeździłem... narazie zwiedziłem znaczną część Europy...
Mimo wszystko w dobie internetu nie muszę gdzieś być by to zobaczyć i zdobyć o tym wiedzę.

Jeśli chodzi o kraje komunistyczne i kwestie postrzegania "społeczeństwa" pod butem reżimowych rządów to niesposób się z Tobą nie zgodzić. Jednak dlaczego przywołujesz odrazu takie skrajności? Chcesz obiektywnej rozmowy więc dlaczego odrazu slogany typu kraj niekatolicki/niewierzący = Hitler/komunizm/piekło na ziemi?

Takie prymitywne, zerojedynkowe myślenie jest nie zgoła irytujące i w znacznym stopniu utrudnia sensowną i obiektywną rozmowę... Dlaczego tak się ograniczacie w swoich przemyśleniach?

Mamy XXI wiek, a nie średniowiecze... Można kierować się głównymi kanonami moralnymi, ale wszystko się zmienia i myślenie też trzeba ukierunkować względem zmian życia globalnego.
Ludzi przybywa i jak dla Ziemi jako planety nie jest to problemem to dla Ziemi pod względem gospodarczym/surowcowym/energetycznym itd. już nie jest tak kolorowo.

Ja to doskonale rozumiem, że człowiek, że życie jako najwyższa z wartości itd. Ale nie można kierować się takimi "błogimi" zasadami kiedy w gre wchodzi funkcjonowanie całej naszej planety i przyszłość ludzkości. Nie wiem czy zastanawiacie się nad takimi kwestiami...

Sam przytoczyłeś kraje ktore są najlepszym tego przykładem... Chiny i Indie... Ilość i "jakość" ludzi z tych krajów oraz ich wpływ na degradacje planety jest przerażająca i zwyczajnie nie może tak być, że ludzie (przepraszam za wyrażenie) parzą się jak robaki bez opamiętania i żadnej kontroli. Przyszły takie czasy, że bez jakiegokolwiek nadzoru nad tym wszystkim doprowadzimy do szybszego unicestwienia rodzaju ludzkiego szybciej niż nam się to wydaje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 10:48  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
jeżeli chodzi o gwałt, to dlaczego w tym przypadku poczęte dziecko ma ponieść największą karę, jaką jest kara śmierci?
Nawet gwałciciel ma tylko kilka lat więzienia.
Odpowiedzią na gwałt ma być zabójstwo na bezbronnym dziecku?
Dopiero to jest barbarzyństwo ...


Nie liczenie się z tą kobietą to jest barbarzynstwo. Jeśli chcesz możesz ja namawiać, próbowac przekonać, przedstawiać wszystkie argumenty za. To jest jak najbardziej w porządku. I to jest Twoje zadanie jako katolika.
W momencie, kiedy chcesz ją karać za tragedię, która ją dotknęła (nawet jesli sie zdecyduję na aborcje) to stajesz się zwyklym barbarzyńcą.


Chłopie, a kto tu mówi o karaniu kobiet?
Jestem bardzo daleki od tego.
Nawet jeżeli dokonałaby aborcji jestem przeciwko karaniu takiej kobiety !!!
Nie wkładaj mi w usta słów, których nigdy nie powiedziałem i nie napisałem !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 11:06  
Cytuj
CYTAT

Mamy XXI wiek, a nie średniowiecze... Można kierować się głównymi kanonami moralnymi, ale wszystko się zmienia i myślenie też trzeba ukierunkować względem zmian życia globalnego.
Ludzi przybywa i jak dla Ziemi jako planety nie jest to problemem to dla Ziemi pod względem gospodarczym/surowcowym/energetycznym itd. już nie jest tak kolorowo.

Ja to doskonale rozumiem, że człowiek, że życie jako najwyższa z wartości itd. Ale nie można kierować się takimi "błogimi" zasadami kiedy w gre wchodzi funkcjonowanie całej naszej planety i przyszłość ludzkości. Nie wiem czy zastanawiacie się nad takimi kwestiami...


Czyli co kosmito? Eugenika? Sterylizacja? Aborcja? Eutanazja?

A może kanibalizm?potluczony

W imię postępu oczywiście.potluczony

No skoro kanony moralne na bok....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 11:19  
Cytuj
CYTAT

Czyli co kosmito? Eugenika? Sterylizacja? Aborcja? Eutanazja?

A może kanibalizm?potluczony

W imię postępu oczywiście.potluczony

Znajdź w moich postach w tym temacie chociaż jedno takie słowo które tutaj wypisałeś... O niczym takim tutaj nie wspominałem. Przestań siać to zakłamanie.


CYTAT
No skoro kanony moralne na bok....

Przecież wyraźnie napisałem "Można kierować się głównymi kanonami moralnymi" więc o czym ty piszesz?


Widzę, że nawet na chwile nie odpoczywasz od dawania przykładnego chrześcijańskiego świadectwa o sobie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 11:23  
Cytuj
CYTAT
Ale nie można kierować się takimi "błogimi" zasadami kiedy w gre wchodzi funkcjonowanie całej naszej planety i przyszłość ludzkości. Nie wiem czy zastanawiacie się nad takimi kwestiami...


To Twoje słowa.

Kosmito - tak właśnie wygląda obecny "postęp cywilizacyjny"
Tęczowe marsze, gender, eugenika, sterylizacja (Bill Gates bardzo pomógł w tej kwestii w krajach afrykańskich), eutanazja, aborcja...

To świetnie wpływa na zmniejszenie liczby ludzi na naszej planecie.ok

A w kłamstwach jesteś całkiem niezły. Pozostawiam takie działania takim jak Ty.

Widziałeś w ogóle znaki zapytania?
To było pytanie do Ciebie, czy tak właśnie widzisz rozwiązanie problemów naszej planety....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 11:35  
Cytuj
CYTAT
Chłopie, a kto tu mówi o karaniu kobiet?
Jestem bardzo daleki od tego.
Nawet jeżeli dokonałaby aborcji jestem przeciwko karaniu takiej kobiety !!!
Nie wkładaj mi w usta słów, których nigdy nie powiedziałem i nie napisałem !!!


To czekaj. Chcesz prawnie zakazać aborcji w przyadku gwałtu. Jeśli kobieta złamie ten zakaz, to łamie prawo. I co nie będzie ukarana? To po co ten zakaz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 11:47  
Cytuj
Po pierwsze @mirek777 możesz przestać kopiować tylko te wygodne dla ciebie kawałki moich tekstów tylko odnoś się do całej wypowiedzi i jej merytorycznej wartości, chociaż wydaje mi się, że jest to dla ciebie za trudne bo jeszcze nigdy sensownie nie odniosłeś się do całych moich postów.


CYTAT


Kosmito - tak właśnie wygląda obecny "postęp cywilizacyjny"
Tęczowe marsze, gender, eugenika, sterylizacja (Bill Gates bardzo pomógł w tej kwestii w krajach afrykańskich), eutanazja, aborcja...


To nie jest "postęp cywilizacyjny" tylko współczesne "niewidzialne narzędzia" do regulacji/depopulacji Ziemi, a takich narzędzi jest znacznie znacznie więcej . Dlaczego nazwałem to "niewidzialnymi" narzędziami? Bo (przepraszam za wyrażenia) masa ludzka/pleb jest na tyle ogłupiona i ograniczona, że większość zwyczajnie tego nie dostrzega i nie zdaje sobie z tego sprawy nawet w najmniejszym stopniu.
CYTAT

A w kłamstwach jesteś całkiem niezły.

Nie uważam abym kłamał... nie mam w tym żadnego interesu.

CYTAT

Widziałeś w ogóle znaki zapytania?
To było pytanie do Ciebie, czy tak właśnie widzisz rozwiązanie problemów naszej planety....

Oczywiście, że widzę. Jednak wiem co to przekaz podprogowy, manipulacja i znam mechanizmy manipulacji opinią publiczną. Nie ważne jakie znaki są przed czy po twoich słowach. Ot próbujesz wmówić coś czego nie ma... w tym przypadku słów których nie napisałem. I kto tu jest kłamcą?

Powiem ci tak... Ja to bym chciał mieć i dziesiątke dzieci... jakąś skromną dwuizbową drewnianą chatę wybudowaną własnymi rękami, troche poletka i zwierzątek. Być samowystarczalnym, nie znać podatków i całego systemu. Żyć w zgodzie z naturą i głównymi zasadami jakimi kierują się ludzie wierzący.

Jeszcze 100 lat temu by to było jak najbardziej normalne i możliwe. Jednak w dzisiejszych czasach i świadomości w jaką stronę poszedł świat w XXIw. jest to zwyczajnie NIESPEŁNIONY SEN NAĆPANEGO HIPISA... którym wy żyjecie i błędnie twierdzicie, że tak się dalej da.

Wszystko się zmienia i zmiany postrzegania/doświadczania świata muszą podążać z tą samą prędkością i drogą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 12:02  
Cytuj
Wiesz kosmito.... zgadzam się co do niewidzialności dla pewnych grup społecznych pewnych metod. OK. Do wielu to nie dociera.

btw polecam książki Joe`a Haldemana "Wieczna wojna", "Wieczny pokój"
Facet nie ma najlepszego pióra, ale wizja świata....

To tyle ze zgadzaniem się.
Taki był przekaz Twojej wypowiedzi i niczego nie zmanipulowałem.

Skłamałeś twierdząc, że ja w temacie wośp zabraniam ludziom wrzucać do puszki. Każdy kto poczyta moje posty - stwierdzi to bez problemu. Dla mnie jesteś kłamcą.

Nie stosuję żadnych przekazów podprogowych.zaklopotany
Zdania czytać należy razem ze znakami interpunkcyjnymi i tyle.
Czasami warto czyjś post przeczytać 2-3 razy i lekko ochłonąć przed odpisaniem. Unika się wtedy kompromitacji.

Na jakiej podstawie twierdzisz - że MY - żyjemy niespełnionym snem naćpanego hipisa?
Bo uważamy, że należy zatrzymać zmniejszanie się populacji Polaków?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 12:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Chłopie, a kto tu mówi o karaniu kobiet?
Jestem bardzo daleki od tego.
Nawet jeżeli dokonałaby aborcji jestem przeciwko karaniu takiej kobiety !!!
Nie wkładaj mi w usta słów, których nigdy nie powiedziałem i nie napisałem !!!


To czekaj. Chcesz prawnie zakazać aborcji w przyadku gwałtu. Jeśli kobieta złamie ten zakaz, to łamie prawo. I co nie będzie ukarana? To po co ten zakaz?


Czy wg Ciebie człowiek z gwałtu nie ma prawa do życia?
Ja bronię prawa do życia każdego człowieka.
To jest zapisane w konstytucji.
Dając prawo do aborcji jesteśmy w sprzeczności z konstytucją!

A wiesz, że Miss Pensylwanii jest dzieckiem z gwałtu?
Czy wg Ciebie ona też powinna być zabita?

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/miss-pensylwanii-jestem-dzieckiem-z-gwaltu/dm228dn

Obrazek

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 12:15  
Cytuj
Któryś ze znanych piłkarzy o mało nie został abortowany....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 12:21  
Cytuj
Obrazek

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 12:35  
Cytuj
CYTAT
A wiesz, że Miss Pensylwanii jest dzieckiem z gwałtu?
Czy wg Ciebie ona też powinna być zabita?


Zajebista manipulacja. Czy gdziekolwiek napisałem, że w przypadku gwałtu NALEŻY dokonać aborcji. Napisałem, że kobiecie należy się wsparcie, nawet jeśli zdecyduje się na aborcję.
Twój brak czytania ze zrozumieniem jest zadziwiający.
I proszę odpowiedz mi na poprzednie pytanie (a nie wklejasz zdjęcie półnagiej kobiety i schodzisz na poziom mireczka). Jakim sposobem chcesz zakazać aborcji w przyapdku gwałtu, a jednocześnie nie karac kobiety, która się na nią zdecyduje???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 12:41  
Cytuj
CYTAT

btw polecam książki Joe`a Haldemana "Wieczna wojna", "Wieczny pokój"
Facet nie ma najlepszego pióra, ale wizja świata....


Zapiszę tytuły i napewno zerknę.

CYTAT

Skłamałeś twierdząc, że ja w temacie wośp zabraniam ludziom wrzucać do puszki. Każdy kto poczyta moje posty - stwierdzi to bez problemu. Dla mnie jesteś kłamcą.


Nigdzie nie znajdziesz moich słów mówiących, że zabraniałeś ludziom wrzucania pieniędzy do puszki wośpu. Zacytuję "Dla mnie jesteś kłamcą".

CYTAT

Nie stosuję żadnych przekazów podprogowych.zaklopotany
Zdania czytać należy razem ze znakami interpunkcyjnymi i tyle.
Czasami warto czyjś post przeczytać 2-3 razy i lekko ochłonąć przed odpisaniem. Unika się wtedy kompromitacji.

Pewna doza manipulacji faktami i opinią jest zauważalna w wielu twoich wypowiedziach. Może nieświadomie(w to wątpie) może nie...

CYTAT

Na jakiej podstawie twierdzisz - że MY - żyjemy niespełnionym snem naćpanego hipisa?
Bo uważamy, że należy zatrzymać zmniejszanie się populacji Polaków?


Nad tym szczerze mówiąc nie mam ochoty i czasu się rozwodzić.

Powiem tylko, że większość moich poglądów i przekonań jest taka jaka jest nie dlatego, że tak chcę... Tylko dlatego, że współczesny świat rządzi się takimi prawami i jego wartości wyglądają zgoła inaczej niż te 2k lat temu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 12:46  
Cytuj
CYTAT
Zanim zaczniesz pisac swoje przemyslenia radze troszke ruszyc swoje 4 litery i ruszyc w swiat. Latwo sie krytykuje jakas religie (chrzescijanstwo) jak sie siedzi w kraju katolickim ,gdzie wpojone sa w sporej grupie spoleczenstwa pewne wartosci katolickie. Moze jak Ci tak zle z ta religia to proponuje sie wybrac do krajow komunistycznych,gdzie wartosci jakie glosi kosciol niemaja zadnego wplywu na spoleczenstwo . w krajach ,gdzie niema Boga mozna zobaczyc ,ze czlowiek staje sie tylko numerem np.Chiny,Indie,Korea Pol. , Wietnam i wiele innych krajow. Wartosc zycia traci swoje znaczenie jak i szacunek do starszych ludzi. W krajach Zachodnich przeprowadza sie miliony aborcji czesto spowodowane pogonia za pieniedzmi(kariera) zas starszych ludzi uwazac zaczyna sie jako przestarzaly produkt ,ktory najlepiej usunac by nieobciazac obywateli. W krajach ,gdzie kiedys dominowalo chrzescijanstwo mozna zobaczyc,ze nastapil kult czlowieka idealnego - jesli masz urodzic dziecko z jakas wada jest lepiej usunac - czyli dochodzi sie do etapu w ktorym byl Adolf Hitler - segregacja rasowa i genetyczna - stworzenie idealnej rasy - co kosciol probuje powstrzymac.


W Indiach, czy Chinach nie ma boga? Co Ty gadasz? Jest, tylko inny, wymyślony przez tamtejszych cwaniaków do łupienia lokalnych głupków.
Jeżeli chodzi o Hitlera, to przecież był katolikiem. Niemcy zabijali z hasłem "bóg z nami" na swoich mundurach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 12:49  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A wiesz, że Miss Pensylwanii jest dzieckiem z gwałtu?
Czy wg Ciebie ona też powinna być zabita?


Zajebista manipulacja. Czy gdziekolwiek napisałem, że w przypadku gwałtu NALEŻY dokonać aborcji. Napisałem, że kobiecie należy się wsparcie, nawet jeśli zdecyduje się na aborcję.
Twój brak czytania ze zrozumieniem jest zadziwiający.
I proszę odpowiedz mi na poprzednie pytanie (a nie wklejasz zdjęcie półnagiej kobiety i schodzisz na poziom mireczka). Jakim sposobem chcesz zakazać aborcji w przyapdku gwałtu, a jednocześnie nie karac kobiety, która się na nią zdecyduje???


Ok. Źle zadałem pytanie. Ale przyznasz, że śliczna kobieta?
Zmieniam pytanie:
Czy matka ma prawo zabić swoje dziecko z gwałtu, i odebrać mu możliwość bycia Miss; dobrym przywódcą, który obroni jakiś kraj przed wojną; lekarzem, który uratuje setki czy tysiące ludzi przed chorobami lub śmiercią; naukowcem, który wynajdzie lek na raka czy aids; kapłanem, który zostanie papieżem, itd. itd.

Tak przy okazji, to Karol Wojtyła również miał być abortowany ...
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/papiez-jan-pawel-ii-mial-sie-nie-urodzic/t3363mh

Ale wracając do tematu dzieci z gwałtu i skrzywdzonych matek.

CYTAT
Jakim sposobem chcesz zakazać aborcji w przyapdku gwałtu, a jednocześnie nie karac kobiety, która się na nią zdecyduje???

Normalnie w świecie.
W przypadku poddania się nielegalnej aborcji kobiety, która nosi w sobie dziecko z gwałtu, odstąpić od wymierzenia kary tejże kobiecie.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 13:06  
Cytuj
CYTAT
Czy matka ma prawo zabić swoje dziecko z gwałtu, i odebrać mu możliwość bycia Miss; dobrym przywódcą, który obroni jakiś kraj przed wojną; lekarzem, który uratuje setki czy tysiące ludzi przed chorobami lub śmiercią; naukowcem, który wynajdzie lek na raka czy aids; kapłanem, który zostanie papieżem, itd. itd.


Zgubna retoryka. Podając pozytywne przykłady (lekarz, naukowiec), można odbić piłeczkę przykładami negatywnymi np. jesli kobieta zostanie zgwałcona przez zwyrodnialca istnieje prawdopodobieństwo, że jego potomek będzie przejawiał te same zachowanie,czyli w przypadku zaniechania aborcji świat może zostac "odbarowany" pedofilami, seryjnymi mordercami i nagorszym elementem jaki ludzkość może sobie wyobrazić.
Zaznaczam, że nie jest to moja argumentacja, użyłem jej tylko dlatego, żeby wskazać na ułomność Twojej.


CYTAT
W przypadku wykonania nielegalnej aborcji odstąpić od wymierzenia kary.


To jaki sens ma prawne zakazywanie aborcji w takim konkretnie przypadku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 13:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
A wiesz, że Miss Pensylwanii jest dzieckiem z gwałtu?
Czy wg Ciebie ona też powinna być zabita?


Zajebista manipulacja. Czy gdziekolwiek napisałem, że w przypadku gwałtu NALEŻY dokonać aborcji. Napisałem, że kobiecie należy się wsparcie, nawet jeśli zdecyduje się na aborcję.
Twój brak czytania ze zrozumieniem jest zadziwiający.
I proszę odpowiedz mi na poprzednie pytanie (a nie wklejasz zdjęcie półnagiej kobiety i schodzisz na poziom mireczka). Jakim sposobem chcesz zakazać aborcji w przyapdku gwałtu, a jednocześnie nie karac kobiety, która się na nią zdecyduje???


Ok. Źle zadałem pytanie. Ale przyznasz, że śliczna kobieta?
Zmieniam pytanie:
Czy matka ma prawo zabić swoje dziecko z gwałtu, i odebrać mu możliwość bycia Miss; dobrym przywódcą, który obroni jakiś kraj przed wojną; lekarzem, który uratuje setki czy tysiące ludzi przed chorobami lub śmiercią; naukowcem, który wynajdzie lek na raka czy aids; kapłanem, który zostanie papieżem, itd. itd.

Tak przy okazji, to Karol Wojtyła również miał być abortowany ...
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/papiez-jan-pawel-ii-mial-sie-nie-urodzic/t3363mh

Ale wracając do tematu dzieci z gwałtu i skrzywdzonych matek.

CYTAT
Jakim sposobem chcesz zakazać aborcji w przyapdku gwałtu, a jednocześnie nie karac kobiety, która się na nią zdecyduje???

Normalnie w świecie.
W przypadku poddania się nielegalnej aborcji kobiety, która nosi w sobie dziecko z gwałtu, odstąpić od wymierzenia kary tejże kobiecie.
Nie łódź się że dziecko nie dziedziczy genów po ojcu gwałcicielu. To że akurat dziecko by było ładne albo było przywódcą państwa świadczy jedynie o tym, że ktoś o złych genach piastuje takie stanowisko. Dasz sobie uciąć rękę że ta gwiazdka której zdjęcie publikujesz nie będzie piękną psychopatką? Być może na taką kobietę trafiłeś w swoim życiu że postanowiłeś zostać księdzem. Ileż ludzi upadnie przez taką jedną piękną o złych cechach kobietę?

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 13:15  
Cytuj
To za skłonność do gwałtów odpowiadają geny??????mlotekmlotekmlotek

Kiedy wyizolowano ten gen?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 13:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Czy matka ma prawo zabić swoje dziecko z gwałtu, i odebrać mu możliwość bycia Miss; dobrym przywódcą, który obroni jakiś kraj przed wojną; lekarzem, który uratuje setki czy tysiące ludzi przed chorobami lub śmiercią; naukowcem, który wynajdzie lek na raka czy aids; kapłanem, który zostanie papieżem, itd. itd.


Zgubna retoryka. Podając pozytywne przykłady (lekarz, naukowiec), można odbić piłeczkę przykładami negatywnymi np. jesli kobieta zostanie zgwałcona przez zwyrodnialca istnieje prawdopodobieństwo, że jego potomek będzie przejawiał te same zachowanie,czyli w przypadku zaniechania aborcji świat może zostac "odbarowany" pedofilami, seryjnymi mordercami i nagorszym elementem jaki ludzkość może sobie wyobrazić.
Zaznaczam, że nie jest to moja argumentacja, użyłem jej tylko dlatego, żeby wskazać na ułomność Twojej.


Dlatego to nie my mamy o tym decydować czy zabić czy nie.
Powstało życie i chrońmy je.

CYTAT
CYTAT
W przypadku wykonania nielegalnej aborcji odstąpić od wymierzenia kary.


To jaki sens ma prawne zakazywanie aborcji w takim konkretnie przypadku?


Aby nie pokazywać, że jeśli to jest legalne to jest to dobre.
Nie może być zgody na usprawiedliwianie czynu morderstwa.
Taki czyn zawsze będzie zły. Legalny czy nie legalny.
Ale nie nazywajmy tego co złem dobrym!
Nie usprawiedliwiajmy się legalnością złego czynu.
Budujmy świadomość zła jakie niesie morderstwo na niewinnym dziecku.
Ale od karania kobiety, która i tak już się tyle wycierpiała bym zrezygnował.
Często większą karą dla niej będzie sama świadomość zabicia swojego dziecka, mimo, ze było nawet z gwałtu.
Niech ma wsparcie psychologów przez cały okres ciąży i po nim oraz wsparcie innych potrzebnych osób z pieniędzy publicznych. Niech urodzi dziecko, odda do adopcji i jeżeli chce postara się zapomnieć o nim.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11634
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 13:17  
Cytuj
Ja_30 - zamieszczałem gdzieś na forum zdjęcia półnagich kobiet?potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2017r. 13:20  
Cytuj
CYTAT (mimoza)
Nie łódź się że dziecko nie dziedziczy genów po ojcu gwałcicielu. To że akurat dziecko by było ładne albo było przywódcą państwa świadczy jedynie o tym, że ktoś o złych genach piastuje takie stanowisko. Dasz sobie uciąć rękę że ta gwiazdka której zdjęcie publikujesz nie będzie piękną psychopatką? Być może na taką kobietę trafiłeś w swoim życiu że postanowiłeś zostać księdzem. Ileż ludzi upadnie przez taką jedną piękną o złych cechach kobietę?


Mimoza dlaczego oceniasz tą kobietę wcale jej nie znając ???

Masz jakieś naukowe dowody na to ???

Czy jeżeli ktoś zdradza w małżeństwie, mężczyzna czy kobieta, to znaczy, że ich dzieci też będą zdradzać bo mają ich geny?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »