NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Kler okrada ludzi metodą "na boga", Co o tym sądzicie?
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 13:41  
Cytuj
Samochodami do 30-40 tyś, używkami - jak my wszyscy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 13:41  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 13:47  
Cytuj
kiepski z ciebie duszpasterz jak ty takie pytania zadajesz. Zobacz czym jeżdżą twoi parafianie. To Ty jesteś na ich utrzymaniu.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 13:57  
Cytuj
no to ja mam samochód warty tylko ok. 10 tyś zł ...
15-to letni ...
czyli duchowni mogą jeździć 3-4 razy droższymi od mojego, ok umiech


zobaczcie,
każdy ma swój standard życia,
swoje podejście do luksusu,
i każdy ocenia wg siebie ...


i co z tego wychodzi?
kłótnie i nic więcej ...


co by człowiek nie zrobił i tak będzie krytykowany neutralny

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 14:16  
Cytuj
CYTAT
Samochodami do 30-40 tyś, używkami - jak my wszyscy.


Jest Ewangelia.Duchowieństwo to nie jest zawód ale powołanie.
„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Łk 9,23)

" Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" 18 Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę". 20 On Mu rzekł: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości."

Ksiądz w mercedesie to świadectwo sprzeczności.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 14:27  
Cytuj
CYTAT
no to ja mam samochód warty tylko ok. 10 tyś zł ...
15-to letni ...
czyli duchowni mogą jeździć 3-4 razy droższymi od mojego, ok umiech


zobaczcie,
każdy ma swój standard życia,
swoje podejście do luksusu,
i każdy ocenia wg siebie ...


i co z tego wychodzi?
kłótnie i nic więcej ...


co by człowiek nie zrobił i tak będzie krytykowany neutralny


Tylko, że my widzimy BMW 7 za kilka set tysięcy czyli kilkadziesiąt razy droższy od twojego.
Możesz zakrzywiać rzeczywistość i udawać że tego nie widzisz. Jednak realiów nie zmienisz.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 14:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Samochodami do 30-40 tyś, używkami - jak my wszyscy.


Jest Ewangelia.Duchowieństwo to nie jest zawód ale powołanie.
„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Łk 9,23)

" Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" 18 Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę". 20 On Mu rzekł: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości."

Ksiądz w mercedesie to świadectwo sprzeczności.


Ok, super cytat przytoczyłeś.

Ale powiedz: czy nam, ludziom świeckim pomogło by to w naszym zbawieniu? gdyby ksiądz, czy biskup jeździł kiepskim samochodem lub chodził piechotą?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 14:32  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie tak umiech
bo wszystko Wam nie pasuje, więc proszę o Wasze zdanie umiech
No to ja ci napiszę prawdę - ksiądz może mieć najlepszy model samochodu na jaki jest w stanie sobie odłożyć i nikt nie będzie miał pretensji ( prócz wiecznie zazdrosnych o wszystko ludzi) pod warunkiem że ten ksiądz jest po prostu dla ludzi a nie dla idei KK. Nie będę tu już się rozpisywać na drażliwe tematy, ale jak ksiądz jest dobrym człowiekiem, nie ocenia a ewangelizuje, nie jest natrętem a jedynie podpowiada to nie ma się co obawiać jakichś szykanów za samochód lepszej marki. Jak jest karierowiczem w sutannie to ma jeździć syrenką bo go ludzie zjedzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 14:48  
Cytuj
bardzo ciekawie paranormalna, tylko wytłumacz mi co rozumiesz pod tymi słowami:

"pod warunkiem że ten ksiądz jest po prostu dla ludzi a nie dla idei KK"

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 14:53  
Cytuj
Znałem księdza, który całe życie jeździł rowerem, bądź chodził na piechotę (nie nazywał się Mateusz good)

Kiedy na starość podupadł na zdrowiu, parafianie zrobili zrzutę i kupili mu "malucha". Nie chciał go przyjąć.
Zaczął nim jeździć dopiero jak już na prawdę zdrowie go do tego zmusiło.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 15:36  
Cytuj
CYTAT (paranormalna)
Rsta - ty jesteś klechą który ma problem na jaki samochód zamienić tuż po kolędowaniu ten który obecnie posiadasz? Albo ciągle pytasz ile na tacę dawać, albo jaki samochód ma posiadać ksiądz. To sam nie masz rozeznania co jest dla wiernych fanaberią a co normą i musisz pytać na forum?


CYTAT (rsta)
Dokładnie tak umiech
bo wszystko Wam nie pasuje, więc proszę o Wasze zdanie umiech


To jesteś duchownym czy nie? Bo raz piszesz tak, raz nie.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:02  
Cytuj
CYTAT
bardzo ciekawie paranormalna, tylko wytłumacz mi co rozumiesz pod tymi słowami:

"pod warunkiem że ten ksiądz jest po prostu dla ludzi a nie dla idei KK"
Ano to jest tak - ideą KK jest zbieranie haraczu od wiernych na dostatnie życie tak dla księdza jak i dla całej ekipy tej na górze. Im więcej mają tym częściej krzyczą : jeszcze mało! Trudno jest w takich warunkach być uczciwym księdzem bo jak nie drze on z wiernych to i nic nie znaczy dla przełożonych, czyli biskupów bo za mało odda na Kurię kasy. Tylko nie nawracaj mnie w tym temacie że niby Kościół to wspólnota ludzi bo to stara śpiewka - Kościół to wspólnota owiec która utrzymuje swoich guru, bo jakoś wiary mi brak że jakikolwiek biskup czy arcy......jest taki jak ja owca - ja jestem od dawania a on jest od pitolenia głupot żebym uwierzyła że daję kasę na wspólną słuszną sprawę. Ja po to mam rozum, żeby dawać tyle ile uznam za słuszne co nie w smak przede wszystkim tym na samym dole, czyli tobie nasz klechutku. Kupuj brykę jak marzenie i udaj że ci matka dała kasę bo sprzedała gospodarkę a my jak jesteś człowiek udamy że to prawda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (paranormalna)
Rsta - ty jesteś klechą który ma problem na jaki samochód zamienić tuż po kolędowaniu ten który obecnie posiadasz? Albo ciągle pytasz ile na tacę dawać, albo jaki samochód ma posiadać ksiądz. To sam nie masz rozeznania co jest dla wiernych fanaberią a co normą i musisz pytać na forum?


CYTAT (rsta)
Dokładnie tak umiech
bo wszystko Wam nie pasuje, więc proszę o Wasze zdanie umiech


To jesteś duchownym czy nie? Bo raz piszesz tak, raz nie.
No jest, przecież napisał. Może on jakiś porządny bo choć mu zależy żeby nie wyróżniać się co inni księża olewają ciepłym moczem? Kupują najlepsze bryki w mieście i za nic mają co powiedzą i pomyślą o nich wierni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:06  
Cytuj
CYTAT
Znałem księdza, który całe życie jeździł rowerem, bądź chodził na piechotę (nie nazywał się Mateusz good)

Kiedy na starość podupadł na zdrowiu, parafianie zrobili zrzutę i kupili mu "malucha". Nie chciał go przyjąć.
Zaczął nim jeździć dopiero jak już na prawdę zdrowie go do tego zmusiło.
Ksiądz nie ma rodziny, nie ma wydatków z nią związanych to i może mieć lepszy samochód, tylko niech to będzie człowiek dla ludzi a nie jak inni księża myślą że to ludzie są dla nich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:07  
Cytuj
Dla mnie ideą KK, jest prowadzenie ludzi ku zbawieniu.
Natomiast, jakie idee przyświecają pewnej grupie księży, to zupełnie inna sprawa.
Nie łączyłbym tych dwóch spraw.

Krytykując kler, trzeba być ostrożnym z jednego powodu. Za komuny nie było takiej jazdy na duchownych jak teraz - każdy odosobniony przypadek niewłaściwej postawy od razu jest rozciągany na całe duchowieństwo. Dlatego trzeba niestety być powściągliwym w swoich krytycznych uwagach, bo za chwilę możemy usłyszeć jakąś przeinaczoną i rozdmuchaną bzdurę.

paranormalna - 3 posty? nie przesadzasz?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:11  
Cytuj
CYTAT
Dla mnie ideą KK, jest prowadzenie ludzi ku zbawieniu.
Natomiast, jakie idee przyświecają pewnej grupie księży, to zupełnie inna sprawa.
Nie łączyłbym tych dwóch spraw.

Krytykując kler, trzeba być ostrożnym z jednego powodu. Za komuny nie było takiej jazdy na duchownych jak teraz - każdy odosobniony przypadek niewłaściwej postawy od razu jest rozciągany na całe duchowieństwo. Dlatego trzeba niestety być powściągliwym w swoich krytycznych uwagach, bo za chwilę możemy usłyszeć jakąś przeinaczoną i rozdmuchaną bzdurę.

paranormalna - 3 posty? nie przesadzasz?
Zbawco, a kogo żeś zbawił, mógłbyś mnie powiadomić? Dowody na zbawienie poproszę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:15  
Cytuj
CYTAT
Dla mnie ideą KK, jest prowadzenie ludzi ku zbawieniu.
Natomiast, jakie idee przyświecają pewnej grupie księży, to zupełnie inna sprawa.
Nie łączyłbym tych dwóch spraw.

Krytykując kler, trzeba być ostrożnym z jednego powodu. Za komuny nie było takiej jazdy na duchownych jak teraz - każdy odosobniony przypadek niewłaściwej postawy od razu jest rozciągany na całe duchowieństwo. Dlatego trzeba niestety być powściągliwym w swoich krytycznych uwagach, bo za chwilę możemy usłyszeć jakąś przeinaczoną i rozdmuchaną bzdurę.

paranormalna - 3 posty? nie przesadzasz?
Za komuny nie było internetu a to on otworzył oczy wiernym na występki księży.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:19  
Cytuj
CYTAT
Ksiądz nie ma rodziny, nie ma wydatków z nią związanych to i może mieć lepszy samochód, tylko niech to będzie człowiek dla ludzi a nie jak inni księża myślą że to ludzie są dla nich.


No tak wydatków związanych z rodziną nie mają ale kasy sporo za swoje usługi biorą także życie duchowe jest dużo, dużo niżej. A wyżej jest dostatek materialny.

Wystarczy reakcja na cytat Dalibora

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:23  
Cytuj
Ja niestety muszę Daliborowi przyznać rację.
Trafił w sedno.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Samochodami do 30-40 tyś, używkami - jak my wszyscy.


Jest Ewangelia.Duchowieństwo to nie jest zawód ale powołanie.
„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Łk 9,23)

" Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" 18 Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę". 20 On Mu rzekł: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości."

Ksiądz w mercedesie to świadectwo sprzeczności.
Nic podobnego. Samochód to nie jest wykładnik bogactwa. Na świecie jest 8 ludzi którzy mają majątek równy majątkowi połowy ludności na ziemi. To jest bogactwo, bo samochód to jest pikuś w porównaniu do tego co przeliczył redaktor w TV opisując skalę tego zjawiska - jest mała garstka ludzi którzy bogacą się tak szybko, że nie są w stanie wydać tego majątku przez całe swoje życie. Nawet ich spadkobiercy będą mieć problem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:27  
Cytuj
Pamiętajmy jednak że:
- dotyczy to tylko pewnej grupy księży
- wierzyć należy w Boga

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:29  
Cytuj
CYTAT
Ja niestety muszę Daliborowi przyznać rację.
Trafił w sedno.

A co to znaczy oddać wszystko w XXI w.? Czy ten który ma te miliardy w moim poście wcześniejszym jakby oddał wszystko i zostawił sobie tylko tyle ile ma ksiądz przeciętny to już by był biedny, czy może musiałby jeszcze zdjąć buty od Prady? Dajcież już spokój tym samochodom księdza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:30  
Cytuj
CYTAT
Pamiętajmy jednak że:
- dotyczy to tylko pewnej grupy księży
- wierzyć należy w Boga

Skoro wystarczy wiara w Boga to on ponoć jest wszędzie więc po co chodzić do kościoła? Nie lepiej pomodlić się na łące i nie wrzucać na tacę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:38  
Cytuj
Paranormalna to, że ksiądz ma drogi samochód to jest nic. Tu problem leży w tym, że ksiądz takie auto chce mieć. Dąży do tego niczym przedsiębiorca. Dla księdza z powołania auto było by nic nie warta marność.

CYTAT
marność i pogoń za wiatrem*

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 17:44  
Cytuj
paranormalna

Wiesz - twoje argumenty są nielogiczne.

Gdyby były fizyczne dowody, nagrane świadectwa ludzi zbawionych, to nie byłaby już Wiara, bo niczego nie trzeba by było brać na wiarę.
To byłby wtedy czysty biznes - my grzeczni, a za to Bóg nam raj.
Szatan wie, że istnieje Bóg, Niebo... jest dobry?
Są Znaki, Objawienia - dzieją się również w naszych czasach.
To są dowody.

Gdyby każdy sam sobie praktykował w domu, swoją wiarę, bardzo szybko doszłoby do wielu dziwnych interpretacji Pisma Świętego. Modlitwa w samotności jest wskazana, ale Pan Jezus po to ustanowił Eucharystię, byśmy dzięki temu, byli w łączności duchowej z Nim i pamiętali, jak wielką ofiarą było odkupienie na krzyżu.
"To czyńcie na moją pamiątkę" "Gdzie dwoje lub troje zbierze się w Moim imieniu, tam Ja będę z nimi..."

Pamiętasz przypowieść o wdowim groszu? To znaczy oddać wszystko.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2017r. 18:13  
Cytuj
CYTAT
paranormalna

Wiesz - twoje argumenty są nielogiczne.

Gdyby były fizyczne dowody, nagrane świadectwa ludzi zbawionych, to nie byłaby już Wiara, bo niczego nie trzeba by było brać na wiarę.
To byłby wtedy czysty biznes - my grzeczni, a za to Bóg nam raj.
Szatan wie, że istnieje Bóg, Niebo... jest dobry?
Są Znaki, Objawienia - dzieją się również w naszych czasach.
To są dowody.

Gdyby każdy sam sobie praktykował w domu, swoją wiarę, bardzo szybko doszłoby do wielu dziwnych interpretacji Pisma Świętego. Modlitwa w samotności jest wskazana, ale Pan Jezus po to ustanowił Eucharystię, byśmy dzięki temu, byli w łączności duchowej z Nim i pamiętali, jak wielką ofiarą było odkupienie na krzyżu.
"To czyńcie na moją pamiątkę" "Gdzie dwoje lub troje zbierze się w Moim imieniu, tam Ja będę z nimi..."

Pamiętasz przypowieść o wdowim groszu? To znaczy oddać wszystko.
Gdybym była wdową to bym księdzu nic nie dała. Niech oni nie oglądają się na wdowi grosz a zakręcą koło grzesznych biznesmenów - lepiej na tym wyjdą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »