NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 »
Władze miasta olały WOŚP w Stalowej Woli,
Posty: 54
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 21:58  
Cytuj
Pierwsze 8 lat Szlęzaka były najlepsze dla firmy. Chyba oddawali nam 30%. Nie pamiętam czy wzbudziło to zainteresowanie poprzedniej ekipy która w praktycznie niezmienionym składzie okupowała UM.
Wyniki są , moze ktos z WOSP napisze jaki procent darów pozostał w szpitalu.
Potem gdy sprawa sie rypła nastąpiło przestawienie wajchy jeszcze za Szlęzaka gdzy zaczęto zadawac pytania o obietnicach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 21:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:01  
Cytuj
CYTAT
na strażaków nikt nie zbiera,poświęcają wiele razy życie by ratować innych, dostają również sprzęt warty miliony.
przykład: zakładam fundację, zbieram na sprzęt który ratuje życie innym,dla wyzej wymienionych strażaków ale za to bede brał procent.liczy się dla mnie jedynie kasa,a pomoc strażakom jest na drugim miejscu. wrzucicie mi do puszki albo na konto?

PS. WSZYSTKO w sensie teoretycznym


Miałeś już raz fundację zakładać umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:07  
Cytuj
Bob,równie dobrze mógłbym użyc sformułowania że ktoś zakłada fundację w takim celu. istotne jest pytanie, czy wrzuciłbyś takiej osobie do puszki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:20  
Cytuj
jednorazowy ja wyobrażasz sobie działalność fundacji. Czy wg Ciebie prowadząc fundację nie można mieć wynagrodzenia? To z czego ma żyć taka osoba? Czy pomagający ma być nędzarzem? Jak wyobrażasz sobie pracę dla fundacji i pracę na etacie by zapłacić rachunki, czy kupić jedzenie? Jak sobie to wyobrażasz w tak dużej fundacji jaka jest WOŚP?

Pytam bardzo poważnie, oczekuję konkretnej odpowiedzi a nie kolejnych sloganów.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:24  
Cytuj
Dokładnie tak samo jak wyobrażacie sobie dzialalnosc caritas, o ktorej sie rozpisywałes nadpobudliwie.

Znowu myślenie dupy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:36  
Cytuj
Fusk przeczytaj to co napisałem ja i co Ty napisałeś. Tym razem użyj rozumu.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:36  
Cytuj
przecież Ci ludzie, jak to mówią robią to bezinteresownie( więc i nie powinni oczekiwać za to wynagrodzenia)? czy nie można pracować jak wiekszość ludzi ,a po pracy poświęcić swój czas w pomaganie innym ?zdaje się,że o to chodzi w charytatywności. wolontariusze w sile ponad 100 tys. pobieraja wynagrodzenie za chodzenie z puszką? moja naiwna aczkolwiek idealistyczna wizja jest taka,że osoby,które chcą rzeczywiście to robić są zdolne do poświęcenia swojego czasu, często i pieniędzy. to jest zasadnicza sprawa. ale jeśli ktoś chce pomagać innym oczekując przy tym wynagrodzenia i to z cudzych datków jest to dla mnie nieuczciwe i to bardzo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:39  
Cytuj
po co fundacji nieruchomości,etaty? fundacje nie generują zysków, a widziałeś firmę, która nic nie zarabiając utrzymuje się? pamiętam że co niektorzy skrzykiwali się w 2010 i jechali w stronę zagrożonych terenów powodzią aby pomóc tamtejeszej ludnośći, strażakom czy tej wojsku, wkładali czas , jechali za swoje, i nie oczekiwali niczego w zamian

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:49  
Cytuj
CYTAT (jednorazowy)
przecież Ci ludzie, jak to mówią robią to bezinteresownie( więc i nie powinni oczekiwać za to wynagrodzenia)? czy nie można pracować jak wiekszość ludzi ,a po pracy poświęcić swój czas w pomaganie innym ?zdaje się,że o to chodzi w charytatywności. wolontariusze w sile ponad 100 tys. pobieraja wynagrodzenie za chodzenie z puszką? moja naiwna aczkolwiek idealistyczna wizja jest taka,że osoby,które chcą rzeczywiście to robić są zdolne do poświęcenia swojego czasu, często i pieniędzy. to jest zasadnicza sprawa. ale jeśli ktoś chce pomagać innym oczekując przy tym wynagrodzenia i to z cudzych datków jest to dla mnie nieuczciwe i to bardzo.


Kto to są Ci ludzie?
Nie da się prowadzić tak wielkiej fundacji z doskoku, po pracy.
Wolontariusze chodzący z puszką robią to raz w roku przez kilka godzin w niedzielę. Wtedy nie mają szkoły i pracy. W poniedziałek już wracają do swoich obowiązków i działalność dla fundacji traktują jako miłe wspomnienie. Fundacja jednak pracuje dalej.
Znasz skalę działalności fundacji WOŚP? Odnoszę wrażenie, że nie. Nie wiem czy to naiwność raczej brak wiedzy. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:51  
Cytuj
CYTAT
wladek5413


2. koszt 500+ dotyczy wszystkich podatników niezależnie czy głosowali czy nie na PiS. To nie PiS daje se swoich tylko z moich i twoich o ile płacisz podatki.
3. Gdyby Fundacja zlecenia dawała firmie nie związanej z Owsiakiem to byłoby dobrze? Chodzi o to, że to Owsiak jest właścicielem Mrówki całej i złotego melona? Gdyby był to przysłowiowy Jan Nowak to było by dobrze?


Czytam, sam sie okładasz dupomyśleniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:54  
Cytuj
CYTAT
po co fundacji nieruchomości,etaty? fundacje nie generują zysków, a widziałeś firmę, która nic nie zarabiając utrzymuje się? pamiętam że co niektorzy skrzykiwali się w 2010 i jechali w stronę zagrożonych terenów powodzią aby pomóc tamtejeszej ludnośći, strażakom czy tej wojsku, wkładali czas , jechali za swoje, i nie oczekiwali niczego w zamian


Mylisz doraźną pomoc ze stałą działalnością jaką jest fundacja WOŚP.

Np. Bank Żywności nie jest w stanie działać bez budynku i osoby zarządzającej. Mam nadzieją, że swoje kryteria odnosisz do wszystkich fundacji.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 22:55  
Cytuj
CYTAT (Fusk)


Czytam, sam sie okładasz dupomyśleniem.



No i nie użyłeś rozumu.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 23:13  
Cytuj
odnosze się Andrzeju do fundacji, które tak praktykują. dlatego oni nie są organizacjami charytatywnymi które nie czerpią korzyści a jedynie dobrze zoorganizowanym przedsiębiostem zarządzającym zebranymi pieniędźmi, na zasadzie : dajcie mi ja zrobię. kolejyn przykład fundacji Polsat, czy pana Solorza nie stać na pomoc innym , zapewne to robi, ale nie ma wstydu żebrac poprzez smsy, a do tego na tym zarabia firma telekomunikacyjna. chodzi mi o to zafałszowanie "dobroczynności".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 23:18  
Cytuj
jednorazowy a jak określiłbyś Bank Żywności?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 23:24  
Cytuj
1. Pozysk żywności. Bank Żywności pozyskuje żywność od:

lokalnych darczyńców: producentów żywności: np. piekarni, rolników, sadowników;
lokalnych dystrybutorów: sklepów, marketów, giełd rolno-spożywczych;
w planach także mamy pozyskiwanie niewydajnych dań z lokalnych restauracji, hoteli i cateringów;
darowizny żywności skoordynowane przez Biuro Zarządu Federacji;
osób indywidualnych podczas zbiórek żywności;
Bank Żywności jest wyposażony take w produkty pochodzące ze źródeł Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.
2. Przekazanie żywności do lokalnych organizacji dla potrzebujących. Gdy żywność trafi już do Banku Żywności, Bank przekazuje ją partnerskim organizacjom społecznym np. do jadłodajni dla najuboższych rodzin.

Każdy Bank Żywności zna dobrze środowisko lokalnych organizacji zajmujących się dożywianiem najuboższych. Codziennie do magazynów Banków Żywności przyjeżdżają stowarzyszenia, fundacje po żywność dla swoich podopiecznych.

to tak na prędko, bo tym tematem się nie zajmowałem. przecież to generuje koszty? a nie lepiej przy ppomocy wolontariuszy przekonsać włascicieli marketów, resteuracji itd do bezpośredniego przekazania żywności na rzecz najuboższych? albo osoba prowadząca bank, powinna wiedzieć z czym się to wiąże i wziać to na własne barki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 23:34  
Cytuj
jednorazowy pokazałeś, że dobrze posługujesz się google ;-)

Ostatnie już pytanie bo późna pora a ja nie mam ferii.

Czym Ty się zajmujesz i czy zajmujesz się taką wyidealizowaną działalnością charytatywną?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2017r. 23:41  
Cytuj
to był ostatni post napisany przeze mnie w tym temacie. pzdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 07:07  
Cytuj
CYTAT
Prawda jest jedna, tylko ludzie sobie wymyślili swoje półprawdy.

OK, fajnie.... Tylko kto ma osądzić, co mamy uznać za prawdę??? Ja, Ty, Antylewak, czy może Banan???? Która prawda jest prawdą, tą najprawdziwszą z prawdziwych??? A która prawda kłamie??? Kto to ma osądzić??? My, czy Wy, czy może niezawisły sąd??? A czy sąd jest niezawisły, to kto osądzi???? Dla mnie będzie niezawisły, to dla Ciebie zapewne nie umiechumiechumiech Widzisz, w życiu nie jest tak łatwo, dlatego potrzeba zrozumienia, empatii i wysłuchania drugiej strony..... Czasem trzeba pójść na mały kompromis...Dlatego ja rozumiem wasze zastrzeżenia, co do WOŚP i wynikający z tego brak wsparcia tej akcji. Macie takie prawo. Nie wrzucajcie jeśli tak to widzicie... Nie jestem w stanie pojąć Waszej zaciekłej walki z tą organizacją. Szydzenia, obrażania, pomawiania, opluwania...Co Wam przeszkadza, że ktoś inny swoją kasę daje na WOŚP. Nie wrzucajcie, ale dajcie wrzucać tym, co chcą...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 18 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 07:26  
Cytuj
Pamiętaj delta, że prawda jest tylko jedna, a Wy lewaki zawsze ją przekręcacie, w zależności od sytuacji.
Każdy lewak to krętacz i kłamca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 07:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Fusk)


Czytam, sam sie okładasz dupomyśleniem.



No i nie użyłeś rozumu.



Nie rozsmieszaj ludzi, ty nawet nie wiesz do to jest, to nie jest trolowanie. Owsiak skończy jak Szlęzak, tak to wyglada podobnie. Poczekamy zobaczymy, trollowac nie będziemy ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 07:31  
Cytuj
Myślę że najbardziej wiarygodne, są nagrane słowa Owsiaka, jego zachowania, bądź też dokumenty np uzasadnienia wyroków sądów. Trzeba to oczywiście oglądać i czytać bez komentarza mądrych głów, które mówią nam co mamy myśleć, o tym, co widzimy lub czytamy.
Tak świadomy człowiek wyrabia sobie SWOJĄ opinię.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 07:33  
Cytuj
Panowie zakończmy już ten temat, bo ta dyskusja nic nie daje oprócz kłótni i sprzeczek.
Można mieć zastrzeżenia do Owsiaka i ja je też mam.
Ale nie obrażajmy i nie krytykujmy ludzi którzy zbierali i dawali.
Uważam, ze oni robili to w dobrej wierze.
Każdy z nas powiedział argumenty za i przeciw, różne korzyści i zastrzeżenia, a nie oceniajmy człowieka który dał lub nie dał. To nie do nas należy ocena.
Miłego dnia!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 07:43  
Cytuj
CYTAT
Panowie zakończmy już ten temat, bo ta dyskusja nic nie daje oprócz kłótni i sprzeczek.
Można mieć zastrzeżenia do Owsiaka i ja je też mam.
Ale nie obrażajmy i nie krytykujmy ludzi którzy zbierali i dawali.
Uważam, ze oni robili to w dobrej wierze.
Każdy z nas powiedział argumenty za i przeciw, różne korzyści i zastrzeżenia, a nie oceniajmy człowieka który dał lub nie dał. To nie do nas należy ocena.
Miłego dnia!


Ale nikt nie pisał o tych co dawali. Tu jest inny problem. Nie oczekuj od organizatorów przyznania racji krytykom, to byłby koniec WOSP, nie tylko Owsiaka . Przypomina to KOD i Kijowskiego. Kijowski do przemiału, Frasyniuk czeka. Zbieranie na szpitale przy szybko bogacym sie społeczeństwie upadnie , juz dzisiaj jest to oczywiste. Zmiana zbiórek na inny cel jest konieczna, i tu rodzi się konflikt .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 08:47  
Cytuj
CYTAT
Ale nikt nie pisał o tych co dawali. Tu jest inny problem.


Oczywiście Ty nim jesteś , małym mściwym nie liczącym się z zdaniem osób myślących ,postępujących inaczej niż Tym, zacietrzewionym człowieczkiem.

Co Ty człowieczku chcesz udowodnić że koło jest kwadratowe. Co żal Ci dupsko ściska że taka kasa przelatuje obok nosa czarnej stonce, Oni taką samą kasę albo większą przytulają co miesiąc i jakoś nikt nie krzyczy nie chce ich z tej kasy rozliczać.

Wychodzi na to że konkurencja jest nie mile widziana.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Sty 2017r. 08:48  
Cytuj
CYTAT (el;Banan )
Pamiętaj delta, że prawda jest tylko jedna, a Wy lewaki zawsze ją przekręcacie, w zależności od sytuacji.
Każdy lewak to krętacz i kłamca.


Fusk a jak to skomentujesz? To nie obrażanie tych co dają na WOSP?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »