NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Dostęp do broni palnej,
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2016r. 17:38  
Cytuj
Kukiz'15 chce powszechnego dostępu do broni dla Polaków.


Posłowie z klubu rockmana chcą dozbroić Polaków na wypadek wojny. Zwolennicy tego pomysłu są też w PiS.

Według policyjnych statystyk pozwolenie na broń ma 193 tys. osób. W praktyce liczba jest niższa, bo uprawnienia wydaje się w określonym celu, więc niektórzy posiadacze mają kilka pozwoleń. Za kilka lat takich osób miałoby być aż 1,14 mln. Taki skutek przewiduje uzasadnienie do projektu, który wniósł w Sejmie Klub Kukiz’15.


Posłowie chcą napisać od nowa ustawę o broni i amunicji. – Jest kilka celów nowej ustawy, m.in. doprecyzowanie niektórych pojęć i wprowadzenie zasady, że pozwoleń na broń nie wydaje policja, ale starostwo. Jednak przede wszystkim chcemy skończyć z uznaniowością – mówi poseł Kukiz’15 Bartosz Józwiak.


Wyjaśnia, że obecnie dwie osoby spełniające podobne kryteria mogą w dwóch różnych komendach uzyskać odmienną decyzję. – Kończymy ze zjawiskiem, że uzyskanie pozwolenia zależy od humoru policjanta – mówi Józwiak.


więcej tu http://www.rp.pl(...)tml#ap-1


Co sądzicie o tym posunięciu pana Kukiza i jego ugrupowania? ma to sens ? Czy tez może lepiej ograniczyć dostęp do broni palnej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2016r. 17:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2016r. 17:52  
Cytuj
Strzelam od czasu do czasu na strzelnicach sportowych z broni palnej, to fajna zabawa, ale nie widzę sensu, abym takiego np. Glocka miał w domu.
Są pasjonaci jednak, którzy kochaja te spluwy i wola kupić taka zabawke, niż zonie nowa pralkę. Innym faktycznie może się przydać, gdy np. mieszkają samotnie gdzieś koło lasu 50 km od Wawy. Ci niech się starają o pozwolenie i już.

Większy dostęp do broni palnej to więcej zabójstw w Polsce przede wszystkim podczas sprzeczek małżeńskich, ale i jakiś sobotnich miejskich i wiejskich imprezek.

Raczej to w PL raczej nie przejdzie, ale szum jaki zrobi Kukiz15 wokół tego zwiększy mu poparcie i chyba tylko o to chodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Lis 2016r. 18:00  
Cytuj
Sorry za offtop ale ja sądzę że kukiz zapewni Kaczyńskiemu kolejne 4 lata u sterów, dlatego powinien czym prędzej zemrzeć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2016r. 18:11  
Cytuj
No faktycznie, wraz z pojawieniem się Kukiz15 skończył się wieloletni okres beznadzieji PISu w poszukiwaniu koalicjanta. Samounicestwienie lewicy tez PIS-owi pomogło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2016r. 18:13  
Cytuj
W naszym mieście funkcjonuje strzelnica sportowa przy której funkcjonuje klub z prawie setką członków posiadających pozwolenie na broń, do tego doliczyć jeszcze myśliwych i myślę że uzbiera się spora liczba dobrze uzbrojonych facetów. I teraz pytanie, czy ktoś pamięta żeby w ostatnich powiedzmy dziesięciu latach doszło do jakiegoś przestępstwa w naszym mieście z użyciem broni palnej, która była zarejestrowana ? Marek370 skąd u Ciebie takie przekonanie, odnośnie wzrostu przestępczości.?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2016r. 18:24  
Cytuj
Nie chce być twoim adwersarzem, ani opowiadać się czynnie po ktorejkowlwiek ze stron, bo to jak temat o aborcji - jedni koniecznie chcą drudzy koniecznie nie chcą i zero szans na kompromis.
Wyrazilem więc tylko swoja opinie, a gdy będzie jakies referendum to wstrzymam się od głosu. Najwyżej się bezrobocie zmniejszy, a kierownicy w firmach nie będą już tacy wredniumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Lis 2016r. 20:01  
Cytuj
CYTAT („Lisa”)
I teraz pytanie, czy ktoś pamięta żeby w ostatnich powiedzmy dziesięciu latach doszło do jakiegoś przestępstwa w naszym mieście z użyciem broni palnej, która była zarejestrowana?


Zarejestrowaną bronią, nie dokonuje się przestępstw, bo nie miałoby to żadnego sensu. W historii Stalowej Woli,nie było takiego wypadku, żeby doszło do jakiegoś przestępstwa z zarejestrowaną bronią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 01:32  
Cytuj
CYTAT
Zarejestrowaną bronią, nie dokonuje się przestępstw, bo nie miałoby to żadnego sensu. W historii Stalowej Woli,nie było takiego wypadku, żeby doszło do jakiegoś przestępstwa z zarejestrowaną bronią.


No umarłem.
Czyli ja jako przykładny obywatel mam mieć pod górkę a bandzior który może miec nielegalna, niezarejestrowaną może bez problemu i konsekwencji mnie zabić.

Sory ale Twoj wpis jest całkowicie bez sensu.

Jestem za znormalizowaniem możliwości dostępu do broni. Mogą byc zasady jak teraz, wydaje policja jednak z calkowita eliminacja uznaniowosci. Cos na zasadzie prawa jazdy. Szkolenie, strzelania, badania, egzaminy teoretyczne i praktyczne. Psycholog co 5 lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 10:28  
Cytuj
Większy dostęp do broni palnej to więcej zabójstw w Polsce przede wszystkim podczas sprzeczek małżeńskich, ale i jakiś sobotnich miejskich i wiejskich imprezek.

Co Ty chłopie pleciesz?
Jeszcze nie widziałam, żeby ktoś używał legalnej broni do tego typu celów.
Zeby mieć pozwolenie na broń musisz przejść szereg procedur, badań i egzaminów ( wcale nie tanich, ani prostych ). Jest to dowodem odpowiedzialności, zdrowia psychicznego takiego czlowieka oraz braku jakichkolwiek problemów z prawem. Pozwolenie natomiast bardzo łatwo stracić, co skutecznie zniechęca do łamania przepisów - choćby ruchu drogowego.
Koleżanka słusznie zauważyła, że w Stalowej Woli jest sporo ludzi z pozwoleniem (a ich liczba stale rośnie) i przestępstw z udziałem broni nie ma wcale.
No to jak to jest ?

Weźmy taki Texas - tam broń jest ogólnie dostępna. Przestępstw z jej uzyciem nie ma, jak również ataków terrorystycznych. Był jeden przypadek, kiedy jakiś fanatyk ISIS chciał wystrzelać ludzi - od razu został skutecznie unieszkodliwiony.
Natomiast w stanach, gdzie nie ma dostępu do legalnej broni terrorysci mogą sobie hasać do woli, bo przecież nikt im nic nie zrobi, no bo czym ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 11:33  
Cytuj
@cinnamon_girl nic dodać nic ująć, ale na próżno twoje argumenty jeśli konfrontujesz się z lewacją logiką... a raczej jej brakiem.

A tak od siebie to powiem tylko, że w PL nigdy nie będzie powszechnego dostępu do broni koniec kropka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 11:47  
Cytuj
CYTAT („Fox-GreyFox”)
Czyli ja jako przykładny obywatel mam mieć pod górkę a bandzior który może miec nielegalna, niezarejestrowaną może bez problemu i konsekwencji mnie zabić.


Foxie, jako przykładny obywatel, nabądź lub zaopatrz się w broń palną legalną lub nie, przecież w gruncie rzeczy to nie moja sprawa. Twoje życie, decyzja i twoja odpowiedzialność. Jestem jak najbardziej za możliwością ułatwień dostępu do broni. Nigdzie nie napisałem że jestem przeciwnikiem.

CYTAT („Fox-GreyFox”)
Sory ale Twoj wpis jest całkowicie bez sensu.


Jakiś z ciebie, ciężki przypał, czy co? Nie zrozumiał, biedaczysko.

CYTAT („cinnamon_girl”)
Jeszcze nie widziałam, żeby ktoś używał legalnej broni do tego typu celów.


Trafiały się przypadki że zarejestrowana broń, została utracona i została użyta do popełnienia przestępstwa. Ale to już inna inszość.

CYTAT („Kosmitier”)
A tak od siebie to powiem tylko, że w PL nigdy nie będzie powszechnego dostępu do broni koniec kropka.


Bez obrazy, ale bzdury pleciesz jest powszechnie dostepna, tylko nielegalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 12:10  
Cytuj
Po co wam ta broń co

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 12:48  
Cytuj

Ja bym chciał mieć pistolet, kalibru 380 Auto (9 x 17 mm).
Postrzelałbym sobie w piwnicy bloku do celu (np. plastikowej butelki wypełnionej piaskiem).

"380" to nieco mniejszy kaliber od standardowej "9" (9 x 19 mm), więc do samoobrony i strzelania sportowego idealny. Poniżej porównanie:

https://d2cul(...)ison.jpg

Nabój kalibru 9 x 17 mm, ma o 2 mm krótszą łuskę od naboju 9 x 19 mm, co wiąże się z mniejszą porcją prochu stanowiącego ładunek miotający.

W USA popularne są też pistolety kalibru "40" (10 x 22 mm) i "45" (11,43 x 23 mm).
Ale moim zdaniem generują zbyt silny odrzut.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 15:12  
Cytuj
CYTAT („Bob12”)
Po co wam ta broń co


Po co Ci łyżka z widelcem przy obiedzie co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 15:20  
Cytuj
CYTAT („Kosmitier”)
A tak od siebie to powiem tylko, że w PL nigdy nie będzie powszechnego dostępu do broni koniec kropka.


Bez obrazy, ale bzdury pleciesz jest powszechnie dostepna, tylko nielegalne.


Wiesz o co chodzi a mimo to czepiasz się szczegółów... zgubiłem słówko legalnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 15:59  
Cytuj
A dać im karabiny na próbę na rok. Nie się wystrzela ci przy zlobie będzie spokój z rok następny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 16:35  
Cytuj

Dodam jeszcze, że oczywiście najlepiej użyć dużej butelki o pojemności 2,25 litra. W 80% napełnić piaskiem, a resztę zalać wodą. Mokry piasek jest dużo cięższy, i pochłania więcej energii kinetycznej pocisku.
Nabój kalibru 9 x 17 mm ("380") nie przebije takiej butelki. A jeżeli przebije, to butelkę można dodatkowo "opancerzyć" paskami gumy z dętki rowerowej.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 16:38  
Cytuj
CYTAT („Kosmitier”)
Wiesz o co chodzi a mimo to czepiasz się szczegółów... zgubiłem słówko legalnego.


To było najzwyklejsze celne stwierdzenie faktu. Nie czepiam się, bo nie mam o co się czepiać.

CYTAT („TRICK”)
A dać im karabiny na próbę na rok. Nie się wystrzela ci przy zlobie będzie spokój z rok następny.


Co istotne, większość tych przy korycie posiada broń do ochrony osobistej. I jakoś krwawych masakr, strzelanek nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 16:44  
Cytuj
Ja od razu kupie Se Thomsona jak w Call of duty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 18:13  
Cytuj
Widzisz Reiker, czepiasz się słówek, ja także. Stwierdzeniem "nie popełnia się" zamiast "nie popełniono" dałeś wyraz swojego dziecinnego myślenia. Nie zadecydujesz za kogoś czy popełni przestepstwo czy nie.

CYTAT
Bez obrazy, ale bzdury pleciesz jest powszechnie dostepna, tylko nielegalne.


Nez obrazy ale to Ty pleciesz bzdury. Broń jest dostepna legalnie, czarnoprochowa w różnej postaci i jak sie uprzesz i będziesz bardzo dokładny i zdyscyplinowany, możesz nawet chodzić z nabitą.
Polecam kanał brzydki burak na YT dla zainteresowanych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 18:25  
Cytuj
Jak by nie patrzeć, to jednak większość facetów chciała by mieć w domu swoją pukawke, albo nawet kilka, oczywiście bez żadnego udawania zapalonego sportowca należącego do PZSS.
Problemem jest tylko taki, że żadna władza na to się nie zgodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 18:48  
Cytuj

@ Inni

A dlaczego nie ? Każda broń kulkowa zostawia niepowtarzalny wzór rys na płaszczu wystrzeliwywanego pocisku. Jak odcisk palca.
W USA jest taki system, że zeskanowany wzór rys na płaszczu wystrzelonego pocisku jest przypisywany do numeru seryjnego broni, a numer seryjny do numeru dowodu osobistego osoby kupującej. Zastrzelisz kogoś, i odrazu wiadomo że to ty, chyba że nie zostanie znaleziony pocisk.

A w Polsce, jak to w Polsce, nadal na topie jest nóż kuchenny. Może kupić go każdy, jest anonimowy i łatwo się go pozbyć, wrzucając do kratki studzienki kanalizacyjnej.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 19:59  
Cytuj
CYTAT („Fox-GreyFox”)
Stwierdzeniem "nie popełnia się" zamiast "nie popełniono" dałeś wyraz swojego dziecinnego myślenia. Nie zadecydujesz za kogoś czy popełni przestepstwo czy nie.


Nie popełnia się, bo tylko debile, wariaci i inni psychole są zdolni do popełnia przestępstw z zarejestrowaną bronią w ręku. Normalny człowiek w odróżnieniu od człowieka nienormalnego - myśli logicznie, wyciaga wnioski, rozważa i na pewno, nie zamierza popełnić przestępstwa. Nie popełniono, co nie znaczy że uda się uniknąć takiej sytuacji, Foxie. Wszyscy wiedzą, że broń czarnoprochowa jest dostepna legalnie, więc po co to wymądrzanie się.

CYTAT („Fox-GreyFox”)
Nez obrazy ale to Ty pleciesz bzdury.


O nie mój drogi, nie pletę bzdur. I nie mam problemu z nabyciem broni palnej.

CYTAT („Inni”)
Jak by nie patrzeć, to jednak większość facetów chciała by mieć w domu swoją pukawke, albo nawet kilka, oczywiście bez żadnego udawania zapalonego sportowca należącego do PZSS.


To pewnego rodzaju ekstrawagancja, nie wspomnę o odpowiedzialności i konsekwencjach. Jeśli lubisz niespodziewane kontrole, składanie wyjaśnień, etc. To polecam.

CYTAT („Nacht”)
A w Polsce, jak to w Polsce, nadal na topie jest nóż kuchenny. Może kupić go każdy, jest anonimowy i łatwo się go pozbyć, wrzucając do kratki studzienki kanalizacyjnej.


Tomaszu, pamiętaj: że żadna zbrodnia nie jest nie do wykrycia i żadne narzędzie zbrodni nie jest anonimowe. Przestań bredzić, najlepiej milcz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 20:16  
Cytuj
CYTAT
Nie popełnia się, bo tylko debile, wariaci i inni psychole są zdolni do popełnia przestępstw z zarejestrowaną bronią w ręku. Normalny człowiek w odróżnieniu od człowieka nienormalnego - myśli logicznie, wyciaga wnioski, rozważa i na pewno, nie zamierza popełnić przestępstwa. Nie popełniono, co nie znaczy że uda się uniknąć takiej sytuacji, Foxie. Wszyscy wiedzą, że broń czarnoprochowa jest dostepna legalnie, więc po co to wymądrzanie się.


Po użyciu broni w celu obrony bądź ataku to raczej policja, prokuratura i sąd będzie oceniał czy bylo to przestepstwo czy tez nie. Ty możesz działać w słusznej sprawie jednak poddane zostanie to ocenie przez innych. Polecam obejrzeć wywiad z tym człowiekiem https://youtu.be/0Dwz3xyja7w

O dostepie do czarnoprochowców wie niewiele osób. To że ja czy Ty się orientuję nie znaczy że jest to oczywistością dla każdego.

Z resztą Twoich wypowiedzi zgadzam się na 100%, co pomimo delikatnej różnicy zdań mnie Cieszy.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2016r. 23:26  
Cytuj
Takie tam z internetu, więcej nie szukam, bo mi się nie chce.
Zarejestrowana bron tez strzela.

http://wiado(...)d=1182b8

http://www.inter(...)dex.html

http://konta(...)262.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »