NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Porzucanie zwierząt - plaga okrucieństwa,
Posty: 198
Dołączył: 15 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 18:06  
Cytuj
Chciałem poruszyć problem, który w ostatnich miesiącach znowu nabiera wielkich rozmiarów. Chodzi mianowicie o coraz częstsze porzucanie zwierząt domowych przez mieszkańców Stalówki i okolic.

Nie jestem wielkim miłośnikiem zwierząt, ale to co wobec nich potrafią uczynić "właściciele", woła o pomstę do nieba. Sam byłem kiedyś swiadkiem takiego zdarzenia - w noc wigilijną 24.12 Roku Pańskiego 2004, jakiś przykładny ojciec rodziny i prawdopodobnie praktykujący katolik wyrzucił na moich oczach z jadącego samochodu (!!!) młodego pitbulla. Zwierzak na szczęście został przygarnięty i uratowany przez mojego kolegę, znawcę i miłośnika psów.

Ale to tylko jeden przypadek, którego bezpośrednio doświadczyłem. A skala problemu jest BARDZO duża. Miałem okazję dziś rozmawiać z mieszkańcami ustronnych okolic Pysznicy, którzy w ostatnich miesiącach widzą narastający problem. Ludzie przywożą psy/koty na skraj lasu - wyrzucają zwierzę i odjeżdżają z piskiem opon. W lecie, jakiś wyjątkowy bydlak przywiązał psa do drzewa za pomocą drutu kolczastego!!
Porzucone zwierzęta głodują, wpadają pod samochody, giną z zimna. Są wielkim kłopotem dla mieszkańców okolic, którzy nie mają możliwości przygarnąć ich wszystkich a mimo to dokarmiają i ratują je, ponosząc koszty finansowe i moralne.

Chciałbym wszystkim przypomnieć, że porzucenie zwierzęcia podpada pod ustawę o znęcaniu się nad zwierzętami! Grozi grzywna lub odsiadka!
Dlatego apeluję do wszystkich: nie zgadzajcie się na porzucanie zwierząt. Porozmawiajcie na ten temat z sąsiadami, znajomymi, rodzicami. Są inne sposoby niż wyrzucenie zwierzaka.

Wiadomość dla każdego cwaniaczka, myślącego, że jest bezkarny: nie jesteś!
Możliwości obserwacyjne społeczeństwa są duże. Ludzie mają kamery przed domami - spacerujący po lasach mają komórki. Niedługo okaże się, czy film na którym widać tablice rejestracyjne, spodoba się "psom".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 18:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 18:51  
Cytuj
Ja też nie rozumiem tego jak można wziąć do domu "coś" bo jest małe i ładne a później wypieprzyc, tak zwyczajnie, nie ogladajac się nawet za siebie.
Nie będę już nawet rozpisywać się o przypadkach porzucenia w lesie, przywiazania do drzewa i pozostawienia na pewną śmierć.
Porzucenie zwierzecia na pewna śmierć to skurwys...two...
Można przecież podjąć próbę znalezienia innego domu temu siersciuchowi, wiekszemu czy mniejszemu, jeśli czujemy, że nie podolamy obowiazkom związanymi z ich humanitarnym traktowaniem...

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 18:56  
Cytuj
A co wy na to?
http://likem(...)r/233930
To dopiero chore !neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 19:29  
Cytuj
CYTAT
A co wy na to?
http://likem(...)r/233930
To dopiero chore !neutralny


Zawsze zastanawiam się...nad tym dlaczego ludzie "karmią się" tego typu atrakcjami??
Co daje takiemu człowiekowi poniżenie drugiego, zapakowanie do wora i noszenie przy kluczach, obciecie ogonka czy lapki ...??
Osobiście nie mogłabym czerpać z tego typu sytuacji przyjemności. Dla mnie takie zachowanie to okrucieństwo.
Jeżeli ktoś nie lubi zwierząt, bo takie syt jestem w stanie oogarnąć, to niech przejdzie koło nich obojętnie a nie poniewiera je...

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 20:20  
Cytuj

1. Bo to polska tradycja narodowa, żeby na wakacje kupić dziecku zwierzątko, z którym od Września nie ma co zrobić, a wydać pieniądze na uśpienie szkoda, więc trzeba uwiązać w lesie.

A małe koty, albo psy, wrzuca się w worku do "kaczych dołów".

2. Chińczycy - jak zresztą wszyscy mieszkańcy Azji Południowo-Wschodniej - oddychają silnie zatrutym powietrzem, co przekłada się na zaburzenia neurologiczne, powodujące z kolei zaburzenia psychiczne. U nich to normalne, np. zjadać zwierzęta żywcem, robić z nich bryloczki itp.

Co roku, 2 miliony Chińczyków umiera na nowotwory.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 22:48  
Cytuj
Afera: psa Kropka pokazała, że właścicieli czworonogów można dyscyplinować dość skutecznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 23 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2016r. 14:14  
Cytuj
Brak słów na okrucieństwa jakie robią ludzie zwierzakom przecież to istota żywa i cierpi tak samo jak człowiek.Jednego z drugim dla przykładu przywiązywałabym do drzew na krótkim łańcuchu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 29 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2016r. 13:37  
Cytuj
Człowiek człowiekowi wilkiem, niestety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 12:42  
Cytuj

Ja jestem zdania, że w mieście ogólnie nie ma warunków do trzymania psów.
Koty i inne jeszcze mniejsze zwierzęta - mogą być.
Ale psy poprostu potrzebują więcej przestrzeni, niż mieszkania w bloku mogą im zaoferować.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 13:16  
Cytuj
CYTAT

Ja jestem zdania, że w mieście ogólnie nie ma warunków do trzymania psów.
Koty i inne jeszcze mniejsze zwierzęta - mogą być.
Ale psy poprostu potrzebują więcej przestrzeni, niż mieszkania w bloku mogą im zaoferować.

Jest miejsce dla psa,znajdzie się i dla Ciebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 18:25  
Cytuj
CYTAT

Ja jestem zdania, że w mieście ogólnie nie ma warunków do trzymania psów.
Koty i inne jeszcze mniejsze zwierzęta - mogą być.
Ale psy poprostu potrzebują więcej przestrzeni, niż mieszkania w bloku mogą im zaoferować.



To stereotyp. Pies pozostawiony bez zajęcia nawet na ogromnej przestrzeni zaczyna się nudzić. Także mieszkania nie są tu kluczowym elementem.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 21:36  
Cytuj

@ Maria

Nie kluczowym, ale zasadniczym.
Choćby dlatego że wokół domku jednorodzinnego możesz mieć ogrodzone podwórko. Wypuszczasz psa za drzwi i biega bezpiecznie dowoli. A spróbuj w mieście wypuścić psa samego.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 22:11  
Cytuj
Pies swoim ogrodzonym podwórkiem jest strasznie znudzony.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Gru 2016r. 23:53  
Cytuj

To prawda. Więc tym bardziej gdy jest przez większość dnia zamknięty w 2-3 pokojowym mieszkaniu w bloku.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2016r. 08:54  
Cytuj
Psu musisz dać zajęcie,ruch i przyjaźń to jest podstawa. Wtedy psu obojętnie czy je i śpi w 3 pokojowym mieszkaniu czy w domu z ogrodem. Pies może być szczęśliwy w kawalerce i znudzony w domu z ogrodem bo to właściciel decyduje jak spędzają dzień i ile kilometrów razem spacerują.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Gru 2016r. 10:49  
Cytuj
co by nie napisać o nim to NACHT tutaj ma 100% rację , pies w bloku to głupota. Rybki,chomik, no może kot jest ok, ale pies i to jeszcze duży, głupota do kwadratu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 16 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Gru 2016r. 11:09  
Cytuj
nortern_petrol fajnie że zalozyles/aś taki temat, to świadczy o tym że masz w sobie dużo empatii. Ale myślę że bardziej byś się przysluzyl pomagając w schronisku itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2016r. 21:46  
Cytuj
CYTAT
co by nie napisać o nim to NACHT tutaj ma 100% rację , pies w bloku to głupota. Rybki,chomik, no może kot jest ok, ale pies i to jeszcze duży, głupota do kwadratu.


To stereotyp powtarzany jak slogan.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 20 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2016r. 20:01  
Cytuj
Biedne zwierzaki. Ludzie są podli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 01:32  
Cytuj
https://youtu.be/1955sGuK37k

Podawajcie dalej, pomagajcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 198
Dołączył: 15 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 07:58  
Cytuj
CYTAT
nortern_petrol fajnie że zalozyles/aś taki temat, to świadczy o tym że masz w sobie dużo empatii. Ale myślę że bardziej byś się przysluzyl pomagając w schronisku itp.


Nie mam niestety na to czasu... ale wspieram finansowo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 198
Dołączył: 15 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 08:02  
Cytuj
Apel przed świętami: pies pod choinkę to nie jest dobry pomysł!!

http://www.funda(...)134.html

http://psy-p(...)759.html

http://wybor(...)cts=true

Krótko mówiąc : NIE DAWAJCIE PSA JAKO PREZENT POD CHOINKĘ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 08:04  
Cytuj
CYTAT
Pies swoim ogrodzonym podwórkiem jest strasznie znudzony.


Zawsze lepsze dla psa będzie podwórko od małego czterdziestoparometrowego mieszkania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 08:39  
Cytuj
Też zgadzam sie z Nachtem. Jeśli ktoś jeszcze ma czas, żeby zapewnić psu duzo ruchu, to pół biedy. w innym razie porazka...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2016r. 08:47  
Cytuj
Okrucieństwo względem zwierząt jest bardzo złem ale jeszcze większym złem jest okrucieństwo względem nienarodzonych dzieci!
Dzieci są na żywca rozrywane ...

Obrazek


to dobrze, że wiele osób sprzeciwia się okrucieństwu nad zwierzętami, ale dlaczego tak mało słychać sprzeciwu wobec okrucieństwu nad ludźmi ???

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »