NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Anulowanie kontraktu na Caracale, Co o tym myślicie ?
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Paź 2016r. 19:33  
Cytuj

Mówiąc krótko:

Polska helikopterów "Caracal" wyprodukowanych przez Airbus Helicopters, nie kupi.

Co nam zostało ?

- 2 dywizjony szturmowe, wyposażone w 24* helikoptery Mi-24, kupione od Związku Radzieckiego;

- 1 dywizjon transportu ciężkiego, wyposażony w 16 rosyjskich Mi-17;

- 2 dywizjony transportu osobowego, wyposażone w 24 helikoptery W-3 "Sokół" (polska modernizacja radzieckiego Mi-2);

- 1 dywizjon ewakuacji medycznej (dwa W-3 i dwa Mi-17);

- 1 dywizjon zwiadu elektronicznego (cztery W-3 wyposażone w urządzenia to przechwytywania transmisji radiowych nieprzyjaciela);

- 1 dywizjon szkoleniowy, wyposażony w 16 helikopterów Mi-2, produkcji radzieckiej.

* - trzy rozbiły się w Afganistanie. Dla 24 pozostałych, jedyne dostępne uzbrojenie stanowią wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet niekierowanych o zasięgu 2 kilometrów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2016r. 19:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 21 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2016r. 21:25  
Cytuj
CYTAT
Zbanujcie tego i...


Nacht jest ostatnio nadzwyczaj aktywny chyba jest w jakiejś manii...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10497
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Paź 2016r. 22:33  
Cytuj
Zaoszczędzimy bardzo dużo pieniędzy, to był słabo negocjowany kontrakt i nie ma czego żałować. Francja ma środki na utrzymanie nowo przybyłych lekarzy, prawników i inżynierów. Po atakach na francuzów pokazali mocarstwowa sile i zrzucili całe 15 bomb na terrorystów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 7 Sty 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Paź 2016r. 07:19  
Cytuj
No i zostają nam wykastrowani jeńcy wojenni jeszcze!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2016r. 07:51  
Cytuj
Po co nam helikoptery, będziemy mieć obronę terytorialną, no i antki umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Paź 2016r. 08:25  
Cytuj
Obrona terytorialna to de facto paramilitarne bojówki, a nie regularne wojsko. Widzieliście z czym oni ćwiczą ?
Gumowe karabiny, paintball'e, ewentualnie stare karabiny AKM / AKMS (a i to przeważnie bez amunicji).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Paź 2016r. 11:57  
Cytuj
Wzieli w łapę i teraz mają problem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Paź 2016r. 14:55  
Cytuj

Prawda jest taka, że obecnie nie da się już prowadzić partyzantki w stylu tej z czasów II wojny światowej.

Ciemna noc. Ciemny las. Kompania Wojsk Obrony Terytorialnej wędruje w kolumnie. 150 osób. A tu nadlatuje rosyjski Mi-28. Wszyscy zastygają w bezruchu. Przylegają do pni drzew. Niby niewidoczni. Ale to złudne wrażenie, bo siedzący na tylnim siedzeniu helikoptera operator uzbrojenia, ma do dyspozycji termowizję, i widzi pośród ciemnej nocy święcące ludzkie sylwetki.
Celuje i otwiera ogień z 30-milimetrowego działka, a święcące ludzkie sylwetki zaczynają się rozpryskiwać jak mydlane bańki...

A potem krzyż z brzózki i ewentualnie pomnik. Ale chyba nie tak, ta walka miała by wyglądać.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »