NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Metaliczny zapach i smak powietrza w Stalowej Woli,
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 08:57  
Cytuj
Witam wszystkich forumowiczów.
Wczoraj cały dzień w stalowej woli w powietrzu była silnie wyczuwalna metaliczna woń. Zapach bardzo zbliżony do tego podczas spawania. Rano byłem na małych zakupach w okolicach pława/skarpy, zamiast napawać się świeżym powietrzem to odrazu wyczułem ten dziwny zapach. Nie zwróciłem na niego zbytniej uwagi gdyż sądziłem, że pewnie ktoś w pobliżu coś remontuje/naprawia.
Na wieczornym spacerze w okolicach parku przy torach kolejowych odrazu wyczułem ten sam zapach, wyczuwalny nawet mocniej niż o poranku. Woń była na tyle ostra, żę czułem nawet kwaśny/metaliczny posmak w ustach. Mimo przyjemnego chłodu powietrza po całym dniu żaru z nieba mój spacer trwał 10 minut bo nie dało się poprostu wytrzymać...

Pytanie do was, czy ktoś z was też to wczoraj czuł i zwrócił na to uwagę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 08:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 09:01  
Cytuj
Pierwszy raz dołączam do grona niezadowolonych z czystości powietrza w STW - wieczorem koło Policji, czułem się jak na jakiejś wytwórni, zapach ciętej stali czy coś takiego. "Huta" filtry przetykała czy co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 09:02  
Cytuj
W powietrzu w Stalowej Woli jest dużo cząsteczek smoły i mikro-opiłków metalu.
Weź kawałek mokrej waty, przetrzyj zewnętrzny parapet, i zobaczysz jaki syf. To wszystko osadza się ludziom w płucach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 09:02  
Cytuj
Wczoraj unosił się smród palonej gumy. Cały wieczór na Młodyniu unosił się ten smród.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 09:09  
Cytuj
@ Andrzej_2.0

Przy ulicy 11 Listopada, od strony Rozwadowa, stoją domki jednorodzinne w których ludzie palą plastikowymi butelkami i gumą. Ogólnie spalają śmieci wszelkiego rodzaju, bo taniej wychodzi im na opale.

P.S. Jeszcze z miesiąc, noce zrobią się zimniejsze, i zobaczysz jaki smog będzie szedł znad Rozwadowa... powietrze będzie można niemal ciąć nożem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 09:11  
Cytuj
CYTAT
Wczoraj unosił się smród palonej gumy. Cały wieczór na Młodyniu unosił się ten smród.


To co wczoraj było czuć "u mnie" to zdecydowanie nie guma, a metal w czystej postaci - cięty lub spawany metal. Stawiam więc tutaj albo na jakieś bardzo duże remonty na garażach (ale jak to było czuć na Pławie to teoria obalona) albo któryś z zakładów na "hucie" "zapomniał" o filtrach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 09:15  
Cytuj
Wczoraj było wietrznie, a kierunek wiatru z terenów b. huty na miasto umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 09:35  
Cytuj
CYTAT
@ Andrzej_2.0

Przy ulicy 11 Listopada, od strony Rozwadowa, stoją domki jednorodzinne w których ludzie palą plastikowymi butelkami i gumą. Ogólnie spalają śmieci wszelkiego rodzaju, bo taniej wychodzi im na opale.

P.S. Jeszcze z miesiąc, noce zrobią się zimniejsze, i zobaczysz jaki smog będzie szedł znad Rozwadowa... powietrze będzie można niemal ciąć nożem.


Tylko po co przy wczorajszej temperaturze palić w piecu? Logika?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 09:37  
Cytuj
CYTAT
[cytat]@ Andrzej_2.0
Tylko po co przy wczorajszej temperaturze palić w piecu? Logika?


Zagrzać wodę itp.? Jak nie mają wody "miejskiej". Albo po prostu by spalić śmiecie i za nie nie płacić...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 09:48  
Cytuj
W Stalowej Woli śmierdzi już od kilku dni, jakiś metaliczny smród w centrum miasta. Wczoraj również było mocno czuć. Kto się zajmuje badaniem czystości powietrza? Gdzie można to zgłosić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 10:04  
Cytuj
A w piatek albo w sobotę - nie pamiętam już - na parkinu przy kinie ballada/parku24 śmierdziało jakby ktoś tonę gnoju wywalił. Podlewaczka do kwiatków? Pola nad sanem? Smród niczym z obory.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 3 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 10:31  
Cytuj
Tak, też wczoraj wieczorem czuć było ten "zapach". Otworzyłam okno wieczorem żeby wpadło trochę świeżego powietrza i wleciało trochę smrodu umiech. Pytanie co z tym zrobić? gdzie to zgłosić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 18 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 10:40  
Cytuj
nie dość ,że macie te fabryki aluminium u siebie to obrywacie jeszcze z nieba pod pretekstem smug kondensacyjnych potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 10:42  
Cytuj
Ja wczoraj obwąchałam każdy sprzęt elektryczno/elektroniczny w domu, bo myślałam, że się któryś przegrzewa uśmiech Wyszłam na zewnątrz i się przekonałam, że zapaszek, który czułam w mieszkaniu, był jeszcze intensywniejszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
SMM
SMM
SMM
Posty: 82
Dołączył: 24 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 11:12  
Cytuj
Wróciliśmy po 2 dniach do Stalowej, to wysiadając z auta myślałem, że się nam klocki hamulcowe spaliły, albo elektronika płonie...

Jak dla mnie to smród bakielitu i skoro jest aż tak intensywny, z pewnością nie pochodzi z ogródków, tylko jest przemysłowy.
Może wypowie się ktoś z tego zakładu pracy i da nam namiar na pracodawce, który nas truje? Jedno jest pewne. Lekarze w powiecie będą mieli co robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 11:21  
Cytuj
Też wczoraj myślałem że coś mi się w domu pali.Powinny zająć się tym odpowiednie służby.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 11:33  
Cytuj
Przecież Nadbereżny zainstalował stację monitoringu powietrza,więc wyniki powinny niebawem być opublikowane a winni znalezieni jeżeli to jakieś przedsiębiorstwo.
Jeżeli tak się nie stanie to ta stacja jest nic nie warta a pieniądze wyrzucone w błoto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 8 Cze 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 11:35  
Cytuj
moi drodzy szkoda naszych wpisow wyrazajacych nasze niezadowolenie poniewaz nikt sie nami nie przejmuje, wladza ma to daleko wiadomo gdzie grunt ze sa rowery, mgielka wodna ,lawka zakochanych i sport na wysokim poziomie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 11:39  
Cytuj
CYTAT
Przecież Nadbereżny zainstalował stację monitoringu powietrza,więc wyniki powinny niebawem być opublikowane a winni znalezieni jeżeli to jakieś przedsiębiorstwo.
Jeżeli tak się nie stanie to ta stacja jest nic nie warta a pieniądze wyrzucone w błoto.


Wyniki już są. Trwają "analizy" i "opracowania". Czyli mówiąc krótko - Nadbereżny zorientował się w końcu, ile miasto ma dochodu z fabryk i będzie udawał greka. W końcu stacja "monitoruje" stan powietrza. Co z tego, skoro znajduje się na budynku otoczonym lasem...

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 2 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 11:40  
Cytuj
Jakie sluzby? Miasto? Prezydent wytnie las miedzy zakladami a miastem. Bloki beda. I git! Ludzie beda zadowolone
Co tam powietrze. Zanieczyszczen nie widac, to gdzie one sa. Nie ma! A mieszkania beda. I git!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 13:09  
Cytuj
Te "analizy" i "opracowania" powinny posłuzyć aby wywieźdź Nadbereżnego z magistratu na taczkach jak najdalej Stalowej Woli.
CYTAT
...Nadbereżny zorientował się w końcu, ile miasto ma dochodu z fabryk i będzie udawał greka.

To jak atakował Szlęzakajako radny to o tym nie wiedział?Greka udawać to trzeba umieć ale aborygena nie musi udawać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 13:31  
Cytuj
CYTAT
Też wczoraj myślałem że coś mi się w domu pali.Powinny zająć się tym odpowiednie służby.

Dokładnie miałam to samo, wczoraj wieczorem wystraszyłam sie że się mi instalacja gdzieś jara. Na centralnym strasznie smierdziało. Poumieramy i nawet nie będzie wiadomo z czego..mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 14:19  
Cytuj
Proponuję na początek wysłać mejle z prośbą o wyjasnienie i zabranie głosu ws. tego smrodu. Oto adresy ze strony Urzędu Miasta Stalowa Wola:

um_(at)_stalowawola.pl -sekretariat Prezydenta
mtrela_(at)_stalowawola.pl -Naczelnik Kancelarii Prezydenta
amaciurzynska_(at)_stalowawola.pl -stanowisko ds. kontaktów z mieszkańcami
zadamczyk_(at)_stalowawola.pl -stanowisko ds. zdrowia

pke_(at)_przyjacieleziemi.eu - Polski Klub Ekologiczny "Przyjaciele Ziemi" Stalowa Wola

Im więcej osób do nich napisze, tym większa szansa, że nas nie oleją.
Dodatkowo sprwę można zgłosić mediom regionalnym (Stella, TVM Stalowa Wola, Leliwa, TVP3 Rzeszów, portale internetowe, Sztafeta, Echo Dnia)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 14:26  
Cytuj
Przykładowa treść mejla do nich:

"
Szanowny Panie/Pani ...

Obecna sytuacja jest nie do przyjęcia. Dokuczliwy zapach przeszkadza w pracy i wypoczynku oraz uniemożliwia wietrzenie mieszkań i domów. Dodatkowo, przy niesprzyjającym wietrze, zapachy są odczuwalne głęboko w terenie miasta. Mieszkańcy Stalowej Woli są sfrustrowani i oczekują skutecznych działań.

Jako mieszkaniec/mieszkanka domagam się skutecznego podjęcia przeciwdziałań temu zjawisku. Skoro mamy stację monitoringu powietrza, chcemy mieć prawo wglądu w wyniki przeprowadzanych badań i znalezienia przyczyny tego dokuczliwego zapachu. Domagamy się podjęcia skutecznych kroków zniwelowania tego problemu.

Z poważąniem ..."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 2 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2016r. 14:29  
Cytuj
Akurat Polski Klub Ekologiczny zajmuje sie tylko kupami. Szkoda, ze tylko psimi. Spacerujac z psem widuje i czuje ludzkie kupy. Czesto. No chyba, ze psy uzywaja papieru. To przepraszam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »