NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
GreenVelo z Kłyżowa do Sandomierza, jak wygląda trasa
Posty: 39
Dołączył: 24 Marz 2015r.
Skąd: Nisko, Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2016r. 21:46  
Cytuj
Szukam osób, które przejechały ww trasę. Jak wyglądają poszczególne odcinki? Czy dużo jedzie się polnymi ścieżkami, czy jedzie się jezdnią? Czy w ogóle warto się wybrać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2016r. 21:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sie 2016r. 22:26  
Cytuj
Jechałem wspomnianym odcinkiem bardzo dużo razy więc mogę się wypowiedzieć .
Na tym odcinku nie ma ani kawałka po polnych drogach czy leśnych .
Od Kłyzowa do Pysznicy ścieżka prowadzi po lewej stronie jezdni i jest oczywiście od niej oddzielona . Są tu kawałki asfaltowe i z kostki . W Pysznicy na kilkaset metrów musimy zjechać na asfalt niestety ale to nie duży kawałek . Potem znów jedziemy ścieżką rowerową oddzieloną od jezdni aż do Jastkowic . W Jastkowicach ścieżka rowerowa odbija od drogi głównej w prawo i wiedzie dalej aż do Rzeczyc Długiej . Raz asfalt raz kostka . W Rzeczycy Długiej ścieżka biegnie znów wzdłuż drogi głównej w kierunku Radomyśla . Dalej asfalt na zmianę z kostka . I tak aż do Radomyśla . W Radomyślu ścieżka odbija w kierunku mostu an Sanie . Przez most jedziemy jezdnią a potem znów ścieżka rowerowa która wiedzie do Skowierzyna . Ja zazwyczaj w Skowierzynie odbijam ze szlaku i jadę mało ruchliwym asfaltem kierunku Wrzaw i potem jadę bocznymi aż pod most na Wiśle w Sandomierzu bo szlak w jakoś dziwnie się kręci i wije bez sensownie . Ale o ile się orientuję to od Skowierzyna część szlaku już nie wiedzie po ścieżce rowerowej a normalnie po jezdni .

Czy warto się wybrać ? Sama musisz to ocenić .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sie 2016r. 22:26  
Cytuj
Jechałem wspomnianym odcinkiem bardzo dużo razy więc mogę się wypowiedzieć .
Na tym odcinku nie ma ani kawałka po polnych drogach czy leśnych .
Od Kłyzowa do Pysznicy ścieżka prowadzi po lewej stronie jezdni i jest oczywiście od niej oddzielona . Są tu kawałki asfaltowe i z kostki . W Pysznicy na kilkaset metrów musimy zjechać na asfalt niestety ale to nie duży kawałek . Potem znów jedziemy ścieżką rowerową oddzieloną od jezdni aż do Jastkowic . W Jastkowicach ścieżka rowerowa odbija od drogi głównej w prawo i wiedzie dalej aż do Rzeczyc Długiej . Raz asfalt raz kostka . W Rzeczycy Długiej ścieżka biegnie znów wzdłuż drogi głównej w kierunku Radomyśla . Dalej asfalt na zmianę z kostka . I tak aż do Radomyśla . W Radomyślu ścieżka odbija w kierunku mostu an Sanie . Przez most jedziemy jezdnią a potem znów ścieżka rowerowa która wiedzie do Skowierzyna . Ja zazwyczaj w Skowierzynie odbijam ze szlaku i jadę mało ruchliwym asfaltem kierunku Wrzaw i potem jadę bocznymi aż pod most na Wiśle w Sandomierzu bo szlak w jakoś dziwnie się kręci i wije bez sensownie . Ale o ile się orientuję to od Skowierzyna część szlaku już nie wiedzie po ścieżce rowerowej a normalnie po jezdni .

Czy warto się wybrać ? Sama musisz to ocenić .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 24 Marz 2015r.
Skąd: Nisko, Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 08:48  
Cytuj
Dzięki smiech2
Jak jedziesz od Skowierzyna? Też mi się wydawało patrząc na mapkę, że tak jakoś dziwnie wiedzie. Czy dużo trasy jest po samej jezdni razem z autami?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 09:21  
Cytuj
Jadę tak
Klik
Trasa wiedzie po jezdni oczywiście ale ruch tam jest mały więc nie ma się czego obawiać .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 09:52  
Cytuj
Też mam ochotę ruszyć na Sandomierz. Dotychczas pokonałem 22 km do Ulanowa, nie licząc rzeszowskiego rajdu 60 km z 2 przystankami. Trasa do Sandomierza ma długość 45 km, czyli jest 2 razy dłuższa od ulanowskiej. Wrzućcie gdzieś plik GPX, a ułatwicie mi i innym rowerzystom dotrzeć na miejsce. Nie podoba mi że trzeba jechać z samochodami całe 14 km. Czy są jakieś większe podjazdy lub inne niespodzianki?

CYTAT
Od Kłyżowa do Pysznicy ścieżka prowadzi po lewej stronie jezdni i jest oczywiście od niej oddzielona.
Jechałem 2 razy do Ulanowa przez Pysznicę, Kłyżów, Zarzecze i znam przebieg ścieżki. Z Czarnieckiego możemy dojechać do głównego skrzyżowania i tłuc się chodnikiem wśród pieszych lub skręcić wcześniej i kontynuować jezdnią. Potem ścieżka 3 razy zmienia stronę - raz biegnie po lewej, raz po prawej, potem znów po lewej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 12 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 10:19  
Cytuj
Od Skowierzyna jedziemy niestety drogą publiczną na Kępie Zaleszańskie, następnie na Orliska, Sokolniki, Trześń. Droga nie jest zbytnio uczęszczana. Wyskakujemy przy moście na Wiśle w Sandomierzu.Oznaczenie jest nawet dobre.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 24 Marz 2015r.
Skąd: Nisko, Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 11:54  
Cytuj
O super! umiech
Chciałabym jeszcze wiedzieć czy są jakieś wzniesienia czy raczej płasko?
Ile czasu zajmuje przejechanie takiej trasy?
Ciągle się waham umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 19 Kwie 2015r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 12:49  
Cytuj
nie ma wzniesień
te 45km jest do przejechania w czasie od 2h do 2,5h czyli tempo średniawe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 16:54  
Cytuj
enigmatyczna...jeśli nie masz szosówki to możesz pojechać też ciutek inaczej do Sandomierza . Najpierw tak jak pisałem a zaraz za mostem w Radomyślu jechać drogą szutrową w bardzo dobrym stanie która wiedzie po wale i obok wału aż do Wrzaw, tam chwilowo wjechać na asfalt a potem za Wrzawami znów odbić na ten szuter . I tak dojedziesz aż pod most kolejowy na Wiśle pod Sandomierzem . Z tamtąd już widać Sandomierz i dojedziesz do niego spokojnie bocznymi drogami .

Droga szutrowa po wale jest urokliwa, spokojna i można podziwiać przyrodę . Nie raz spotkałem tam sarny, wiewiórki, różne dzikie ptactwo .

wyborca...którędy Ty jedziesz do Sandomierza ze wychodzi Ci 48 km ?? Przez Tarnobrzeg czy jak ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 24 Marz 2015r.
Skąd: Nisko, Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2016r. 20:17  
Cytuj
Jeżdżę zwykłym rowerem. Raczej rekreacyjnie średnim tempem. Ale bardzo to lubię. Pod górki daję radę. Prawie codziennie robię ok 35-40 km. Już te okoliczne trasy trochę się nudzą, a chciałabym pojechać na weekend gdzieś dalej. Widziałam oznakowanie na Sandomierz i tak sobie pomyślałam, że może warto się wybrać. Niedawno pierwszy raz jechałam z Ulanowa do Pysznicy tą nową ścieżką i bardzo mi się podobała. Dlatego chętnie pozwiedzałabym dalsze okolice. Dzięki za wszelkie info umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2016r. 22:31  
Cytuj
Dla jadących do Sandomierza a zwłaszcza "Wyborcy" mam dwie propozycje:

https://drive(...)=sharing

Trasy na ile to możliwe omijają główne drogi. Pierwsza więcej po szutrze - bo jest na ścieżce wzdłuż drogi na Tarnobrzeg, i na drodze wzdłuż lewego wału przeciwpowodziowego Łęgu
(odcinek Orliska - Gorzyce) ale nie ma dołów i dobrze się jedzie.
Druga - tylko kilkaset metrów bez asfaltu na odcinku Kępie Zaleszańskie - Gorzyce przez las, ale droga dobra.
To są trasy praktycznie najkrótsze do Sandomierza, ale też polecam przez Wrzawy jak pisał Mariusz77 - jest bardzo przyjemnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »