NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
trasa Stalowa Wola -Gdańsk, trasa Stalowa Wola -Gdańsk
Posty: 25
Dołączył: 15 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2016r. 16:34  
Cytuj
Zatem być może najświeższe info: zdecydowanie tylko autostradami A2 do A1.
wyjechałem o 3:45. na rogatkach Gdańska byłem około południa. Naprawdę spokojna jazda - max 120 na A1 - bo tak mi pasowało i tyle mi wystarczało.
Pzdrw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2016r. 16:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Sie 2016r. 16:43  
Cytuj
jaciek ciężko mi uznać za normalne gdy ktoś jedzie ile fabryka dała. Nawet autostradą.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
las
las
las
Posty: 120
Dołączył: 7 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2016r. 20:52  
Cytuj
Jest wszysko dokładnie oznaczone >Chwaszczyno>Wejcherowo 1km przed zjazdem i przy zjezdzie >Wejcherowo zWejcherowa do Karwii i Władysławowa ale nięwiem dokładnie gdzie chcesz jechać więc niemogę Ci wytłumaczyć dokładnie.Wcześnie rano to przejedziesz i obok Gdyni do Władysławowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 30 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2016r. 20:55  
Cytuj
do Władysławowa jadę i właśnie chce ominąć te korki w Redzie i Rumii. Dzięki za pomoc umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 308
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2016r. 21:50  
Cytuj
Konkretnie to jade do Jastarni, autem jade bo tak mi wygodnie z trzyletnim dzieckiem i jego rzeczami. Czyli mowicie ze konkretnie to leciec na radom potem na autostrade i to najlepsze rozwiazanie i omijam Wawe?

Garbus nie gubi oleju, tylko znaczy swój teren!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sie 2016r. 23:26  
Cytuj
oj tam ile fabryka dala od razu. do fabryki to jeszze jest spora rezerwa. ostatnia trasa do wrocka przez rz, zszedlem ponizej 4h. do krakowa autostrada widmo - 5 aut na krzyz. co do tych 6 h o ktorych pisalem to tez akurat dokladnie do jastrzebiej lecialem, ostatni odcinek jest juz powolny wiec go nie doliczalem bo tutaj tmat o trojmiescie. Na zadne korki akurat nie trafilem a jechalem dwukrotnie.

Jak pisalem do radomia jedzie sie calkiem sprawie i pozniej expres i autostrada wiec mozna sobie leciec. przy 6 h trasie 15 minut na sikanie i cos zdrowego w macu wystarczy. Ta trase przelecialem szybciej niz google bez zbytniego stresu i pospiechu. Oczysiscie jak sie trafi na korek to sie juz wszystko sypie bo np z jastrzebiej do trojmiasta jechalem pozniej 3godziny... czyli tyle co przez pol polski.

Podobnie trasa stalowa - poznan - przez autostrade ponizej czasu google, powrot przez jarocin zabitymi krajowkami ponad polowe dluzej a trasa krotsza kilometrowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 8 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2016r. 08:42  
Cytuj
CYTAT
Konkretnie to jade do Jastarni, autem jade bo tak mi wygodnie z trzyletnim dzieckiem i jego rzeczami. Czyli mowicie ze konkretnie to leciec na radom potem na autostrade i to najlepsze rozwiazanie i omijam Wawe?




Jeżdżę nam morze 2 razy w roku i zawsze trasa na Kielce, Piotrkow trybunalski,Łódź, potem autostrada na Gdańsk. Przez Łódź trasa doskonale oznakowana wiec bez mapy zawsze trafiam.Ostatnio 7h do władysławowa jechałam wiec lepszej trasy nie widzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 26 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2016r. 09:21  
Cytuj
Witam, ja jestem we Władku teraz i jechałem wczoraj na Radom i A2 oraz A1. Trasa zajęła mi 7,5 h. Przejazd w dzień, korek jeden 0,5 h przed wjazdem na Amber. Dzisiaj mecz we Władku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 12 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2016r. 10:24  
Cytuj
Gdybym mógł podpowiedzieć podróż to proponuję tak jak zawsze jadę do Warszawy:

St. Wola - Annopol (omijasz Sandomierz) - Ożarów - Lipsko - Zwoleń - Kozienice - ( i tu jak kto woli, Ja mam rodzinę w Warszawie i czasami z dziećmi robię przerwę a nawet nocleg w Warsawie) - Radom - Grójec - A2 - A1 - trójmiasto

Ważne żeby w trakcie jazdy druga osoba obczajała trasę na google maps. Tam pokazywane są korki (trasa na czerwono). Zawsze można zjechać z A1 i wbić w innym miejscu w razie korków. Tak samo w trójmieście (najczęściej Reda, Rumia).

Polecam jechać na tygodniu i nie koniecznie w nocy (wszystko zależy jak kto lubi).

Szerokiej drogi good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2016r. 10:26  
Cytuj
temat jak dojechać do Władka - nie stojąc w korkuumiech
można przez Wejherowo... i owszem.
ale jest też inny bardzo fajny dojazd:
Gdynia - estakada Kwiatkowskiego - Hutnicza- potem kierunek na Babie Doły - Kosakowo - Rzucewo. Dojeżdżamy do Pucka nawet nie wiedząc kiedy. Potem też omijamy sławne rondo we Władku - kierując się na Łebcz. No chyba, że z ronda w prawo na półwysep - to już cierpliwości tylko co niemiara umiech
Tyulko co tu teraz robić jak pogoda pod psem.... a nawet pod dwoma....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2016r. 23:12  
Cytuj
Wrócić do Trójmiasta lub pojechać choćby do Łeby. Nawet w niepogodę jest co robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2020r. 21:52  
Cytuj
Witam, odkopuję stary temat bo za kilka dni startuję na Gdańsk. Czy przez te kilka lat coś się zmieniło?Czy nadal najlepiej na Sandomierz, Radom, A2 i A1? Google maps pokazuje też na DK19, S19 (pod Lublin), S17, Warszawa, DK7, S7, Elbląg...Dzięki za pomoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2020r. 23:16  
Cytuj
Ja ostatnio jechałem na lublin. Do Lublina przez Zaklików, za kraśnikiem na całej długości robią ekspresówkę ale nie koliduje z drogą. Przynajmniej jak jechałem w maju to droga była cała przejezdna bez wahadła. Od Lublina masz ekspresówkę do Warszawy. Jakieś 10km przed warszawa budują resztę tej ekspresówki. Jeżeli jedziesz w nocy i w nocy będziesz w tym miejscu to szybko przejedziesz. W dzień napewno korki. Warszawę przejeżdżasz Wisłostrada albo wałem miedzeszyńskim i wylatujesz na krajową 7. Tam jest droga dwupasmową i kawałek ekspresówki. Jakieś 10km. Dalej jedziesz krajowa 7 ok 100km. Nie ma tragedii. Droga jak do Lublina. Też budują ekspresówkę tylko idzie bokiem. Jak przejedziesz te 100km to dalej już tylko ekspresówka S7 do samej Gdyni i tam można odbić na Gdańsk i Sopot.
Można też jechać na Sandomierz i za Opatowem pojechać na Ostrowiec i zaraz odbić na Suchedniów albo skarzysko. Tam wjechać na ekspresówkę przez Radom a dalej albo tak jak pisałem albo w Grójcu kierować się na A2 i dalej na A1.
Jeszcze inaczej na Kielce łódź i dalej A1.
Ja osobiście pojechałbym na lublin. Też jadę w przyszłym tygodniu do Trójmiasta ale chyba pojadę na skarzysko i za wawą krajową 7 i S7 na Gdańsk bo lubię zawsze jeździć inaczej.

Jadąc przez lublin bez korków dojedziesz w 7 godzin jadąc normalnym tempem. Może nawet mniej. I za darmo. Bez opłat za autostradę. Ja osobiście do samej Warszawy przez lublin na Mokotów niedaleko stadionu legii dojechałem równo w 2 godz 30min. Ale to było w nocy i trochę cisnąłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 28 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2020r. 14:34  
Cytuj
A jak najlepiej wygląda ta trasa jak się chce korzystać z publicznej komunikacji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sie 2020r. 14:53  
Cytuj
no wlasnie jak teraz wygalda jazda pcoiagiem nad morze? dalej jest po 8 osob w przedale w 2 klasie czy cos mniej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 20 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2020r. 15:57  
Cytuj
Dwa tygodnie temu jechałam z Rzeszowa do Świnoujścia Intercity "Przemyślanin".Przez internet kupowałam bilet i o dziwo trafiłam nie na przedziały tylko na wagon w którym były miejsca jak w autobusie!!!15 godzin jazdy.Wiec lepiej wykupić 1 klasę.Z tego co wiem to w innych są przedziały ale to chyba zależy od pociągu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2020r. 09:45  
Cytuj
Dzięki bzk za wyczerpującą odpowiedź. Z uwagi, że jestem stworzeniem wybitnie dziennym, wystartuję o świcie i pojadę na A2->A1 omijając Warszawę. Swoją drogą to dziwne, że do tej pory stolica nie ma gotowych obwodnic z każdego kierunku tylko trzeba się pchać przez miasto...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2020r. 11:02  
Cytuj
CYTAT
Dzięki bzk za wyczerpującą odpowiedź. Z uwagi, że jestem stworzeniem wybitnie dziennym, wystartuję o świcie i pojadę na A2->A1 omijając Warszawę. Swoją drogą to dziwne, że do tej pory stolica nie ma gotowych obwodnic z każdego kierunku tylko trzeba się pchać przez miasto...


Jak uważasz. Jeżeli chcesz jechać A1 to moim zdaniem nie ma sensu jechać na Radom i w Grójcu cofać się do Łodzi. Lepiej odrazu jechać na Kielce i kierować się na Piotrków Trybunalski. Przez Kielce cały czas prosta droga. A za Piotrkowem wpadasz na autostradę omijając łódź. Tylko przed Kielcami trzeba uważać bo jest odcinkowy pomiar prędkości. Przed Kielcami albo za, już nie pamiętam umiech

Warszawę możesz ominąć jadąc od Radomia skręcając na A2 albo S2, nie pamiętam jaka to droga i za parę kilometrów na chyba S8
. Dalej przed mostem przez Wiśle skręcasz na krajową 7. Ale dużo kilometrów robisz i nie ma sensu. Wisłostrada też szybko Warszawę przejedziesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2020r. 11:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dzięki bzk za wyczerpującą odpowiedź. Z uwagi, że jestem stworzeniem wybitnie dziennym, wystartuję o świcie i pojadę na A2->A1 omijając Warszawę. Swoją drogą to dziwne, że do tej pory stolica nie ma gotowych obwodnic z każdego kierunku tylko trzeba się pchać przez miasto...


Jak uważasz. Jeżeli chcesz jechać A1 to moim zdaniem nie ma sensu jechać na Radom i w Grójcu cofać się do Łodzi. Lepiej odrazu jechać na Kielce i kierować się na Piotrków Trybunalski. Przez Kielce cały czas prosta droga. A za Piotrkowem wpadasz na autostradę omijając łódź. Tylko przed Kielcami trzeba uważać bo jest odcinkowy pomiar prędkości. Przed Kielcami albo za, już nie pamiętam umiech


Ok, dzięki raz jeszcze za pomoc, na Kielce rzeczywiście najbliżej i A1 od Piotrkowa do samego Gdańska

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »