NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Szroty na Green Velo ,
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 09:01  
Cytuj
Wczoraj jadąc szlakiem Green Velo napotkamy przeszkodę - samochód osobowy zaparkowany na całej szerokości ścieżki rowerowej. Nie było innej opcji niż ominąć go ulicą. Pomyśl buraku, że mogło dojść do tragedii, gdyby tamtędy przejeżdżało jakieś dziecko. Uratował cię fakt, że jechałem w SPD i spieszyłem się do domu. Inaczej spisałbym twoje numery i zawiadomiłbym policję. Zapłaciłbyś za akcję odholowania. To jest szlak dla pieszych i rowerzystów. Zapamiętaj to. Niestety w innych miejscach też trzeba omijać auta zapakowane na 2/3 szerokości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 09:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 09:30  
Cytuj
Trochę przesadzasz z tym że wjechanie rowerem na ulicę musi skutkować tragedią.

Czasami jeżdżę rowerem po ulicach, czasami po chodniku i jakoś nie mam wrażenia że tragedia czai się tuż, tuż...

Nie pochwalam parkowania na ścieżkach rowerowych. Co więcej, jestem temu przeciwny! Nie mniej jednak rowerzyści kojarzą mi się z grupą bardzo agresywnych osób. Skąd taka nienawiść do innych uczestników ruchu?
Sam jeżdżę rowerem (trochę). Zawsze mam z tego mnóstwo frajdy.
Jakoś jednak nie nachodzi mnie by innych, którzy czasami zrobią coś źle, wyzywać od buraków i grozić wezwaniem policji, czy holownika.

Strasznie dużo w Tobie frustracji. Napisz, proszę, na kogo głosujesz/z kim sympatyzujesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 19 Kwie 2015r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 11:10  
Cytuj
chyba pochwalić się chciał, że w SPD jeździ zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 11:27  
Cytuj
Pewnie głupio (wstyd) się przyznać, ale nie wiem co to SPD potluczony


edycja: już pogooglałem i wiem co to spd

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 11:56  
Cytuj
To może ja sobie zaparkuję rower na ulicy? Jeśli mamy się szanować, musi to działać w obie strony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 13:18  
Cytuj
To dlaczego rowerzyści wjeżdzają na przejścia nie patrząc czy jakaś kikutonowa kupa złomu aktualnie nie skręca? Dlaczego rowerzyści na drogach jeżdżą jak chcą, bo w końcu wszędzie się zmieszczą? A potem płacz i lament...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 18:19  
Cytuj
WOW...szał i wogóle . SPD
Chyba w noskach a nie SPD jechałeś bo nie wiem jak jazda w SPD przeszkadza w zrobieniu zdjęcia .

A to że buractwo staje na ścieżkach rowerowych czy na chodnikach to już inna sprawa . bydło zawsze bydłem będzie, nawet jak prowadzi Merca zamiast furmanki .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 18:20  
Cytuj
wyborca nie podniecaj sie tak, sciezka nie jest pobudowana w lesie tylko niekiedy bezmyslnie pod posesjami wiec wcale sie nei dziwie ze ludzie czasem zastawia sciezke, przynajmniej czesciowo. Nie podboa sie lub jak to dla ciebie taka tragedia to jezdzij sobie po lesie, choc tam pewnie bedzie ci drzewo przeszkadzac....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 18:34  
Cytuj
feldt..nie pitol takich głupot . Ścieżka rowerowa to nie parking !!! NIKT nie ma prawa tam postawić auta i tyle w temacie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 21:02  
Cytuj
feldt sam się podniecasz. Twierdzisz, że "na chwile" to nie łamanie przepisów. Też bym chętnie pod klatką schodową na chodniku auto zostawił. Bym miał tak bliska, a patrz nie mogę. Czym tamta ścieżka różni się od zwykłej w mieście. Jak ktoś nie widzi więcej niż czubek własnego nosa to zawsze będzie się uważał że jest ponad przepisami. Tylko ciekawe czy było by to ok jeśli akurat tobie by w danej chwili zawadzało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 21:43  
Cytuj
a ja popieram, jest miejscowosc gdzie sciezke pociągneli centralnie na podjazdach pod domy. Skoro Wyborca tak katastrofalnie ten samochód stał było zainterweniować. Ale skoro dałeś rade ominąć i wyżalić się na forum to cieszymy się, że nie doszło do tragedii i żyjesz ;) Czekamy na kolejne interwencje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 23:04  
Cytuj
Ale co popierasz?? Łamanie przepisów i chamstwo ??
Skoro to auto właściciela posesji to dlaczego nie wjeżdża do sobie tylko parkuje na DDR ?? A jeśli to gość to ma stawiać auto na poboczu drogi a nie na DDR .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 23:52  
Cytuj
całe szczescie w tym ze wyborca nie stracił zycia w zwiazku z ominieciem samochodu, nie zginął tragicznie a takze ze ludzkosc jest niezagrożona. Walki na noze udało się uniknąć a to wszystko za sprawą espedów. Brawo. Problem roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 06:26  
Cytuj
Te drogi powstały by bezpiecznie jeździć z dziećmi na rowerach. No ale jak zwykle są mądrzejsi i wiedzą lepiej. Dlaczego nie zaparkował auta na poboczu?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 09:11  
Cytuj
CYTAT
Ale co popierasz?? Łamanie przepisów i chamstwo ??
Skoro to auto właściciela posesji to dlaczego nie wjeżdża do sobie tylko parkuje na DDR ?? A jeśli to gość to ma stawiać auto na poboczu drogi a nie na DDR .


Chodzi o to, że nie wszyscy mają działki 20 arowe. Rozglądnij się. Czasami dom stoi na całej działce i naprawde nie ma ten ktoś gdzie wjechać, bo na plecy albo u sasiada auta nie zostawi. W ten sposób patrząc oczywiście łamie przepisy, ale z drugiej strony jest też ułomny urzędnik co zatwierdził tak wytyczoną ścieżke z której de facto jest dobry parking.
Aha i tak na marginesie sciezka jest od niedawna a podjazdy ludzi w tym miejscu byly od wielu lat umiech
Wkurza mnie jak jest zastawione w całości ale jeszcze sie nie zesrałem z tego powodu gdy moglem takie auto ominąc. Bo chyba przez fose nie musiales sie przebijac z tego co wyczytałem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 09:23  
Cytuj
Co Ty bredzisz, akurat jeżdżę po tym fragmencie green velo już od kilkunastu lat i przed powstaniem DDR nigdy nie widziałem aby ktoś tak parkował tam auta . Normalne chamstwo i egoizm . Ludzie patrzą tylko aby im było wygodnie a innych maja w du...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 09:43  
Cytuj
CYTAT
Te drogi powstały by bezpiecznie jeździć z dziećmi na rowerach. No ale jak zwykle są mądrzejsi i wiedzą lepiej. Dlaczego nie zaparkował auta na poboczu?


moze tam nie bylo pobocza? Pol jastkowic jest w green velo zrobione tak ze masz asfalt, h**we pobocze szerokosci 30cm i pozniej płoty posesji za sciezką. Mozna se parkowac - jak nie na sciezce to na srodku drogi... Sciezka jest poprowadzona po prostu bezmyslnie, zamiast ladnym terenem zielonym to srodkiem miejscowosci i co 500 m sa przejazdy z jednej na druga strone. Tez nie ma co narzekac, czasem samochod mozna ominac i korona z głowy nie spadnie. I tak fajnie ze taka sciezka jest. Lepiej niz jak jej nie bylo i rowery jezdzily drogą... No ale społeczniaki typu wyborca beda zawsze biły piane ze kraweznik na sciezce ma 1cm wys albo ze auto stało...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 19:14  
Cytuj
A jeśli ja postawię swój rower na parkingu, zajmując jedno miejsce dla auta to też będzie OK ?? No bo np przy sklepie czy urzędzie nie ma stojaka ?? Prawo tego nie zabrania... Wtedy feltd byłbyś zachwycony ?? Zapewne pierwszy dzwoniłbyś po policję i bił piane...
Nie po to zrobiono DDR aby służył jako parking .
To że akurat green velo jest idiotycznie poprowadzone to jest inna sprawa . Ale przed budowa odcinków prowadzonych przez jakieś miejscowości musiała być wyrażona zgoda przez władze ( np gminy ) jak i przez samych mieszkańców . Skoro się zgodzili to do kogo pretensje ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 20:30  
Cytuj
co ty chłopie porownujesz zastawianie ostatniego miejsca na parkingu rowerem do zastawienia odcinka 4m sciezki po ktorej jedziesz pewnie z 20 km a ominiecie takiego auta nie zajmuje wiecej niz 2 sekundy w porownaniu do przejechania tego odcienka bez "przeszkody" Szczerze - nie zwrocilbym na to uwagi a co dopiero przezywac to i pieklic sie na forum... Kiepskie porownanie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Lip 2016r. 20:58  
Cytuj
aha...czyli kierowcom wolno naginać przepisy pod własną wygodę a innym nie wolno ?? Klasyczne myślenie egoisty...
Przypomnę że szlakiem green velo jeżdżą nie tylko rowerzyści typu wyborca ale i rowerzyści zwiedzający nasz kraj z sakwami, wózkami rowerowymi dla dzieci i dla bagażu . I jak taki rowerzysta ma ominąć auto zaparkowane na DDR ??? Ma kombinować bo jaśnie pan raczył zaparkować na DDR i łamie prawo ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2016r. 10:01  
Cytuj
Kierowcy kierowcom:

Obrazek

Jeśli sami się nie szanują, to co tu myśleć o zgodzie z innymi uczestnikami ruchu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Lip 2016r. 10:08  
Cytuj
Parkuje taki pseudo kierowca na DDR i nie ma sprawy. Gdyby zaparkował na środku drogi dla samochodów skończyło by się zapewne mandatem. A przynajmniej zjebką od innych kierowców.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Lip 2016r. 20:55  
Cytuj
a co wyborca błysnales zdjeciem wyrwanym z kontkstu. koles autem podjechał do jakiejsc babci zagadac czy co ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lip 2016r. 22:27  
Cytuj
feltd...na razie to Ty odwracasz kota ogonem i nie odpowiadasz na pytania które są Ci jak widać nie wygodne .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2016r. 22:28  
Cytuj
Nie. Jest pewna pani, która tak parkuje swój samochód. Wezwano ją przez megafon. Sytuacja powtórzyła się 2 razy. To nie jest odosobniony przypadek. Wystarczy pooglądać zdjęcia spod Tesco. Wniosek: trzeba zresocjalizować kierowców, bo nawet sami sobie przeszkadzają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »