NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Wymiana uszczelki pod głowica,
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 09:28  
Cytuj
witam czy możecie kogoś polecić do wymiany uszczelki pod głowicą clio 3 z2005r oczywiście chyba trzeba będzie planowanie głowicy i jaki to może być koszt??

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 09:28  
Cytuj

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 8 Paź 2015r.
Skąd: Lipa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 09:51  
Cytuj
Uszczelka dobra około 150zł, planowanie głowicy coś koło 100zł (na piaskach w Rozwadowie) do tego olej i płyn chłodniczy jeżeli wymagają wymiany. +koszt robocizny około 800-1000zł taka zabawa kosztuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 09:54  
Cytuj
Współczuję. To dosyć poważna naprawa, wymagająca staranności. W Stalowej to nie ma komu koła przykręcić, a co dopiero głowicy!
Obróbka głowicy to już kompletna lokalna niemoc. Najbliżej masz Dziaka w Lublinie. Pamiętaj również, by nie planować głowicy w ciemno, tylko wcześniej ją pomierzyć. Uszczelka tylko OE, chyba, że znasz producenta OE.
Poszukaj całego zestawu uszczelnień góry silnika OE, a jeśli chcesz zaoszczędzić, to uszczelka pod głowicę OE, a resztę możesz kupić w zamienniku.

A jakie są objawy?

Jeśli ma być zrobione dobrze, koszty będą ogromne. Trzeba sprawdzić w manualu, czy nie trzeba nowych śrub głowicy, do tego pasek rozrządu, cała masa innych uszczelek, spinek (tych w Renault nie brakuje), a zapewne jeszcze nie jedno wyjdzie jezyk

Jak u siebie wymieniałem uszczelkę, to skończyło się na generalnym remoncie silnika + regeneracja turbo i wtrysków. Składałem sam w garażu. Mimo to, koszty części były ogromne i ciągle coś nowego wychodziło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 10:39  
Cytuj
CYTAT
Współczuję. To dosyć poważna naprawa, wymagająca staranności. W Stalowej to nie ma komu koła przykręcić, a co dopiero głowicy!
Obróbka głowicy to już kompletna lokalna niemoc. Najbliżej masz Dziaka w Lublinie. Pamiętaj również, by nie planować głowicy w ciemno, tylko wcześniej ją pomierzyć. Uszczelka tylko OE, chyba, że znasz producenta OE.
Poszukaj całego zestawu uszczelnień góry silnika OE, a jeśli chcesz zaoszczędzić, to uszczelka pod głowicę OE, a resztę możesz kupić w zamienniku.

A jakie są objawy?

Jeśli ma być zrobione dobrze, koszty będą ogromne. Trzeba sprawdzić w manualu, czy nie trzeba nowych śrub głowicy, do tego pasek rozrządu, cała masa innych uszczelek, spinek (tych w Renault nie brakuje), a zapewne jeszcze nie jedno wyjdzie jezyk

Jak u siebie wymieniałem uszczelkę, to skończyło się na generalnym remoncie silnika + regeneracja turbo i wtrysków. Składałem sam w garażu. Mimo to, koszty części były ogromne i ciągle coś nowego wychodziło.


W Lagunie II to robiles?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 11:23  
Cytuj
Nie kolego potluczony W Pajero III.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 12:01  
Cytuj
dzięki za wszystko odpowiedz oddalem autko do warsztatu artmot na handlowej morze ktoś tam robił swoje autko i napisze coś więcej o tej firmie

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 16:27  
Cytuj
CYTAT
dzięki za wszystko odpowiedz oddalem autko do warsztatu artmot na handlowej morze ktoś tam robił swoje autko i napisze coś więcej o tej firmie


Kolego zrobiles najwiekszy blad, Artmot to jakas pomylka, znajomy robil rozrzad w Golfie mialo byc na oryginalnych ciesciach, zalozyli tanie zamienniki ( oczywiscie skasowli jak za oryginal)

Mnie skasowal 150 PLN za wymiane czujnika, sam koszt czujnika jakies 20-30PLN.

Nie polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 1 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2016r. 17:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
dzięki za wszystko odpowiedz oddalem autko do warsztatu artmot na handlowej morze ktoś tam robił swoje autko i napisze coś więcej o tej firmie


Kolego zrobiles najwiekszy blad, Artmot to jakas pomylka, znajomy robil rozrzad w Golfie mialo byc na oryginalnych ciesciach, zalozyli tanie zamienniki ( oczywiscie skasowli jak za oryginal)

Mnie skasowal 150 PLN za wymiane czujnika, sam koszt czujnika jakies 20-30PLN.

Nie polecam.



Dlaczego nie wymieniłeś tego czujnika samemu ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 25 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2016r. 12:35  
Cytuj
U mnie w audii pompa poszła kupiłem kompletny rozrząd SKF-a sam założyłem choć mechanikiem Nue jestem i straciłem tylko na części co to uszczelka pod głowica kup uszczelkę zrób u pukalaka planowanie głowicy i tracisz tylko ok 300 a nie 1000

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lip 2016r. 13:00  
Cytuj
Jak ma robić sam to przydało by się aby miał klucze dynamometryczne, tak więc koszty idą w górę. Tak po za tym nie każdy ma dryg do takich spraw, nie ma miejsca i nawet podstawowych narzędzi.Uszczelka pod głowicę do clio z silnikiem f4p i f4r to koszt około 500zł, planowanie, płyny, możliwe że nowe szpilki. Tak więc te 300 zł to troche naciągane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Lip 2016r. 22:11  
Cytuj
CYTAT
zrób u pukalaka


Od niego, to niech się może z daleka trzyma jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2016r. 22:23  
Cytuj
Kilka lat temu robiłem swoją głowice u Pukalaka i jakoś śmiga bez zarzutów. Przejechałem już na niej około 60 tyś.Fakt jak koledzy piszą doszły szpilki, płyny itd. Koszt jak pamiętam za wszystko to było koło 800-1000 zł. Silnik to 1,9 dci Renault. Z drugiej strony Czortunio ja tobie to sam współczuje kół w całym mieście nie ma ci kto zmienić to tylko się modlić żeby coś poważniejszego nie stalo bo pół Polski trzeba ci zjeździć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Lip 2016r. 07:29  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
dzięki za wszystko odpowiedz oddalem autko do warsztatu artmot na handlowej morze ktoś tam robił swoje autko i napisze coś więcej o tej firmie


Kolego zrobiles najwiekszy blad, Artmot to jakas pomylka, znajomy robil rozrzad w Golfie mialo byc na oryginalnych ciesciach, zalozyli tanie zamienniki ( oczywiscie skasowli jak za oryginal)

Mnie skasowal 150 PLN za wymiane czujnika, sam koszt czujnika jakies 20-30PLN.

Nie polecam.



Dlaczego nie wymieniłeś tego czujnika samemu ?


Nie wiedzialem ktory czujnik,autko jezdzilo normalnie tylko check engine swiecil. Jakbym wiedzial to bym podjechal do pierwszego lepszego mechanika z komputerem na diagnoze i sam wymienil czujniczek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2019r. 21:03  
Cytuj
Czy po kilku latach coś się zmieniło na warsztatowej mapie Stalowej? Jest jakiś zakład gdzie można oddać auto na wymiane uszczelki pod głowicą, planowanie głowicy itp? W dodatku dość specyficzne auto, z dużym silnikiem i ciężko dostępnymi częściami. Jeśli nie Stalowa to może coś w okolicy?

Z góry dzięki za opinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2019r. 03:17  
Cytuj
ja swoje auto robilem w bosh service...2.2hdi

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »