NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Podejrzane - Skan dowodu na email,
Posty: 58
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 12:11  
Cytuj
Witam czy spotkał się ktoś z wymaganiem przesłania e-mailem skanu dowodu os.niby niezbędnego w procesie rekrutacji przed rozmową kwalifikacyjną? Wysyłając swoje CV dostałam tego typu odpowiedź od jednej z firm ale czytając info w internecie nabrałam podejrzeń. Może ktoś też dostał taką informacje? Wiadomo na dowodzie jest wzór podpisu pesel wszystko to lekko podejrzane się wydaje.

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 12:11  
Cytuj

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 12:22  
Cytuj
wysyłaj... za rok dowiesz się, że masz 500 tyś kredytu;)

a tak na poważnie... po kiego im twój dowód... zgłoś to na policje jako próba oszustwa/wyłudzenia danych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 13:28  
Cytuj
Nawet sie nie wygłupiaj; nie widze najmniejszego powodu dla którego komukolwiek byłby potrzebny dowód w procesie rekrutacyjnym;to przekręt i tyle!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 13:49  
Cytuj
po prostu nie rekrutacja tylko zbieranie danych o frajerstwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2016r. 14:03  
Cytuj
No właśnie całkiem przypadkowo ogłoszenia już znaleźć nie mogę na konkurencyjnym portalu więc przekręt pewno na całego. Może zanim ktoś wyśle to przeczyta ten temat i też się zastanowi dwa razy. Swoją drogą jaką trzeba być świnią żeby robić takie rzeczy co wiadomo że ludzie pracy szukają a ktoś szuka i kombinuje jak tu na tym zarobić.

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 20 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2016r. 11:15  
Cytuj
zgłoś to na policję na pewno na ten dowód jest już wzięty kredyt ,znajoma tak miała to szajka kredyty brane z Afryki wydrukuj e-mail i na policje bo za te parę dni to to zobaczysz co już wzięli na twoje konto.Trochę kłopotu z tego będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2016r. 12:43  
Cytuj
W procesie rekrutacyjnym Twój dowód jest im do nieczego nie potrzebny umiech wiec nie wysyłaj choćby nie wiem co sie działo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Cze 2016r. 13:12  
Cytuj
Podaj proszę link do ogłoszenia. A przynajmniej treść i e mail na który trzeba aplikować oraz stronke

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 18 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2016r. 18:24  
Cytuj
Witam. W jaki sposób można wykorzystać dane zawarte w CV? Chodzi o dokładny adres, datę urodzenia, numer telefonu. Podejrzewam, że te dane mogą się przydać tylko dla potrzeb marketingowych. Czy dobrze myślę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Cze 2016r. 20:23  
Cytuj
Dane w CV to co innego niż skan dowodu osobistego.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2016r. 20:54  
Cytuj
Witam skanu nie wysłałam a ogłoszenie znikło ze strony konkurencyjnego portalu (albo go nie widzę) chodziło o prace w solarium. Kiedy napisałam że dowód przedstawię osobiście podczas rozmowy kontakt się urwał więc uważajcie szukając pracy bo cwaniaków nie brakuje.

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 15 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Cze 2016r. 07:37  
Cytuj
Poco ludzie wstawiają w CV dokładny adres zamieszkania to tez niezrozumiale... Wystarczy numer telefonu, mail oraz miasto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »