NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Problem ze sprzątaniem po swoim psie,
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 14:27  
Cytuj
Obrazek

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 14:27  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 15:18  
Cytuj
No to panowie trochę z historii.
Podatek za psa wprowadzono w celu zrekompensowania w budżecie miast kosztów na walkę z bezdomnymi psami i wscieklizna.
Nie było jeszcze szczepionek a właściciel psa mógł się pozbyć wyrzucajac go na bruk bez żadnej odpowiedzialności. Wybijano w tych czasach setki psów.
W dzisiejszych czasach są szczepienia i są one obowiązkowe. Zarejestrowanego i zaszczepionego psa nie pozbedziemy się bez prawnych konsekwencji.
Podatek został z racji tego że zawsze jest lepiej mieć więcej kasy w budżecie niż mniej.
Co odwazniejsze miasta w Polsce zrezygnowaly z niego na rzecz rzetelniejszego egzekwowania sprzątania i szczepień w postaci wyższych mandatów.
W naszym mieście to kuleje i moje nie sprzątanie jest formą protestu, sprzeciwu. Albo niech pakiety trafiają bezpośrednio do placacych albo niech zlikwiduja ten podatek. Dodatkowo można wprowadzić obowiązek chipowania i problem rozwiązany. Trzeba tylko chcieć.
Zaznaczę odrazu żeby uprzedzić jakieś niezrozumienia że zawsze sprzątam gdy pies narobi na chodniku lub ciągu pieszym, rowerowym itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 15:19  
Cytuj
Proponuje poswiecic sie i jak ktos widzi jak wlasciciel psa nie posprzata, wziąść tą kupe i zanieść mu na wycieraczke

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 15:26  
Cytuj
CYTAT
Proponuje poswiecic sie i jak ktos widzi jak wlasciciel psa nie posprzata, wziąść tą kupe i zanieść mu na wycieraczke


Mam lepsze rozwiązanie! Skrzyknąć się i robić zdjęcia takim właścicielom na "gorącym uczynku". Następnie założyć stronę np. wiesniak_miesiaca_w_miescie.stalowa.pl i tam umieszczać fotki z opisem gdzie to było.

Fox-GreyFox w tym miesiącu ma gwarantowane podium.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 15:35  
Cytuj
Proponuję przejść ze słów do czynów. Cóż mi pozostaje :-)
Jestem pewien że bardzo szybko znierzecie owoce swej pracy.

Poz tym nieźle z was jelenie skoro popieracie niesluszny pobór podatku. Gratuluję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 15:43  
Cytuj
Jest mnóstwo podatków, które nie idą tam gdzie mają iść. I co z tego? to jest powód żeby znaleźć jakiś punkcik, przyczepić się i mieć usprawiedliwienie? Widać jasno w którym kierunku dyskusję prowadzisz, żeby tylko uniknąć meritum sprawy. Tu nie ma znaczenia regulamin, prawo, paragrafy czy cokolwiek w tym kierunku tylko zwyczajne obycie , kultura , umiejętność współżycia z ludźmi, odpowiedzialność i umiejętność przewidywania tego, że kupa Twojego psa wyląduje na moim bucie jak wypiję dwa browary i mnie z chodnika zachwieje albo jak moje dziecko, które pobiegnie przez trawnik i wdepnie w gówno Twojego psa. Kwestionowanie czegoś TAK OCZYWISTEGO jak sprzątanie po własnym psie jest tylko i wyłącznie tym o czym napisałem wcześniej czyli wieśniactwem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 15:51  
Cytuj
CYTAT
Proponuję przejść ze słów do czynów. Cóż mi pozostaje :-)
Jestem pewien że bardzo szybko znierzecie owoce swej pracy.

Poz tym nieźle z was jelenie skoro popieracie niesluszny pobór podatku. Gratuluję.


i jeszcze jedno. Widzę, że jesteś chętny. Podaj adres gdzie mam zacząć chodzić na spacery z dzieckiem, żeby uwiecznić Cię w tym momencie....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 16:36  
Cytuj
Nie robisz państwu na złość tym ze nie posprzatasz, robisz na złość zwykłym ludziom którzy spacerując musza na te odchody patrzeć lub wejść w nie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 29 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 18:05  
Cytuj
Oczy można zamknąć, buty wymyć, ale do zrobić kiedy twój pies zaczyna te odchody zjadać? Do niedawna mój pupil miał taką modę, że nie przepuścił żadnej kupie. Weterynarz zalecił dodawanie do karmy bioprotect z vetexpert i po jakimś czasie mu przeszło. Jednak to nie zamyka sprawy sprzątania po psach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 18:38  
Cytuj
CYTAT

Jest mnóstwo podatków, które nie idą tam gdzie mają iść. I co z tego?

Nie mówimy tu o innych podatkach tylko tym konkretnym, którego obowiązek został zniesiony a gminy latają sobie nim budżet.
Wystarczyło by odrobinę zainteresowania w temacie.

CYTAT
to jest powód żeby znaleźć jakiś punkcik, przyczepić się i mieć usprawiedliwienie?

Tak, chyba że znajdziesz inny sposób zwrócenia uwagi rajcow, że to co funkcjonuje w tej chwili to kpina. Chociaż po poziomie tej dyskusji wnioskuję że doskonale zdają sobie sprawę z problemu.

CYTAT
umiejętność przewidywania tego, że kupa Twojego psa wyląduje na moim bucie jak wypiję dwa browary i mnie z chodnika zachwieje albo jak moje dziecko, które pobiegnie przez trawnik i wdepnie w gówno Twojego psa

Wybacz ale nie zaprzatam sobie wyobraźni tym co kto i gdzie robi po pijaku bo wtedy to najlepiej chyba z domu nie wychodzić. Twoja sprawa co robisz jak się napijesz, pij odpowiedzialnie. Co do dziecka, to też mam i doskonale wie z czym może się wiązać zabawa i latanie po trawie. Jak bardzo chce to wie że ma uważać bo mogą być miny, nie tylko psie ale też innych zwiezat czy nawet ludzi. Wie że od zabaw są specjalne miejsca gdzie zwierzęta wstępu nie mają (chyba że te co chleja po nocach) i że w teorii powinno być tam czysto

CYTAT
Kwestionowanie czegoś TAK OCZYWISTEGO jak sprzątanie po własnym psie jest tylko i wyłącznie tym o czym napisałem wcześniej czyli wieśniactwem.

W Twoich oczach mogę być kim tylko chcesz, nie ma to dla mnie znaczenia.

CYTAT
i jeszcze jedno. Widzę, że jesteś chętny. Podaj adres gdzie mam zacząć chodzić na spacery z dzieckiem, żeby uwiecznić Cię w tym momencie....


Nie mam zamiaru niczego Ci ułatwiać, zacznij pstrykac ludziom zdjęcia, umieszczaj w necie. Poczekamy na efekty. Powodzenia.

CYTAT
Nie robisz państwu na złość tym ze nie posprzatasz, robisz na złość zwykłym ludziom którzy spacerując musza na te odchody patrzeć lub wejść w nie


Nie robię państwu na złość bo państwo znioslo obowiązek. Gminy narzucily. Każda forma protestu niesie za sobą jakieś nieprzyjemności. Ja ze swojej strony mogę przeprosić tych co akurat na to "trafili". Jak już jednak pisałem. To że ten temat się ciągnie, znaczy że problem jest zauważony - to już coś. Nie mam problemu ze sprzątaniem. Bardzo długo to robiłem. Jednak po interwencjach w spółdzielniach i UM i zderzeniu się z bezsensowna biurokracja, przestałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2017r. 20:31  
Cytuj
CYTAT (feltd)
mnie tez trafia tym bardziej ze nie lubie pieskow tym bardziej w miescie w 30m kieszkankach ktore szczekaja sasiadom bo nie maja co ze soba zrobic (wcale sie nie dziwie). Zwykle tacy ludzie tłumaczą ze placa podatek i ze nie ma pakietow albo inne durnoty. Ja tez place podatek i to nie znaczy ze zalatwiem sie sasiadowi na wycieraczke. Poza tym jak masz psa to co mnie interesuje ze nie ma pakietow. Masz psa to i sa obowiazki - musisz kupic jedzenie czy worek na gowno, jest to chyba logiczne, rozumie to nawet 3 latek. Jak cie nie stac na jedzenie dla psa czy worek to po co masz tego psa ?



Większości przypadków hejt sieją osoby nielubiące psów. Przykład wyżej.
I "Janusze" behawioryści. (oni najlepiej wiedzą ile to pies potrzebuje metrów kwadratowych)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 30 Cze 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Wrz 2017r. 11:45  
Cytuj
Mój kundelek Jędruś zawsze wali klocka obok byłego komitetu PZPR i zawsze sprzątam po nim

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2017r. 11:54  
Cytuj
Tylko brudas nie sprząta po swoim psie, twierdzenie że to forma protestu jest śmieszne i świadczy tylko o lenistwie właściciela czworonoga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2017r. 12:12  
Cytuj
CYTAT
Tylko brudas nie sprząta po swoim psie, twierdzenie że to forma protestu jest śmieszne i świadczy tylko o lenistwie właściciela czworonoga.


otóż to, prosto i w sedno

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 19 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2017r. 13:01  
Cytuj
Fox-GreyFox jeśli twój protest ma być choć trochę skuteczny, to musisz go bardziej rozreklamować, proponuje żebyś za każdym razem jak idziesz na spacer ze swoim psem, trzymał wielki baner nad głową z napisem "nie sprzątam po swoim psie, bo nie zgadzam się z nielegalnym pobieraniem podatku... itd. itp.". Gdy będziesz tak robił to Ci uwierzymy że to jakaś forma protestu, a nie zwykła wymówka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2017r. 13:34  
Cytuj
CYTAT
nie zgadzam się z nielegalnym pobieraniem podatku... itd. itp.".


Yyyyyy..... Czy ja gdzieś napisałem że podatek jest pobierany nielegalnie? Może zanim się coś napiszę, wypadało by się dokładnie zaznajomić w temacie? Dlaczego w takich miastach jak Wrocław czy Warszawa z niego zrezygnowano?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2017r. 16:30  
Cytuj
CYTAT
Mój kundelek Jędruś zawsze wali klocka obok byłego komitetu PZPR i zawsze sprzątam po nim


Mój piesek ma na imię Jacenty.Zawsze sprzątam po nim,bo noszę przy sobie woreczek foliowy.Na Zatorzu/Siedlance/są spec pojemniki na psie odchody,jeden koło żabki a drugi przy parkingu za Automobilklubem

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2017r. 19:21  
Cytuj
w naszym mieście nie ma podatku za psa..wiec o co to halo
a branie do ręki kupy jest obrzydliwe, powinni jakies wprowadzić piaskownice dla psów jak jest w innych krajach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2017r. 20:37  
Cytuj
CYTAT
w naszym mieście nie ma podatku za psa..wiec o co to halo
a branie do ręki kupy jest obrzydliwe, powinni jakies wprowadzić piaskownice dla psów jak jest w innych krajach


Nikt Ci nie karze brać do ręki tego co narobi twój piesek, zawsze możesz to zrobić za pomocą jakiejś łopatki lub innego "narzędzia specjalistycznego" smiech2smiech2smiech2
Pies to obowiązek, jeśli masz problem ze sprzątaniem to pozbądź się zwierzaka, widocznie jeszcze nie dorosłeś aby być jego opiekunem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2017r. 21:58  
Cytuj
CYTAT
w naszym mieście nie ma podatku za psa..wiec o co to halo


Zaklamywanie rzeczywistości lvl MASTER :-)

http://bip.stalowawola.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-381-13889

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 17 Sie 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Wrz 2017r. 00:48  
Cytuj
tak, za moje podatki, nie życzę sobie psich pakietów, bo to jest psi obowiązek każdego właściciela kupić i mieć, a teraz niech się wypowiadają ci co faktycznie te 40zł rocznie za psa płacą... czy, tacy są ?? wątpię... bo to jak z telewizorem, każdy ma i większość nie chce płacić, bo mu się za darmo należy... komuna się ponoć skończyła pszem Państwa ponad 25 lat temu i za darmo nic nie ma, jak nie chcecie sprzątać - to płacić i to grubo, bo zatrudnić człowieka, który chce wasze "gówno" posprzątać nie jest tanio, a te 40zł to co najwyżej na przysłowiowe już waciki starczy!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
M70
M70
M70
Posty: 505
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2017r. 07:06  
Cytuj
Gdy tylko widzę takiego osrańca z psem na smyczy który nie sprząta po swoim czworonogu to zwracam mu uwagę, ale prawie za każdym razem kończy się to pyskówką ze strony tego inteligentnego inaczej. Kiedyś nie wytrzymam i wsadzę takiemu debilowi morde w te psie odchody.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2017r. 10:32  
Cytuj
A jak nie będzie chciał skonsumować i Ciebie poczestuje?Lepiej słownie załatwiać sprawy bez utarczek ręcznych.NArazisz się na reakcje właściciela i pieska,ktory może Cie pogryżć

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2017r. 14:25  
Cytuj
Czy jest w ogóle wstyd tym, co nie sprzątają po swoich psach?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Wrz 2017r. 15:52  
Cytuj
A co zrobicie pijaczkom którzy sikają wprost pod oknami tych na parterze? Śmierdzi ten mocz straszliwie. Obok mnie mieszka taki dziadek co drze się na wszystkich z psami ale pijaczków nie rusza. Dlaczego? Bo ludzie którzy mają psy są łagodnymi ludźmi w przeciwieństwie do tych panów spod bùdki z piwem. Ten z psem jedynie pyskuje a ten drugi leje w pysk. Kogo więc lepiej upominać?

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »