NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
Obóz pracy CCC VIVO!, Koszmar pracowników CCC
Posty: 7
Dołączył: 20 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 08:01  
Cytuj
Zapewne wielu z nas robi zakupy w CH VIVO!, wiele osób kupowało obuwielub spacerowało w sklepie CCC ale 99% z nas nie wie jakie warunki pracy tam panują.
Zaczynając od kierownictwa które pogania do pracy, nie pozwala w spokoju zjeść śniadania/lanchu, nawet wyjście do toalety jest wliczane w czas przerwy. Ponadto straszy zwolnieniami !!! W takich warunkach nie da się spokojnie pracować, przychodząc do domu pracowniczki przejmują się o każdy dzień/ stresują i płaczą nocami. Kolejna sprawa to nocne pakowanie towaru, "przekladanie sklepu" i tego typu rzeczy. Kiedy większość śpi to kobiety tam pracujące są zmuszane psychicznie do zostania po godzinach pracy lub przyjścia w środku nocy i wykonywania tych czynności. W dodatku nie za WYNAGRODZENIE !!! ALE ZA ODBIÓR (czyli skrócenie czasu pracy o przepracowaną liczbę godzin w dniu wyznaczonym przez KIEROWNICZKĘ - CHORE TO JEST). Muszę nadmienić że kobiety tam pracujące pracują po 12 godzin dziennie w ciągłym ruchu. A gdy przechodzą noce to nawet 18 a na drugi dzień do pracy od nowa. Oczywiście wynagrodzenie podstawowe - masakra. I ten pracodawca ma nagrodę "Pracodawcy roku". Pomóżcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 08:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 08:10  
Cytuj
15 822 65 68 tam możesz to wszystko przekazać, w dodatku w 100% możesz się spodziewać reakcji

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 08:11  
Cytuj
Zgloszyc grupowo do odpowiednich sluzb i sie skonczy CCC

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 08:36  
Cytuj
CYTAT
... W dodatku nie za WYNAGRODZENIE !!! ALE ZA ODBIÓR (czyli skrócenie czasu pracy o przepracowaną liczbę godzin w dniu wyznaczonym przez KIEROWNICZKĘ - CHORE TO JEST). Muszę nadmienić że kobiety tam pracujące pracują po 12 godzin dziennie w ciągłym ruchu. A gdy przechodzą noce to nawet 18 a na drugi dzień do pracy od nowa. Oczywiście wynagrodzenie podstawowe - masakra. I ten pracodawca ma nagrodę "Pracodawcy roku". Pomóżcie.


Jakiej ty kolego chcesz pomocy na forum? To jest poważna sprawa, to trzeba zgłosić do inspekcji pracy, a nie po forach się żalić, bo takie coś nic nie da. Jeśli to prawda, to tylko inspekcja pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 08:43  
Cytuj
a kto im każe tam pracować? skoro to robią to chyba się na to godzą, nikt ich tam na siłę nie trzyma, zawsze można zgłosić sprawę anonimowo do PIP, znam gorsze miejsca pracy i ludzie robią w gorszych warunkach, ale jak się ma na utrzymaniu rodzinę to nawet ulice idzie się sprzątać, a nie strzelać fochy, jeszcze raz to napisze, nikt nikogo pewnie tam na siłę nie trzyma i nie jestem w żaden sposób związany z w/w placówką handlową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 08:57  
Cytuj
Łamanie prawa nie tłumaczy się chęcią zostania ofiarą. Zanim zmienią prace są dalej ofiarami, a jeżeli sprawa nie zostanie nagłośniona przyjdą następne nieświadome ofiary.
Dlatego mamy portale do dzielenia się informacjami z innymi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 10:26  
Cytuj
Od dawna nie robię zakupów w Vivo, wolę kupić u lokalnych handlarzy, przynajmniej kasa zostanie u nas a nie pojedzie zagranicę. Wszyscy bili pianę jak wchodził H&M byłem w tym sklepie i powiem że jakość ciuchów tam sprzedawanych jest tragiczna co ludzie w tym widz? a w galeriach tak się zarabia:

http://m.ban(...)socialfb

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 26 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 12:21  
Cytuj
Z tego co wiem, wszyskie sklepy sieciowe maja tzw. nocki na przekladanie towaru, czyli CCC niczym się nie wyróżnia.
Co nie znaczy, że popieram.
Z drugiej strony chyba dobrze, że można sobie odebrać te godziny i wziąć wolne.
A, że kierownictwo wyznacza dni kiedy można wziąć wolne to chyba logiczne, w końcu od tego jest, jakoś musi ten sklep działać sensownie.

Niektórzy pracodawcy ani nie płacą za nadgodziny ani nie odbierzesz tych godzin ,masz wykonać pracę i pracodawcy nie obchodzi czy to zrobisz w godzinach pracy czy po pracy, niestety.
A pensja jest taka sama.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 12:51  
Cytuj
CYTAT
Od dawna nie robię zakupów w Vivo, wolę kupić u lokalnych handlarzy, przynajmniej kasa zostanie u nas a nie pojedzie zagranicę. Wszyscy bili pianę jak wchodził H&M byłem w tym sklepie i powiem że jakość ciuchów tam sprzedawanych jest tragiczna co ludzie w tym widz? a w galeriach tak się zarabia:

http://m.ban(...)socialfb



reklama mydli oczy ludziom

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 13:04  
Cytuj
CYTAT
Zapewne wielu z nas robi zakupy w CH VIVO!, wiele osób kupowało obuwielub spacerowało w sklepie CCC ale 99% z nas nie wie jakie warunki pracy tam panują.
Zaczynając od kierownictwa które pogania do pracy, nie pozwala w spokoju zjeść śniadania/lanchu, nawet wyjście do toalety jest wliczane w czas przerwy. Ponadto straszy zwolnieniami !!! W takich warunkach nie da się spokojnie pracować, przychodząc do domu pracowniczki przejmują się o każdy dzień/ stresują i płaczą nocami. Kolejna sprawa to nocne pakowanie towaru, "przekladanie sklepu" i tego typu rzeczy. Kiedy większość śpi to kobiety tam pracujące są zmuszane psychicznie do zostania po godzinach pracy lub przyjścia w środku nocy i wykonywania tych czynności. W dodatku nie za WYNAGRODZENIE !!! ALE ZA ODBIÓR (czyli skrócenie czasu pracy o przepracowaną liczbę godzin w dniu wyznaczonym przez KIEROWNICZKĘ - CHORE TO JEST). Muszę nadmienić że kobiety tam pracujące pracują po 12 godzin dziennie w ciągłym ruchu. A gdy przechodzą noce to nawet 18 a na drugi dzień do pracy od nowa. Oczywiście wynagrodzenie podstawowe - masakra. I ten pracodawca ma nagrodę "Pracodawcy roku". Pomóżcie.
Niektórzy pracodawcy (nie mylić z kierownictwem)nie wiedzą co się dzieje w sklepach,zakładach.Nawet jak się pojawią to pracownicy uśmiechnięci,zadowoleni.A pseudo-kierownicy potrafią naprawdę zgnębić podwładnych.Kiedyś w mojej obecności kierowniczka zmieszała z błotem sprzedawczynię.Gdy zwróciłem jej uwagę to i mi się oberwało.Cóż są ludzie i ludziska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 13:31  
Cytuj
ludzie PIP to hu.. może i hu.. zrobi układziki i tyle każdy wie kiedy wpadnie PIP na kontrole,a poza tym maksymalne kary nałożone przez PIP to są śmieszne kwoty niektórzy pracodawcy w stw wola placic niz wykonywac polecenia PIP-ucool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 17:25  
Cytuj
Jak se poscielisz tak sie wyspisz !!! Rozumiem cisnac na poczatku, trzeba sie pokazac, a pozniej poprostu robic swoje. Strasza zwolnieniami ? proste pytanie bym zadal " - a powiesz to w sądzie ? "

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 13 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 18:31  
Cytuj
Jestem pracownikiem CCC w vivo i z tego co czytam to chyba jednak nie w tym CCC pracuje . U nas jest bardzo miła atmosfera !! Zapewniam was że nie ma czegoś takiego jak jest opisane ... zostawanie po godzinach owszem jest gdy mamy zwózki lub nową instrukcje ułożenia sklepu- bo jak wiadomo nie zrobimy tego wszystkiego w czasie kiedy sklep jest otwarty. Chcesz zostajesz nie chcesz, idziesz ... Mogę się domyśleć kto to pisał ... po twoich wcześniejszych postach wiem kto ma DIESLA oraz wiem kto miał problem z cewnikiem paliwa . Działasz na szkode firmy i to w niesłusznej sprawie . Fakt Faktem mamy pracy dużo i dużo obowiązków ale Nikt nikogo na siłe nie trzyma.... niech wypier*** do stahlschmidtu na odlewnie zobaczy co to jest prawdziwy zapie** .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 18:45  
Cytuj
I komu tu teraz wierzyć smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 20:06  
Cytuj
CYTAT

... zostawanie po godzinach owszem jest gdy mamy zwózki lub nową instrukcje ułożenia sklepu- bo jak wiadomo nie zrobimy tego wszystkiego w czasie kiedy sklep jest otwarty. Chcesz zostajesz nie chcesz, idziesz ...


Przecież następny pracownik potwierdził mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 20:21  
Cytuj
Popieram post 1.100% racja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 13 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 21:11  
Cytuj
Wiem jak tam sie pracuje, w CCC VIVO pracuje moja koleżanka. Często było tak że pracowała od rana do 2-3 w nocy czyli 18-20 godzin, a na drugi dzień szła też do pracy. Za te godziny miała wypłacone pieniądze ale tak jak za zwykłe godziny, a nie nadgodziny. A w czasie tych 18 godzin pracy jedynie dwie przerwy po 15 minut na zjedzenie kanapki. Firma nawet na pizze nie potrafi wyłożyć pieniędzy żeby dziewczyny zjadły coś ciepłego przy tylu godzinach pracy a płacą jak za zwykłe godziny. Firma wymaga wszystkiego a od siebie nic nie chce dać w zamian tylko wykorzystać i upodlić człowieka.
A jak chce któraś wyjść do ubikacji w czasie pracy to musi to zgłosić i dostać zgodę!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 21:39  
Cytuj
Zmienić pracę. Kobiety teraz również na produkcję przyjmują. Zresztą teraz jest nowa władza i pewnie niedługo zlikwiduje wszystkie zakłady pracy nie przestrzegające kodeksu pracy lub nie płacące podatków.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 4 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 22:41  
Cytuj
Jak myślę to przed telewizornia lub kompem w domu najlepiej, by było pracować.
Autor postu pewnie się mści, bo nikt nikogo nie trzyma w pracy.
W końcu można wziąć 500+ i siedzieć dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2016r. 23:48  
Cytuj
Olać CCC.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 14 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2016r. 01:04  
Cytuj
Do Janusza
Typowy facet prostak 500 plus za pislandu a przy "dobrej cudownej zmianie " tego 500 plus za miesiąc może nie być jeszcze nie słyszałem zeby te pieniążki ktos dostał, a wtedy co pośrednictwo pracy w St.woli ?to już lepiej siedzieć na ławwczce niż rejestrować się w takiej instytucji ktora nikomu chyba bez pleców nie znalazła zajęcia ,a siedzenie przed telewizorem to teraz się tez nie opłaca przy babuli Szydło wyszło z wora z brochą na ...... .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 14 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2016r. 07:44  
Cytuj
CYTAT
Jestem pracownikiem CCC w vivo i z tego co czytam to chyba jednak nie w tym CCC pracuje . U nas jest bardzo miła atmosfera !! Zapewniam was że nie ma czegoś takiego jak jest opisane ... zostawanie po godzinach owszem jest gdy mamy zwózki lub nową instrukcje ułożenia sklepu- bo jak wiadomo nie zrobimy tego wszystkiego w czasie kiedy sklep jest otwarty. Chcesz zostajesz nie chcesz, idziesz ... Mogę się domyśleć kto to pisał ... po twoich wcześniejszych postach wiem kto ma DIESLA oraz wiem kto miał problem z cewnikiem paliwa . Działasz na szkode firmy i to w niesłusznej sprawie . Fakt Faktem mamy pracy dużo i dużo obowiązków ale Nikt nikogo na siłe nie trzyma.... niech wypier*** do stahlschmidtu na odlewnie zobaczy co to jest prawdziwy zapie** .



Jak już to kierownik Ccc w VIVO.
Nie przejmuj się odpowiednie pismo poszło. Oczywiście tam gdzie trzeba,
Wasze zachowanie jest żałosne i beszczelne.
Panie ,,U'' i ,,S'' Kiedyś ,,Ppanie trafią na takiego przełożonego. A w tedy role się odwrócą.
A teksty typu jak się nie podoba zmień prace są nie na miejscu. Bo wystarczy tylko zmienić kierownictwo na odpowiednie osoby, takie które przede wszystkim maja kulturę osobista.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 4 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2016r. 08:05  
Cytuj
Do "MATEUSZ32"

Może się odgrywasz za dzieciństwo, ale nie zrozumiałeś mojej "ironi", przez co sam wyszedłeś na "Prostaka.
Zapytaj się pracodawcy, czy był tak przypadek że ktoś PUP zadzwonił i spytał się o jakieś miejsce pracy.
Odpowiedź: nikt.
Pamiętaj!
Jeśli nie będzie bezrobotnych, to automatycznie oni nie będą mieć co robić w PUP :szok:
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 26 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2016r. 09:03  
Cytuj
Jak już to kierownik Ccc w VIVO.
Nie przejmuj się odpowiednie pismo poszło. Oczywiście tam gdzie trzeba,
Wasze zachowanie jest żałosne i beszczelne.
Panie ,,U'' i ,,S'' Kiedyś ,,Ppanie trafią na takiego przełożonego. A w tedy role się odwrócą.
A teksty typu jak się nie podoba zmień prace są nie na miejscu. Bo wystarczy tylko zmienić kierownictwo na odpowiednie osoby, takie które przede wszystkim maja kulturę osobista.
[/cytat]



A wiec ,tak jak myslałem , zemsta niedowartościowanego i leniwego pracownika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Maja 2016r. 09:24  
Cytuj
Ja mam dla autorki rozwiązanie:

http://www.infor.pl/prawo/umowy/praca/293041,Wypowiedzenie-umowy-o-prace-przez-pracownika-WZOR-PISMA.html

Kiedy ludzie w końcu nauczą się, że gdy są w pracy poniewierani powinni odejść. Wysoka rotacja na stanowiskach zmusi przedsiębiorców do lepszego traktowania i podniesienia płac ze względu na koszty ponoszone przez ciągłą zmianę pracowników.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »