NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Wymiana okien w mieszkaniu - jakie okna wybrać?,
Posty: 64
Dołączył: 9 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 13:58  
Cytuj
Pytanie dotyczy bardziej kwesti - pcv, pvc czy drewniane? Zależy mi na trwałości, jakości wykonania i dużej zolacji termicznej. Chodzi o 3 pary okien do mieszkania + jedno okno balkonowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 13:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 27 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 06:59  
Cytuj
Duzó zależy od Twoich funduszy, Okna drewniane o wiele lepiej wyglądają. Mają jednak bardzo podobne właściwości do okien pcv. Jakiś czas temu ( jesienią zeszłego roku) wstawiałem sobie okna do mieszkania w bloku i zdecydowałem się na plastikowe. Już sam remont bardzo dużo mnie kosztował tak wiec nie chciałem kupować okien drewnianych. Wybrałem energooszczędne, w technologii wielokomorowej .Takie są wprawdzie droższe od okien tradycyjnych ale za to oferują o wiele lepsze parametry przepuszczania ciepła. Wstawiali mi je z firmy Budvar. Jedna z większych , starszych polskich firm. Nie są drodzy a oferują bardzo dobrej jakości okna. Poza tym plusem było dla mnie to,ze dają na swoje okna 20 letnią gwarancję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 07:45  
Cytuj
CYTAT
Duzó zależy od Twoich funduszy, Okna drewniane o wiele lepiej wyglądają. Mają jednak bardzo podobne właściwości do okien pcv. Jakiś czas temu ( jesienią zeszłego roku) wstawiałem sobie okna do mieszkania w bloku i zdecydowałem się na plastikowe. Już sam remont bardzo dużo mnie kosztował tak wiec nie chciałem kupować okien drewnianych. Wybrałem energooszczędne, w technologii wielokomorowej .Takie są wprawdzie droższe od okien tradycyjnych ale za to oferują o wiele lepsze parametry przepuszczania ciepła. Wstawiali mi je z firmy Budvar. Jedna z większych , starszych polskich firm. Nie są drodzy a oferują bardzo dobrej jakości okna. Poza tym plusem było dla mnie to,ze dają na swoje okna 20 letnią gwarancję.
A wstawiają też ? i razem z parapetami (wewnętrzne + zewnętrzne), czy tylko same okna ? Potrzebne mi okna z tymi zakichanymi nawiewkami. Tak sobie spółdzielnia życzy.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 10:00  
Cytuj
tylko drewno!!plastik kicz i ochyda

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 21 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 10:06  
Cytuj
CYTAT
tylko drewno!!plastik kicz i ochyda

U nas okna drewniane sa w domu 13 lat i juz sa do wymiany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 10:14  
Cytuj
a u moich znajomych są już ponad 20 i super, trzeba tez patrzeć na jakość,ale plastik się nie umywa do drewna no i ten tandetny wygląd bleeee

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 11:35  
Cytuj
okna drewniane trzeba malować po około 5 latach i nie ma lakieru do drewna który wytrzyma 20lat na słońcu
plastiki lepiej izolują i są oczywiście tańsze
o ile te parametry da się porównać wyglądu się nie da, ja żałuję że kupiłem plastikowe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 11:42  
Cytuj
Persymona, mam wrażenie, że ty się strasznie meczysz w swiecie i czasach, w jakich przyszło ci żyć.

Ja będę mieć okna drewniane, bo takie wstawia deweloper. Oczywiście są bardzo ładne, ale ttrochę sie obawiam o ich utrzymanie i 'długowieczność'. Bardzo lubię naturalne drewno i trochę do będę mieć w domu, ale na pewno jest ono trudniejsze i bardziej wymagające niż sztuczne tworzywa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 11:46  
Cytuj
CYTAT
okna drewniane trzeba malować po około 5 latach i nie ma lakieru do drewna który wytrzyma 20lat na słońcu
plastiki lepiej izolują i są oczywiście tańsze
o ile te parametry da się porównać wyglądu się nie da, ja żałuję że kupiłem plastikowe


Plastik lepiej izoluje od drewna?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »