NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
XI Stalowowolski Rowerowy Cross Country,
Posty: 1959
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2016r. 23:39  
Cytuj
Mam ochotę pojechać w XI Stalowowolskim Rowerowym Cross Country. To będzie mój debiut. Blisko 30 km (4 okrążenia) pedałowania na pełnej k-wie ze zgrają współzawodników po leśnych terenach. Decyzję podejmę w dniu wyścigu, ale wcześniej muszę nabyć kask i odpowiedni strój. Trasa bez zmian, wobec tego mam kilka pytań do ubiegłorocznych uczestników:

1. Czy wszyscy ruszają jednocześnie i wygrywa ten, co dotrze pierwszy do mety, czy każdy zawodnik rusza osobno i mierzy mu się czas indywidualnie?

2. Czy da się tam jeździć w miarę szybko i bezpiecznie zwykłym rowerem crossowym? Na zdjęciach widać, że na niektórych odcinkach jest dużo piachu. Jeśli popada - będzie dużo błota.

3. Jakie przeszkody są na trasie (typu strome podjazdy, schody, wąskie korytarze)?

4. Ile kleszczy nałapaliście? W tym roku jest ich wysyp w lasach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2016r. 23:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2016r. 23:48  
Cytuj
schody i waskie korytarze w lesie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2016r. 07:56  
Cytuj
CYTAT
Mam ochotę pojechać w XI Stalowowolskim Rowerowym Cross Country. To będzie mój debiut. Blisko 30 km (4 okrążenia) pedałowania na pełnej k-wie ze zgrają współzawodników po leśnych terenach. Decyzję podejmę w dniu wyścigu, ale wcześniej muszę nabyć kask i odpowiedni strój. Trasa bez zmian, wobec tego mam kilka pytań do ubiegłorocznych uczestników:

1. Czy wszyscy ruszają jednocześnie i wygrywa ten, co dotrze pierwszy do mety, czy każdy zawodnik rusza osobno i mierzy mu się czas indywidualnie?

2. Czy da się tam jeździć w miarę szybko i bezpiecznie zwykłym rowerem crossowym? Na zdjęciach widać, że na niektórych odcinkach jest dużo piachu. Jeśli popada - będzie dużo błota.

3. Jakie przeszkody są na trasie (typu strome podjazdy, schody, wąskie korytarze)?

4. Ile kleszczy nałapaliście? W tym roku jest ich wysyp w lasach.


AD 1 Tak, start jest grupowy. Wygrywa pierwszy na mecie.
AD 2. Tak, jak masz siłę w nogach. Tam nie ma błota nawet jak popada.
AD 3. są zjazdy, są podjazdy. Schodów brak, wąsko bywa.
AD 4. Zero.

Kupuj kask, strój nie jest tak ważny. Byle było wygodnie. Jak wygrasz to Boski Lucjano wręczy Ci medal i dyplom ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2016r. 16:28  
Cytuj
Zawodów w tym roku nie ma co dokładnie porównywać do tych z 2015 bo , będzie trochę inna trasa ( leśnicy wycięli las na cześci trasy ) , no i będzie pomiar czasu - a tego jeszcze nie było.
Jak będzie elektroniczny pomiar czasu to nie ma co na początku jechać na łeb na szyję , bo nie wygrywa ten co dojedzie pierwszy , a ten co będzie miał najkrótszy czas przejazdu .
Po tej trasie da się miejscami jechać rowerem i 45 km/h ( sprawdzone ) - pytanie tylko czy tyle dasz radę ukręcić .Trasa łatwa -kilka małych góreczek , w większości jest poprowadzona drogami leśnymi ( może obok siebie jechać 2 rowerzystów ) ale są też miejca gdzie trzeba jechać "jeden za drugim " .
Przeszkody na trasie -na starcie ( pierwsza prosta ) droga wysypana jest żużelkiem i trafjają się lużne kamienie , radzę na nie uważać ! Podjazdy są ale krótkie ( kilka metrów ) . Największą trudnością piach - lepiej żeby był mokry niż suchy bo wtedy można się zakopać .
Las jest sosnowy więc kleszczy tam raczej nie ma . Kask jest obowiązkowy - więc radzę kupić nawet używany za 30 - 50 zł . No i wież coś do picia ( bidon) - bo 4 rundy to ponad godzina jazdy . A i jeszcze jedno - przydać się też może dętka i pompka bo jak gumę złapiesz to z buta trzeba będzie zasuwać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1959
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2016r. 17:44  
Cytuj
CYTAT
schody i wąskie korytarze w lesie?
Na jednym zdjęciu widziałem schody z bardzo wąskim podjazdem. Co do wąskich korytarzy, chodzi o odcinki, gdzie jest dość ciasno między drzewami i trudno wyrobić na zakrętach.

CYTAT
AD 1 Tak, start jest grupowy. Wygrywa pierwszy na mecie.
To niezła rzeźnia tam musi być. Jakieś statystyki odnośnie kolizji, wywrotek, wypadków?

CYTAT
Zawodów w tym roku nie ma co dokładnie porównywać do tych z 2015, bo będzie trochę inna trasa (leśnicy wycięli las na części trasy), no i będzie pomiar czasu - a tego jeszcze nie było.
Rowerzyści amatorzy często jeżdżą zapoznać się z trasą. Ciekawe, czy organizatorzy opublikują mapkę.

CYTAT
Po tej trasie da się miejscami jechać rowerem i 45 km/h (sprawdzone) - pytanie tylko, czy tyle dasz radę ukręcić. Trasa łatwa - kilka małych góreczek, w większości jest poprowadzona drogami leśnymi (może obok siebie jechać 2 rowerzystów), ale są też miejsca, gdzie trzeba jechać „jeden za drugim”.
Jestem mistrzem prostej, to znaczy po asfalcie wyciągnę wspomniane 45 km/h, natomiast na zakrętach zwalniam do 6,66 km/h. A tak poważniej, na bulwarach wyciągnęliśmy nawet 36 km/h po asfalcie (jazda czysto rekreacyjna), a 50 km/h na stromym zjeździe (z hamulcem) w Lisiej Górze. W lesie bez kasku wleczemy się 9,99 km/h, a ile dam radę ukręcić? To muszę sprawdzić w warunkach bojowych.

CYTAT
Największą trudnością piach - lepiej żeby był mokry niż suchy bo wtedy można się zakopać
I dlatego mam wątpliwości, czy z oponami typowo crossowymi nie polegnę tak jak starym trekkingiem.

CYTAT
Las jest sosnowy więc kleszczy tam raczej nie ma.
Mam nadzieję, ale i tak warto się zabezpieczyć.

CYTAT
Kask jest obowiązkowy - więc radzę kupić nawet używany za 30-50 zł.
Jeśli wezmę udział, to pojadę po pełne wyposażenie, czyli kask i odzież rowerową.

CYTAT
Przydać się też może dętka i pompka, bo jak gumę złapiesz, to z buta trzeba będzie zasuwać
Masz jakieś statystyki odnośnie łapania gumy podczas tej imprezy? Mi się jeszcze nie zdarzyło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2016r. 18:33  
Cytuj
tu masz filmik z zawodów w 2014 https://www.youtu(...)1UHN0hxA - gdzie masz te "schody" na trasie ? No chyba to prędzej korzenie były umiech . W tamtym tygodniu po godz 16 widzałem że na Ciemnym Kącie jacyś rowerzyści jeżdzili - trenowali .W tamtym roku to co najmniej 1 osoba złapała gumę - bo widzałem jak prowadziła rower do mety .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2016r. 18:39  
Cytuj
Odpuść, z twoim profesjonalnym podejściem braknie czasu na podjęcie decyzji umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2016r. 18:46  
Cytuj
tu jest filmik z tamtego roku https://www.youtu(...)oBhPoYIo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1577
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2016r. 22:17  
Cytuj
Kolo1 co polecasz do łańcucha? Mój łańcuch to grupa alivio, jeżdżone w każdą pogodę.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1959
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2016r. 10:19  
Cytuj
A tu widok z przodu. Trasa nie należy do najłatwiejszych. Zawodnika chyba kleszcz ugryzł podczas treningów.

https://youtu.be/K1O76ytvJxQ

A tak poważniej, wezmę udział. Chcę kupić niezbędne akcesoria kolarza. Gdzie najlepiej, żeby dobrze doradzili?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2016r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
A tu widok z przodu. Trasa nie należy do najłatwiejszych. Zawodnika chyba kleszcz ugryzł podczas treningów.

https://youtu.be/K1O76ytvJxQ

A tak poważniej, wezmę udział. Chcę kupić niezbędne akcesoria kolarza. Gdzie najlepiej, żeby dobrze doradzili?


Najlepiej doradzą w Tip topie albo w Cyclo Świat

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2016r. 10:59  
Cytuj
Jest gdzieś w necie trasa crossu (ale w wersji 2016)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1959
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2016r. 21:33  
Cytuj
Jeśli nie udostępnili trasy, to widocznie zachowali ją dla siebie. Podali długość pętli, więc można oszacować na podstawie istniejącej sieci ścieżek nadających się do jazdy. Ja nie mam czasu na treningi. Pojadę na spontana.

Co myślicie o pedałach SPD? Czy one rzeczywiście podnoszą efektywność, czy to często powtarzany mit?

Dopiero w sobotę mam wolny czas, aby wyposażyć się w niezbędne akcesoria. Które sklepy jeszcze polecacie? W Stalowej Woli jest duży wybór czy uderzać na Rzeszów? Lista zakupów: kask (obowiązkowo), strój na rower (żeby wyglądać pro), opcjonalnie okulary i rękawice. Jak sytuacja wygląda w VIVO? To opcja awaryjna, gdybym mógł udać się na zakupy dopiero wieczorkiem.

PS. Jeśli ruszamy o 12:00, trzeba się stawić w godz 8.40 - 9.30, czy wystarczy przyjechać przed startem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2016r. 21:47  
Cytuj
SPD podnoszą efektywność. To nie mit.


Trzeba być wcześniej by się zarejestrować.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2016r. 22:00  
Cytuj
Polecam rejestracje przez internet. Z uwagi na to że pomiar czasu robi zewnętrzna firma to może być problem z rejestracją w dniu zawodów po wyznaczonej godzinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 10:46  
Cytuj
Które sklepy jeszcze polecacie? W Stalowej Woli jest duży wybór czy uderzać na Rzeszów? Lista zakupów: kask (obowiązkowo), strój na rower (żeby wyglądać pro), opcjonalnie okulary i rękawice. Jak sytuacja wygląda w VIVO? To opcja awaryjna, gdybym mógł udać się na zakupy dopiero wieczorkiem.

Jednak Rzeszów. W Stalowej: słabo z wyborem w Rojaxie, w 4F mało profesjonalnie i tak sobie w relacji cena/jakość, napewno zaraz po weekendzie majowym zrobią przecene, więc teraz przepłacisz. W Martes wszystko i nic. Niby wszystko mają, ale nic z tego co potrzeba. Niby wszystko nawet przecenione, bo podają starą i nową cenę, ale to żadna okazja, tylko ogłupianie ludzi. Patrzyłem pod kątem ubrań na rower, są na poziomie Lidla. To już lepij kup w Lidlu. Albo do Rzeszowa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1959
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 16:10  
Cytuj
@qsik: A po rejestracji internetowej wystarczy przyjść na godzinę wyścigu dla danej kategorii wiekowej?

@Leon20: Gdzie najlepiej doradzą i gdzie najlepszy wybór? Biorę pod uwagę sklepy sportowe i VIVO.

TL;DR: Muszę na szybko kupić kask. Opcjonalnie strój i okulary. Jak sytuacja w VIVO?

Ostatnio 4F szyje odzież niewymiarową, a na rower mieli tylko bluzy, kurtki i rękawice o wątpliwym stosunku jakość/cena. Do innych nie zaglądałem. To wstyd, że w mieście rowerów jest tak mały wybór. W Rzeszowie jest dużo sklepów sportowych (koło PKP, na Podwisłoczu, koło filharmonii, na Dąbrowskiego, w galeriach). No tak, sklep rowerowy mam rzut beretem. Zaraz tam zajrzę.

Odwiedziłem 2 sklepy. W pierwszym ceny 300 zł wzwyż. Sprzedawcy zależało na kliencie, ale płacić tyle tylko za markę Specialized to przesada. Stroje na XC rozkupili. W drugim sklepie trafiłem na sprzedawcę z komunistycznym podejściem. Zaproponował kask za 75 zł nie pamiętam jakiej firmy. Strojów nie ma. Odesłał mnie do galerii. Poszukam czegoś w Stalowej Woli. Lepiej dać zarobić lokalnym sklepom, o ile mają odpowiedni asortyment.

Jeśli w sklepach rowerowych jest tak mały wybór, to gdzie mam iść?

Z dziennika kupującego:

K: Potrzebuję go na niedzielę.
S: On jest nie tylko na niedzielę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 17 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2016r. 08:02  
Cytuj
Kask to kupisz w Rojaksie, mają duży wybór i coś fajnego można znaleźć, z resztą będzie problem. Aha jest jeszcze TipTop na ul. Okulickiego 125, ale dawno tam nie byłem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2016r. 16:48  
Cytuj
... A po rejestracji internetowej wystarczy przyjść na godzinę wyścigu dla danej kategorii wiekowej?



A skąd będziesz miał numerek na rower smiech2- jak zarejestrujesz się przez neta to nie będziesz musiał wypisywać formularza ręcznie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1959
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2016r. 18:17  
Cytuj
W takim razie trzeba przyjechać o 8:40 na pokropek.

Lista odtwarzania też gotowa https://youtu.be/UWCu0V-1Sok good

PS. Tam nie da się jechać na spontana. Pełno piachu i kamyczków. Trzeba przećwiczyć i to kilka razy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1959
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2016r. 23:34  
Cytuj
Jeśli macie zdjęcia lub filmy z crossu, tagujcie je #crosscountrystalowawola i oznaczcie jako publiczne, aby każdy mógł odnaleźć. W tym roku trasa była ciekawa i liczę, że za rok będzie ta sama.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 19 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 00:32  
Cytuj
Trasa bardzo łatwa no i trochę nudnawa ale ciut lepsza niż w tamtym roku.
Zdjęcia jakieś widziałem na wwww.SpAm.SpAm.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 19 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 00:33  
Cytuj
Trasa bardzo łatwa no i trochę nudnawa ale ciut lepsza niż w tamtym roku.
Zdjęcia jakieś widziałem na wwww.SpAm.SpAm.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 19 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 00:33  
Cytuj
Trasa bardzo łatwa no i trochę nudnawa ale ciut lepsza niż w tamtym roku.
Zdjęcia jakieś widziałem na wwww.SpAm.SpAm.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 19 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2016r. 00:33  
Cytuj
Trasa bardzo łatwa no i trochę nudnawa ale ciut lepsza niż w tamtym roku.
Zdjęcia jakieś widziałem na wwww.SpAm.SpAm.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »