NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Ustawa antyaborcyjna ,
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 11:07  
Cytuj
Poczytałam komentarze na różnych forach- choć fundamentalnie nie zgadzam się z entuzjastami nowego projektu ustawy, to rozumiem, że niektórzy wychowani w katolickim duchu wierzą, iż połączone jajeczko i plemnik od razu stanowią "uświęcone życie".
Stąd moje pytania: skoro zygota to człowiek, więc co począć z ciążą pozamaciczną, kiedy "nowy człowiek" nie ma szans przeżycia w jajowodach, co zrobić z ciążami akranialnymi - gdy płód nie ma mózgu albo i nawet całej głowy. Nie wspominam o zaśniadzie groniastym, gdy zapłodniona komórka replikuje nie w płód, a w pęcherzykowate łożysko (https://patolodzynaklatce.files.wordpress.com/2015/08/aaa.png - zdjęcie podglądowe). To nie są rzadkie przypadki! Dotychczas zabieg łyżeczkowania chronił zdrowie kobiet, które potem miały możliwość zajścia w normalną ciążę. Nowa ustawa pozbawia je tej szansy, niech im bakterie wysadzają macice.
I pytanie drugie: czemu nie upieracie się państwo z podobną stanowczością o obrzędowo równe traktowanie noworodków i martwych płodów - skoro dziecko, to dziecko. Jakoś księża odmawiają katolickich pochówków, litościwie zdarzy się tzw. "pokropek" nie będący w żadnym stopniu synonimem chrztu: przyjęcia do wspólnoty, nawrócenia i oczyszczenia z grzechów.

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 11:07  
Cytuj

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 281
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 11:39  
Cytuj
Ja jestem za tym, żeby zmienili tą ustawę. Następcy zliberalizują ją wtedy totalnie, zezwalając bezwarunkowo na aborcję.
Dlatego dziwi mnie, że nasi purpuraci mącą wodę wokół obecnej, i tak bardzo restrykcyjnej ustawy, bo grzebanie zemści się na nich prędzej czy później.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 11:43  
Cytuj
nie zemści się ...

dziecko nie może mieć katolickiego pogrzebu, bo nie zostało ochrzczone, a martwego dziecka się już nie chrzci, ale ksiądz je błogosławi przed pochówkiem.
Teraz coraz więcej powstaje grobów dzieci poczętych.
W Stalowej ostatnio też chyba powstał.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 11:45  
Cytuj
Ja się jeszcze z jednym pytaniem podepnę jeśli można ... Sam jestem katolikiem ... różne sytuacje bywają w życiu ... załóżmy że ojciec katolik ma stosunek ze swoją córką (np . zgwałcił )nie wiem czy dziecko z tego związku i matka (córka katolika) tego dziecka mają do niego mówić tato czy w nowej ustawie będzie przewidziany nowy zwrot ? na mój gust to chyba tato ... a może jednak dziadku bo i tak było by politycznie poprawnie nie wiem

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 12:15  
Cytuj
CYTAT
nie zemści się ...

dziecko nie może mieć katolickiego pogrzebu, bo nie zostało ochrzczone, a martwego dziecka się już nie chrzci, ale ksiądz je błogosławi przed pochówkiem.
Teraz coraz więcej powstaje grobów dzieci poczętych.
W Stalowej ostatnio też chyba powstał.


Koleżanka poronila w 18tc, odmówiono jej pochówku bo od 21tc dopiero robią pochówek. Chore, chore... Skoro dzieckiem nazywacie zygote to i zygote powinno się pochować jak normalnego człowieka.

No właśnie banan ciekawe jak prawo nazwie takiego pana ojcostwa-dziadkiem?

Ustawa podobno ma chronić życie..
Chronić życie tak, ale czyje dziecka czy matki? Bo z tego z co wynika to nowa ustawa ma chronić życie pomimo tego że mały czlowieczek nie ma szansy przeżycia poza inkubatorem matki. Życia kobiety już się nie szanuje? Ona może umrzeć przy porodzie, ona może cierpieć z powodu nieodwracalnych skutków związanych z utrzymaniem zagrozonej ciąży. Ja sie pytam gdzie jest szacunek do życia kobiety?

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 12:48  
Cytuj
to bardzo delikatny temat, musiałbym znać szczegóły o jaki pochówek chodziło, bo nic nie słyszałem żeby były jakieś ograniczenia w grobach dziecka nienarodzonego.

z tego co jak wiem życie kobiety jest chronione.
podaj proszę w którym miejscu jest napisane, że należy chronić życie dziecka kosztem życia kobiety?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 13:12  
Cytuj
Ja powiem tak.
Jestem kobietą i chciałabym móc sama decydować za siebie w tej kwestii.
Chciałabym sama decydować o swoim ciele.
Chciałabym móc decydować sama o swoim życiu...

Nie chcę by ktokolwiek inny prócz mnie samej decydował w sprawach ważnych i dot. mojego życia.
Bez znaczenia czy byłby to mężczyzna, kobieta, polityk czy ksiądz.
To moje życie i będę żyła tak jak uważam i chcę, zgodnie ze swoim sumieniem...nie innych.

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 13:23  
Cytuj
CYTAT
Ja się jeszcze z jednym pytaniem podepnę jeśli można ... Sam jestem katolikiem ... różne sytuacje bywają w życiu ... załóżmy że ojciec katolik ma stosunek ze swoją córką (np . zgwałcił )nie wiem czy dziecko z tego związku i matka (córka katolika) tego dziecka mają do niego mówić tato czy w nowej ustawie będzie przewidziany nowy zwrot ? na mój gust to chyba tato ... a może jednak dziadku bo i tak było by politycznie poprawnie nie wiem


A jak było do tej pory?Jak mówiło?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 13:51  
Cytuj
Do tej pory można było usunąć ...dziękuj Bogu że za twoich czasów nie była tak liberalna ustawa jak dziś ... bo byś "popłynął" cool

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 14:02  
Cytuj
CYTAT
Ja powiem tak.
Jestem kobietą i chciałabym móc sama decydować za siebie w tej kwestii...
A ja się zastanawiam, co rozumiesz pod pojęciem "ta kwestia"? Możesz rozwinąć? Ewentualnie inne panie, które też mają swoją "tę kwestię". Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 14:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja powiem tak.
Jestem kobietą i chciałabym móc sama decydować za siebie w tej kwestii...
A ja się zastanawiam, co rozumiesz pod pojęciem "ta kwestia"? Możesz rozwinąć? Ewentualnie inne panie, które też mają swoją "tę kwestię". Pozdrawiam.


Mam na myśli hodowlę śliwek węgierek...

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 14:26  
Cytuj
CYTAT
Ja powiem tak.
Jestem kobietą i chciałabym móc sama decydować za siebie w tej kwestii.
Chciałabym sama decydować o swoim ciele.
Chciałabym móc decydować sama o swoim życiu...

Nie chcę by ktokolwiek inny prócz mnie samej decydował w sprawach ważnych i dot. mojego życia.
Bez znaczenia czy byłby to mężczyzna, kobieta, polityk czy ksiądz.
To moje życie i będę żyła tak jak uważam i chcę, zgodnie ze swoim sumieniem...nie innych.


o swoim ciele możesz decydować, ale o ciele dziecka, które nosisz pod sercem?
to już nie jest Twoje ciało, ale nowa żywa istota ...
chcesz być katem dla Twojego dziecka?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 14:28  
Cytuj
PIS i reszta watykanskich skurwysynów niech wypierdala do Watykanu tam ich miejsce. Mam juz dość tego dziadostwa idę ... jakiegoś księdza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 14:45  
Cytuj
CYTAT

Mam na myśli hodowlę śliwek węgierek...

Widzę, że nie załapałaś, choć w sumie ja przegapiłem bardzo istotny fragment Twojej wypowiedzi:
CYTAT
Jestem kobietą

Więc, spróbuję jeszcze raz, otóż zastanawiam się, jak to funkcjonuje, że z jednej strony chcesz mieć własne zdanie, a z drugiej, jeżeli ktoś zapyta Cię o to zdanie, to nie rozumiesz tematu. Bo widzisz, ja jestem mężczyzną i chciałbym móc sam decydować za moją kobietę.
Ponawiam więc pytanie. O czym chcesz decydować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
Ja powiem tak.
Jestem kobietą i chciałabym móc sama decydować za siebie w tej kwestii.
Chciałabym sama decydować o swoim ciele.
Chciałabym móc decydować sama o swoim życiu...

Nie chcę by ktokolwiek inny prócz mnie samej decydował w sprawach ważnych i dot. mojego życia.
Bez znaczenia czy byłby to mężczyzna, kobieta, polityk czy ksiądz.
To moje życie i będę żyła tak jak uważam i chcę, zgodnie ze swoim sumieniem...nie innych.


Dokładnie tak, kobiety w Polsce niedługo będą miały tyle do powiedzenia co w krajach arabskich.A w tym momencie w naszym kraju wieksze prawa będa mieć gwałciciele a nie kobiety. Bo gwałciciel dostanie w zawiasach a kobieta będzie musiała urodzic dziecko. To jakaś paranoja. My kobiety nie jesteśmy głupie i mamy swój rozum. Nie będzie rząd, ani kler decydował za nas co możemy a czego nie możemy. Nie można kobiet zmuszać do rodzenia dzieci z gwałtów i upośledzonych - to ma być nasz wybór!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 14:56  
Cytuj
Bo widzisz, ja jestem mężczyzną i chciałbym móc sam decydować za moją kobietę.
[/cytat]

Twoja kobieta jest ubezwłasnowolniona, ze chcesz decydować za nią w kwestii aborcji????

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 14:57  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie tak, kobiety w Polsce niedługo będą miały tyle do powiedzenia co w krajach arabskich.A w tym momencie w naszym kraju wieksze prawa będa mieć gwałciciele a nie kobiety. Bo gwałciciel dostanie w zawiasach a kobieta będzie musiała urodzic dziecko. To jakaś paranoja. My kobiety nie jesteśmy głupie i mamy swój rozum. Nie będzie rząd, ani kler decydował za nas co możemy a czego nie możemy. Nie można kobiet zmuszać do rodzenia dzieci z gwałtów i upośledzonych - to ma być nasz wybór!!!!


Chcecie mieć wybór i móc wydać wyrok śmierci na niewinne dziecko ?????????????????
Co Ty mówisz ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 15:07  
Cytuj
CYTAT
Twoja kobieta jest ubezwłasnowolniona, ze chcesz decydować za nią w kwestii aborcji????

Nie, nie jest. Ale nic nie daje jej prawa do decydowania o życiu mojego dziecka.

Nadal nie wiem o czym rozmawiamy, czy o aborcji w przypadku gwałtu, uszkodzeń płodu czy zagrożeniu dla życia matki czy o tak popularnym dziś przerywaniu ciąży, bo "nagle sobie uświadomiłam, że dałam nie temu, któremu powinnam i w ogóle jestem za młoda". A szkoda. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 15:10  
Cytuj
rsta - jakie dziecko???? Co ty mówisz???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 15:44  
Cytuj
A czy na dziecko z gwaltu bedzie mozna domagac sie od ojca alimentow i od rzadu 500+?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 16:18  
Cytuj
Czy jesteś Lena32 za wyrokiem śmierci w przypadkach "bestialstwa lub innych psycho/fizycznych zwyrodnień od normy"?




PS/ pytanie bardzo podstępne bo historycznie zweryfikowane ponad wszelką wątpliwość (karane wiezieniem i medialnym napiętnowaniem)..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 16:19  
Cytuj
Najśmieszniejsze jest to, że Ci wszyscy obrońcy życia uważają nas kobiety za potwory które pod byle pretekstem chcą poddawać się aborcji. Otóż nie. Ja aborcji nie popieram. Poza trzema przypadkami które na nią zezwalają. To jest walka o prawo wyboru A nie o zezwolenie na aborcję bo np jestem za młodą na dziecko. Ktoś na jakimś forum pisał ze młodą zgwałcona dziewczyna może przeczez urodzić. A jeśli jest to 12-13latka np? Jak ma uczęszczać na lekcje? Myślicie ze jak zareagują jej rówieśnicy? A wszelkie dolegliwości np mdlosci, to też ma znosić? W imię czego? Sam gwałt to trauma a co dopiero ciąża W jego wyniku. A dzieci z poważnymi wadami genetycznymi które nie mają szansy na przeżycie? I wreszcie, obrońcy życia, powiedzcie mi, aborcja to waszym zdaniem morderstwo ale co w sytuacji kiedy ciąża zagraża życiu matki? Jeśli ta kobieta umiera, byc może osieraca dzieci to już jest w porządku? Współczuję rodzicom których dotyka tragedia. Decyzja o aborcji jest dla nich dramatem, często wyborem mniejszego zła. Cieszcie się ze macie zdrowe dzieci, może jeszcze nie macie. Ciekawe jak Wy sami byście postapili.

Panowie gdyby wasze żony stanęły przed wyborem życie dziecka lub życie matki? Na co namawialibyscie swoje ukochane..

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 16:32  
Cytuj
CYTAT
A wszelkie dolegliwości np mdlosci, to też ma znosić? W imię czego?

Bądź poważna umiech Mdłości i bóle krzyża nie są wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu aborcji umiech

A powiedz mi, czy kobieta usuwając ciążę, w przypadku niepełnosprawności dziecka, np. zespół Downa robi to wg. Ciebie po to,by oszczędzić męczarni dziecku czy sobie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 16:39  
Cytuj
Może słaby przykład, ale wytłumacz dziecku ze mimo krzywdy jakiej doznało no musi urodzić dziecko mimo samo jest dzieckiem, zresztą co tu gadać kobieta zgwałcona powinna mieć swoje prawa, ona zgwałcona niechciala być nie prosiła o to.

Zespół Downa to według mnie nie powód do aborcji, gdybym miała wybierać umrzeć i urodzić lub aborcję wybrałabym aborcję jestem egoistka która myśli o swoich synach. Gdybym miała urodzić dziecko które nieśmiało by szansy przeżyć dłużej niż kilka godzin poddawanych się aborcji. Szopen co Ty byś zrobił gdybyś miał do wyboru życie żony lub życie dziecka? ewentualnie gdyby żona miała urodzić np dziecko bez mózgu?

Dla Pisu i KK,kobiety to maszynki do robienia dzieci,będzie można je gwałcić,katować,w imię chorej wiary,a gdzie w tym wszystkim człowieczeństwo?,zdanie kobiet?,my jeszcze żyjemy ,my jeszcze myślimy,pasibrzuchy w kieckach nie mogą za nas decydować,obłuda pisu jest porażająca

Jednocześnie właśnie gwłałtami i katowaniem kobiet w imię chorej wiary PiSiury i katabasy nas straszą gdy chodzi o przyjmowanie imigrantów. Znaczy się wedle ich retoryki jak katolik katoliczkę zgwałci, to jest OK i widocznie sobie zasłużyła, ale jak to samo zrobi muzułmanin, to go trzeba zamordować i zakazać Islamu. A mnie się wydawało, że każdy gwałt jest zły i powinien być karany tak samo...

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2016r. 17:31  
Cytuj
Asia napisała.

W jakich to nędznych czasach przyszło mi żyć... zamiast iść z postępem cywilizacyjnym, równością, troską o obywatela i obywatelkę, cofamy się do poziomu krajów arabskich czy afrykańskich. Teraz kobiety nie będą zgłaszać gwałtów, wykorzystywania, nie będą chodzić do lekarzy. Mało tego, będą bać się uprawiać seks nawet z własnymi partnerami czy mężami. Zajęlibyście się lepiej, mówię tu o tych imbecylach z pisu, zwiększeniem kar za przestępstwa seksualne, a nie wymyślali sposoby na zrobienie z kobiet inkubatorów! Nawet zagrożenie życia matki jest dla was niczym przy "wyższości" płodu?! No bo co was obchodzi, że tysiące dziewczyn będzie umierać na skutek powikłań i już nigdy żadnych dzieci nie urodzi. Ważne, że zygota czy płód "umrze" naturalnie bez ingerencji lekarza. Oby wasze żony, córki i siostry potrzebowały leczenia lub nawet aborcji aby ocalić zdrowie lub życie, ciekawa jestem jak wtedy byście śpiewaliń i już nigdy żadnych dzieci nie urodzi. Ważne, że zygota czy płód "umrze" naturalnie bez ingerencji lekarza. Oby wasze żony, córki i siostry potrzebowały leczenia lub nawet aborcji aby ocalić zdrowie lub życie, ciekawa jestem jak wtedy byście śpiewali....

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »