NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Ustawa antyaborcyjna ,
Posty: 458
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 16:26  
Cytuj
To tylko moja opinia
Jesli ktos uwaza sie za katolika , chrzescijanina no to wiadome co powinien zrobic. Druga sprawa jest to ,ze z tego co wiem w naglych przypadkach ,gdzie zycie matki jest zagrozone itp. mozna przeprowadzic aborcje. Ustawa ta z tego co wnioskuje ma zakazac nagminnemu praktykowaniu aborcji.
Najwiecej krzycza osoby popierajace aborcje te ktore nie sa odpowiedzialne,bezmyslne i nie chca ponosic konsekwencji swojej glupoty (niezabezpieczanie sie podczas ...) myslac ,ze moze jak zawsze jakos sie uda.
Jesli ktos krzyczy za brakiem wyboru kobiety to czy poczeta osoba miala wybor powstac i czy ma wybor miedzy zyciem ,a smiercia poczas aborcji ?Chyba lepiej nie zabijac i zostawic dziecko w domu dziecka(sierocnicu) lub w szpitalu niz miec na sumieniu cale zycie istote zywa. Jest wiele rodzin ,ktore niemoga miec dzieci ,a z chcecia zaopiekowali i wychowali jak wlasne .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 16:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 16:52  
Cytuj
mario1938 nie ma mowy o aborcji na życzenie i aktualna ustawa tego zabrania.
Piszesz..
Chyba lepiej nie zabijac i zostawic dziecko w domu dziecka(sierocnicu) lub w szpitalu niz miec na sumieniu cale zycie istote zywa. Jest wiele rodzin ,ktore niemoga miec dzieci ,a z chcecia zaopiekowali i wychowali jak wlasne .
Oczywiście, a sprawdzałeś ile dzieci z zespołem downa zostało adoptowanych w ostatnim roku? Ile w ogóle dzieci niepełnosprawnych jest adoptowanych?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 16:53  
Cytuj
Więc być może powinny być dwie ustawy aborcyjne: jedna dla osób wyznania rzymskokatolickiego, a druga dla ateistów umiech

Ateiści powinni mieć prawo do aborcji na życzenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10524
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 17:33  
Cytuj
Wyjątkowo nie przekonuje mnie (i co bardziej wnikliwych obserwatorów propagandy) namolne podkreślanie przez samo-określających się ateistów ze nie mają oni szacunku do życia gdy jednocześnie w tym samym zdaniu podnoszą ze sfera duchowa wcale nie musi być argumentem za fenomenem życiem. Ku waszemu zaskoczeniu nadmienię, to nie są dywagacje pomiędzy ateistami i wierzącymi, jeszcze do tego wrócimy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 458
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 18:08  
Cytuj
CYTAT
mario1938 nie ma mowy o aborcji na życzenie i aktualna ustawa tego zabrania.
Piszesz..
Chyba lepiej nie zabijac i zostawic dziecko w domu dziecka(sierocnicu) lub w szpitalu niz miec na sumieniu cale zycie istote zywa. Jest wiele rodzin ,ktore niemoga miec dzieci ,a z chcecia zaopiekowali i wychowali jak wlasne .
Oczywiście, a sprawdzałeś ile dzieci z zespołem downa zostało adoptowanych w ostatnim roku? Ile w ogóle dzieci niepełnosprawnych jest adoptowanych?


A czy jestes na tyle pewny w 100 %, ze dane dziecko w 2,3,4 miesiacu ciazy ma zespol downa ?? Jesli ty masz prawo kogos zabijac to w takim razie posowajac sie dalej twoim tokiem myslenia niema problemu i wyrazasz zgode by ktos Ciebie zabil - jestes nieczym innym tylko bardziej wyrosnietym i uformowana postacia z tego pladu .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 458
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 18:18  
Cytuj
CYTAT
Więc być może powinny być dwie ustawy aborcyjne: jedna dla osób wyznania rzymskokatolickiego, a druga dla ateistów umiech

Ateiści powinni mieć prawo do aborcji na życzenie.


W jakim ty swiecie zyjesz ??
Jak bedziemy zmieniac prawo dla jednej grupy spolecznej to zaniedlugo inna bedzie chciala czegos innego. Jak muzumanin przyjdzie i wedlug jego prawa bedzie Ci mogl glowe obciac to mu ja nadstawisz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 18:53  
Cytuj
CYTAT
Więc być może powinny być dwie ustawy aborcyjne: jedna dla osób wyznania rzymskokatolickiego, a druga dla ateistów umiech

Ateiści powinni mieć prawo do aborcji na życzenie.


A agnostycy? Oni też są. Nie tak popularni w telewizji jak ateiści ale też są.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 19:12  
Cytuj
mario1938, ja nie jestem lekarzem i nie jestem w stanie tego stwierdzić. Dowiedziałeś się ile tych dzieci niepełnosprawnych jest adoptowanych?

Aktualna ustawa jest dobra, to kompromis pomiędzy takimi jak Ty i Nacht. To będzie wielki błąd gdy rząd doprowadzi do zaostrzenia ustawy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 19:23  
Cytuj
CYTAT
Chcecie mieć wybór i móc wydać wyrok śmierci na niewinne dziecko ?????????????????
Co Ty mówisz ...

Jakie dziecko? O czym ty piszesz? Piszę o płodzie-nie o dziecku. A na marginesie co wy wogóle piszecie? Czy w tej chwili ustawa pozwala na aborcję każdemu? Zezwala w kilku przypadkach i tak powinno zostać!!!. A ci kretyni chcą zlikwidować badania prenatalne i zmuszać kobiety do rodzenia martwych, uszkodzonych i z gwałtów dzieci. Jakaś paranoja. Cofnie sie Polska do czasów Mieszka I. Brawo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 20:51  
Cytuj
CYTAT

CYTAT
Chcecie mieć wybór i móc wydać wyrok śmierci na niewinne dziecko ?????????????????
Co Ty mówisz ...

Jakie dziecko? O czym ty piszesz? Piszę o płodzie-nie o dziecku. A na marginesie co wy wogóle piszecie? Czy w tej chwili ustawa pozwala na aborcję każdemu? Zezwala w kilku przypadkach i tak powinno zostać!!!. A ci kretyni chcą zlikwidować badania prenatalne i zmuszać kobiety do rodzenia martwych, uszkodzonych i z gwałtów dzieci. Jakaś paranoja. Cofnie sie Polska do czasów Mieszka I. Brawo

Czy ja wiem? Jedni beda rodzic kadlubki bez raczek i nozek, inni skrobac sie lyzka po piwnicach a ci co maja hajs pojada do zagranicznej kliniki i posprzataja sprawe na najwyzszym poziomie w cenie z pokojem jednoosobowym i dobrym obiadem. Ot co zycie. Wazne ze kato zjeby dopna swego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10524
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 21:07  
Cytuj
Opiniowalibyście za wyższym wyrokiem za zabójstwo kobiety w ciąży?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 21:40  
Cytuj
CYTAT
Opiniowalibyście za wyższym wyrokiem za zabójstwo kobiety w ciąży?

Nie szukaj kupy w dupie bo sie ubrudzisz. Wielu wybitnych tutaj rozanco-klepow klekajacych przed pomalowana deska chce NAKAZAC kobietom rodzenia dzieci z gwaltow, dzieci uposledzonych, zdeformowanych, nie majacych szans na przezycie itp. Nie rozwazamy tutaj aborcji "bo wpadlam", bo nie chce miec jeszcze dzieci itp. Rozwazamy sens aborcji w wypadkach extremalnych. Urodzenie dzieci w takich wypadkach to trauma na cale zycie, to tragedia dla calej rodziny na cale zycie- pochowanie zdeformowanego ciala, urodzenie dziecka z gwaltu czy przewijanie przez cale zycie dziecka ktore urodzilo sie bez raczek i nozek to extremalna tragedia i dla wielu zniszczone cale zycie. Nie rozumiem jakim zbrodniarzem, zwyrodnialcem i chorym psycholem trzeba byc zeby w mozgu pojawila sie wogole chec narzucenia innym takiego nakazu w imie wlasnej wiary i ideologii. To jest najgrosze zlo, najgorsza zbrodnia nieporownywalna do samej aborcji. Moglbym "probowac" zrozumiec te skrzywione pobodki takich chorych psycholi gdyby pozniej opieke nad takimi dziecmi na cale zycie przyjmowaliby na swoje barki, ale [moderowano] nie bo pozniej oni sami beda chodzic po ulicach i wytykac palcami wszelkie uposledzenia i deformacje takich dzieci. Dla mnie jest to sprawa tak extremalnie chora i niewyobrazalana ze wogole ciezko mi to ogarnac. To juz nawet nie jest sredniowiecze.

Moderowano przez: magpie
Temat wzbudza emocje, ale proszę bez wulgaryzmów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2016r. 21:51  
Cytuj
jaciek 100% racji

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 03:03  
Cytuj
Dobrze ze nie musimy podejmować decyzji co zrobić z LGBT, problem siedzi w psychice, wiec nadal nie wykrywalny fizycznymi badaniami. Wiele skłonności potrafią już zdiagnozowac w kodzie DNA.
No ale nauka pedzi z postepem i czeka nas ciekawa przyszlosc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 07:23  
Cytuj
Próba zmiany tematu? Uwielbiasz wtrącać się w cudze życie? Nie znosisz gdy ktoś żyje inaczej niż twoje ideały? Bardzo współczuję takim jak Ty.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 08:02  
Cytuj
Problem zaczyna się wtedy, gdy jakaś grupa chce narzucić innym postępowanie, które dla nich jest jedynie słuszne i poprawne. Wystarczy spojrzeć na to forum i od razu widać, że prawda jest, jak dupa - każdy ma swoją umiechumiechumiech Dlatego powinniśmy szanować i tego, który mówi, że "Bóg nie umarł ponieważ zmartwychwstał" i tego, który głosi, że "Bóg nie umarł, bo jak może umrzeć ktoś, kto nigdy nie istniał" To jest sztuka kompromisu. Wracając do tematu - tej ustawy nie należy zmieniać - to dobry kompromis w jakże trudnym temacie. Gdy zaczną w niej grzebać, to ostatecznie skończy się to kiedyś większą dopuszczalnością aborcji - w końcu PiS wiecznie rządzić nie będzie umiechumiechumiech Pozdrawiam forumowiczów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 08:05  
Cytuj
Obrazek

Chyba najlepszy komentarz ... katolika do aborcji nikt nie zmusi a zabranianie jej wszystkim mija się z celem ...

Co do samej aborcji to PiS zapewne ma to w dudzie ... zasłona dymna od TK i tego łajna które PiS funduje codziennie w kraju ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 08:48  
Cytuj
Polska z założenia jest krajem swobody wyznania religijnego.
Więc dlaczego cały system prawa cywilnego i karnego jest podporządkowany nauce społecznej Kościoła Rzymskokatolickiego ?
De facto wygląda to w ten sposób, że mogę sobie być ateistą, ale muszą żyć jakbym był katolikiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 09:04  
Cytuj
a ja jestem za całkowitym zakazem aborcji i kropka, zadne wasze chore tłumaczenia nie mają znaczenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 09:08  
Cytuj
Podaj swoje tłumaczenie dlaczego za całkowitym a nie najpierw oceniasz innych tłumaczenia nie podając swoich i tym sposobem zachowujesz się bardzo prymitywnie.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 09:15  
Cytuj
CYTAT
a ja jestem za całkowitym zakazem aborcji i kropka, zadne wasze chore tłumaczenia nie mają znaczenia


jak można być takim zwyrodnialcem nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 09:19  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a ja jestem za całkowitym zakazem aborcji i kropka, zadne wasze chore tłumaczenia nie mają znaczenia


jak można być takim zwyrodnialcem nie wiem

Nie obrazaj zwyrodnialcow, ona jest KATolikiem a to kilka kategorii nizej
Tacy ludzi z czystym sercem i sumieniem potrafiliby zgnoic zycie calej rodziny kosztem "zycia" zdeformowanej i chorej zygoty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 09:45  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
a ja jestem za całkowitym zakazem aborcji i kropka, zadne wasze chore tłumaczenia nie mają znaczenia


jak można być takim zwyrodnialcem nie wiem

Nie obrazaj zwyrodnialcow, ona jest KATolikiem a to kilka kategorii nizej
Tacy ludzi z czystym sercem i sumieniem potrafiliby zgnoic zycie calej rodziny kosztem "zycia" zdeformowanej i chorej zygoty


Dla Ciebie ktoś kto jest katolikiem to naprawdę mniej niż zwyrodnialec?Banan,czytałeś to?Czy Ty tak poważnie?Obrażasz osoby które mają niepełnosprawne dzieci,nie wspominając o samych dzieciach mających jakąś ułomność.Proponuję Ci porozmawiać z matkami takich dzieci,zapytać Je czy żałują że urodziły.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 10:05  
Cytuj
Napisalem KATolik z zaakcentowanym KAT od kata ktory swoim chorym mysleniem chcesz pogrzebac czyjes zycie. Znam mase katolikow ktorym glowa pracuje normalnie i nie maja takich zwichrowanych pogladow. Co do kobiet z uposledzonymi dziecmi to moze ty powienienes zapytac sie jak wyglada ich zycie? Czy sa zadowolone, szczesliwe? Jak wygladaja ich wakacje z dziecmi na plazy? Na jakie studia planuja je wyslac? Moze powiedza ci jak to jest podcierac 30-kilku letniemu synowi dupe po sraniu, wycierac mu kapiaca sline, poprawiac rurke od respiratora? Znosic na ulicy wzrok i wytykanie przez innych ludzi no i najwazniejsze zyc z ciagla mysla co bedzie gdy ja umre? Kto zajmie sie moim dzieckiem? Jak sie nim zajma? Czy beda potrafili o niego zadbac tak jak ja? Co taka matka ma powiedziec? Wiadomo ze powie iz kocha swoje dziecko ale takie zycie to horror, jestem przekonany ze wiekszosc z nich gdyby mogly cofnac czas pewnie dokonalyby aborcji robiac to dla swojego ewentualnego dziecka i dla siebie. Znam kilka rodzin z takimi dZiecmi i uwierz mi to jest nieustajaca walka i dramat. Kazdy oczekuje od zycia czegos innego ale schemat jest podobny- kazdy chce znalazec swoja druga polowke, wziasc slub, splodzic piekne, madre i zdrowe dzieci, wychowac je, wyslac na studia, wyprawic im wesele i doczekac sie gromadki wnukow. Niektorzy niestety zamiast tego dostaja codzienne wycieranie sliny i zmiany pampersow do konca swoich dni tylko dlatego ze ktos kierujac sie swoja chora ideologia zablokowal im mozliwosc podjecia decyzji w decydujacym momencie ich zycia. To oni pojda do piekla, to ich sumienie i "grzech smiertelny". Dlatego powiem ci spierdalaj i nie probuj na sile ciagnac ludzi do nieba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2016r. 10:28  
Cytuj
Persymona - Ciebie lub Twoje poglądy toleruję.... Cieszę się tylko niezmiernie, że jest Was mniejszość, żeby nie powiedzieć, że to margines społeczeństwa, bo zaraz ruszy lawina.... Umówmy się, że mniejszość, a gdyby doszło do referendum w tej kwestii, to zobaczyłabyś, jaka mała.... ta mniejszość... Pozdrawiam umiechumiechumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »